Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Oj, Adam- za 55 zeta ciężko będzie znaleźć ekipę do dachu. Wydaje mi się , że cena normalna to 70 zł/m2. ja tyle płaciłam 1,5 roku temu. Sąsiad robił teraz i też się skarżył , że podrożało.

 

Da sie, da - moj kumpel robi za tyle acz pod warunkiem ze dach prosty (dwuspad). Mnie 3 lata temu kasowal 45 pln / m2 gdzie normalna cena wynosila 65 :) Namiar dam na priv!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

zlokalizowalismy 2 wejscia pod dach tam gdzie wchodzily - na sniegu w ub.r. byly slady i faktycznie jest tam wejscie. Ptaki bawily tam latem a zimą..raczej obstawiamy nornice mamy ich pełno wokoło. Pierwszą zimą mamy kota, zobaczymy czy to coś da.

Odnośnie futrzaków - jesli ktoś szuka to zacznijcie od schronisk...ja wzięłam 2 letnią kotkę Marysię...mam ją od lipca i już w 100% sie zadomowiła, wychodzi na dwór ale na noc wraca do domu :)

nie zdawałam sobie sprawy ile ślicznych zwierząt jest w schroniskach

Pamietajcie ze nadchodzi zima, jesli macie stare koce reczniki zaslony materacyki...podrzuccie im będą wdzięczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Oj, Adam- za 55 zeta ciężko będzie znaleźć ekipę do dachu. Wydaje mi się , że cena normalna to 70 zł/m2. ja tyle płaciłam 1,5 roku temu. Sąsiad robił teraz i też się skarżył , że podrożało.

 

Queene, pod dachem mogły zagnieździć się ptaszki. Całą zimę siedzą a wiosną wylatują, brat męża miał taką gromadkę pod krokwiami. Wlazły se gdzieś między rynną a podbitką i mieszkały cały rok , dopóki nie zostały zlokalizowane przez teścia- tropiciela. One też potrafią narozrabiać, słyszałam ,że wróble lubią takie miejsca. warto sprawdzić:)

 

Adam, ceny które podajesz są nieaktualne o kilka lat co najmniej...jak ja budowałem, to za taką kwotę można było dach zrobić, ale tylko taki prosty jaj mój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Na dzisiaj takie są realia w Polsce.

Firma okienna,którą podał fotohobby była niejako z mojego polecenia ale u mnie nie było zgrzytu a wręcz przeciwnie i wtedy nie dałbym złego słowa powiedzieć na tą firmę jak i na samych montażystów.

Po roku widać jak to się zmieniło i chyba miałem szczęście,chociaż czeka mnie przegląd regulacyjny okien i z tego co widzę nie będzie łatwo weegzekować.

 

na firmy od PC też trzeba uważać, prawda Artur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Aktualne, aktualne - ja pisze za ile moj kumpel TERAZ robi dachy - wlasnie robi taki dwuspad u jednej znajomej ;) 7k pln / 140m2.

 

ciężko uwierzyć w takie ceny, chyba że u znajomej...i prosty dwuspad

ci co budowali po mnie/nas, ceny mieli już jednak wyższe (statystycznie podchodząc do sprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko uwierzyć w takie ceny, chyba że u znajomej...i prosty dwuspad

ci co budowali po mnie/nas, ceny mieli już jednak wyższe (statystycznie podchodząc do sprawy)

 

E dlaczego? :-) Taki daszek to z 2 tyg roboty, robia bodaj we trzech. Zrobia w miesiacu dwa takie na luzie to chlopaki maja 14k / 3 = 4,6k w kieszeni kazdy. To my przeciez budowalismy w boomie budowlanym, ceny i materialow i uslug raczej od tamtego czasu spadaja niz rosna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz czy dywany / wykladziny im sie tez przydaja do czegos czy nie bardzo? Mam ich sporo i wlasnie mam zamiar wyrzucic :)

 

jak sa w miare czyste to na pewno tak, lepsze to niż goły beton a widziałam ze w klatkach są wykładziny

 

p.s. aha bojler wrocił do obiegu...kupujący z allegro nie przyjechał go odebrać . Halina jak masz możliwośc oddania tamtego to zapraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie, da - moj kumpel robi za tyle acz pod warunkiem ze dach prosty (dwuspad). Mnie 3 lata temu kasowal 45 pln / m2 gdzie normalna cena wynosila 65 :) Namiar dam na priv!

