Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

No to będzie diamant....Skoro taki dobry i się sprawdza , to trzeba skorzystać z Waszych rad. Jeśli chodzi o ceny- to nie zdrożał, mam ofertę po 19,80 zł przy ilości hurtowej ( na cały dom- z rabatem). W tynkach nie mam doświadczenia, gładzie robimy sami. Mąż nieskromnie mówiąc jest specjalistą- wrobił się i potrafi gipsować sam. Ale do tynkowania parteru jeszcze daleka droga. Mozolnie idą piwnice - ręcznie, we dwójkę a metrów od groma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Halina wow Ty masz 6 domów,zazdroszczę.....

 

Oj, Gabrysiu, zazdrość to niedobra cecha:P Nie masz czego, na razie mam 2 i niech tak zostanie;) pozostałe 4 to mojej cudownej rodzinki. Już pisałam na ten temat:) Traktujemy je jako "nasze" , bo w każdym jest duuuuuuużo wkładu pracy męża- kilometry gładzi przede wszystkim. :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa,

a tuje i inne krzewy / drzewka lepiej nie brać z tzw. gruntu tylko sadzonki w doniczkach.

Łatwiej się przyjmują, w zasadzie bezproblemowo.

Z tymi z gruntu różnie może być.

 

A różnice w cenie są teraz znikome, więc może lepiej nie ryzykować.

 

Ze szkółek z roślinami polecam Wam szczególnie :

- Limbę w Żorach

- Szkółka w Ruptawie w Jastrzębiu Zdroju ( mają świetnej jakości rośliny i drzewka owocowe )

- Szkółkę w Mszanej.

 

Z tych szkółek WSZYSTKIE roślinki przyjęły się znakomicie.

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Gabrysiu, zazdrość to niedobra cecha:P Nie masz czego, na razie mam 2 i niech tak zostanie;) pozostałe 4 to mojej cudownej rodzinki. Już pisałam na ten temat:) Traktujemy je jako "nasze" , bo w każdym jest duuuuuuużo wkładu pracy męża- kilometry gładzi przede wszystkim. :):)

 

O masakra, to się małż narobił "troszku"...

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, poznałaś go Aguś- pracowity jest;) Cały czas 2 etaty, ale teraz już na emeryturce więc ma więcej czasu na budowlane roboty;) Aktualnie tynkuje piwnice:)

 

Chlop musi miec niezle zdrowie. Ja potrafie zrobic wszystko i wytrzymaly jestem ale przy tynkowaniu mi kregoslup wysiada kompletnie. Jedna scianka 3x2m i mam serdecznie dosc :-) Predzej wymuruje nowa sciane z 30kg bloczkow betonowych niz ja otynkuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcialem powiedziec!! Mam juz prawie caly taras gotowy!

 

Kto chce namiary - baaaardzo chetnie podam. Na 53 zamowione deski dwie sztuki mi sie nie podobaja - tzn. widac slady po jakims wypelniaczu (szpachla czy cos) w miejscach sekow. Nie wyglada to ladnie, na szczescie zamowilem trzy deski "na zapas" wiec nie musialem ich wykorzystac. Cala reszta jest super. Trzeba jednak wiedziec zeby zamowic te 10-15cm dluzsze bo zawsze z jednego konca ~5cm bylo nie do konca "zryflowane" (widac taka wada maszyny). Jezeli chodzi o jakosc - pierwsza klasa. Rownosc - jak to deski, nawet najlepsze trzeba tu i owdzie przy kreceniu docisnac / dogiac lomem, czy pasami ale to zaden problem :)

 

Pochwale sie fotami jak zaolejuje na ciemno, bo narazie to mam surowe dechy tylko impregnatem bezbarwnym pociagniete i nie podoba mi sie ten kolor (jak to modrzew = lekko wpada w rozowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcialem powiedziec!! Mam juz prawie caly taras gotowy!

 

 

Pochwale sie fotami jak zaolejuje na ciemno, bo narazie to mam surowe dechy tylko impregnatem bezbarwnym pociagniete i nie podoba mi sie ten kolor (jak to modrzew = lekko wpada w rozowy :-)

 

 

Wow, ale Ci fajnie.

Czekamy na fotki !

:wiggle:

 

A nie chciałeś sobie zabejcować najpierw na jakiś docelowy kolorek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale Ci fajnie.

Czekamy na fotki !

:wiggle:

A nie chciałeś sobie zabejcować najpierw na jakiś docelowy kolorek ?

 

Wiekszosc raczej olejuje po polozeniu - wkrety minimalnie niszcza drewno i przypuszczam ze jakbym zaolejowal przed to w okolicach wkretow moglaby "surowizna" wystawac :-) Przed polozeniem przemalowalem raz sadolinem base - impregnatem technicznym. Po nim pojdzie dwa razy sadolin superdeck - palisander, zobaczymy co wyjdzie ;)

 

Kombinuje tez nad moimi skarpkami przy tarasie - Ty pewnie wiesz - sa chyba gdzies jakies online'owe strony gdzie mozna wrzucic fote i pobawic sie roznymi roslinkami ? :) Nie mam do tego pomyslu poki co a przydaloby sie to na jesien posadzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, generalnie jak robi firma, to koszt 1m2 wynosi 25 zł z robocizną, przy założeniu, ze na metr przypada 20 kg . Jak wyjdzie więcej- dopłata. Jakbyśmy naciągali tynk sami -będzie pewnie taniej. Tylko o ile?? Czy warto dla kilku złotych się szarpać? No i czas wykonania też inny. Ekonomia jest najważniejsza, ale czasem trzeba rozważyć wszelkie warianty. Jeśli różnica byłaby bardzo odczuwalna, no to inna sprawa.

