Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

 

agusia_x pamiętasz może tą sytuację która jest opisana na ostatniej stronie Twojego dziennika tzn chodzi mi o tą niebieską rurę do wody. Czy wymienialiście ją na czarną ?

Mówiłam mojemu hydraulikowi że chcę czarną grubą a zamontował mi niebieską ,potem nie miałam już czasu się tym zajmować .Mogę ją jeszcze wymienić na czarną na etapie hydrauliki .

Napisz jak rozwiązaliście tą sprawę plisss:)

 

Nic nie zmienialiśmy w tym temacie. Oprócz osoby, która napisała tą informację w moim dzienniku, nikt tego nie potwierdził. Rura została niebieska, wodociągi bez problemu podłączyły mi wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuję pożyczyć lub odkupić podnośnik do płyt k-g. Ma ktoś lub wie gdzie da się zdobyć??? Zabudowujemy poddasze i takowe urządzenie przydałoby się na bank. Brakuje ludzi niestety............

 

Halina46 jeśli potrzebujecie pilnie to mam do wypożyczenia. Jak sobie podjedziecie do Szczerbic to pożyczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto z was ze Szczerbic wygrał wczoraj te 24 bańki? Przyznać się. I prosimy solidarnie wspomóc tutejszą społeczność muratorowo-rybnicką, aby się wszystkim szybko i dobrze mieszkało w nowych domkach...

 

A wracając do tynków, to ja właśnie nie chcę takiej tafli lustra na ścianach jaka jest po gipsie. Mam tak w mieszkaniu i szlag mnie trafia jak miesiąc po odmalowaniu mam już uciaprane na przedpokoju kawałki ścian. Koleżanka jedna z tynkami c-w po ponad 2 latach mieszkania nie ma nigdzie brudnych ścian (dzieci dwójka 1,5 i 4,5 miały jak się wprowadzali), a druga z tynkami gipsowymi, czyli ściany gładkie (dzieci miały 4,5 i 12,5) ma już odmalowane, bo np klatka schodowa była cała upaćkana. Ja chcę mieć takie lekko chropowate ściany. Dlaczego? Bo mi wolno. Nie namówicie mnie na gips, czy Knauf Diamant czy inne. Poradźcie tylko kto robi dobrze c-w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , z tym upaćkaniem to masz rację. Po prostu gips jest b. chłonny i szybko "łapie" wszelaki brud, szczególnie ten wilgotny i tłusty. Cementowy zaś jest chropawy i "surowy".Jednak przypominam ,że całe wieki wszyscy mieli tynki c-w i żyli. Gipsowe gładzie to współczesny wynalazek- ale jednak ma swoich zwolenników, bo jest fajny "optycznie".:-)

Kto robi dobrze?? Hmm- nie wiem, mnie w piwnicy robił mężuś. A potem ładniutko zaciągał gładzią, żeby było ślicznie ( i uciaprane:P). Bo kto w piwnicach robi gładź??? Chyba jakiś wariat:jawdrop: W niedługim czasie trzeba będzie malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe halina my tez mamy w piwnicy gladz ;) ja tam gladz uwielbiam :) mieszkamy juz pol roku, mamy mala wszedobylska, ktora ma 3 lata... owszem sciany sie brudza :) ale pomalowalismy tikkurila zmywalna i wszystko dalo sie zmyc :) nawet slady po tluszczu jak raz mi wystrzelila patelnia w kuchni :D Jestem baaardzo zadowolona. Kupilam sobie na dodatek taka gabeczke specjalnie do czyszczenia scian i jest super :) nie pomalowalabym juz zadna inna farba... a jeszcze zaznacze, ze prawie caly parter mam prawie bialy!!! taki delikatny kolor ecru :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie:

czy roleta duza z napedem recznym ma sens? okno 2,1wys x2,6szer jest od strony poludniowej na parterze, 2-szybowe

koszt 1300 z montażem; ma (?) chronic troche od slonca w lato, troche od wiatru, troche docieplć, (nie od hałasu czy wlamania), ale jak to "troche" wyglada? i czy taka duza sie nie bedzie psuła?

a moze lepiej pergole kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie:

czy roleta duza z napedem recznym ma sens? okno 2,1wys x2,6szer jest od strony poludniowej na parterze, 2-szybowe

koszt 1300 z montażem; ma (?) chronic troche od slonca w lato, troche od wiatru, troche docieplć, (nie od hałasu czy wlamania), ale jak to "troche" wyglada? i czy taka duza sie nie bedzie psuła?

a moze lepiej pergole kupić?

