Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Zmieńmy temat: ile macie styropianu w podłodze i jakiego oraz czy dalibyście więcej, gdybyście budowali jeszcze raz ?

25 cm pod płytą, 30 cm na ścianach, 50 cm na stropie nad piętrem. jeszcze nie wiem czy dałbym więcej, dom będzie ogrzewany prądem, przynajmniej przez pierwszych kilka lat. jeśli zmieścimy się w kwocie 2500-3000 zł rocznie za CO i CWU, to będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórzyłem zdanie mojego elektryka, który nie lubił wiercić w porotermie, myślałem że ceramika to jedno i to samo.

gdzies przeczytałem że po otynkowaniu kwestia przestaje już być taka ważna

 

Ceramika ceramice nie rowna! Ja kupowalem normalny oryginalny porotherm w klasie ... nie pamietam czy to byla klasa 15 czy 20 (jest albo 10 i 15 albo 15 i 20) - w kazym razie ta wyzsza. I ja normalnie ten porotherm cialem przy budowie pila szablasta z brzeszczotem z widia. Nic sie nie kruszylo, moglem rzucac tym porothermem i tylko jak spadl na rog/kant to sie lekko wykruszyl. Z kolei inni ktorzy budowali 1-2 lata po mnie mieli juz tak slaby ten porotherm (w ogole barwa byla zupelnie inna - blada) ze czasem w rekach sie rozpadal i sypal! Wiec to wszystko zalezy :-)

 

Jezeli chodzi o wiercenie - ja zdecydowanie bardziej nie lubie mocowac niczego na kolkach w betonie komorkowym. To jest koszmar :) Trzeba stosowac specjalne kolki metalowe (tzw. "choinki") bo normalne kolki wychodza i slabo trzymaja. Do porothermu stosuje kolki wszechstronne i jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby taki kolek zamocowany w porothermie slabo trzymal. A wkrecalem nawet kolki z lbem na klucz szesciokatny i dokrecalem solidnym kluczem i ledwo moznabylo srube do konca dokrecic :) Przy betonie komorkowym i przy uzyciu normalnego kolka wyglada to tak ze krece sobie srubokretem i krece i krece.. i caly czas krece bo kolek zwykle w ogole nie trzyma ;) A sprobuj zamocowac cos np. 2cm od krawedzi. Zapomnij - BK peknie. A porotherm wytrzyma :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby miały to być kamyki ozdobne ( kruszonka granitowa), to polecam skład w Godowie, Kosider Czesław tel. 32 476 51 17 502 368 117 Wyglądają tak:http://images61.fotosik.pl/393/939382c508ac915em.jpg

Jeśli chodzi o pospolite kamienie, tzw żwir to też u nich. O cenę pytaj, bo to się zmienia. Ja kupowałam latem br. Mają transport ( niedrogi).

W Granitecu są piękne kamyki ( kruszony marmur i granit) ale potwornie drogi ok. 250-300 zł/tona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Pana Bochenka murarza też polecam, jeszcze ma u nas dokończyć ściany działowe, żeby zdążyć przed oknami.

 

Mam pytanie, czy ktoś z was miał montowaną bramę garażową na nieotynkowaną ścianę?

 

a jakiś montażysta na takiej zamontuje? wątpię....a jeśli wyrazi taką chęć, to nie korzystałbym z jego usług

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie budowlane.Nie mam doświadczenia w temacie motoryzacyjnym.Jaki wybrać samochód osobowy nowy do 40 tysięcy? Myślałam najpierw panda,punto,a później sprzedawcy polecali lancia ypsilion,opel corsa i ford fiesta.Mam dylemat,pomożecie?

 

Kumpel wlasnie kupil yariske ale z silnikiem 1.3 i fajnym wyposazeniem (dwustrefowa klima, kamera cofania, dotykowy panel obslugowy etc) zaplacil 51k pln. Jak Ci wystarczy wersja 1.0 to jak dobrze potargujesz koncowki tego rocznika to moze w 40k sie zmiescisz :) Yaris to yaris, japonczyk z krwi i kosci :) Bez porownania do opla, forda, czy fiaciora :) Choc pande wszyscy chwala i jest calkiem OK!

 

Nowy yaris jest naprawde ladny i nie taki maly jak byl kiedys (teraz role malucha przejal model aygo):

 

http://obrazki.elektroda.pl/3747304500_1349464202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...