Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

pytanie, jaką wełną ocieplaliście poddasze? jedna hurtownia nam proponowała wełnę climowool. Dobre toto?

 

I drugie pytanie: do jakiej wysokości murować ściany działowe poddasza? do dolnej krawędzi krokwi? czy niżej? jeśli niżej, to o ile? o 10cm skoro mam mieć 10cm wełny pod krokwiami? czy mniej? Jak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wiezbe to kupujecie z montazem? i jest ona na 23% czy 8%?

chciałabym kupic ją w tym roku chyba ze sie oplaca kupić na 8%. Chodzi tylko o wiezbe z impregnacja i montaż, bez pokrycia. Na ogół sklady podaja cene za m3, wiec mam teraz jezdzic po skladach i pokazywac im projekt o co mi chodzi?

mam ceny 720-830/m3 (ale czy wszystkie zawieraja impregnacje, dostawe lub montaz?), montaz jak na razie jedna wycena 3750, ale to najprostszy dach dwuspadowy ok 140m2. drewno c24

nie wiem jak temat ten ugryzc

z namiarow ktore dajecie to grodkow wydaje sie daleko, a ten z zor to musialabym jechacc z projektem (? jesli robi tez monataz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie, jaką wełną ocieplaliście poddasze? jedna hurtownia nam proponowała wełnę climowool. Dobre toto?

 

Nie znam. Rockwool toprock - najlepszy stosunek ceny do jakosci. Przynajmniej 3 lata temu ;)

 

I drugie pytanie: do jakiej wysokości murować ściany działowe poddasza? do dolnej krawędzi krokwi? czy niżej? jeśli niżej, to o ile? o 10cm skoro mam mieć 10cm wełny pod krokwiami? czy mniej? Jak macie?

 

To zalezy na jakiej wysokosci bedzie sufit / skos. Generalnie - powinienes wymurowac 10cm nizej i w to miejsce wcisnac dokladnie welne (lub wtrysnac piane). Jednak jezeli na tej wysokosci bedzie odrazu stelaz pod karton-gips to musisz miec miejsce gdzie przykrecisz profil przyscienny do ktorego pozniej beda wkladane profile glowne. Czyli musisz miec te ~4-5cm mocnej sciany zeby przykrecic kolek. Czyli w takich miejscach murujesz ok 5cm ponizej krokwii :) Tylko nie zapomnij tego potem docieplic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, mam problem. Chodzi o kafelkowanie scian piwnicy. Kupiłam kafelki w dwóch kolorach: czarne i białe. Czarne 60x30 kładzione mają być w pionie, tak by na szer. było 30. Do tego białe 20 x 50 położone poziomo, po 3 szt jedna nad drugą. Taki kształt litery H wypełniony środkiem białymi kaflami. Boki z czarnej kafli " na stojąco" a środek białe na "leżąco" . Rozmiarowo to ładnie wygląda ( na sucho) bo czarna płytka długością jest równa 3 białym. Teraz pytanie- czy to "wypełnienie" tzn białe płytki mogą być " na styk" między sobą??// Chodzi o to, że fugi czarnych i wypełnienia muszą się "zejść". Takie H będzie w sekwencjach po 4 szt do góry na wysokość ściany. Jeśli białe płytki położymy z fugą to górne krawędzie wyjdą przesunięte względem obramowania czarnych. Nie wiem czy dość jasno to przedstawiłam ale opisowo to dość trudne. Poradźcie coś, proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, mam problem. Chodzi o kafelkowanie scian piwnicy. Kupiłam kafelki w dwóch kolorach: czarne i białe. Czarne 60x30 kładzione mają być w pionie, tak by na szer. było 30. Do tego białe 20 x 50 położone poziomo, po 3 szt jedna nad drugą. Taki kształt litery H wypełniony środkiem białymi kaflami. Boki z czarnej kafli " na stojąco" a środek białe na "leżąco" . Rozmiarowo to ładnie wygląda ( na sucho) bo czarna płytka długością jest równa 3 białym. Teraz pytanie- czy to "wypełnienie" tzn białe płytki mogą być " na styk" między sobą??// Chodzi o to, że fugi czarnych i wypełnienia muszą się "zejść". Takie H będzie w sekwencjach po 4 szt do góry na wysokość ściany. Jeśli białe płytki położymy z fugą to górne krawędzie wyjdą przesunięte względem obramowania czarnych. Nie wiem czy dość jasno to przedstawiłam ale opisowo to dość trudne. Poradźcie coś, proszę.