 

ma ale z elektrycznym napędem, taki wymiar to ciężko się podnosi (testowane), nic sie nie psuje a śmiga już 3 rok dziń w dzień góra dół.

nie zamieniłbym na żadne inne - dla porównania weź roletę wewnętrzną żeby wyglądało ładnie to taką naklejaną z prowadnicami w kolorze okna i porównaj ceny.

Moje zdanie bierz bez zastanowienia :D

silnik ok 400-500zł kosztował

a chroni znacznie od slonca w lato, od wiatru, dociepla a mycie okien przez żonę w zimie w ciepełku :D bo rolety spuszczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halina kto robi gładź w piwnicy,ale w kotłowni to już totalne zboczenie,no ale mężuś robił i powiedział,że tam też musi być i koniec.Widziałam u moich sąsiadów pomalowane tynki c-w,masakra,ale co kto lubi.Dla mnie nie do przejścia,łokcie się na takich obdziera jak się blisko ściany przechodzi.Ja nawet na dom nie chcę tynku,bo to takie okropne szorstkie,że też nie wymyślili jeszcze czegoś fajnego,gładziutkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam dzwonię i znaleźć nie mogę. Póki co udało mi się je zlokalizować tylko w sklepach

Gdzie okolicy znajdę tanio pustaki Porotherm 30 profi?

 

Zapytaj w Domlexie - Dziergowice. Daję namiar: tel. 77 483 03 40 lub poczta [email protected]. Zrobią Ci wycenę na profi i zwykłe ( powołaj się na P. Halinkę z Rybnika). Naprawdę mają świetne ceny. Nigdzie w okręgu nie dostałam lepszych. Poleceni przeze mnie klienci również są zadowoleni. A przecież o to chodzi- szukamy tam , gdzie najtaniej:D NEGOCJUJ!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam prowadnic takich jak przy bramach garażowych w których jeżdżą rolki takie pół zamknięte, macie jakiś pomysł skąd takie cudo znaleźć

druga rzecz gdzie wyginaja blachy takie jak pod obróbką blacharską dachu - blachy trochę nietypowe.

 

prowadnice być może dostaniesz w firmie Gros w Turzy Śl. Oni robią bramy garażowe i mają tam takie fizmatenty. Zadzwoń i zapytaj ul. Starowiejska 39 ( boczna głównej Wodzisław -Chałupki) tel. 32 45 11 124, 605 101 300

Jest jeszcze ich filia w Rybniku na ul. Piasta ale uważam , że na produkcji będą więcej wiedzieć.

 

Co do gięcia blach to może Darek Dziwoki 696 155 808 - u nas robił wygibasy, zna się na tym lub kogoś poleci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam u moich sąsiadów pomalowane tynki c-w,masakra,ale co kto lubi.Dla mnie nie do przejścia,łokcie się na takich obdziera jak się blisko ściany przechodzi.

Ja mam tyn c-w w garażu i w pralni. Garaż ujdzie, ale w pralni następnym razem zrobiłabym gipsowe. Niby pomalowane, ale dla mnie wygląda to brzydko. No i naprawdę jest to szorstkie. Sama nieraz przytarłam łokciem. Przy dzieciach nie wyobrażam sobie takich ścian w całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w Domlexie - Dziergowice. Daję namiar: tel. 77 483 03 40 lub poczta [email protected]. Zrobią Ci wycenę na profi i zwykłe ( powołaj się na P. Halinkę z Rybnika). Naprawdę mają świetne ceny. Nigdzie w okręgu nie dostałam lepszych. Poleceni przeze mnie klienci również są zadowoleni. A przecież o to chodzi- szukamy tam , gdzie najtaniej:D NEGOCJUJ!!!!!!