 

Arturo- Ty robisz po kosztach, wypowiedz się proszę.:yes:

 

Halina, jak Ty chcesz sama naciągać diamanta??? Toż to tynk maszynowy i ręcznie tego nie zrobisz.

I skąd na boga wzięłaś te zużycie na m2????

Na 1 m2 wychodzi o ile pamiętam 14 kg oczywiście jeśli ściany są ok , tak jakoś wyliczali mi moi tynkarze, 20 kg to chyba tynk cem -wapienny.

 

Dzwoniłaś do tego Tomka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, da się zrobić diamanta ręcznie, siostrzeniec właśnie tynkuje własnoręcznie, sam- efekt lustro, ale idzie to pomału, bo ściany murowane porothermem. Tomek był, i właśnie on podał mi 20 kg zużycia /m2 ścian. Podobno tak średnio wychodzi. W/g praktyki siostrzeńca, jeden worek 30 kg wystarcza na ok 2 m2, czyli 15 kg/m. Wiadomo , to nie apteka, raz więcej, raz mniej.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale Ci fajnie.

Czekamy na fotki !

:wiggle:

 

Narazie mam tylko taka fotencje, nic ciekawego poki co - nie ma jeszcze schodow z murka po lewej no i ten kolorek rozowy mnie rozwala ;)

 

http://szyna.civ.pl/tarasik_przed.jpg

 

A i w sumie jeszcze taka fota - na dole brzydka berga - tu docelowo beda schody z granitu, a miedzy murkami klinkierowymi beda schody z tej samej deski tarasowej na calej szerokosci (3,5mb) - wlasnie obmyslam konstrukcje :)

 

http://szyna.civ.pl/tarasik_przed2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... )nic ciekawego poki co - nie ma jeszcze schodow z murka po lewej no i ten kolorek rozowy mnie rozwala ;)

 

Uuuuuu, Adaś - powiedziałabym, że bardzo pięknie !

Będzie git bo już jest bardzo dobrze !

Naprawdę pięknie.

:wiggle:

 

Kolor : faktycznie idź w kierunku palisander, będzie pasował stylowo.

:lol:

 

Skarpki :

polecam program GARDEN PUZZLE.

Zainstaluj sobie - wersja podstawowa jest za free.

Potem wrzucasz swoją fotkę i "obrabiasz" różną roślinnością.

Oczywiście, nie ma wszystkich gatunków w bazie, ale chodzi o zaprojektowanie form, kształtów - wiesz o co chodzi.

:)

 

Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim ale fajny to on bedzie jak go zaolejuje na ciemno i zrobie schody :)

 

Adam fajny ten taras ci wyszedł. Będzie zajebiście :)

Przy słupach i ścianach ile zostawiałeś dylatacji? 0,5 cm?

 

Przy scianach 0,5cm - przy slupach wyszlo troche wiecej (pierwsza deska dojechalem to zostalo ok 1,2cm i tak juz z pozostalych stron i przy drugim slupie zostawialem :) ale nie wyglada to zle - zawsze ew. mozna zrobic jakis cokolik ale przypuszczam ze mi sie nie bedzie chcialo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarpki :

polecam program GARDEN PUZZLE.

Zainstaluj sobie - wersja podstawowa jest za free.

[...]

Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz.

 

Wlasnie widze ze chyba juz nie ma wersji free - trzeba zaplacic, testowac sobie mozna tylko ale bez wlasnego tla ;(

No nic - sprobujemy zachomikowac :D A tak na szybko - co bys polecila na taka mini skarpeczke (z drugiej strony mam wieksza):

 

http://szyna.civ.pl/skarpka1.jpg

 

Nie nawidze sukulentow i "babcinych" kwiatuszkow, nie chcemy tez tam skalniaka / kamieni, lubimy raczej zimozielone iglaki i do tego jakies krzewy lisciaste, oczywiscie troche kwiatow moze byc, no i podstawa - malo obslugowe, tj. nie mamy czasu na pielenie (dlatego tam narazie ta geowloknina lezy), lubimy tez trawy ozdobne roznego typu :) Jakies ogolne wskazowki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my byliśmy w niedzielę w ogrodach do zwiedzania http://kapias.pl/ w Goczałkowicach. Wspaniałe ogrody w różnych stylach.

Jak ktoś nie wie jak zazielenić swoją działkę to warto odwiedzić, zobaczyć jak te same rośliny wyglądają w różnych etapach życia.

Generalnie pójdziemy raczej w iglaki mniejsze i większe, żeby zimą nie było zbyt smutno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my byliśmy w niedzielę w ogrodach do zwiedzania http://kapias.pl/ w Goczałkowicach. Wspaniałe ogrody w różnych stylach.

Jak ktoś nie wie jak zazielenić swoją działkę to warto odwiedzić, zobaczyć jak te same rośliny wyglądają w różnych etapach życia.

Generalnie pójdziemy raczej w iglaki mniejsze i większe, żeby zimą nie było zbyt smutno.

 

Wlasnie powiem Ci ze ja od takiego ogladania oczoplasu dostaje a i tak jak wroce do domu to nic nie pamietam ;) Jak przychodzi technicznie to wszystko zorganizowac (czyli sprawy typu jaka roslinka co ile cm ma byc posadzona, jaka to w ogole odmiana etc) to sie nagle wszystko takie proste nie wydaje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...