 

Oczywiscie, ze moga byc - bo kto Ci zabroni je tak polozyc? ;) ;) Bezfugowo nie mozesz tylko klasc plytek na ogrzewaniu podlogowym (choc niektorzy klada i czasem nic nie peka :)

 

Problem tylko moze byc w jakosci plytek - czy wszystkie sa idealnie proste? Jak to plytki rektyfikowane to powinno byc OK. W przeciwnym wypadku moze sie okazac ze pojawia sie jakies nieplanowane szpary. Dodatkowo sprawdz czy plytki nie sa powyginane "w banana" - poprzykladaj kilka krawedziami jedna do drugiej - czy na calej dlugosci krawedz przylega czy nie? Ja wlasnie koncze klasc plytki na gorze w lazience - tez format 60x30, I gatunek po 60 pln / m2 i niektore jak przylozysz krawedzia to z lewej i prawej dolega a po srodku 1mm szpary ;) Z fuga 2-3mm to sie gubi ale jedna nad druga - bedzie widac.

 

Jak beda krzywawe - to je po prostu o 2-3mm kazda przytnijcie na fuge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to są płytki poza jakościowe, po 12 zł/m2 ale wyglądają ekstra. Wkleję zdjęcia to sami zobaczycie. Chcę, żeby nawet pozagatunek jako-tako wyglądał więc mąż ma nie lada zadanie:D Jak mu każę 150 płytek obcinać na fugę to mnie chyba zabije;) Większość kafli jest ok, zdarzają się felerne- głównie to ubytki w glazurze ( mini odpryski, gdzieś brak polewy, troszkę wyszczerbione itp) ale na piwnice się nadają. Tzw. ciaper-kuchnia już położona, efekt ocenicie sami. Koszt ścian: 37m2 płytek po 12zł/m2 plus 5 worków kleju po 15,20zł i fuga za 38zeta.Robocizna własna:D Wydaje mi się, że to tanio (za 560 zł). Farby też są drogie a mniej wytrzymałe . Do tego mam płytki podłogowe za 13,90/m2 pełen poler. Zobaczymy jak to wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to są płytki poza jakościowe, po 12 zł/m2 ale wyglądają ekstra. Wkleję zdjęcia to sami zobaczycie. Chcę, żeby nawet pozagatunek jako-tako wyglądał więc mąż ma nie lada zadanie:D Jak mu każę 150 płytek obcinać na fugę to mnie chyba zabije;) Większość kafli jest ok, zdarzają się felerne- głównie to ubytki w glazurze ( mini odpryski, gdzieś brak polewy, troszkę wyszczerbione itp) ale na piwnice się nadają. Tzw. ciaper-kuchnia już położona, efekt ocenicie sami. Koszt ścian: 37m2 płytek po 12zł/m2 plus 5 worków kleju po 15,20zł i fuga za 38zeta.Robocizna własna:D Wydaje mi się, że to tanio (za 560 zł). Farby też są drogie a mniej wytrzymałe . Do tego mam płytki podłogowe za 13,90/m2 pełen poler. Zobaczymy jak to wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to są płytki poza jakościowe, po 12 zł/m2 ale wyglądają ekstra.

