Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Ad. 1 Stropy teriva ma Lubar- nie wiem jaka jakość, ani za ile- u nas są stropy lane, monolityczne. Na co Ci pustaki?? Do murowania ścian?

ad. 2 Ytong też Lubar albo Handlobud, albo Domlex Dziergowice. Trzeba prosić o wycenę- cena zależy od ilości oraz miejsca transportu

ad.3 Dachówki w każdym dużym składzie- Lubar, Handlobud, Kolbudex. Mają duże wystawki ale wg. mnie dachówki pojedynczo nie uznasz, najlepiej oglądnąć dach w całości. Jeśli będziesz wiedzieć które Ci się podobają- podpytaj na forum, kto co ma ,zatankuj auto i w drogę.... na oględziny.

Ja mam Creatona czarną, z połyskiem- dla mnie, w Domlexie była w świetnej cenie, jakość extra quality:D ale to było 2 lata temu. Nie wiem jak teraz, to się zmienia dość szybko a poza tym każdemu pasuje co innego:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

OSTRZEGAM:

 

Firma Grupa Factor (Sosnowiec, Olkusz, prezes p.Imielska) byly autoryzowany przedstawiciel producenta stolarki M&S Pomorska Fabryka Okien.

Zaliczka, ktorą wpłaciłem nie została przelana na konto producenta, okna nie poszły do produkcji.

Efekt: blisko trzy miesiace opóźnienia na budowie i brak widokow na zwrot zaliczki.

Wysłene trzy wezwania do zapłaty. Sprawa najpewniej znajdzie swój epilog w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ytonga ponegocjuj z Hadexem-jak pytalam 2 miesiace temu mieli najtansza oferte. A co do dachówki najtaniej kupiłam w Suszcu - firma WB Partner. Jak na razie jedna normalna firma-wszystko kazda dachowke odbieraja osobiscie, ktora zostanie. Co do Suszca mozesz powołac sie na Kasie z Żor. Pozdrawiam

 

 

Dzięki za informację na temat bloczków. Poradźcie mi jeszcze w następujących kwestiach:

1. Gdzie kupowaliście strop Teriva i jak oceniacie jego jakość oraz czy pustaki wybraliście żużlobetonowe czy z keramzytu

2. Czy ktoś budował z YTONGA i podpowie gdzie kupić w dobrej cenie

3. Szukam dobrej dachówki w dobrej cenie i składu w którym mógłbym zobaczyć dachówki jak największej liczby producentów

 

Z góry dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ekonomicznej- porównując ceny dachówek bierzcie pod uwagę te same dane, tj, ta sama ilość dachówek podstawowych, ta sama wentylacyjnych, gąsiorów, krancówek itd . Mnie zdarzyło się, iż Lubar np. dawał najtańszą podstawową ale juz gąsiory były sporo droższe. Do tego w swoich obliczeniach zaniżyli mi ilości i wycena wyglądała niezwykle obiecująco. Po głębokiej analizie porównanie z Domlexem np. wypadło kiepsko. Po prostu sprzedawca wychodzi z założenia, ze jak Ci dachówek zabraknie to i tak kupisz (choćby drożej )bo nie masz już wyjścia. A na start podaje Ci fajny kosztorys, co ciekawe ceny są netto i nierozbite na 1 szt, tylko całościowo, bo wtedy rabat dobrze wygląda. Tak więc liczcie i porównujcie skrupulatnie, jak chcecie zaoszczędzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo...tylko ze coś większego niż myszy łazi mi pod dachówkami w tej częsci gdzie nie mam stropu nad salonem i kuchnią.

wszystkie dostepne srodki wypróbowane, na wiosne robi się cicho. Teraz mam kota..i czekam na chłody. Jednak obstawiam ze weszło to po rynnie albo konstrukcji dachu nad tarasem bo ocieplenie było nieruszone

 

Modl sie zeby to kuna nie byla!! Z nia mozna sie tylko zaprzyjaznic i czekac az zdechnie, nic jej nie wytepi ;( A robi sieczke z welna. Ja sie dygam jak cholera bo od strony malego lasu mieszkam, a z drugiej strony (~400m) przerobila dwa dachy - oba do remontu totalnego. Wlascicielem jednego jest szef z lokalnej hurtowni - mowi ze przed polozeniem dachowek miedzy laty zakladal jakies stalowe siatki jakich sie uzywa do tynkowania, zeby kuna tego nie przegryzla i nie dostala sie glebiej.. A ja nawet podbitki jeszcze nie mam ;(

