Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

A tak na szybko - co bys polecila na taka mini skarpeczke (z drugiej strony mam wieksza):

 

Nie nawidze sukulentow i "babcinych" kwiatuszkow, nie chcemy tez tam skalniaka / kamieni, lubimy raczej zimozielone iglaki i do tego jakies krzewy lisciaste, oczywiscie troche kwiatow moze byc, no i podstawa - malo obslugowe, tj. nie mamy czasu na pielenie (dlatego tam narazie ta geowloknina lezy), lubimy tez trawy ozdobne roznego typu :) Jakies ogolne wskazowki? ;)

 

Skalniaki są.... passe.

Nie lubię i koniec.

:bash:

 

 

Bardzo sympatyczna skarpka, nie podwyższałabym jej.

 

I w ogóle taka w "moim" guście.

Zaczyna to wszystko pięknie wyglądać.

 

Ja dałabym niskie zielone płożące rośliny. Postawiłabym na niezawodne jałowce :

- płożące jałowce w żywej zieleni np. : Golden Carpet, jałowiec łuskowy Holger

- lub odwrotnie - jałowce w odcieniu niebieskawym np. Blue Forest, Blue Chip, Blue Carpet.

Aaaa, i nie łączyłabym obu odcieni tych zieleni.

;)

 

Osobiście wybrałabym te w żywej zieleni.

Do tego, żeby ewentualnie urozmaicić dałabym ładne trzmieliny - z 3-4 szt. i gitara.

Wariant piękny i tani.

:wiggle:

 

I tak : pamiętajcie - im mniej gatunków roślin, tym lepiej.

Tak się teraz projektuje.

Lepiej zrobić cały ogród z 3 - 10 gatunków roślin, niż nawalić tam dosłownie wszystko i zrobić totalną pstrokaciznę kolorów, form i kształtów.

Wszystko ma być spójne i komponować się ładnie ze sobą i otoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Narazie mam tylko taka fotencje, nic ciekawego poki co

Tak jak nie podobają mi się dewniane tarasy z desek rowkowanych tak Twój zrobił na mnie wrażenie.

Pierwszy taraz drewniany jaki widziałem,który ma wyraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałabym niskie zielone płożące rośliny. Postawiłabym na niezawodne jałowce :

- płożące jałowce w żywej zieleni np. : Golden Carpet, jałowiec łuskowy Holger

- lub odwrotnie - jałowce w odcieniu niebieskawym np. Blue Forest, Blue Chip, Blue Carpet.

Aaaa, i nie łączyłabym obu odcieni tych zieleni.

;)

 

Osobiście wybrałabym te w żywej zieleni.

Do tego, żeby ewentualnie urozmaicić dałabym ładne trzmieliny - z 3-4 szt. i gitara.

Wariant piękny i tani.

:wiggle:

 

Uo rany wymienilas doslownie wszystko co mam na mojej "rabatce" - tak z boku ogrodu, czyli calkiem dobrze wybralem he he :) Mam tam sporo trzmieliny, a nawet jedna trzmieline na pniu ;) No wlasnie jalowce mi sie najbardziej chyba podobaja. A jak myslisz - dawac tylko niskie odmiany? Czy moze przy murkach wyzsze, a im nizej - nizsze? :-)

 

I tak : pamiętajcie - im mniej gatunków roślin, tym lepiej.

Tak się teraz projektuje.

Lepiej zrobić cały ogród z 3 - 10 gatunków roślin, niż nawalić tam dosłownie wszystko i zrobić totalną pstrokaciznę kolorów, form i kształtów.

Wszystko ma być spójne i komponować się ładnie ze sobą i otoczeniem.

 

To mi sie podoba :) Aczkolwiek z pewnoscia na skarpy gdzies poza rabatami bede chcial dac sporo roznego typu wysokich bylin, ale to kiedystam :-) No nic, garden puzzle juz mam, pozostaje przegladniecie 8421080 zdjec z internetu i cos sie wykombinuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sęki robią swoje :)

Może mało widziałem ale nie widziałem jeszcze tarasu tak osękowanego,to mi się widzi ;)

 

A to modrzew, normalka raczej :) :)

 

Po olejowaniu powinien wygladac o tak:

 

http://images39.fotosik.pl/1859/44601131aea98b82med.jpg

 

http://images42.fotosik.pl/688/a05ee5190b4f790dmed.jpg

 

Tu dopiero nabierze charakteru :-) To tez modrzew i ten sam olej ktory chce zastosowac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uo rany wymienilas doslownie wszystko co mam na mojej "rabatce" - tak z boku ogrodu, czyli calkiem dobrze wybralem he he :) Mam tam sporo trzmieliny, a nawet jedna trzmieline na pniu ;) No wlasnie jalowce mi sie najbardziej chyba podobaja. A jak myslisz - dawac tylko niskie odmiany? Czy moze przy murkach wyzsze, a im nizej - nizsze? :-)

 

 

No widzisz, jakiś zdolny ?

