Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Daga&Adam - to może daj namiar na Twoich tynkarzy oraz rzuć ciekawymi materiałami odnośnie płyt KG - przydadzą się takie informacje.

 

"Moi" tynkarze chyba wisza caly czas w dziale wykonawcow. Ale podaje - tel. do Marcina: 600 252 036, robili ostatnio u mojej sasiadki i wszystko jak najbardziej OK :)

 

Co do KG to jak pisalem - moznaby pare tomow napisac - piszcie konkretnie co robicie to pare swoich groszy wtrace :)

 

Co do obrobki okien dachowych, swietny opis z rysunkami jest tu:

 

http://www.rigips.pl/191,a,3-poddasza.htm

 

Bardzo duzo osob robi ten etap zle i potem peka. Przy robieniu KG trzeba sie trzymac zasady ze sama zabudowa ma byc sztywna i mocno zwiazana ze soba, ale juz "luzno" z elementami konstrukcyjnymi (czyli nie mozna na stale sklejac/gipsowac/siatkowac np. plyty kg z krokwia, plyty kg ze sciana murowana, czy np. nie mozna skrecac (prawie) nigdy profilow glownych z przysciennymi (to tez czesta praktyka - a tam akurat luz jest potrzebny!). Takie polaczenia powinno sie robic "slizgowo" - czyli kleimy najlepiej tasme pakowa na krawedz murowanej sciany, gipsujemy / szlifujemy plyte kg i na koniec nakladamy na naroznik akryl (woda z ludwikiem i paluch sa najlepszym narzedziem do tego - mozna kilka razy poprawiac, akryl rozprowadza sie duuuuuzo lepiej niz silikon).

 

Tak zrobiona zabudowa sobie pracuje przy laczeniu z elementami konstrukcyjnymi - jak pracuje to sa pekniecia, ale sa one zawsze pod akrylem, a jako ze akryl jest elastyczny to tego po prostu nie widac :)

 

Najgorsze co mozna zrobic (a szczegolnie na poddaszu) to wszystko "na sztywno". Jak sie krokwia bedzie chciala wykrzywic to nic jej nie powstrzyma, a wtedy pekniecie mamy pewne - w zupelnie losowym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Proszę o informację jak się kształtują ceny za:

1) ściany (szpachlowanie,gruntowanie, jednokrotne malowanie)

2) sufity malowanie

3) sufity szpachlowanie, malowanie

4) montaż parapetów

5) kładzenie płytki salon, kuchnia

 

nie będzie f-ry a ma mi to znajomy robić, ale chciałbym mniej więcej wiedzieć jakie ceny są w naszym regionie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka:

 

http://www.betafence.pl/~/media/Betafence%20website/Images/Poland/Images/przesuwna%20palisada%20jpg.ashx?bc=Transparent&h=450&thn=0&w=600

 

http://www.betafence.pl/pl-pl/ogrodzenia/betafence-ogrodzenia-bramy/produkty/bramy/samonosne-bramy-przesuwne/bramy-przesuwne-egidia?tgid={574EEBDF-97D5-44CB-B0E5-152BDE6B9272}

 

Szukaj przedstawicielstwa BETAFENCE i najtaniej wychodzi wziac brame ocynkowana i zawiezc do malowania proszkowego (w Rybniku jest malarnia) - malowanie jakies 150-200 pln max, a roznica miedzy ocynkiem, a ocynkiem+proszkiem w betafence to bylo chyba z 1,5k pln. Niestety trzeba miec dluga przyczepke zeby to zawiezc - moja brama 4,5m w swietle ma te ponad 6m dlugosci :) Polecam ta z betafence z gotowym systemem do napedu i samym napedem. Dziala pieknie juz chyba 4 rok, nic sie nie zacina etc.

 

Adam powiem szczerze, ze mi Cie tu brakowalo ;) dzieki wielkie, pewnie skorzystam ;) jesli chodzi o malowanie to ciezko bedzie z transportem... musze sie zorientowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje mniej więcej napęd do bramy?? Pytam, bo my swoją ciągle ręcznie przesuwamy, bo wydaje się nam, że napęd będzie kosztował majątek, a ciągle inne wydatki. Więc nawet się tym nie interesujemy. Nasza brama jest potężna, jak dobrze pamiętam to w całości ma ok 9 metrów.

