Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Jak ta welna jest wysokoparoprzepuszczalna - to dawaj spokojnie welne 15cm do krokwii 15cm. Bedzie na styk ale po paru latach (a pewnie nawet i po roku-dwoch od polozenia) welna troche "klapnie" i zrobi sie tam przynajmniej pare mm luzu. W przypadku folii wysokoparoprzepuszczalnej welna moze sie spokojnie stykac z folia. Ludzie "na wszelki wypadek" zostawiaja zawsze troche wolnego ale zwykle przez to ze np. (tak jak ja) maja krokwie 18cm to welna 15cm :) Ja bym dawal na Twoim miejscu pelne 15cm, a na to minimum 10cm nakrokwiowo!

 

Dzięki, tak będzie:D Doczytałam na stronie MDM, ze ta folia może stykać się z izolacją bo ma pozwalające na to parametry.:yes: Na krokwie damy płyty Rockmin 10:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Hej :)

 

Jak ktoś szuka gresu do garażu / piwnicy to jest okazja w Bricomarche w Rydułtowach gres Stargres SD2 beige - kolor beż "pierz i sól" - taki typowy techniczny gres 30x30 za 12,5 pln / m2. Prawdopodobnie to II gatunek ale po rozpakowaniu trzech paczek i organoleptycznym spojrzeniu nie widze zadnych wad - wszystko idealnie proste, katy 90st etc. Na jednej bylo lekkie przebarwienie na zolto ktore zeszlo po przejechaniu palcem ;)

 

Ja wziąłem paletę (100m2), popołudniu mieli jeszcze 70-80m2 na stanie ale ponoć rozchodzi się jak ciepłe bułeczki (wczoraj zaczęła się promocja i odrazu ludzie wszystko wykupili - dzisiaj mi babka dzwoniła że właśnie tir przyjechał i odrazu zaklepałem sobie jedną paletę;)

 

Jak ktoś potrzebuje - do garażu, piwnic, kotłowni - perfekt gres!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super cena, rano lecę do Brico.:D Kupiłam płytki w Żorach na Folwareckiej ( Immerbud) za 12,50 ale też resztówki. Mam duże pomieszczenia piwniczne, kotłownia, garaż i pralnia. Na garaż już tych tanich zabrakło, miałam czekać na kolejną dostawę i przecenę ale jak by były w Brico to mam z głowy. Gres do garażu jak najbardziej się nadaje- ciekawe jak z brudzeniem i myciem?? Siostra ma taki gres, że go domyć nie może, szoruje brudpurem - zgroza:bash:

Aż się boje tych moich płytek- jedne gresowe, jedne półpoler a do kuchni- poler ( głupota!):yes: ale nie mogłam się oprzeć:D Ano zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje w nowych przepisach dotyczących zwrotu różnicy vat dla nas budujących? Czy coś się zmienia? Chodzi mi głównie o kontynuację ulgi, ostatnio wniosek składałam 26.02 2012. Mam rachunki za 2012 i 2013, muszę się pospieszyć z rozliczeniem bo pieniążki potrzebne:D

 

Ja też w tej sprawie. Jak chciałabym zwrot, to muszę w tym roku złożyć pierwszy wniosek? Czy to jest bardzo skomplikowane?

A po drugie, to czy warto kupić już teraz styro na podłogi i wełnę na poddasze i jakoś to przekiblować do wiosny, dużo jest z tego zwrotu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje w nowych przepisach dotyczących zwrotu różnicy vat dla nas budujących? Czy coś się zmienia? Chodzi mi głównie o kontynuację ulgi, ostatnio wniosek składałam 26.02 2012. Mam rachunki za 2012 i 2013, muszę się pospieszyć z rozliczeniem bo pieniążki potrzebne:D

 

faktury otrzymane do konca 2013 roku mozna rozliczac do 2018, wiec masz jeszcze sporo czasu ;) na normalnych starych warunkach. Po 2013 juz nie ma tak lekko sa zaostrzone wytyczne. Trzeba miec max 30 lat, domek o powierzchni uzytkowej bodajze do 120m2 i jest jeszcze pare dodatkowych haczykow... czyli latwo nie bedzie. My sie juz nie lapiemy :/ z wiekiem jeszcze ale dom za duzy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w tej sprawie. Jak chciałabym zwrot, to muszę w tym roku złożyć pierwszy wniosek? Czy to jest bardzo skomplikowane?

A po drugie, to czy warto kupić już teraz styro na podłogi i wełnę na poddasze i jakoś to przekiblować do wiosny, dużo jest z tego zwrotu? :)

 

nie wiem wlasnie jak to wyglada z pierwszym wnioskiem ale wydaje mi sie, ze trzeba w tym roku zlozyc ale nie jestem pewna. We wtorek jade do ciotki ktora ma swoje biuro rachunkowe to podpytam dokladnie :) dam znac we wtorek. Jak macie jakies konkretne pytania to do wtorku piszcie postaram sie wypytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super cena, rano lecę do Brico.:D Kupiłam płytki w Żorach na Folwareckiej ( Immerbud) za 12,50 ale też resztówki. Mam duże pomieszczenia piwniczne, kotłownia, garaż i pralnia. Na garaż już tych tanich zabrakło, miałam czekać na kolejną dostawę i przecenę ale jak by były w Brico to mam z głowy. Gres do garażu jak najbardziej się nadaje- ciekawe jak z brudzeniem i myciem?? Siostra ma taki gres, że go domyć nie może, szoruje brudpurem - zgroza:bash:

Aż się boje tych moich płytek- jedne gresowe, jedne półpoler a do kuchni- poler ( głupota!):yes: ale nie mogłam się oprzeć:D Ano zobaczymy....

