Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Podzielam zdanie Artura, aczkolwiek nie napisałaś czym będziecie grzali CO?

 

Jeżeli chodzi o temperaturę - próbowałaś 22st przy podłogówce? To tak jak 24stC przy kaloryferach. I dla zmarzluchów o wieeeeeeeele lepszy komfort! Jak jesteś zmarzluch to bez podłogówki wiecznie Ci w nogi będzie zimno, przy podłogówce jest naprawdę o wiele lepiej :-) Wszyscy którzy robią kaloryfery na poddaszu - żałują że nie zrobili po całości podłogówki ;)

 

Noooo, i dlatego będzie podłogówka plus kilka grzejników:D Choć przyznam, że będąc w gości, przy ogrzewaniu podłogowym po kilku godzinach odczuwam bardzo duży dyskomfort. Nogi bolą mnie okropnie, szczypią i są bardzo "ciężkie". Po powrocie do domu nie mogę zasnąć, bo nogi "wariują". Być może podłogówka mi "nie pasuje", lub jest to kwestia przyzwyczajenia i dolegliwość minie po jakimś czasie:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Noooo, i dlatego będzie podłogówka plus kilka grzejników:D Choć przyznam, że będąc w gości, przy ogrzewaniu podłogowym po kilku godzinach odczuwam bardzo duży dyskomfort. Nogi bolą mnie okropnie, szczypią i są bardzo "ciężkie". Po powrocie do domu nie mogę zasnąć, bo nogi "wariują". Być może podłogówka mi "nie pasuje", lub jest to kwestia przyzwyczajenia i dolegliwość minie po jakimś czasie:yes:

 

To bardzo dziwne - a co ci znajomi maja na podlodze i jaka jest temperatura odczuwalna tej podlogi? Na boso czujesz cieplo? Powinno byc zupelnie neutralnie - tj. wchodzisz, nie czujesz zimna ale tez nie czujesz zrodla ciepla. Po prostu jest komfortowo :) Moze maja skopana instalacje i za cieple podlogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taak, i biedniejsze pół Polski zostanie bez ogrzewania:)

na pewno warto walczyć z zanieczyszczeniem powietrza i pewnie znajdą jakieś bardziej realne rozwiązanie.

W jakieś dotacje masowe do gazu, czy pomp ciepła nie wierzę bo nie ma na to pieniędzy.

Ludzie palą jakimś mułem/flotem, nie wiem co to jest ale dymi i śmierdzi. Może zakażą sprzedaży takiego opału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, dotykając podłogi nogami odczuwam delikatne ciepło. Na podłogach mają kafle. Ale skoro temp. odczuwalna, "dotykowa" ma być neutralna, to u nich jest chyba jakiś feler.

 

Byłam dziś w Castoramie i Praktikerze "zbadać" ceny sanitariatów. Zestaw podtynkowy Cersanit z deską i przyciskiem w Casto kosztuje 398 zł, w Prakti zestaw Kera Cersanit można kupić za 399 zł/komplet. Uważam ,że to do przyjęcia. Zlewozmywak jednokomorowy, satyna z ociekaczem ( do kuchni w piwnicy)za 98 zł to też niezbyt dużo. Do tego bateria prod. polskiej za 36,99 zł . Jak ktoś potrzebuje- jechać!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał się przeprowadzić do Wrocka. albo znacie kogoś...

ZAPRASZAM.

:cool:

 

 

Firma KARENA S.A. poszukuje Spedytora ( dot. spedycji samochodowej ) z woj. dolnośląskiego, do naszego nowego Oddziału we Wrocławiu.

Wymagane doświadczenie w transporcie / spedycji.

 

Zapewniamy dobre warunki zatrudnienia ( umowa o pracę, niezbędne narzędzia pracy ) oraz pracę w zgranym i sympatycznym zespole.

 

Aplikacje prosimy wysyłać na mail :

[email protected]

 

:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, dotykając podłogi nogami odczuwam delikatne ciepło. Na podłogach mają kafle. Ale skoro temp. odczuwalna, "dotykowa" ma być neutralna, to u nich jest chyba jakiś feler.

 

Jezeli bylas w duzy mroz - to kafle akurat moga byc delikatnie cieple! Dlatego moim zdaniem lepiej sie sprawdzaja panele na ktorych nie czuc w ogole ciepla mimo ze maja taka sama temperature (roznica taka jak wyjscie gola stopa przy 0stC na zewnatrz na kafelke, a na kawalek drewienka - oba materialy maja ta sama temperature (0stC) ale to na kafli noga Ci zmarznie w sekundzie, a na drewnie nie bedzie tego tak czuc (kwestia roznej wartosci przewodzenia ciepla tych materialow :)

 

Byłam dziś w Castoramie i Praktikerze "zbadać" ceny sanitariatów. Zestaw podtynkowy Cersanit z deską i przyciskiem w Casto kosztuje 398 zł, w Prakti zestaw Kera Cersanit można kupić za 399 zł/komplet. Uważam ,że to do przyjęcia.

