Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

zna się ktoś na czujnikach ruchu ?

jedna nasza lampa na elewacji zauważa nas łaskawie najwyżej z czterech metrów. Ja ją powiesilismy jakiś rok temu, miała trochę większy zasięg ale szału nie było.

Natomiast druga, nad wejściem, włączana od przedsionka włącza się bez przyczyny.

Co to za lampy?

Jeśli marketowe (zwłaszcza z OBI) to wymień na nowe, wyjdzie taniej (czas, prąd, żarówki....).

Jeśli coś lepszego to w obu przypadkach rozbierz lampy, sprawdź czy do środka nie dostała się wilgoć/woda, wyczyść soczewki i element światłoczuły.

Ad. 1. Może być brudna soczewka, może jest powieszona za nisko/wysoko.

Ad. 2. Do środka mógł dostać się jakiś owad, pajączek, syf.... i pobudza czujkę.

Ad. 2.BIS. Jeśli zapala się bez powodu w dzień to padła czujka, wymień na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi poelcic jakiego dobrego elektryka z okolic Żor i kogoś od CO do podłogówki itp

 

Instalacje wod-kan i c.o cwu Jarek tel.502507459 lub 662159246 ,robił u nas w domu wszystkie instalacjewod-kan,c.o cwu i biały montaż,polecam tanio i bardzo dobrze zadzwoń do niego i powiedz że ten numer dał ci Jacek, a jeśli chodzi o elektryka to Grześ.tel:696811834-robi także alarmy, a elektrykę razem z pomiarami,polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy wodę i kanalizację wewnątrz budynku. Mam dylemat odnośnie PC do ogrzewania CWU. Czy dawać, czy nie? Jeśli tak , to co muszę wiedzieć by takową zakupić? Użytkownicy PC doradźcie coś, nie mam o tym pojęcia, mąż też nie , a i czasu brak , by zgłębiać temat na forach. :) Pompy miało nie być, więc nikt z nas nie szukał informacji na ten temat. Jednak teraz rozważamy taką ewentualność, bo PC coraz tańsze.

 

Adam, Arturo- czekam na ekstra poradę w tym temacie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Robimy wodę i kanalizację wewnątrz budynku. Mam dylemat odnośnie PC do ogrzewania CWU. Czy dawać, czy nie? Jeśli tak , to co muszę wiedzieć by takową zakupić? Użytkownicy PC doradźcie coś, nie mam o tym pojęcia, mąż też nie , a i czasu brak , by zgłębiać temat na forach. :) Pompy miało nie być, więc nikt z nas nie szukał informacji na ten temat. Jednak teraz rozważamy taką ewentualność, bo PC coraz tańsze.

Adam, Arturo- czekam na ekstra poradę w tym temacie.:D

Nie jestem zwolennikiem pomp ciepła do cwu,nie jest to za bardzo opłacalne z każdego punktu widzenia nie zależnie od systemu grzewczego.Wg mnie jeśli istnieje już jakiś system grzewczy to zwykły bojler będzie lepszym rozwiązaniem niż zakup dodatkowej pompy tylko do cwu.Ceny takich pomp z zasobnikiem 300l to ok.5-7tys.zł a pracują efektywnie w plusowych temperaturach,w minusowych temperaturach skuteczność spada a grzanie po części przejmuje grzałka i zanim te tys.zł przyniosą oszczędności w porównaniu do bojlera za ok.1tys.zł to trochę czasu upłynie.

Aczkolwiek jak zauważyłaś ceny pomp,zwłaszcza powietrznych spadły i tutaj jestem zwolennikiem rozważenia takiej pompy jako głównego systemu grzewczego,warunkiem tylko podłogówka w domu bez grzejników.

Zamiast jakiegokolwiek systemu grzewczego,który kosztuje ok.10-15tys.zł+pompy ciepła do cwu za 5-7tys.zł mamy za ok.20-22tys.zł pełnoprawną pompę ciepła do c.o i cwu z zasobnikiem 300l i montażem,która nawet w największe mrozy spełni swoje zadanie i to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie planujecie ogrzewanie?