 

To ja bym miał bardzo dużą rezerwę do nich - tzn. z fugą (najlepiej grubą) dobry glazurnik wszystkie mankamenty ukryje ale bez fugi - jak będą krzywe, nie będą *idealnie* trzymały kątów i wymiarów to choćby Twój mąż na rzęsach stanął to tego prosto nie położy ;)

 

Wkleję zdjęcia to sami zobaczycie. Chcę, żeby nawet pozagatunek jako-tako wyglądał więc mąż ma nie lada zadanie:D Jak mu każę 150 płytek obcinać na fugę to mnie chyba zabije;)

 

Bym miał wybór - dzień przycinania albo trzy kur***nia i potem jednak dzień przycinania bo "się nie da" to wybieram opcje nr 1 ;) :)

 

Większość kafli jest ok,

 

Nie powiem żebym był mistrzem glazurnictwa ale paredziesiąt m2 kilkunastu rodzai kafli położyłem i większość zawsze wygląda dobrze, póki się ich nie zacznie kłaść :-) No a jak pisałem - im mniejsza fuga tym kafle muszą lepiej trzymać wymiary :)

 

zdarzają się felerne- głównie to ubytki w glazurze ( mini odpryski, gdzieś brak polewy, troszkę wyszczerbione itp) ale na piwnice się nadają. Tzw. ciaper-kuchnia już położona, efekt ocenicie sami. Koszt ścian: 37m2 płytek po 12zł/m2 plus 5 worków kleju po 15,20zł i fuga za 38zeta.Robocizna własna:D Wydaje mi się, że to tanio (za 560 zł). Farby też są drogie a mniej wytrzymałe . Do tego mam płytki podłogowe za 13,90/m2 pełen poler. Zobaczymy jak to wyjdzie.

 

Ja kupiłem ze 2 tyg temu w brico w promocji gres "sol i pieprz" na piwnice/garaże - 100m2 po 12,5 pln / m2 i też się przymierzam do dużego kaflowania, aktualnie kończę łazienkę na poddaszu - od cholery łączeń po skosie i przycinania trójkącików bo łazienka cała "zeskosowana" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wiezbe to kupujecie z montazem? i jest ona na 23% czy 8%?

chciałabym kupic ją w tym roku chyba ze sie oplaca kupić na 8%. Chodzi tylko o wiezbe z impregnacja i montaż, bez pokrycia. Na ogół sklady podaja cene za m3, wiec mam teraz jezdzic po skladach i pokazywac im projekt o co mi chodzi?

mam ceny 720-830/m3 (ale czy wszystkie zawieraja impregnacje, dostawe lub montaz?), montaz jak na razie jedna wycena 3750, ale to najprostszy dach dwuspadowy ok 140m2. drewno c24

nie wiem jak temat ten ugryzc

z namiarow ktore dajecie to grodkow wydaje sie daleko, a ten z zor to musialabym jechacc z projektem (? jesli robi tez monataz)

 

Nie wiem czy wykonuja w Zorach montaz, nam wiezbe zakladala firma co dach robila. Ale nie jestem pewna czy czasem nie dostalismy 8% na ta wiezbe. I oczywiscie tak trzeba podjechac z projektem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halina podziwiam Cię,nawet w piwnicy ma być wszystko idealnie super!Ja nawet piwnicy nie mam i żałuję,ale teren bardzo mokry.Garażu do dzisiaj nie mam wykafelkowanego,zresztą kotłowni też nie.Oh ile jeszcze rzeczy mamy do zrobienia,a ile już mamy do zrobienia.

 

Gabi, dom bez piwnicy to ja mam teraz i już nigdy nie popełniłabym tego błędu budując. Piwnica, chociaż pod połową domu musi być. To dodatkowa powierzchnia do sprzątania ale komfort też jest. Mając tylko garaż jest problem choćby z meblami ogrodowymi, rowerami, oponami zimowymi, narzędziami, przetworami, zamrażarką itp, itd. Wszystkiego nie dasz rady zmieścić w garażu. Mając piwnice masz problem z głowy.

co do podziwu- hmm, należy się wykonawcy czyli mężowi- bez niego nie dalibyśmy rady. A wierz mi, ze mną ma super ciężko:P

