Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

A widzisz to zalezy od ekipy. Moi zaczeli w polowie stycznia 2009 kiedy na budowie lezal metr sniegu. Cala wiezba i strop byly totalnie zasypane, prawie caly czas padal snieg i byl mroz. Moi robili poltorej miesiaca - ale we trzech moj dach 270m2 - czterospad z doklejonym trzyspadem i dodatkowym daszkiem trzyspadowym nad tarasem - dosc skomplikowany dach :) Takze wszystko kwestia determinacji - deszcz, snieg i mroz to nie przeszkoda jak sie chce robic :-)

 

Potwierdzam Adam :) nasi tez pracowali okolo poltorej miesiaca. Zaczeli przed swietami Bozego Narodzenia, a skonczyli pod koniec stycznia. Mamy dach czterospadowy nad domem + nad garazem ponad 300m2 w styczniu byly kosmiczne mrozy az po -25 i mnostwo sniegu. To nawet mamy pamiatke swiateczna... zrobili nam balwana na wiezbie z zyczeniami :D hehe mam gdzies fotki na kompie :) Jak sie chce pracowac i zarobic to sie pracuje :) I tez pracowali w 3 czasami w 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

pytanie tylko co się stanie, kiedy taki dekarz bez ubezpieczenia spadnie..

ja dla własnych nerwów musiałem mieć umowę z wykonawcą. Bez wnikania jak wykonawca zatrudnia ludzi itd.

 

No masz racje, jest ryzyko choc nie analizowalem go za mocno. U mnie tylko z tylu bylo wysoko (~5-6m), z trzech stron od okapu do ziemi jestem w stanie nawet doskoczyc i reka dotknac :-) Kumpel 15 lat po dachach skacze i raz tylko sobie obcial palca w nodze pila spalinowa i raz w rece - katowka, ale oba przyszyli i sie zrosly ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat Twoja umowa z wykonawcą nie ma nic do umowy zatrudniania pracowników.Ja też miałam umowę z wykonawcą,ale oni nie mieli działalności.Ciekawe czy ubezpieczenie obejmuje jak robią na dachu bez zabezpieczeń,ja znam tylko jeden przypadek gdzie dekarze robili na linach.Tylko dlatego,że kierownikiem był ojciec inwestorki i non stop ich pilnował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nagrzewnicy 6-9 kW - wypożyczę na 3-4 tygodnie, lub odkupię, jeśli komus zawadza.

W piątek wchodzi ekipa od tynków gipsowych i warto będzie zadbać o konwekcje powietrza.

 

Taka slaba nagrzewnica? Kup kilka takich farelek:

 

http://allegro.pl/termowentylator-farelka-grzejnik-2000-w-sekom-i3679684471.html

 

Masz 2kW za 23 pln i mozesz rozstawic w kilku pomieszczeniach wiec bedzie grzac rownomierniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak.... Ale jakoś nie chce mi sie wierzyć, żeby to miało (w sumie) przepływ powietrza 1000m3/h i dobrze pracowało w zapylonym środowisku i nadawało się do pracy cięższej, niż zagrzanie łazienki...

 

Czemu ciezko uwierzyc - bo kosztuje 23 pln ? :) Ma 2kW, dmucha dobrze - bedzie dzialac ;-) Najwyzej dokupisz za 30 pln dodatkowy wentylator, a jak sie cos zepsuje z pylu to zal wyrzucic nie bedzie bo to tanie przeciez jest :)

 

A tak - pozyczysz jedna nagrzewnice i bedzie stala w jednym pomieszczeniu. Nie wiem jak Twoi tynkarze ale moi pracowali w 3-4 pomieszczeniach naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my używamy tego termowentylatora w mieszkaniu, (32mkw nagrzewa szybciutko), jedyny problem to kabel się po 5 latach przepalił, i wymieniliśmy teraz to się grzeje. Ale używamy czasami z 2 dni cały czas chodził, ustawiony na max. Owszem zdarzałao się że go termostat wyłączył, ale po ostygnięciu sam ruszał dalej:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ciezko uwierzyc - bo kosztuje 23 pln ? :) Ma 2kW, dmucha dobrze - bedzie dzialac ;-) Najwyzej dokupisz za 30 pln dodatkowy wentylator, a jak sie cos zepsuje z pylu to zal wyrzucic nie bedzie bo to tanie przeciez jest :)