 

baaaardzo dziękuję, wycenę będziemy mieć u nich w poniedziałek (materiałów na cały dom) a pustaki rzeczywiście póki co najtaniej. Czekamy jeszcze na info z budo zbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan który robi u nas łazienke zwraca uwagę na to żeby:

płyty nie dochodziły do sibie na styk, lepiej żeby kartka papieru miedzy nie weszła (klej to sklei, a możliwa będzie praca)

stelaze co 40 cm robic, wtedy płyta nie pracuje, i siedzi stabilnie, tak też wkręty robić

bardzo stabilnie obrobic przy oknach, najlepiej takżeby płyta weszła pod okno, nie na niego (wtedy na pewno będzie równo)

tyle zapamiętałam instrukcji

 

Plyty musza byc na styk - im dokladniej tym lepiej. Szpary to blad. Ale mozna poprawic wypelniajac pozniej dobrym gipsem szpachlowym. Cos Was fachowiec w wala robi bo "praca plyt" powoduje pekniecia ktorych raczej w tych miejscach nikt miec nie chce :-) O robieniu stelaza KG moznaby ksiazke napisac - a obrobke okien lepiej zobaczyc w materialach np. knaufa, bo to bardzo specyficzna obrobka i latwo ja spierniczyc :)

 

To mowie ja - sam robilem caly stelaz KG + spoinowanie, ani jednej ryski od 2-3 lat a podobno "zawsze peka" ;)

 

No i na wszystkie narozniki uzywac wylacznie tasmy midflex stairflexa (~90 pln / 30m na allegro najtaniej).

 

Jak trzeba szczegolow to moge opisac - sprawe KG / spoinowania mam "w jednym paluszku" (i teorie i z 1000m2 praktyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuje namiary gdzie w okolicy znajde fajne bramy??? chcemy na wiosne ruszyc z podjazdem i brama :) potrzebuje jakies namiary bo kompletnie nie wiem gdzie sie za tym ogladac... Nie chce bramy kutej. Interesuje mnie cos w tym stylu:

 

https://www.google.pl/search?tbm=isch&q=nowoczesna+brama+wjazdowa&revid=569902822&biw=1188&bih=934&dpr=1

 

Mam taka:

 

http://www.betafence.pl/~/media/Betafence%20website/Images/Poland/Images/przesuwna%20palisada%20jpg.ashx?bc=Transparent&h=450&thn=0&w=600

 

http://www.betafence.pl/pl-pl/ogrodzenia/betafence-ogrodzenia-bramy/produkty/bramy/samonosne-bramy-przesuwne/bramy-przesuwne-egidia?tgid={574EEBDF-97D5-44CB-B0E5-152BDE6B9272}

 

Szukaj przedstawicielstwa BETAFENCE i najtaniej wychodzi wziac brame ocynkowana i zawiezc do malowania proszkowego (w Rybniku jest malarnia) - malowanie jakies 150-200 pln max, a roznica miedzy ocynkiem, a ocynkiem+proszkiem w betafence to bylo chyba z 1,5k pln. Niestety trzeba miec dluga przyczepke zeby to zawiezc - moja brama 4,5m w swietle ma te ponad 6m dlugosci :) Polecam ta z betafence z gotowym systemem do napedu i samym napedem. Dziala pieknie juz chyba 4 rok, nic sie nie zacina etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: robiliśmy c-w w piwnicach i wydaje mi się, że nie da się z tego materiału ( piasek + cement+wapno) wykonać tynku pod malowanie. Struktura materiału ( szorstkość) nie pozwoli nam uzyskać tzw. "tafli".

 

Pozwala pozwala ale zeby to zrobic to musi byc fachowiec :-) Generalnie na koniec zacierasz filcem - wyciagasz w ten sposob "mleczko" na zewnatrz i kryja sie wszystkie ziarenka piasku. Mozna tez zaciagnac gladzia ale na CW jedyna sensowna gladz to gladz wapienna. Gipsowanie tynku CW jest troche bezsensu (tzn. estetycznie super i latwo ale tracimy najwazniejsza ceche tego tynku - trwalosc :-)

 

Ja mam tynki CW zaciagniete szpachla cementowa Stabilla -> tak moi tynkarze ~5 lat temu robili i tynki sa przepiekne (nie sa szorstkie ale nie sa tez idealnie gladkie jak gladz - maja lekka strukture).

 

Trzeba zaciągnąć ten tynk cieniutką warstwą gładzi.

 

To jest profanacja tynku CW ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...