Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

ja tez regularnie czytam ;) jesli chodzi o mnie to mam ekipe, ktora robi i wylewki i tynki, jest mega tania. Za wylewki brali od nas rok temu 12zl/m2 bez materialu. Material sami zalatwialismy. Tynki nam robila inna ekipa ale teraz zaluje, bo moglam dac zrobic ekipie od wylewek, bardzo sprawnie i szybko im szlo :) jest to ekipa z Zywca, juz tu pare razy polecalam. Moge poslac namiar na priv :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Wilgoci od wylewek nie mieliśmy tak dużo jak od tynków. Wylewki są półsuche, wody w nich jest śladowa ilość. Tynki to co innego- są mokre a na sam koniec jeszcze polerowane wodą po zacieraniu. Od tynku wilgoć trzymała u nas ponad 2 miesiące, wietrzone i grzane c.o. bez przerwy, a i temperatura na dworze dość wysoka była. Z ociepleniem poddasza czekaliśmy długo, bo baliśmy się o wełnę. Płyty k-g są bardzo chłonne, choć może się wydawać inaczej. Zostaw kawałek płyty np. w garażu na miesiąc i zobacz jaki banan się z niej zrobi. A garaż niekoniecznie " na oko" jest wilgotny.Bałabym się tynkować o tej porze roku, dość ryzykowna inwestycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłam do p. Damiana od tynków, tego "polecanego" na forum. Powiedział mi 20zł za mkw z materiałem, tynki c-w. Czy to TEN pan Damian? Bo nikt inny nie zszedł z ceną poniżej 24zł. :) U kogo ten pan robił tynki? Jesteście zadowoleni?

 

Mi robił p. Damian.

Jak będziesz nad nimi stać, sprawdzać i na bieżąco będą poprawiać co ci się nie będzie podobać, to zrobią jak chcesz.

Jak nie będziesz ich sprawdzać i pilnować zrobią byle jak.

Na minus jest jeszcze to że tynk robią mieszając wszystko na miejscu

i miejscami granulacja piasku może być grubsza, a to fajnie nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nadchodzi dla mnie etap ostatnich rozliczeń z firmą która robi stan surowy z dachem. Niestety mimo wielu uwag które pozostały bez echa mój wykonawca zostawił po sobie wprost pisząc "burdel". Najbardziej dotkliwe to uszkodzenia foli kubełkowej którą w swoim radosnym przypływie ogniska żeby się ogrzać pracownicy prawie spalili

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przerwie

u nas montowania gniazdek, przełączników i halogenków ciąg dalszy (umiem już gniazdka i pojedyncze właczniki).

Chłopaki kończą poprawki w gładzi, kafelki podłogowe czekają na kafelkarza, będzie od koniec stycznia, do tego czasu zwieziemy już reszte kafelek do łazienek:D

mamy już gdzie się umyć (wczoraj zkupiliśmy i zmontowaliśmy umywalke w pralni)

Po eksperymentach z węglem marketowym, zakupiliśmy 3,5t tego niby ekogroszku z Chwałowic, niebo a ziemia w jakości, podajnik 2 tygodnie się opróżniał, popiołu tyle co nic, żadnych spieków itp.

 

Pytanie ile płaciliście za położenie kafelek, wujek w sosnowcu płacił 15zł za metr i wydaje mi się że to nie jest rzeczywista cena??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mój teść też płacił 15 zł tylko nie chiałabyś tego położenia widzieć.Ja bym sama lepiej położyła,masakra to mało powiedziane.Wiem,że ceny około 35 zł/m2 są oki,chociaż ja płaciłam za całość łazienek a nie od metra,bardzo dużo,ale do dzisiaj serce się raduje jak wchodzę do moich łazienek.Robota perfekcyjna,po 2,5 roku mieszkania nie ma żadnych zastrzeżeń,nic się nie stało,wszystko wygląda tak jak na początku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile placilismy za m2 ale nasz spec mowil, ze wszystko zalezy od tego jaka ma byc lazienka i co tam ma byc zrobione. Bo inaczej policzy za duza prosta lazienke a inaczej za mala ale z pracochlonnymi bajerami. My wprawdzie mielismy po znajomosci wiec wzial niewiele 3500, normalnie byly ceny na 6000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dla mniue tez nierealna ta cena

za kafelki na parter umówieni jesteśmy na 50zł za m2 płytki 60x60 na podłogówce otwarta przestrzeń prawie , łazienki mam wycenione 2,5tys za łazienke, niezależnie od tego co siobie zażyczę.

Dlatego te 15zł mnie mocno zdziwiło

sama bede kładła garaz i piwnice, to moze za cały dom wyjdzie mi 20zł za metr:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wylać zwykły beton zamiast jastrychu? roznica cen jest duza (ok 190 do ok 600) a pomieszczenie do wylania male (max 25m2)

 

A sam będziesz robił tą wylewkę? Ja mam pomieszczenie 25m2 wylany jest beton z dodatkiem włókien polipropylenowych żeby ją wzmocnić i żeby nie powstawały plastyczne pęknięcia skurczowe oraz powierzchniowe oraz poprawia własności betonu jest to garaż.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dla mniue tez nierealna ta cena

za kafelki na parter umówieni jesteśmy na 50zł za m2 płytki 60x60 na podłogówce otwarta przestrzeń prawie , łazienki mam wycenione 2,5tys za łazienke, niezależnie od tego co siobie zażyczę.

Dlatego te 15zł mnie mocno zdziwiło

sama bede kładła garaz i piwnice, to moze za cały dom wyjdzie mi 20zł za metr:P

 

Nas 70m2 płytek 60x60 w domu wyszedł raptem 700zł jako koszt robocizny. Ale kładłem je sam a te 7 stów wydałem na klipsy i kliny z systemu poziomowania płytek oraz tarcze i piłę stołowa do płytek. Pomieszczenie WC też wykafelkowane ale tu była tylko kafelkowana zabudowa stelaża WC. Łazienka w toku myslę że jakieś 5000 - 7000 zł zaoszczędziliśmy. :) Ale fakt iz cena 15 zł jest mało realna nam też podawano cenę od 40 - 60 zł za m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas 70m2 płytek 60x60 w domu wyszedł raptem 700zł jako koszt robocizny. Ale kładłem je sam a te 7 stów wydałem na klipsy i kliny z systemu poziomowania płytek oraz tarcze i piłę stołowa do płytek. Pomieszczenie WC też wykafelkowane ale tu była tylko kafelkowana zabudowa stelaża WC. Łazienka w toku myslę że jakieś 5000 - 7000 zł zaoszczędziliśmy. :) Ale fakt iz cena 15 zł jest mało realna nam też podawano cenę od 40 - 60 zł za m2.

chciałabym mieć tyle umiejętności zęby położyć te kafle samodzilnie, i takie możliwości czasowe.

wieczorem udaje się z 2-3 godziny na budowie spedzic, ale o 23 trzba do domu zjezdzac bo 4:15 pobudka:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...