 

Mowia zeby jednak kupowac tylko geberita!

 

Zlewozmywak jednokomorowy, satyna z ociekaczem ( do kuchni w piwnicy)za 98 zł to też niezbyt dużo. Do tego bateria prod. polskiej za 36,99 zł . Jak ktoś potrzebuje- jechać!:)

 

Ta bateria to na 100% chinczyk - grubosc scianki 0,cos mm - mocniej chwycisz i sie pognie :) :) :) Wymienialem ostatnio taka u mamy - przezarlo ja w chyba rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, a dlaczego tylko geberita warto kupować? Ja przyznam, że jakoś szczególnie nie będę naciskać na podwieszane kibelki jeśli będą kosztowały dużo, ale te prawie 400zł to dla mnie też do przyjęcia, zwłaszcza, że będę miała do kupienia 3 sztuki... Czy te Cersanity są jakieś felerne? Co to w sumie za różnica na jakim szkielecie ten kibelek zawiśnie....?

 

A tak a propos budowy, to mamy kolankową i wieniec, od poniedziałku murarz muruje szczytowe do końca i komin, czekamy na dachowców. A nadal nie mam dachówki - chciałam Tondach - cieśla odradził, że felerna i reklamowana często jest, chciałam potem Braas Amber - to wycofali z produkcji, teraz kombinuję dalej. Może Roben Piemont? Monza? Braas Rubin? Ma ktoś jakieś uwagi? Aha, a kolor ceglany/miedziany będzie na 100%, ale pokryty angobą, co by była gładsza powierzchnia dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowia zeby jednak kupowac tylko geberita!

 

 

 

Ta bateria to na 100% chinczyk - grubosc scianki 0,cos mm - mocniej chwycisz i sie pognie :) :) :) Wymienialem ostatnio taka u mamy - przezarlo ja w chyba rok ;)

 

EEEeee, Geberit za drogi jest. Obecnie w domu mamy cersanita już parę latek i sprawuje się dobrze. Nie mogę narzekać. Co do chińszczyzny- chyba nie ma towaru, który nie byłby produkowany w PRC:D

Kuzyn spierał się ze mną nt. grzejników w markecie, że Hydroland to chińszczyzna, nic nie warte. Ok, kupiłam w hurtowni IRmet w Radlinie, droższe i ponoć trwalsze. Jakież było moje zdziwienie, kiedy pod nazwą Prometeusz Tytan kryje się producent Hydroland a miejsce produkcji to PRC właśnie:jawdrop: Kupiony przeze mnie ekspres Zelmer (polska marka) jest produkowany w CHINACH!!!! Części zamienne trzeba sprowadzać, czeka się na reklamację do miesiąca. Tak więc , mam baterię, niezbyt drogą, sprawdzimy wytrzymałość. Jak się nie sprawdzi- zawiadomię Was na bank:yes: Myślę, że wiele racji jest w tym ,że marketowe rzeczy są nieco gorszej jakości ale jak ktoś liczy grosz budując bez kredytu, to nie stać go na górną półkę towarową. W markecie też można kupić rzeczy tanie i porządne- ja często poluję na okazje, choć nie zawsze kupuję. Są rzeczy na których oszczędzać nie wolno. W przypadku rzeczy zużywalnych, które i tak muszę wymienić po jakimś czasie- kupuję tanio bo lubię mieć nowe. Nie wiążę się z rzeczami na długi czas- tak mam i już:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś poknociłam z tymi wpisami:bash:

Co do cersanitu jeszcze- ma oszczędnościowy tryb spłuku :6/3 litra; można montować narożnie; deska jest antybakteryjna wolnoopadająca; przycisk chrom w cenie; "fason" miski ustępowej całkiem , całkiem. Zależy co kto lubi- ale tak uczciwie- czego chcieć więcej??? Geberit ma to samo a kosztuje 100% drożej. W stelażu nie ma się co zepsuć, jedynie w skrzynce spłukowej są fizmatenty, ale cersanit chyba ma części zamienne?? Jak do kabiny prysznicowej potrzebowałam części zamiennych to dostałam je w Panel Specu na Wodzisławskiej.

Zobaczymy, ja kibelki kupiłam bo mi się podobały a potrzebuję 2 szt, więc wydatek spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ktoś z Was może mi coś doradzić.

