Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

To i tak nie jest najdrożej, bo w Tesco "głównym" w Rybniku na żorskiej są te same po 11,99. Thuje szmaragd są w Auchan Gliwice po 7,49 ale mniejsze bo 60-80 cm. Większe są po 8,79 a cyprysy duże ok. 1m kosztują 9,99. Wszystkie rośliny w dużych doniczkach. Kto potrzebuje- jechać bo myślę, że warto.

 

Minertu , dziękuję za pomoc.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślmy w Aleksandrze znaleźli to, czego szukaliśmy. To jest chyba ul. Żorska.

 

My kupowaliśmy w sklepie Abra za niecałe 2000,00 . Narożnik nowoczesny i fajny ekoskóra elastyczna .Bylismy w Aleksandrze , agacie , Piku i wielu innych sklepach ceny około 4000,00 - 6000,00 .Z racji że u nas pełno małych dzieci i pies wybraliśmy tani a jak się zniszczy za pare lat a dzici podrosną to nie będzie nam szkoda wyrzuconej kasy , a potem kupimy jakiś porządniejszy

A tu nasz http://www.abra-meble.pl/aktualnosci/Narozniki_meble_sklepy_meblowe

 

A i jeszcze cena nie zawsze jest adekwatna do jakości.Około 9 lat temu kupiliśmy zestaw wypoczynkowy w sklepie BRW za około 6000 ,00 ze skóry naturalnej .Trzy razy składaliśmy na niego reklamacje i za każdym razem naprawiali go tzn tapicerowali na nowo. Za czwartym razem zarządałam nowego kompletu od innego producenta .I ten sprawuje się dobrze .Więc wszystko zależy od szczęścia a z drogich narożników sie po prostu wyleczyłam Wole kupić tańszy i wymienić za parę lat na nowy W końcu moda tez się zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie

 

Jakie mieliście rachunki za prąd w trakcie budowy (wykańczania domu) ??

Pozdrawiam

 

Ja płacę ok. 50 zł/ co 2 miesiące, w/g faktycznego zużycia. Jesteśmy w trakcie budowy- stan surowy zamknięty, wszystko robimy sami. Betoniarka , szlifierki, wiertarki, czajnik bezprzewodowy, mieszadła tynku, piła itp "chodzą" codziennie. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę ok. 50 zł/ co 2 miesiące, w/g faktycznego zużycia. Jesteśmy w trakcie budowy- stan surowy zamknięty, wszystko robimy sami. Betoniarka , szlifierki, wiertarki, czajnik bezprzewodowy, mieszadła tynku, piła itp "chodzą" codziennie. :yes:

 

halina ale to chyba macie co dwa miesiace 50zl bo macie wg prognoz bo to chyba niemozliwe, zeby tak niski rachunek. Dostaniecie pewno przy rocznym rozliczeniu dosc spora kwote do nadplaty. Moi sasiedzi tez mieli taki niski rachunek a potem im przyszlo dosc sporo nadplacic. My sobie dalismy miesieczne rozliczenie pradu i co miesiac posylamy odczyt licznika bo potem te nadplaty sa zabojcze :( My placilismy tak w granicach 150-200 zl co miesiac w zaleznosci od tego jakie maszyny chodzily. Bo jak przyszli panowie z kamieniarstwa od schodow i dwa tygodnie wlaczali swoj mega wielki sprzet to przyszedl kosmiczny rachunek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no my wlasnie chcielismy uniknac tej niedoplaty, dlatego od razu dalismy miesieczne rozliczanie z podaniem odczytu licznika. Ten miesiac co nam robili schody to zaplacilismy kosmiczna kwote i w sumie to ciesze sie, ze mamy miesieczne rozliczenia. Przynajmniej sie to jakos rozklada sensownie. Potem trzeba zaplacic na raz ogromna sume...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no my wlasnie chcielismy uniknac tej niedoplaty, dlatego od razu dalismy miesieczne rozliczanie z podaniem odczytu licznika. Ten miesiac co nam robili schody to zaplacilismy kosmiczna kwote i w sumie to ciesze sie, ze mamy miesieczne rozliczenia. Przynajmniej sie to jakos rozklada sensownie. Potem trzeba zaplacic na raz ogromna sume...

 

Najlepiej sie rozliczac miesiecznie przez pelny rok normalnego mieszkania. Potem spisac licznik i przejsc na odczyty prognozowane (podajac ilosc zuzytych kWh). Dlaczego? Grzejesz pompa ciepla, wiec w zime bedziesz placic wiecej, w lato mniej - a tak bedzie to wyrownane (tauron zasponsoruje Ci darmowy kredyt w zimie, ze splata w lecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak, brzmi calkiem niezle... gorzej jak zle sprognozuja i bedzie spora niedoplata...

 

Ale to Ty prognozujesz, nie oni :) Dzwonisz ze chcesz oplaty prognozowane na XXXX kWh i na tyle Ci wyliczaja - mozesz to sobie

kontrolowac raz w miesiacu czy raz na dwa miesiace. Ja juz wiem dokladnie ile zuzywam rocznie kWh i zgadza sie co do zlotowki :-)

 

wtedy trza na juz wyciagac wieksza sume. To ja juz wole placic miesiecznie. Poza tym prognozy sie placi co dwa miesiace wiec rata i tak wyzsza.

 

Nikt nie zabrania placic co miesiac :-) Masz przez caly rok stala kwote wiec mozna nawet sobie stale zlecenie w banku zapodac i zapominasz

o pradzie ;)

 

Jak dla mnie najlepsze jest rozliczanie miesieczne.

 

To wcale nie jest fajne jak w lutym trzeba zaplacic 700 pln, a w sierpniu 200 - lepiej placic miesiecznie 300-400 i spokoj :-) Ale jak kto woli - moze po roku sie przekonasz ;) Tylko sledz wskazania licznika - ja sobie spisuje raz na dwa miesiace i to wystarcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...