 

Kuna sie kota nie boi, moze go nawet zagryzc w extreme sytuacji... :)

 

Witamy po przerwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bash::bash::bash::bash::bash::bash::bash::bash::bash::bash::bash::bash:

 

Mam myszy pod elewacją, aaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!! Tydzień temu skończyli kłaść tynk. No chyba mnie rozerwie. Wczoraj pierwszy raz je usłyszałam przy wejściu do domu. Aż się boję pomyśleć jak długo tam siedzą i jakie tunele w styropianie sobie porobiły. Co teraz? Jest jakaś szansa to paskudztwo wysiedlić? Unicestwić? Zamordować? Macie jakieś pomysły albo doświadczenia w tym temacie?

 

Musza wychodzic cos jesc - kup lapki i rozstaw w okolicy - no chyba ze masz koty albo inne zwierzaki ktorym by sie mogla z tego powodu krzywda stac :) Ja mam jeszcze mala szczeline w progu drzwi piwnicznych i co zime mam te kolezanki w domu :D Mi tam jest zal je mordowac bo te myszy maja takie slodkie pyszczki ;) No ale higiena musi byc wiec rozstawiam lapke, troche zoltego sera i w 80% przypadkow w ciagu 30 minut sie lapia. Raz mialem akcje jak mi wlazla za jedna szafke w rogu w kuchni... Ja ta szafke odsuwam, a ona na gore wlazla i sie na mnie patrzy. Pies tez bral udzial w akcji i nie wiedzial co robic bo szafka wysoka, a mysz na szczycie i sie hihra. No i co takiej zrobisz? Gazeta zatluczesz? No way, nie da sie! Tylko lapki maja sens. Klap i nawet nie zdarzy pisknac :) Wiadro z woda kiedys probowalem ustawic zeby sie utopila - udalo sie, jedna wpadla.. Plywala chyba z godzine nim mi sie jej zal zrobilo i wylalem ja spowrotem w pole z ta woda.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kuny - jest sprawdzony sposób- rozłóż koło domu i w ogrodzie sierść psa ( z wyczesania lub obcięta). Kuny się boja , czują psa i wyniosą się.

 

Tez o tym slyszalem i mam nadzieje, ze to prawda. Ale Queene ma futrzaka, wiec albo to jakas kuna-bohater albo faktycznie co innego. Ale o nornicach to nie slyszalem zeby wlazily az na dach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ytonga ponegocjuj z Hadexem-jak pytalam 2 miesiace temu mieli najtansza oferte. A co do dachówki najtaniej kupiłam w Suszcu - firma WB Partner. Jak na razie jedna normalna firma-wszystko kazda dachowke odbieraja osobiscie, ktora zostanie. Co do Suszca mozesz powołac sie na Kasie z Żor. Pozdrawiam

 

 

Też POLECAM PANA WOJTKA WB Partner zakupowaliśmy u niego dachówkę 0 problemów nawet ze 3 razy podjeżdżał na budowę bo Pan który nam kład dachówkę miał pytania odnośnie haków. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
fotohobby dobrze,że ostrzegasz przed nieuczciwymi sprzedawcami. Po obejrzeniu "Sprawy dla reportera" mam wrażenie, że w Polsce są sami oszuści i kombinatorzy o złodziejach nie wspominając:mad: Chory kraj........

Na dzisiaj takie są realia w Polsce.

Firma okienna,którą podał fotohobby była niejako z mojego polecenia ale u mnie nie było zgrzytu a wręcz przeciwnie i wtedy nie dałbym złego słowa powiedzieć na tą firmę jak i na samych montażystów.