 

halina ja nie mialam takiej odwagi, zeby wziac plytki gresowe polerowane mimo, ze przestrasznie mi sie podobaja... Tym bardziej, ze mam prawie caly parter w plytkach... Wzielam gresowe polpoler i musze powiedziec, ze jestem bardzo zadowolona. Czesto wystarczy tylko odkurzyc odkurzaczem i jest czysto :) Balam sie, ze przy polerze bede ciagle ze szmata biegac :/ A niestety przy mojej pracy to gdybym jeszcze ze szmata dziennie biegala to dla malej to juz by czasu nie zostalo w ogole. Ale w sumie jak to jest tylko kuchnia to jeszcze sie da :) ja mam caly parter w tych samych plytkach tylko rozne kolory to miala bym co biegac ze szmata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gres do garażu jak najbardziej się nadaje- ciekawe jak z brudzeniem i myciem?? Siostra ma taki gres, że go domyć nie może, szoruje brudpurem - zgroza:bash:

Aż się boje tych moich płytek- jedne gresowe, jedne półpoler a do kuchni- poler ( głupota!):yes: ale nie mogłam się oprzeć:D Ano zobaczymy....

 

Z brudzeniem to jest tak -> najbardziej brudzi sie gres polerowany (najlatwiej wnika w niego brud ktory ciezko domyc), pozniej zwykly gres, a na samym koncu gres szkliwiony (ale ten z kolei jest najmniej trwaly - tj. ta szklista powloka jest krucha i latwo ja zniszczyc). Jezeli gres nie byl impregnowany przez producenta (ten z brico chyba nie jest) to trzeba go po polozeniu zaimpregnowac odpowiednim preparatem - wtedy wnikanie brudu ograniczamy do minimum :) A pozatym to jest gres "sol i pieprz" czyli w ciapki - na takim duzo mniej widac brud! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje w nowych przepisach dotyczących zwrotu różnicy vat dla nas budujących? Czy coś się zmienia? Chodzi mi głównie o kontynuację ulgi, ostatnio wniosek składałam 26.02 2012. Mam rachunki za 2012 i 2013, muszę się pospieszyć z rozliczeniem bo pieniążki potrzebne:D

 

Faktury mozna zbierac tylko do konca roku, my tez dlatego kupujemy wszystko co nam brakuje zeby przez zime sobie spokojnie i ostatecznie chatke wykonczyc. W 2014 jest juz tyle ograniczen ze malo kto sie zalapie. Wiec trzeba sie spieszyc! Moja zona jest ksiegowa wiec info jest pewne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najtańszy z allegro,prefabet czy coś koło tego,fi200m wys.7,2m,koszt chyba 1500zł,do tej pory ok.6 paleń w kominku ale koza podczas budowy była często(codziennie) używana i narazie bez zarzutu.

 

Firma pekabet z allegro-tez użytkuję 3 sezon f 200 na okrągło mam kominek z pw.Nie ma żadnej różnicy między nimi a np schidlem.Bierz przynajmniej trochę zaoszczędzisz kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. polecicie mi jakąś ekipę od dociepleń i elewacji z Rybnika lub okolic? taką, żeby znali się na rzeczy, wiedzieli jak klei się styropian, robili to dokładnie itd.

 

Ja zdecydowanie polecam pana Wojtka Rzycznioka z Palowic tel.664136573 szybko dokładnie zna sie na rzeczy ,klei styro po całym obwodzie a nie jak niektórzy fachowcy na placki którzy jeszcze dorzucając wywietrzniki w styropianie w postaci kratek wentylacyjnych u góry ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktury mozna zbierac tylko do konca roku, my tez dlatego kupujemy wszystko co nam brakuje zeby przez zime sobie spokojnie i ostatecznie chatke wykonczyc. W 2014 jest juz tyle ograniczen ze malo kto sie zalapie. Wiec trzeba sie spieszyc! Moja zona jest ksiegowa wiec info jest pewne ;)

nie rozumiem...

jesli rozlicze 1 raz w tym roku np cegly, to pozostale faktury z 2013, 14, 15, 16, 17 bede mogla roliczyc do konca 2017? czy źle to rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko te z 2013

 

edit: jeśli masz już pozwolenie na budowę, to możesz rozliczyć tylko faktury do 2013 r. jesli pozwolenie uzyskasz w 2014, to możesz odliczać faktury na takich zasadach jak do tej pory, pod warunkiem że dom ma do 100 metrów powierzchni i jesteś osobą odpowiednio młodą ;). tak to chyba ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...