 

Ok, jeśli prosty ( dwuspad) to zmienia postać rzeczy. U nas 4spadowy z lukarną, dach z garażu musiał wpasować się pod dach domu- nikt, (a miałam 4 oferty) poniżej 70 zł/m2 nie chciał się bawić.

Co do realnego zysku za robocizne- to nie tak jak liczysz. Kwotę za całość musisz pomniejszyć o koszty własne (ZUS, podatek, ubezpieczenie, paliwo, amortyzacja sprzętu) . Jak zapłacisz to x 3 osoby, to do podziału już nie zostaje tak dużo. U mnie skasowali 17 tys, pracowało 5 ludzi, robili 3 tygodnie, prawie tydzień lał deszcz, więc miesiąc z głowy. Policz 17 tys minus ZUSy od 5 ludzi, ubezpieczyć ich trzeba ( bo wysoko), dojazd przez 18 dni, piła (do wymiany łańcuch), jakiś podatek i co tam jeszcze wyskoczy nieprzewidzianie. To co zostało podziel przez 5 ludzi.

Przeanalizowałam sobie ten wydatek i powiem uczciwie- 17 tys to bardzo dużo dla płacącego ale dla wykonawcy nie zawsze to takie różowe jak się nam wydaje. Z pewnością nikt nie robi dla idei - to pewne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sa w miare czyste to na pewno tak, lepsze to niż goły beton a widziałam ze w klatkach są wykładziny

 

p.s. aha bojler wrocił do obiegu...kupujący z allegro nie przyjechał go odebrać . Halina jak masz możliwośc oddania tamtego to zapraszam ;)

 

No niestety, bojler już zamontowany, grzeje:D Za duży koszt demontażu. Szkoda naprawdę, wzięłabym z pocałowaniem dłoni, mam blisko.

 

Gdyby ktoś słyszał o piecu kuchennym, węglowym :yes: Czasem ludzie wyrzucają lub oddają złomiarzom takie piece typu EWA, blaszane lub kaflowe. Chętnie wezmę lub odkupię:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli prosty ( dwuspad) to zmienia postać rzeczy. U nas 4spadowy z lukarną, dach z garażu musiał wpasować się pod dach domu- nikt, (a miałam 4 oferty) poniżej 70 zł/m2 nie chciał się bawić.

Co do realnego zysku za robocizne- to nie tak jak liczysz. Kwotę za całość musisz pomniejszyć o koszty własne (ZUS, podatek, ubezpieczenie, paliwo, amortyzacja sprzętu) . Jak zapłacisz to x 3 osoby, to do podziału już nie zostaje tak dużo. U mnie skasowali 17 tys, pracowało 5 ludzi, robili 3 tygodnie, prawie tydzień lał deszcz, więc miesiąc z głowy. Policz 17 tys minus ZUSy od 5 ludzi, ubezpieczyć ich trzeba ( bo wysoko), dojazd przez 18 dni, piła (do wymiany łańcuch), jakiś podatek i co tam jeszcze wyskoczy nieprzewidzianie. To co zostało podziel przez 5 ludzi.

Przeanalizowałam sobie ten wydatek i powiem uczciwie- 17 tys to bardzo dużo dla płacącego ale dla wykonawcy nie zawsze to takie różowe jak się nam wydaje. Z pewnością nikt nie robi dla idei - to pewne;)

 

Chyba ze to tzw. fucha, wtedy sie oplaci ;) Nie ma zusu, nie ma ubezpieczenia i podatkow, amortyzacja.. czego? Do calej ciesielki i dekarstwa wystarcza pare mlotkow i pila spalinowa. Do auta pakuja sie wszyscy, kumpel jezdzi starym mondeo kombi bo do bagaznika wchodzi kilkanascie elementow rusztowan warszawskich :-) Mial przez pewien czas swoja firme ale jak mu sie obnizony zus skonczyl to zrezygnowal, pracuje na codzien u znajomego w firmie dekarskiej (nie napisze jakiej ale z pewnoscia byliscie tez w niej po wycene ;) - tam juz oczywiscie cena 80 pln / m2 wzwyz :-) A fuchy ludziom pasuja, bo taniej, a z faktury i tak nie odlicza VZMa bo bylby na niej podatek 8%. Takze.. Inwestor i wykonawca zadowoleni, a ze panstwo traci to juz tylko i wylacznie wina naszych pazernych rzadzacych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robili 3 tygodnie, prawie tydzień lał deszcz, więc miesiąc z głowy.