:)

Tak, możesz dać przy murkach wyższe, a im bardziej do "przodu" skarpy tym niższe.

 

 

To mi sie podoba :) Aczkolwiek z pewnoscia na skarpy gdzies poza rabatami bede chcial dac sporo roznego typu wysokich bylin, ale to kiedystam :-) No nic, garden puzzle juz mam, pozostaje przegladniecie 8421080 zdjec z internetu i cos sie wykombinuje :-)

 

 

No to żebyś się tak nie męczył, to Ci podam drogę na skróty :

:p

 

"Katalog Roślin - drzewa, krzewy, byliny".

Tam masz wszystko w esencji.

Podstawowe narzędzie w ręku projektanta i każdego ogrodnika.

;)

 

Do kupienia w księgarniach i na necie :

 

http://allegro.pl/katalog-roslin-drzewa-krzewy-byliny-nowy-i-tanio-i3498762409.html

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, jakiś zdolny ?

:)

Tak, możesz dać przy murkach wyższe, a im bardziej do "przodu" skarpy tym niższe.

 

OK :)

 

 

No to żebyś się tak nie męczył, to Ci podam drogę na skróty :

:p

 

"Katalog Roślin - drzewa, krzewy, byliny".

Tam masz wszystko w esencji.

Podstawowe narzędzie w ręku projektanta i każdego ogrodnika.

;)

 

 

Dzieki!! Dawno chcialem sobie kupic ksiazke z katalogiem roslin ale tyle tego na rynku ze nie wiedzialem na co sie zdecydowac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!! Dawno chcialem sobie kupic ksiazke z katalogiem roslin ale tyle tego na rynku ze nie wiedzialem na co sie zdecydowac :-)

 

Nie ma za co, Adaś.

Ty też mi i wszystkim nam tutaj chętnie pomagasz.

:yes:

 

Co do książki : polecam właśnie tą, co Ci wkleiłam. :cool:

To wg mnie najlepsze wydanie - chyba z 2011 roku.

 

Katalog ten jest dosłownie esencją ogrodnictwa - wydawany jest co roku przez Szkółkarzy Polskich.

Masz w rozbiciu na poszczególne kategorie wszystkie dostępne u nas rośliny :

ze zdjęciem, opisem co do wymagań i jak posadzić, oraz rysunkiem w skali w stosunku do człowieka ( jak dana roślina docelowo się rozrośnie ).

 

Podstawa przy zakładaniu ogrodu.

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknisty mosz ten taras, nie ma co:D:D Nic ino podglądnąć i nieco skopiować. ;) Super Adam, jednak z Ciebie zdolna bestia jest- już to z mężem omawialiśmy, taki młody szpik a tyla umie. Kto Cie tego wszystkiego nauczył>?>

 

Tam mlody - 32 juz stuknelo, czyli samorozklad zostal juz zapoczatkowany - po tym tarasie mi sie cos z kregoslupem porobilo i ledwo chodze, choc chyba raczej mnie przewialo niz z noszenia i schylania bo deski az takie ciezkie nie sa ;) W zeszlym roku wylewalem fundament pod te murki klinkierowe, murowalem mur z bloczkow betonowych i nic.. No ale rok starszy to i rok slabszy he he :p Zdolnosci manualne mam po tacie ale wiekszosc rzeczy na budowie robie po raz pierwszy ;) Co tu umiec - kwestia dobrego zrozumienia tematu od strony teorii i wszystko sie da zrobic, tylko sie bac nie mozna bo to przede wszystkim on powoduje ze ludzie wola wziac "fachowca" niz zrobic cos samemu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu umiec - kwestia dobrego zrozumienia tematu od strony teorii i wszystko sie da zrobic, tylko sie bac nie mozna bo to przede wszystkim on powoduje ze ludzie wola wziac "fachowca" niz zrobic cos samemu :-)

 

A tyż racja, coś w tym jest... :rolleyes:

A potem często się okazuje, że jak już się odważymy i się jakoś zbierzemy to... potrafimy to duuuuuużo lepiej i ładniej zrobić.:cool:

 

Do odważnych świat należy !

Jak to mawiają :

"Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana !".

:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam mlody - 32 juz stuknelo, czyli samorozklad zostal juz zapoczatkowany - po tym tarasie mi sie cos z kregoslupem porobilo i ledwo chodze, choc chyba raczej mnie przewialo niz z noszenia i schylania bo deski az takie ciezkie nie sa ;) W zeszlym roku wylewalem fundament pod te murki klinkierowe, murowalem mur z bloczkow betonowych i nic.. No ale rok starszy to i rok slabszy he he :p Zdolnosci manualne mam po tacie ale wiekszosc rzeczy na budowie robie po raz pierwszy ;) Co tu umiec - kwestia dobrego zrozumienia tematu od strony teorii i wszystko sie da zrobic, tylko sie bac nie mozna bo to przede wszystkim on powoduje ze ludzie wola wziac "fachowca" niz zrobic cos samemu :-)

 

No, to jesteś młody jeszcze ( niewiele starszy od mojego zięcia:D) i wierz mi, bardzo mało ludzi w Twoim wieku tyle potrafi. Jest bardzo niewielka grupa młodzieży, która chce się czegokolwiek nauczyć. Siedzą całymi dniami przed tv lub komputerem i poza tym świata nie widzą. Nie umieją nawet rozpalić ognia, o paleniu w centralnym nie wspomnę. O murowaniu, proporcjach betonu, fugach i kafelkowaniu w ogóle nie mówię, bo to już wyższa filozofia. Trzeba CHCIEC - to jest podstawa, nasz zięć też wiele rzeczy na budowie robi po raz pierwszy, pod okiem mojego męża, ale chce się nauczyć i pilnie pomaga, bo twierdzi, że to się w życiu przyda.

 

Pilnuj się Adam przed przeciągiem- to nie jest kwestia wieku- przewianie szkodzi nam wszystkim, to jest gorsze od naciągnięcia i naderwania mięśni . Przewianie to tzw. zastrzał- paskudna sprawa. Trzeba wielu dni , żeby Ci przeszło. Weź aspirynę przez kilka dni, do tego Naproxen lub Apo- napro i smaruj przewiane mięśnie karku, barku i pleców jakąś maścią typu Naproxen, Bengay itp. Kręgosłup nie lubi być stale w pozycji schylonej a taką miałeś pewnie przy montażu i olejowaniu. Powinieneś robić krótkie przerwy na małe "przeciągania" i gimnastykę. Mąż tak miał przy układaniu kostki- tydzień w pozycji pochylonej, na kolanach i potem płacz przy chodzeniu, bo nóżki i krzyż odmawialy posłuszeństwa. No ale on to już jest emeryt:yes: i byle co go boli.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jesteś młody jeszcze ( niewiele starszy od mojego zięcia:D) i wierz mi, bardzo mało ludzi w Twoim wieku tyle potrafi. Jest bardzo niewielka grupa młodzieży, która chce się czegokolwiek nauczyć.

 

W moim to jeszcze jest ich całkiem sporo ale pokolenie 20-to latków to masakra :) A może nam się tak tylko wydaje...

 

Pilnuj się Adam przed przeciągiem- to nie jest kwestia wieku- przewianie szkodzi nam wszystkim, to jest gorsze od naciągnięcia i naderwania mięśni . Przewianie to tzw. zastrzał- paskudna sprawa. Trzeba wielu dni , żeby Ci przeszło. Weź aspirynę przez kilka dni, do tego Naproxen lub Apo- napro i smaruj przewiane mięśnie karku, barku i pleców jakąś maścią typu Naproxen, Bengay itp. Kręgosłup nie lubi być stale w pozycji schylonej a taką miałeś pewnie przy montażu i olejowaniu. Powinieneś robić krótkie przerwy na małe "przeciągania" i gimnastykę.

 

Kurde kim jesteś z zawodu bo tak zawodowo o tym prawisz :-) Mnie napiernicza głównie odcinek lędzwiowy (przydupny) - zwykle odrazu pomaga ćwiczenie McKenziego. Ale to teraz to z pewnością coś innego. Z dnia na dzień gorzej - ale jak się schylę do malowania to jest OK (póki nie trzeba wstać;)

 

Mąż tak miał przy układaniu kostki- tydzień w pozycji pochylonej, na kolanach i potem płacz przy chodzeniu, bo nóżki i krzyż odmawialy posłuszeństwa. No ale on to już jest emeryt:yes: i byle co go boli.:cool:

 

;) ;)

 

Apropo malowania i mojego tarasu - pierwsza warstwa praaaaawie gotowa (zabrakło oleju na parę sztuk desek ;) - póki co kolor wpada lekko w mahoń (którego nie nawidzę!) ale myślę że po drugim malowaniu i wyschnięciu zniknie ten lekko wiśniowy kolorek i będzie git :) Zresztą drewno naturalnie powinno lekko zszarzeć po paru tygodniach więc powinno być jeszcze lepiej ;)

 

http://szyna.civ.pl/taras_1.jpg

 

http://szyna.civ.pl/taras_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...