Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Co do fiatów to...na Alfę złego słowa nie powiem a obecnie jeżdżę cinquecento 700 z 95 roku z przebiegiem 86tys.km od pierwszego właściciela i smiga i będzie smigal dalej pod rękami syna ;)

 

O alfie zdanie mam jak wszyscy :p A co do cinquecento to uuuuu - zbliza sie samorozklad! O ile 900tka jeszcze miala calkiem sensowny silnik to 700tka to dwugarowy rozwiercony silnik z malucha - straszny rupiec :D Choc moj sasiad tez takim smiga do pracy i nie widac zeby sie jakos szczegolnie psul, a widac ze lata swietnosci ma juz daleko za soba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - czy nie została komuś resztka XPSa, ew. jakiegos mocniejszego niz standardowy scienny/podlogowy styro grubosci 1-2cm? Potrzebuje doslownie jeden arkusz (100x50cm), jak komus zostalo - chętnie przygarnę za jakiegoś browara :)

kopnij sie do dorado (hurtownia budowlana kolo praktikera) tam sprzedaja na sztuki aqua styro czy jakos tak ,twardy jak styrodur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mam pytanie, czy tynki wewnetrzne cementowo-wapienne za 24zł za metr z materiałem to dobra cena? I czy robić takie tynki np koniec lutego/początek marca?

 

Hmm, jak na cementowo-wapienne to chyba drogo. Za te pieniądze masz Knaufa i to diamanta ( najmocniejszy ponoć):) Dałam namiar na gościa od tynków- Kuba Sacha 513 162 182. Polecam Ci bez mrugnięcia okiem- super solidny, terminowy i czyściutki. Posprzątają na glanc, nawet okna umyją:jawdrop: Zapytaj, może cem-wap też robią i ciekawe za ile?? Kiedy robić?- zależy od pogody na dworze.Jak masz jakieś ogrzewanie, to chyba można robić . Tynkarze mają swoje nagrzewnice- ale szczerze powiem - nie wiem czy to coś pomoże jak w środku niska temperatura. Jednak ta wilgoć gdzieś musi odparować, u nas tynki od 2 miesięcy ( 9 tyg) jeszcze miejscami nie są idealnie suche- a grzejemy codziennie ( c.o.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje ktos rury pex-al-pex do instalacji wodnej? Zostało mi całkiem sporo resztek z podłogówki. Gdzieś z 7-8 kawałków różnych długości - najdłuższy ma chyba na oko z 15-20-25m (może nawet więcej). Rura to najpopularniejszy z markowych -> Wavin tigris. Oddam za darmo. Sorry że tu ale nie wiem czy wątek sprzedażowy ktoś czyta :) Jakby ktoś był chętny to pomierzę dokładnie ile tego jest! Graci mi to tylko piwnicę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje ktos rury pex-al-pex do instalacji wodnej? Zostało mi całkiem sporo resztek z podłogówki. Gdzieś z 7-8 kawałków różnych długości - najdłuższy ma chyba na oko z 15-20-25m (może nawet więcej). Rura to najpopularniejszy z markowych -> Wavin tigris. Oddam za darmo. Sorry że tu ale nie wiem czy wątek sprzedażowy ktoś czyta :) Jakby ktoś był chętny to pomierzę dokładnie ile tego jest! Graci mi to tylko piwnicę :-)

 

Spóźnialski!!!:p Jak byś doł cynk miesiąc wcześniej- dostałbyś jakiś grosz za to. Brałam "końcówki serii"" od rodziny. Całkiem sporo się nazbierało, a jaka to dla nas oszczędność;) Woda w pralni i kotłowni oraz garaż na tym leci, za niecałe 50 dych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he - mowicie ze bedzie zaraz goraco? To przynajmniej mniej na ogrzewanie kasy wydamy :p

 

U mnie wiecej niz w zeszlym roku ale grzeje juz w pelni cale poddasze i w tym roku ani razu kominka jeszcze nie uruchomilem:

 

2013-10 (3 dni, srednia temp: 8.68°C):

SUMA: 42.10 kWh (tania: 41.23 kWh, droga: 0.87 kWh)

KOSZT: 13.64 PLN (tania: 13.11 PLN, droga: 0.53 PLN)

SREDNIA / DZIEN: 14.03 kWh (tania: 13.74 kWh, droga: 0.29 kWh)

SREDNI KOSZT / DZIEN: 4.55 PLN (tania: 4.37 PLN, droga: 0.18 PLN)

PROCENTOWE ZUZYCIE: tania: 97.93% / droga: 2.07%

 

2013-11 (30 dni, srednia temp: 6.00°C):

SUMA: 728.11 kWh (tania: 594.08 kWh, droga: 134.03 kWh)

KOSZT: 270.28 PLN (tania: 188.92 PLN, droga: 81.36 PLN)

SREDNIA / DZIEN: 24.27 kWh (tania: 19.80 kWh, droga: 4.47 kWh)

SREDNI KOSZT / DZIEN: 9.01 PLN (tania: 6.30 PLN, droga: 2.71 PLN)

PROCENTOWE ZUZYCIE: tania: 81.59% / droga: 18.41%

 

2013-12 (10 dni, srednia temp: 2.01°C):

SUMA: 322.06 kWh (tania: 205.56 kWh, droga: 116.50 kWh)

KOSZT: 136.09 PLN (tania: 65.37 PLN, droga: 70.72 PLN)

SREDNIA / DZIEN: 32.21 kWh (tania: 20.56 kWh, droga: 11.65 kWh)

SREDNI KOSZT / DZIEN: 13.61 PLN (tania: 6.54 PLN, droga: 7.07 PLN)

PROCENTOWE ZUZYCIE: tania: 63.83% / droga: 36.17%

 

Czyli jak narazie caly sezon:

 

SUMA: 1092.26 kWh (tania: 840.87 kWh, droga: 251.39 kWh)

KOSZT: 419.99 PLN (tania: 267.40 PLN, droga: 152.59 PLN)

SREDNIA / DZIEN: 25.40 kWh (tania: 19.56 kWh, droga: 5.85 kWh)

SREDNI KOSZT / DZIEN: 9.77 PLN (tania: 6.22 PLN, droga: 3.55 PLN)

PROCENTOWE ZUZYCIE: tania: 76.98% / droga: 23.02%

 

 

Co w przeliczeniu na węgiel po 800 / t daloby 520kg :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
U nas za okres jak u Adama - 105 m3 gazu

 

podaj w zł, bo w przypadku gazu dochodzą jeszcze abonamenty....

 

ja niestety pokpiłem trochę sprawę, nie spisałem podlicznika w okolicy 1.10

za okres 24.10-30.11 mam 535kwh za kwotę 181zł\

W grudniu jeszcze nie spisywałem....nie chce się dołować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...