 

A widzisz to zalezy od ekipy. Moi zaczeli w polowie stycznia 2009 kiedy na budowie lezal metr sniegu. Cala wiezba i strop byly totalnie zasypane, prawie caly czas padal snieg i byl mroz. Moi robili poltorej miesiaca - ale we trzech moj dach 270m2 - czterospad z doklejonym trzyspadem i dodatkowym daszkiem trzyspadowym nad tarasem - dosc skomplikowany dach :) Takze wszystko kwestia determinacji - deszcz, snieg i mroz to nie przeszkoda jak sie chce robic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo polecajcie do kominków, chce rozprowadzeniem do dwóch pomieszczeń grawitacyjnie obudowa z ciepłych płyt kominkowych(typu promasil , silka) nie z płyt K-g.Jesli chodzi o cieśli to polecam moich robili mi dach dwuspadowy 2lata temu za 50zł za m szybcy i dokładni jeśli chodi o namiary to 665241846
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Kogo polecajcie do kominków, chce rozprowadzeniem do dwóch pomieszczeń grawitacyjnie obudowa z ciepłych płyt kominkowych(typu promasil , silka) nie z płyt K-g.

Rodzaje płyt,które wymieniłes są to płyty typowo izolacyjne a nie ciepłe.

Ciepłe kominki budowane są z płyt szamotowych lub z płyt ze specjalnego betonu akumulujacego.Mam taki kominek i polecam takie wykonanie obudowy,kominek po rozpaleniu zachowuje się prawie jak piec kaflowy czyli długo po wygaszeniu kominka obudowa jest dalej ciepła.

Wykonanie własne z kolegą,wymiar płyt to 120x40 i poszło mi 4szt i sekund pięć i obudowa stała ;)

DGP spokojnie też sobie sam zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze to tzw. fucha, wtedy sie oplaci ;) Nie ma zusu, nie ma ubezpieczenia i podatkow, amortyzacja.. czego? Do calej ciesielki i dekarstwa wystarcza pare mlotkow i pila spalinowa. Do auta pakuja sie wszyscy, kumpel jezdzi starym mondeo kombi bo do bagaznika wchodzi kilkanascie elementow rusztowan warszawskich :-) Mial przez pewien czas swoja firme ale jak mu sie obnizony zus skonczyl to zrezygnowal, pracuje na codzien u znajomego w firmie dekarskiej (nie napisze jakiej ale z pewnoscia byliscie tez w niej po wycene ;) - tam juz oczywiscie cena 80 pln / m2 wzwyz :-) A fuchy ludziom pasuja, bo taniej, a z faktury i tak nie odlicza VZMa bo bylby na niej podatek 8%. Takze.. Inwestor i wykonawca zadowoleni, a ze panstwo traci to juz tylko i wylacznie wina naszych pazernych rzadzacych :-)
http://forum.muratordom.pl/images/smilies/biggrin-2.gif

 

Adaś, pokoż mi dachdekra, który po godzinach robi fuchy:D Toż to technicznie i fizycznie niemożliwe, chyba , ze zahacza nocki:cool: Jak u Szefa robi od 7-8 do 16-17 to po szychcie już nie mo sił lotać po inszym dachu. Owszem, fuchy drobniejsze typu podbitka, rynny, jakaś wykończeniówka - zgoda ale nie kompletny dach od A-Z. Gościu musi być dyspozycyjny tam gdzie ma chleb, nie może robić boków bo każdy zaczęty dach "chce" być jak najprędzej skończony. samemu też niewiele zwojuje, bo to i długo trwa i mozolne zajęcie. Dach to dach- tu nie ma miejsca na pomyłki i poprawki. Jak źle więźbę zatnie to dupa, jak mu się nie złożą kąty to też żić:yes: A zresztą sam wiesz jak to jest.

 

Amortyzacja auta choćby- jak się zepsuje to z pieniędzy zarobionych u klienta trzeba naprawić bo innych dochodów nie ma:) Moi korzystali z auta dostawczego, przyczepy na rusztowania, wyciągarek, pił, wiertarek, do tego jakieś specjalne wiertła do betonu, kątówki do szpilek, jakieś lasery no i wszechobecne RADIO marki TOSHIBA:D:D Mo się co psuć;)I wszystko kosztuje;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/images/smilies/biggrin-2.gif

 

Adaś, pokoż mi dachdekra, który po godzinach robi fuchy:D Toż to technicznie i fizycznie niemożliwe, chyba , ze zahacza nocki:cool: Jak u Szefa robi od 7-8 do 16-17 to po szychcie już nie mo sił lotać po inszym dachu.

