Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

moze sie przekonam, poki co wole jak jest ;] ale przemysle i zastanowie sie. Zawsze myslalam, ze prognoza jest obliczana przez firme na podstawie sredniego rocznego zuzycia

 

Nie wiem w sumie jak w Tauronie bo ja to w Vattenfallu robilem ale wydaje mi sie ze w BOKu przy zmianie sposobu rozliczania da sie podac prognozowane przez Ciebie zuzycie w kWh! 27 pazdziernika stuknie mi 2 lata od wymiany licznika i ja wlasnie bede przechodzil na rozliczanie prognozowane wiec bede wiedzial dokladnie co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to potem daj znac ;) my pierwszy rok to pociagniemy normalnie z odczytami miesiecznymi

 

Dam znac, dam znac. Pierwszy rok na wariata jak sie wprowadzalismy to mielismy tez prognozowane a grzalem wtedy czystym pradem. Pamietam jak dostalem na wiosne rachunek na.. 13k pln! Oczywiscie cos pomieszali i stanelo na doplacie w granicy 4k pln ale to i tak byl lekki szok i kuuupa kasy ;) Tym niemniej wtedy kompletnie nie wiedzialem ile mi tego pradu zejdzie.. Teraz, po dwoch latach grzania PC i opomiarowania calej instalacji wiem dokladnie ile chciec "prognozowac" ;) A wiem, ze sie dalo bo przy zmianie taryfy budowlanej na zwykla pani sie pytala jakie bedzie zuzycie, jako ze nie mialem pojecia - wpisala srednie jakie maja ludzie w domkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna się ktoś na czujnikach ruchu ?

jedna nasza lampa na elewacji zauważa nas łaskawie najwyżej z czterech metrów. Ja ją powiesilismy jakiś rok temu, miała trochę większy zasięg ale szału nie było.

Natomiast druga, nad wejściem, włączana od przedsionka włącza się bez przyczyny.

 

Wymień na czujki dualne - reagują nie tylko na podczerwien (czyli zmiany temperatury) ale maja tez detektory mikrofalowe tudziez ultradzwiekowe. Przy czujkach dualnych prawdopodobienstwo "falszywych" zalaczen jest minimalne, jak to ma miejsce w zwyklych czujkach PIR :) Oczywiscie czujek jest cala masa - z roznymi katami dzialania w poziomie i pionie, trzeba dobrac wlasciwa i spiac z oswietleniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naszą czujkę ruchu włącza wiatr,który przenosi różne fruwające przedmioty(piłka dmuchana,papierek po cukierkach,które moje dzieci nie raczą wyrzucić do śmieci),a kiedyś się wystraszyłam,bo czujka przez poł godziny się włączała i wyłączała,dopiero po tym czasie zauważyłam,że na polu na przeciw jest mnóstwo saren.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naszą czujkę ruchu włącza wiatr,który przenosi różne fruwające przedmioty(piłka dmuchana,papierek po cukierkach,które moje dzieci nie raczą wyrzucić do śmieci),a kiedyś się wystraszyłam,bo czujka przez poł godziny się włączała i wyłączała,dopiero po tym czasie zauważyłam,że na polu na przeciw jest mnóstwo saren.

 

Dualna na smieci na pewno pomoze! Ale na sarny juz nie - no sarna to prawie jak czlowiek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie Adam... jakbym dostala rachunek na prad na 4k to chyba zawal na miejscu :D:D

 

4 jak 4, a 13? :-) Mam jeszcze tego maila:

 

Ta wiadomość została wysłana z adresu e-mail przeznaczonego wyłącznie do przesyłania komunikatów. Prosimy nie odpowiadać na tę wiadomość. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o emaila na adres [email protected]

 

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, że została wystawiona faktura za energię elektryczną na kwotę 13260,57.

Faktura składa się z 3 płatności, pierwsza płatność przypada na dzień 2011-05-15.

 

W przypadku zainteresowania uregulowaniem tylko pierwszej płatności prosimy kliknąć na poniższy link.

 

Zawal :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Adam fajna ta sumka za prąd... Hehe. My póki co płacimy 50zł na miesiąc budowlanego (do spółki z sąsiadem).

 

Mam pytanie. Czy teraz NIE ZROBIENIE grafitowego/antracytowego/czarnego dachu to wiocha?? Bo mam wrażenie, że 90% nowych dachów ma właśnie taki kolor. Przyznam, że też biorę to pod uwagę, ale podoba mi się też taki zwykły ceglany dach. I co tu wybrać? Czym się kierować? Szkoda, że nikt tego nie może za mnie zdecydować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego wiocha elmagra??? my tez mielismy miec grafitowy ale koniec koncow zdecydowalam sie na brazowy pod kolor okien. I tak mi sie podoba i nikomu nic do tego... Przeciez to Twoj dom i Twoje krolestwo i Ty masz sie w nim czuc dobrze, a nie kto inny. Jezeli mialabym patrzec na to co maja inni to wyszloby na to, ze jestesmy dziwolagami :D bo mamy wszystko zupelnie inne od wszystkich ;) poczawszy od domu pietrowego, skonczywszy na kamiennych schodach wewnetrznych. Tak mi sie podoba i dla mnie moje rozwiazania sa dla mnie najbardziej praktyczne i nikomu nic do tego :) nikomu nie musi sie podobac ;) Nie patrz na to co maja inni tylko na to co Tobie sie podoba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie o to mi chodziło, że mi zależy na opinii innych. ale bardziej o to, że gdzie się nie obejrzę to tam antracytowy dach. jakaś moda na to nastała...? No i nie mam gdzie zobaczyć tego ceglanego dachu i teraz nie wiem co wybrać? Czy ten "bezpieczny" bo dobrze wyglądający antracyt, czy "ryzykowny" ceglano-pomarańczowy, bo nigdzie takiego nie widziałam na dwuspadowym dachu... No a poza tym cena kusi, a bez kredytu, jest to istotny element...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mody zmieniają się bardzo szybko.

dzisiaj furorę robią np. białe elewacje z szarym, do tego właśnie grafitowy dach i grafitowe okna. Mi sie to nawet podoba tylko że widać to na każdej budowie.

ciekawe co bedzie nastepne:)

myslę że najlepiej bronią się stonowane proste domki.

Męczarnia z takimi wyborami to urok budowania. My z żoną z przerażeniem uświadomiliśmy sobie w szkółce leśnej, że ogród też składa się z samych decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też podobają się grafitowe dachy.

Sama zrobiłam grafitowy dach.

Wygląda super.

 

Ale uważam, że czerwone / ceglaste dachy są równie piękne !

To klasyka.

Uwielbiam takie domy z ceglastymi dachami.

 

Poza tym klasyka zawsze się obroni.

Dodatkowo jako projektant ogrodu-amator oczyma wyobraźni widzę taki dom z ceglastym dachem i ogród w stylu wiejsko - sielskim.

Mniam.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...