Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Jestem na etapie zabudowy poddasza i gładzi jakiego producenta gładzi proponujecie na sciany a co na spoinowanie płyt k-g?

 

Szpachlowka - knauf uniflott, finisz - obojetnie wszystko bedzie dobre jak warstwy ponizej beda dobrze wykonane!

Do spoinowania tylko i wylacznie tasmy stairflexa (na polaczenia plaskie Tuff-Tape, na narozniki najlepiej mid-flex lub zielona tasma "medium"). Troche kosztuje ale na poddaszu nie dawalbym nic innego, nic lepszego na rynku nie znajdziesz, pekanie ograniczone do minimum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie zabudowy poddasza i gładzi jakiego producenta gładzi proponujecie na sciany a co na spoinowanie płyt k-g?

 

Gładź firmy euromix jest dobra, jeśli chodzi o jakość i rozsądną cenę. Małżonek troszkę metrów gładzi położył:) i stwierdził, że najlepiej robiło mu się euromixem. Dobrze się nakłada, świetnie szlifuje i nie jest kosmicznie drogi. Oczywiście ile fachmanów- tyle opinii. Każdy ma swoją;)

Jeśli chodzi o spoinowanie- Adam już doradził- tuff-tape .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałam, że jeśli chodzi o okna to nie polecam firmy na ul. Wiejskiej w Rybniku- do dziś czekam na wycenę. Totalna olewka klienta. Dobrą ofertę dostałam w KRM -okna na ul. Wyzwolenia ( naprzeciw stacji paliw dawny CPN). Kupione zaś mam u Grzomby na Mikołowskiej. Okna Schucco, trzyszybowe, fajne kolory, z żaluzjami. Te mogę polecić, choć do najtańszych nie należały. Mamy je sprawdzone od 7 lat i póki co nie ma problemów. Montażyści bardzo pojętni, ludzie z doświadczeniem, sprawni i dokładni, zero problemów. Tak było u mnie, nie wiem ,czy tam robi tylko jedna ekipa, czy kilka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom ex mąż ogłosił do sprzedaży :

 

 

http://otodom.pl/dom-skrzyszow-186m2-1020000-pln-id20024478.html

 

 

Ktoś chętny ?

Za tą cenę ?

;)

 

Ua, w zyciu tego nie sprzeda za banke. Jakby to stalo w centrum Rybnika to moze moze! Analizowalem to kiedys pod katem sprzedazy mojego tez za banke i wybudowania sobie nowego za polowe ale nie ma szans :) Nowy dom moze uda sie sprzedac za 400-600 tys, a i tak raczej bedzie ciezko. Ale nawet za 600 kazdy wie, ze wybuduje (za pomoca ekip, nie ruszajac palcem) taki dom wedlug swojego projektu. 1mln pln? No fucking way!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie tam. Działka ogromna. Może warto zacząć od wysokiej ceny, kto wie?

Ale realnie to sprzeda go pewnie za 600 i to za rok.

W ogłoszeniach widać te same domki przez wiele miesięcy.

 

Nie wydaje mi się żeby można było w Skrzyszowie sprzedać dom w tej cenie! Działka owszem duża ale działki w Skrzyszowie nie są aż tak dużo warte :) Ja kupiłem w centrum Wodzisławia 0,52ha za 60 tys pln - teraz może warta ze dwa razy tyle. Daleko do bańki a też nie każdy chce taką działkę dużą bo to obrabiać jednak trzeba ;) Dom za bańkę sprzedałby się gdyby to było jakieś ścisłe centrum i gdyby w okolicy nie było działek do sprzedania - a tam jest ich pełno. Można kupić, pokazać palcem co się chce mieć (to jest najważniejsze!) i za rok zamieszkać w swoim, wybudowanym przez firmę od A-Z i jeszcze pare setek zostanie w kieszeni także ta cena to z kosmosu wzięta jest :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga widzisz nigdy nam nie chciałaś wnętrz pokazać,bo mąż nie pozwalał a tu proszę sam pokazał.Cena z kosmosu,tak myślimy,że nasz by za pół bańki może poszedł,ale ja nie mam ochoty go sprzedać.Dobrze mi tu!

 

Za pol banki tez bym mojego nie sprzedal :) Za banke - bez wahania ;) Bo mialbym drugi dom i kuuuupe kasy jeszcze w kieszeni :D Ale to fantasy bo nikt 1mln pln za domek nie zaplaci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Adam jak my powiedzieliśmy,że chcemy sprzedać mieszkanie to wszyscy się stukali w czoło i mówili,że nie sprzedamy.A my sprzedaliśmy w ciągu niespełna miesiąca,bez pośrednictwa agencji,i to za 230 kołoa,gdzie takie mieszkania stały po 180-200,więc wiesz tylko pozytywnie myśl.Ale nie żal by Ci było tej Twojej roboty w tym domku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Adam jak my powiedzieliśmy,że chcemy sprzedać mieszkanie to wszyscy się stukali w czoło i mówili,że nie sprzedamy.A my sprzedaliśmy w ciągu niespełna miesiąca,bez pośrednictwa agencji,i to za 230 kołoa,gdzie takie mieszkania stały po 180-200,więc wiesz tylko pozytywnie myśl.Ale nie żal by Ci było tej Twojej roboty w tym domku?

 

Ale mieszkania po tyle chodzą - nawet w Wodziu jak dwupoziomowe i duże albo z ogródkiem :) Ale popatrz na ogłoszenia domów - stare to i za 100 tys z dzialka kupisz, powojenne to 250-300 tys, nowe to 500-600 tys max i wisza w tych ogloszeniach przez pare miesiecy (nie wiem co potem - pewnie sie dogaduja na nizsza cene i w koncu ktos to kupuje :) Dom za banke mozna sprzedac gdyby byl w centrum Rybnika! W centrum Wodzislawia to juz zdecydowanie nizsza cena. W Skrzyszowie? No sorry ale jakby nie patrzec to jest przedmiescie Wodzislawia wiec cena jeszcze bardziej w dol, mimo tego iz dom jest super :-) Oglaszaja sie rozne firmy ktore sprzedaja nowo budowane domy w Marklowicach po 300-350 tys pln. To dlaczego ktos by mial dac 3 x tyle za dom z rynku wtornego (jakby nie patrzec) ? ;-)

 

Mojej roboty byloby mi bardzo zal - dopoki nie dostalbym banki w gotowce - wtedy zrobilbym se znowu dwu-trzy letni urlop w robocie i wybudowal jeszcze lepszy i ladniejszy dom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...