 

A tak - pozyczysz jedna nagrzewnice i bedzie stala w jednym pomieszczeniu. Nie wiem jak Twoi tynkarze ale moi pracowali w 3-4 pomieszczeniach naraz.

 

 

Ale to nie dla nich ta nagrzewnica, oni maja swoją. Chodzi o dbanie o temperature, jak juz skończą :)

Czyli praca w hallu i w salonie głównie. Przy przepływie 1000m3/h to raczej wszedzie dotrze to powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie dla nich ta nagrzewnica, oni maja swoją. Chodzi o dbanie o temperature, jak juz skończą :)

Czyli praca w hallu i w salonie głównie. Przy przepływie 1000m3/h to raczej wszedzie dotrze to powietrze.

 

Nie liczylbym rzeczywiscie na to ze ten wentyl da 1000m3/h ale tez zupelnie bym sie nie przejmowal - nawet bez wentyla to powietrze bedzie w ruchu - kaloryfery tez nie maja wentylatorow a ogrzewaja cale pomieszczenie ;) Konwekcja - cieple powietrze unosi sie w gore, chlodne opada i tak samo bedzie po pokojach krazyc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed położeniem wełny na poddaszu trzeba zostawiać wolną przestrzeń pomiędzy folią paroprzepuszczalną a wełną?? :confused:Zdania są podzielone- jedni mówią,że tzw dylatacja powinna być zrobiona, inni- że jeśli nie ma pełnego wydeskowania dachu- luzu zostawiać nie trzeba. Jakie jest Wasze zdanie??

Mam folię MDM Aqua 150, krokwie 15 cm, łaty i kontrłaty, kryte dachówką. Czy ewentualnie wełna Rockwool może stykać się z folią?? mamy dylemat- czekam na rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed położeniem wełny na poddaszu trzeba zostawiać wolną przestrzeń pomiędzy folią paroprzepuszczalną a wełną?? :confused:Zdania są podzielone- jedni mówią,że tzw dylatacja powinna być zrobiona, inni- że jeśli nie ma pełnego wydeskowania dachu- luzu zostawiać nie trzeba. Jakie jest Wasze zdanie??

Mam folię MDM Aqua 150, krokwie 15 cm, łaty i kontrłaty, kryte dachówką. Czy ewentualnie wełna Rockwool może stykać się z folią?? mamy dylemat- czekam na rady :)

 

Jak ta welna jest wysokoparoprzepuszczalna - to dawaj spokojnie welne 15cm do krokwii 15cm. Bedzie na styk ale po paru latach (a pewnie nawet i po roku-dwoch od polozenia) welna troche "klapnie" i zrobi sie tam przynajmniej pare mm luzu. W przypadku folii wysokoparoprzepuszczalnej welna moze sie spokojnie stykac z folia. Ludzie "na wszelki wypadek" zostawiaja zawsze troche wolnego ale zwykle przez to ze np. (tak jak ja) maja krokwie 18cm to welna 15cm :) Ja bym dawal na Twoim miejscu pelne 15cm, a na to minimum 10cm nakrokwiowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jakie macie kominy systemowe i czy sprawdzają się do kominka (jak długo już są w użytku i czy nic się nie dzieje)?

Ja mam najtańszy z allegro,prefabet czy coś koło tego,fi200m wys.7,2m,koszt chyba 1500zł,do tej pory ok.6 paleń w kominku ale koza podczas budowy była często(codziennie) używana i narazie bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...