 

Moze "fucha" to za duze slowo, on i jego pracodawca to dobrzy kumple, przez dwa lata pracowal zupelnie na swoim i czesto sobie pomagali, podsylali zlecenia jak ktos mial za duzo roboty etc. I teraz tez jak ma cos do zrobienia swojego to bierze "urlop" i robi :) Nie kazdy pracodawca to krwiopijca i zlodziej, ten akurat bardzo sobie ceni fachowosc i swietnie sie dogaduja w takich nietypowych sprawach ;)

 

Owszem, fuchy drobniejsze typu podbitka, rynny, jakaś wykończeniówka - zgoda ale nie kompletny dach od A-Z. Gościu musi być dyspozycyjny tam gdzie ma chleb, nie może robić boków bo każdy zaczęty dach "chce" być jak najprędzej skończony. samemu też niewiele zwojuje, bo to i długo trwa i mozolne zajęcie. Dach to dach- tu nie ma miejsca na pomyłki i poprawki. Jak źle więźbę zatnie to dupa, jak mu się nie złożą kąty to też żić:yes: A zresztą sam wiesz jak to jest.

 

Jego pracodawca robi naraz po 3 dachy, jak ma luzy (glownie jesienia / zima) to nawet mu to na reke bo roboty nie ma i postojowego tym ludziom placic nie musi ;)

 

Amortyzacja auta choćby- jak się zepsuje to z pieniędzy zarobionych u klienta trzeba naprawić bo innych dochodów nie ma:)

 

On to auto kupil za chyba 3k pln i jezdzi nim od paru lat - jak wlozyl w niego drugie tyle przez ten czas to jest to maksimum :) :) Swoja droga on z zawodu mechanik to sobie sam go znajac zycie naprawia ;)

 

Moi korzystali z auta dostawczego,

 

A widzisz moj ma tylko mondeo i z wszystkim sie zabiera - nawet wyciag co kupil za dotacje mu sie do tego miesci ;-) Oczywiscie nie naraz ale tez nie odrazu wszystko jest potrzebne.

 

przyczepy na rusztowania,

 

Moim rusztowania nie byly prawie w ogole potrzebne (tylko na poczatku). Wszystko (rynny, obrobki etc) robili "w zwisie" od gory :-) Dekarze to sa malpiszony - biegaja po tych dachach jak przyklejeni.

 

wyciągarek, pił, wiertarek, do tego jakieś specjalne wiertła do betonu, kątówki do szpilek, jakieś lasery no i wszechobecne RADIO marki TOSHIBA:D:D Mo się co psuć;)I wszystko kosztuje;);)

 

To sa wszystko grosze. Katowke kupujesz teraz za 60 pln z gwarancja 2 letnia, zepsuje sie to dostajesz nowa... Laserow nie uzywali ale jak zobaczyli moj to sie napalili acz tak naprawde przy duzym dachu to jest tylko bajer - dokladniejszy jest wezyk z dwoma rurkami na takich odleglosciach i kosztuje pare zlotych ;)

 

Bedziesz potrzebowac goscia od dachu to pisz - daje Ci odrazu numer do niego, pogadasz to sie przekonasz ze da sie taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 50zł/m2 jest realna. Sam szykuję się do budowy na wiosnę i szukam wykonawców i najwięcej ofert mam w przedziale (50-60 zł/m2). Jakość prac tych firm, będę dopiero sprawdzał, więc w tym temacie się nie wypowiem. Są oczywiście firmy, które śpiewają po 90zł/m2, a to już spora rozbieżność. Czy możecie polecić jakiegoś dobrego kierownika budowy i ile płaciliście za niego oraz co wchodziło w tą cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halina Ty piszesz o takiej,normalnej legalnej firmie i takie są i oczywiście wszystkie koszty jakie piszesz ponoszą.Tylko z doświadczenia wiem,że nie wiele jest firm legalnie działających,większość to robota na czarno w budowlance.Mało który płaci podatki,zusy itp.Wolą mieć więcej gotówki w kieszeni i tyle.Ze swojej budowy to na robotę chyba nikt nie dał faktury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...