Potrzebuję przymocować do ściany listwę aluminiową kominową (taką jak do wykończenia komina)

Z tym tylko, że jest to ściana ytong z naklejonym styropianem 15 cm.

Jakie do tego kołki zastosować ? Rozporowe ? jakie długie?

Może ktoś z Was już takie coś przerabiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ktoś z Was może mi coś doradzić.

Potrzebuję przymocować do ściany listwę aluminiową kominową (taką jak do wykończenia komina)

Z tym tylko, że jest to ściana ytong z naklejonym styropianem 15 cm.

Jakie do tego kołki zastosować ? Rozporowe ? jakie długie?

Może ktoś z Was już takie coś przerabiał

 

Zastosuj kołki specjalne do styropianu plastikowe. Drivy chyba się nazywają. Wkręcasz w styropian a póżniej w nie włąsciwy wkręt. Albo kołki rozporowe minimum 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy moich dzieciakach nauczyłam się już nie kupować tanio.Rozwalą wszystko,taka bateria marketowa to pewnie z tydzień by u nas była cała.Pomimo,że stelaże mam geberita i to te droższe to ten na dole już się rusza.Tzn.kibel się rusza,ale jak ostatnio weszłam do łazienki i zobaczyłam,że dwie razem na nim siedzą to mi ręce opadły.Jakie one mają pomysły to głowa mała.Nie wspomnę ile razy na kiblu stoją,bo sięgają do góry itp.Przypuszczam,że coś gorszej jakości od geberita już by nie wytrzymało.Zapomniałam dodać,że baterie mam termostatyczne z Tresa i prysznicowa na dole już termostatu nie ma,guziczek odpadł.W odkurzaczu centralnym też nie ma wyłącznika na rączce,bo SAM się połamał.Halina,ale Ty już małych dzieci nie masz to pewnie u Ciebie wszystko długo obstoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, a dlaczego tylko geberita warto kupować? Ja przyznam, że jakoś szczególnie nie będę naciskać na podwieszane kibelki jeśli będą kosztowały dużo, ale te prawie 400zł to dla mnie też do przyjęcia, zwłaszcza, że będę miała do kupienia 3 sztuki... Czy te Cersanity są jakieś felerne? Co to w sumie za różnica na jakim szkielecie ten kibelek zawiśnie....?

 

Osobiscie nie mam zadnego doswiadczenia z innymi niz geberity (mam 3 u siebie w domu ;) ale jak szukalem to wszyscy instalatorzy (i "w realu" i na forach / grupach) polecali tylko i wylacznie geberity jako mocniejsze, stabilniejsze, po prostu lepsze :-) Ja wiem, ze tego nie widac - ale to jest akurat argument wlasnie za tym zeby to zrobic solidnie i na lata, bo wymienic tanio nie bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEEeee, Geberit za drogi jest. Obecnie w domu mamy cersanita już parę latek i sprawuje się dobrze. Nie mogę narzekać. Co do chińszczyzny- chyba nie ma towaru, który nie byłby produkowany w PRC:D

 

Temat - rzeka. Generalnie oczywiscie chinczyk chinczkowi nie rowny ale bateria za 30 pln to raczej tak niska polka ze trzeba sie polozyc na podlodze zeby ja dojrzec ;) ;)

 

Kuzyn spierał się ze mną nt. grzejników w markecie, że Hydroland to chińszczyzna, nic nie warte. Ok, kupiłam w hurtowni IRmet w Radlinie, droższe i ponoć trwalsze. Jakież było moje zdziwienie, kiedy pod nazwą Prometeusz Tytan kryje się producent Hydroland a miejsce produkcji to PRC właśnie:jawdrop: Kupiony przeze mnie ekspres Zelmer (polska marka) jest produkowany w CHINACH!!!!

 

Ale to nic zlego ze w Chinach - jak produkowane pod "dyktando", na warunkach i za pomoca projektow samego producenta (+ majac solidna kontrole jakosci) to produkt moze byc dobry. To bardziej chodzi o to kto produkt zaprojektowal, niz kto go wyprodukowal :)

 

PS. Zelmer juz dawno nie jest polska marka - zostal wykupiony przez holding BSH (bosh siemens) i nalezy w 98% do niemcow :(

 

Myślę, że wiele racji jest w tym ,że marketowe rzeczy są nieco gorszej jakości ale jak ktoś liczy grosz budując bez kredytu, to nie stać go na górną półkę towarową.

 

Z tym ze akurat w marketach to geberity sa znacznie drozsze niz np. w sklepach internetowych :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...