Mam zasadę: jeśli wydajesz na coś pieniądze i wkładasz w coś ogrom swojej roboty- zrób to jak najlepiej , bo to twoje ciężko zaoszczędzone pieniądze i twój pot. Stąd moje wymagania. Nie jestem perfekcjonistką, nie stać mnie na rzeczy z górnej półki, ale nie uznaję zostawiania roboty na "potem" . Mam w obecnym domu kilka nieskończonych rzeczy, miało się zrobić" potem, jak będzie czas" i ten czas nigdy nie nastąpił.... Do następnego remontu tak zostanie. Sama widzisz- mieszkasz już trochę i jest ciężko zmobilizować siły aby dokończyć to, co miało być zrobione od razu. Na budowie nie ma taryfy ulgowej. Ma być porządnie i bez bubli, ale przedewszystkim czysto i TANIO. Mogę sobie na to pozwolić, bo robotę mam za darmo. Nie dałabym rady kupić płytek i zapłacić fachowcom- byłoby malowane tylko. Choć i sufity w piwnicy są robione gładzią:p Dzięki Panu Mężowi....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Halina jak mój chłop,w garażu też musiał robić gładzie i w kotłowni też.Tak jak pisałam bardzo,bardzo żałuję,że nie mam piwnicy,ale nie było opcji.Albo inaczej pewnie bardzo droga opcja tylko w grę wchodziła.Mieliśmy codziennie zalane fundamenty,sąsiad nam od czwartej rano dzień w dzień włączał pompę.Pewnie super izolacaja dała by radę,ale jak pisałam kasy brak.Co do zostawiania "na potem" to niestety nie brak chęci,a tylko kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Halina jak mój chłop,w garażu też musiał robić gładzie i w kotłowni też.Tak jak pisałam bardzo,bardzo żałuję,że nie mam piwnicy,ale nie było opcji.Albo inaczej pewnie bardzo droga opcja tylko w grę wchodziła.Mieliśmy codziennie zalane fundamenty,sąsiad nam od czwartej rano dzień w dzień włączał pompę.Pewnie super izolacaja dała by radę,ale jak pisałam kasy brak.Co do zostawiania "na potem" to niestety nie brak chęci,a tylko kasy.

 

Ja tez piwnice traktuje jak normalne pomieszczenia, a nie krolestwo pajakow ;) Narazie koncze poddasze, jak skoncze to sie biore za piwnice. Sufitow tam nie tynkowalem bo chcialem robic zwykle podwieszane z kg ale bede chyba robil podwieszane kasetonowe tego typu:

 

http://www.braciadornowscy.pl/img/sufit-kasetonowy.jpg

 

Bo szybciej sie robi, nie pyli (bo nie trzeba szlifowac), a cenowo wychodzi podobnie do kg :) Oprocz tego stanowi to lepsza izolacje akustyczna i termiczna, gora mozna latwo jakies instalacje jeszcze prowadzic :-) Fajnie tlumi dzwieki - w najwiekszym pomieszczeniu w piwnicy (~50m2) mam teraz silownie ale docelowo ma tam byc projektor z kinem, trzeba czyms wytlumic pomieszczenie zeby nie bylo echa :) No i jakos na piwnice mi bardziej taki sufit pasuje - jest taki bardziej biurowo-techniczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam obiecane zdjęcia. Płytki są brudne, przykurzone szlifowanym gipsem, jeszcze nie skończone, bez podłogi, ale efekt chyba ok? Trzeba to wsjo wymyć i dopiero będzie widać całą okazałość:)

http://images61.fotosik.pl/417/ca0d46c8ee87893fm.jpg

http://images61.fotosik.pl/417/2d2964072461a246m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie zaluje, ze zrobilismy piwnice :) Tez zastanawialismy sie nad tym, zeby zrobic piwnice tylko pod czescia domu, ale stwierdzilismy, ze to strata pieniedzy, bo fundamenty i mury trzeba i tak pociagnac... a potem czesc zasypac??? to bez sensu i szkoda tego.... juz mnie bolalo, ze musielismy zasypac czesc pod garazerm... Tak na marginesie to nie wiem gdzie bym te wszystkie graty teraz dala, a tak mam problem z glowy :) dodatkowo mam pralnie i mam osobne pomieszczenie na pralnie i przynajmniej nie musze miec kosza na pranie i pralki w lazience :) Tez mamy baaardzo mokro ale izolacja wytrzymuje :) druga strona medalu sa wlasnie finanse... bo niestety znow tak tani interes to nie byl :/ ale jak tylko jest mozliwosc to jest bardzo przydtna czesc domu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...