Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Witam :)

Potrzebuję pilnie jakąś dobrą firmę do zrobienia alarmu , najlepiej taką która wie jak podłączyć kontaktrony a zwłaszcza czujki iniercyjne. Właśnie mój wykonawca zrejterował :mad:

 

Czy macie jakiś sprawdzony namiar ?

 

Spróbuj u niego: Kazimierz Talenta 501 480 664. Z tego co wiem robi automatykę , alarmy i wszelakie elektryczne ustrojstwa. Jest sprawdzony- robił znajomym i byli zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Będę chwalipiętą i się pochwalę- piwnice wykafelkowane( zostały robótki kosmetyczne):lol2: Obecnie "robi się" zabudowa poddasza. Wełna gotowa, teraz stelaże pod k-g. Kto robił sam i może podzielić się spostrzeżeniami na co ewentualnie zwracać uwagę? Kto może podpowiedzieć czego unikać, a co ewentualnie może usprawnić tę żmudną robotę?? Będę wdzięczna za sugestie- mąż robi to samodzielnie pierwszy raz, nie ma zbyt dużego doświadczenia i boi się jak diabeł święconej wody.:D Więc może dodacie biednemu otuchy???

 

pan który robi u nas łazienke zwraca uwagę na to żeby:

płyty nie dochodziły do sibie na styk, lepiej żeby kartka papieru miedzy nie weszła (klej to sklei, a możliwa będzie praca)

stelaze co 40 cm robic, wtedy płyta nie pracuje, i siedzi stabilnie, tak też wkręty robić

bardzo stabilnie obrobic przy oknach, najlepiej takżeby płyta weszła pod okno, nie na niego (wtedy na pewno będzie równo)

tyle zapamiętałam instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuje namiary gdzie w okolicy znajde fajne bramy??? chcemy na wiosne ruszyc z podjazdem i brama :) potrzebuje jakies namiary bo kompletnie nie wiem gdzie sie za tym ogladac... Nie chce bramy kutej. Interesuje mnie cos w tym stylu:

 

https://www.google.pl/search?tbm=isch&q=nowoczesna+brama+wjazdowa&revid=569902822&biw=1188&bih=934&dpr=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj monika&bartek :) Powodzenia :)

 

agusia_x pamiętasz może tą sytuację która jest opisana na ostatniej stronie Twojego dziennika tzn chodzi mi o tą niebieską rurę do wody. Czy wymienialiście ją na czarną ?

Mówiłam mojemu hydraulikowi że chcę czarną grubą a zamontował mi niebieską ,potem nie miałam już czasu się tym zajmować .Mogę ją jeszcze wymienić na czarną na etapie hydrauliki .

Napisz jak rozwiązaliście tą sprawę plisss:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy nowych budowniczych i życzymy powodzenia.

 

Mam pytanie, czy te tynki cementowo-wapienne są aż tak bardzo niepopularne, że każdy pan od tynków mi najpierw proponuje gipsowe? A jeden jak mu powiedziałam, że chcę c-w pod malowanie, to powiedział, że oni robią takie, że i tak trzeba potem gipsem zaciągnąć. dzwoniłam do tynkarzy, co robili tynki koleżanki (w których się zakochałam i innych nie chcę), ale oni chcą ok 18-20zł za samą robociznę. No i nie wiem ile wyjdzie mnie materiał, ale wydaje mi się, to strasznie dużo....

ech... A na dodatek sąsiad jeszcze nie chce ciągnąć wody, a bez tego ani rusz... (robimy razem przyłącze wod)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy nowych budowniczych i życzymy powodzenia.

 

Mam pytanie, czy te tynki cementowo-wapienne są aż tak bardzo niepopularne, że każdy pan od tynków mi najpierw proponuje gipsowe? A jeden jak mu powiedziałam, że chcę c-w pod malowanie, to powiedział, że oni robią takie, że i tak trzeba potem gipsem zaciągnąć. dzwoniłam do tynkarzy, co robili tynki koleżanki (w których się zakochałam i innych nie chcę), ale oni chcą ok 18-20zł za samą robociznę. No i nie wiem ile wyjdzie mnie materiał, ale wydaje mi się, to strasznie dużo....

ech... A na dodatek sąsiad jeszcze nie chce ciągnąć wody, a bez tego ani rusz... (robimy razem przyłącze wod)

 

powiem tak: robiliśmy c-w w piwnicach i wydaje mi się, że nie da się z tego materiału ( piasek + cement+wapno) wykonać tynku pod malowanie. Struktura materiału ( szorstkość) nie pozwoli nam uzyskać tzw. "tafli". Trzeba zaciągnąć ten tynk cieniutką warstwą gładzi. Używaliśmy bardzo miałkiego piachu ale tynk i tak wyszedł "ostry". Mąż wygipsował całość i git.. Dlatego na parter i piętro zdecydowaliśmy kłaść Knaufa diamanta. Koszt to 24 zł/m2 z materiałem. Wychodzi ciut drożej niż c-w ale efekt jest murowany i nie trzeba już gładzi. Ściany to idealne tafle, w dotyku " lustro". A twardość nie ustępuje c-w.

 

Co do sąsiada- no cóż, wojną nic nie zdziałasz. Jeśli jesteście od niego zależni, to tylko po dobroci. Przerabiałam temat, musisz zagryźć wargi, zasznurować usta i przełykać ślinę siląc się na uprzejmości , choć w środku się kotłuje i huczy:yes: tak to już jest, niestety:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyprowadzaliście wodę i kanalizację - pod ławami ? Jakie rury dawaliście i czy jakieś ochronne też ?

 

Jeśli mowa o kanalizacji to tak jest najlepiej i najprościej. Przeprowadzić sobie odpływy i wszelakie fizmatenty pod ławami. Wtedy uzyskasz potrzebne spadki, bez konieczności kombinowania w późniejszym terminie. Rury do kanalizacji tylko twarde, fi conajmniej 120, zabezpieczone przed przedostaniem się do środka piasku, ziemi, gliny itp. Co do wody- my podłączaliśmy dopiero na etapie SSZ. Woda "wchodzi " do domu na wysokości 1 m w piwnicy, tak więc z tym nie ma problemu. Przyłącz wody i tak robią wodociągi, na etapie ław nie ma to znaczenia.

Można zostawić sobie otwór w ławach w postaci kawałka rury metalowej, przez którą potem wprowadzisz rurkę "wlaściwą" z wodą do domu. Obędzie się bez kucia. Jedyny problem to właściwy wybór miejsca przyłączenia do wodociągu, który zaakceptuje Ci PWiK. A z tym różnie bywa. My mieliśmy przygotowane wejście w innym miejscu domu, PWiK włączyło nas gdzie indziej. I cały misterny plan w d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...