Po roku widać jak to się zmieniło i chyba miałem szczęście,chociaż czeka mnie przegląd regulacyjny okien i z tego co widzę nie będzie łatwo weegzekować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W kwestii ekonomicznej- porównując ceny dachówek bierzcie pod uwagę te same dane, tj, ta sama ilość dachówek podstawowych, ta sama wentylacyjnych, gąsiorów, krancówek itd . Mnie zdarzyło się, iż Lubar np. dawał najtańszą podstawową ale juz gąsiory były sporo droższe. Do tego w swoich obliczeniach zaniżyli mi ilości i wycena wyglądała niezwykle obiecująco. Po głębokiej analizie porównanie z Domlexem np. wypadło kiepsko. Po prostu sprzedawca wychodzi z założenia, ze jak Ci dachówek zabraknie to i tak kupisz (choćby drożej )bo nie masz już wyjścia. A na start podaje Ci fajny kosztorys, co ciekawe ceny są netto i nierozbite na 1 szt, tylko całościowo, bo wtedy rabat dobrze wygląda. Tak więc liczcie i porównujcie skrupulatnie, jak chcecie zaoszczędzić

Ja miałem upatrzony jeden "wzór" dachówek,po analizie ekonomicznej wybrałem dwóch producentów,którz mieli go w ofercie,następnie szukałem firm,po całej Polsce,które miały w ofercie tych producentów,po wysłaniu kilkunastu zapytań z projektem dachu i otrzymaniu tyleż samo ofert wybrałem najkorzystniejszą :)

Na ofertach była zawsze cena brutto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forum ma na dachu Robena Monza Plus lub PIEMONT w kolorze Tobago lub Antracyt ? Szukam dobrej ekipy do wybudowania domu z YTONGA oraz kogoś do dachu. Ile płaciliście za wykonanie m2 dachu na gotowo ?

 

Ja mam monze plus antracyt i moj sasiad chyba tez :)

 

Link do galerii budowy dachu: http://szyna.civ.pl/gallery2/main.php?g2_itemId=1177

 

Na zywo do zobaczenia w Wodzislawiu Sl. w okolicy os. XXX lecia :)

 

Dobra cena za dach to 50-55 pln / m2 -> jak chcesz to ekipe moge polecic (ta sama ktora mi robila dach - moj kumpel swoja droga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy Roben Piemont ale nie antracyt tylko miedzianą. Fajnie wygląda, jak to dachówka. Jakakolwiek by nie była, jeśli jest dobrze położona i jest już na dachu, to cieszy... Nasz dach od czwartku jest gotowy, brakuje tylko wstawić okna dachowe i dokończyć daszek nad wejściem. Zaliczka na okna wpłacona (mam nadzieję, że obędzie się bez problemów jakie miał fotohobby) i czekamy. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monze plus antracyt i moj sasiad chyba tez :)

 

Link do galerii budowy dachu: http://szyna.civ.pl/gallery2/main.php?g2_itemId=1177

 

Na zywo do zobaczenia w Wodzislawiu Sl. w okolicy os. XXX lecia :)

 

Dobra cena za dach to 50-55 pln / m2 -> jak chcesz to ekipe moge polecic (ta sama ktora mi robila dach - moj kumpel swoja droga :)

 

Na ekipę daj namiar i daj znać gdzie dachówkę kupowałeś. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Adam- za 55 zeta ciężko będzie znaleźć ekipę do dachu. Wydaje mi się , że cena normalna to 70 zł/m2. ja tyle płaciłam 1,5 roku temu. Sąsiad robił teraz i też się skarżył , że podrożało.

 

Queene, pod dachem mogły zagnieździć się ptaszki. Całą zimę siedzą a wiosną wylatują, brat męża miał taką gromadkę pod krokwiami. Wlazły se gdzieś między rynną a podbitką i mieszkały cały rok , dopóki nie zostały zlokalizowane przez teścia- tropiciela. One też potrafią narozrabiać, słyszałam ,że wróble lubią takie miejsca. warto sprawdzić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Adam- za 55 zeta ciężko będzie znaleźć ekipę do dachu. Wydaje mi się , że cena normalna to 70 zł/m2. ja tyle płaciłam 1,5 roku temu. Sąsiad robił teraz i też się skarżył , że podrożało.

 

Queene, pod dachem mogły zagnieździć się ptaszki. Całą zimę siedzą a wiosną wylatują, brat męża miał taką gromadkę pod krokwiami. Wlazły se gdzieś między rynną a podbitką i mieszkały cały rok , dopóki nie zostały zlokalizowane przez teścia- tropiciela. One też potrafią narozrabiać, słyszałam ,że wróble lubią takie miejsca. warto sprawdzić:)

 

my mamy ekipę od dachu za 55zł. Nie dość, że dokładni, profesjonalni to jeszcze super szybcy. No i nie zostawiają bałaganu po sobie na placu. Mimo, że z "góralami" czasem trudno się dogadać, to ja ich polecam pełną gębą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...