 

No właśnie- ogrzewanie będzie mieszane- podłogówka plus grzejniki. Jestem zmarzluchem i dla mnie 22 stopnie w mieszkaniu to trochę za mało. Muszę mieć grzejniki, które szybko i skutecznie podniosą temperaturę pomieszczeń. Przy dużej bezwładności podlogówki efekt ten jest nie do uzyskania w krótkim czasie. Nie mamy kominka, więc na "szybko" nie byłoby czym dogrzać- chyba , że prądem:D

 

Dzięki Arturo, tak myślałam ,że być może u nas ta pompa niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem. Jednak rozważamy to, bo trzeba iść z duchem czasu i sięgać po nowoczesne rozwiązania- tam gdzie to możliwe. Pokpiliśmy sprawę, bo od początku nie braliśmy pod uwagę pompy, ale trudno- jest jak jest i nie zmienię tego:):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ogrzewanie gazem to bojler jesli weglem to zastanowiłbym się nad solarami żeby latem nie palić w piecu. Są też PC do zasilania systemów mieszanych podłogówka - grzejniki. Trochę droższe ale są. Jesli chodzi o PC tylko do cwu to Arturo ma rację zimą jest klops. Ewentualnie jesli macie wentylację mechaniczną to wywiew mozna dać na PC. Te pompy nie wymagają poboru bardzo duzych ilości powietrza w porównaniu do tych od ogrzewania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to jest temat na wątek o ogrzewaniu.

solary uważam za przekręt. Po wszystkich dotacjach człowiek i tak wyda tyle, że na zwrot poczeka bardzo długo. A ludzie najczęściej mają bojlery z grzałką i nie jest to rujnujące.

ja mam CWU od kotła na węgiel z podajnikiem. do CWU potrzeba 100kg węgla miesięcznie i odrobinę prądu. czyli góra sto złotych miesięcznie. raczej 80. i to bym polecił jesli ktoś i tak ma węglowe CO. Latem nie potrzebuje to wiele obsługi, raz na trzy soboty go ładowałem, co drugą sobotę wyrzucałem popiół.

dymu nie widać ani nie czuć.

nie wiem jak jest z gazem, czy tańsze jest grzanie CWU gazem niz prądem?

W każdym razie za mało płacimy na CWU żeby pchać się w wielotysięczne wydatki, zwłaszcza jesli pochodzą one z kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie- ogrzewanie będzie mieszane- podłogówka plus grzejniki. Jestem zmarzluchem i dla mnie 22 stopnie w mieszkaniu to trochę za mało.

 

Podzielam zdanie Artura, aczkolwiek nie napisałaś czym będziecie grzali CO?

 

Jeżeli chodzi o temperaturę - próbowałaś 22st przy podłogówce? To tak jak 24stC przy kaloryferach. I dla zmarzluchów o wieeeeeeeele lepszy komfort! Jak jesteś zmarzluch to bez podłogówki wiecznie Ci w nogi będzie zimno, przy podłogówce jest naprawdę o wiele lepiej :-) Wszyscy którzy robią kaloryfery na poddaszu - żałują że nie zrobili po całości podłogówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jesli macie wentylację mechaniczną to wywiew mozna dać na PC. Te pompy nie wymagają poboru bardzo duzych ilości powietrza w porównaniu do tych od ogrzewania.

 

Ale to za bardzo nie ma sensu. Ze sprawnością reku na poziomie 90-95% wywiew jest niewiele cieplejszy niż powietrze na zewnątrz, a co się stanie z wilgotnym powietrzem z domu które nagle dostanie się na wychłodzony wymiennik? Duże prawdopodobieństwo że się coś tam wykropli i zamarznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest z gazem, czy tańsze jest grzanie CWU gazem niz prądem?

W każdym razie za mało płacimy na CWU żeby pchać się w wielotysięczne wydatki, zwłaszcza jesli pochodzą one z kredytu.

 

Przy II taryfach - taniej jest prądem. Przy jednej taryfie - raczej gazem! Jak ktoś grzeje tylko CWU to kwestia rozpatrzenia czy opłacą mu się II taryfy (prawdopodobnie tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli czy węgiel czy gaz czy prunt :)

 

Węgiel oczywiście, bo póki co jest "darmowy":) Mam 2 górników, więc dwa przydziały. Trudno byłoby nie skorzystać z deputatu mając takie warunki. Palenie w piecu to dla MNIE przyjemność. Mamy Viadrusa, kiedy mąż jest "na wylocie" to obsługą pieca zajmuje się JA:P To taka odskocznia od "babskich" robót. Chodzę do piecyka dwa, góra trzy razy na dobę, ogień mam od września do czerwca non stop, spalam ok 5 ton węgla plus piec w kuchni węglowej ok. 3 tony. Obecnie cwu grzeje się "podkową"w kuchennym ( latem), w centralnym zaś zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...