 

W 1,5k powinnas sie zmiescic juz w czyms firmowym - kupisz pewnie i za 500-800 ale to raczej chinczyka ktory moze sprawiac problemy np. przy sniegu :)

 

Naped to "must be" kazdego domu moim zdaniem - nie wyobrazam sobie nie miec :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam powiem szczerze, ze mi Cie tu brakowalo ;) dzieki wielkie, pewnie skorzystam ;) jesli chodzi o malowanie to ciezko bedzie z transportem... musze sie zorientowac

 

Zawsze mozesz pozyczyc dluga przyczepke. Ja to wiozlem na mojej przyczepie ~3,5m dlugiej - ale byla idealna bo byla niska, niskie burty, akurat polozylismy brame (pieronsko ciezka ale we trzech dalismy rade zapakowac bez problemu) na gore, stare kartony zeby sie ocynk nie rysowal, pasami spielismy i dawaj na Rybnik ;) Kolor i samo malowanie wyszly ekstra - ta malarania jest bardzo porzadna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz pozyczyc dluga przyczepke. Ja to wiozlem na mojej przyczepie ~3,5m dlugiej - ale byla idealna bo byla niska, niskie burty, akurat polozylismy brame (pieronsko ciezka ale we trzech dalismy rade zapakowac bez problemu) na gore, stare kartony zeby sie ocynk nie rysowal, pasami spielismy i dawaj na Rybnik ;) Kolor i samo malowanie wyszly ekstra - ta malarania jest bardzo porzadna :)

 

ja bym miala blizej bo z Rybnika ale my ani auta z hakiem nie mamy... popytam i poogladam i potem bedziemy kombinowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyty musza byc na styk - im dokladniej tym lepiej. Szpary to blad. Ale mozna poprawic wypelniajac pozniej dobrym gipsem szpachlowym. Cos Was fachowiec w wala robi bo "praca plyt" powoduje pekniecia ktorych raczej w tych miejscach nikt miec nie chce :-) O robieniu stelaza KG moznaby ksiazke napisac - a obrobke okien lepiej zobaczyc w materialach np. knaufa, bo to bardzo specyficzna obrobka i latwo ja spierniczyc :)

 

To mowie ja - sam robilem caly stelaz KG + spoinowanie, ani jednej ryski od 2-3 lat a podobno "zawsze peka" ;)

 

No i na wszystkie narozniki uzywac wylacznie tasmy midflex stairflexa (~90 pln / 30m na allegro najtaniej).

 

Jak trzeba szczegolow to moge opisac - sprawe KG / spoinowania mam "w jednym paluszku" (i teorie i z 1000m2 praktyki ;)

 

Adam, płytkarz tak zalecał, właśnie zeba zaspoinowac gipsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończonej budowie chętnie podzielę się namiarami na sprawdzone ekipy i fachowców :)

A więc od początku:

Architekt - Arkadiusz Forysiuk - 500-200-052 - zaprojektował nam dom od podstaw - jesteśmy bardzo zadowoleni

 

Projekt wody i gazu - Kłak Maciej 501-252-375 - szybko i w dobrej cenie

 

Geodeci - młodzi geodeci, fachowi, a przy tym bardzo sympatyczni, ceny BARDZO przystępne Tomek Mroczkowski Michał Kinas 504293402

 

Instalacja gazowa wew, kanalizacja i woda na zewnątrz - Fojcik Dariusz 502-078-754 - szybko, tanio i fachowo

 

Więźba - P. Kiełkowska z Pielgrzymowic - 32 472 30 83

 

Instalacje elektryczne - Darek 602370105 - pomógł nam bardzo w zaplanowaniu energooszczędnego oświetlenia led, teraz porównując rachunki ze znajomymi bardzo oszczędzamy. BARDZO jesteśmy zadowoleni!

 

Ogrzewanie i instalacje sanitarne - 609-869-926 - fachowe doradztwo bez zbędnych bajerów, mamy ogrzewanie gazowe z podłogówką w całym domu, bardzo szybki termin wykonania, cena bardzo atrakcyjna.

 

Wykończeniówka: http://www.trojkawykancza.pl - głądzie, sufity podwieszane, malowanie, montaż parapetów - 608079584. Fachowcy dzięki którym mamy niebanalnie urządzony dom, pomogli w wielu wyborach bez narzucania własnych pomysłów. Widząc pomieszczenie mają swoją wizję, którą potrafią rozrysować i nakreślić, ich doświadczenie i jakość świadczonych prac widać na zdjęciach ze strony internetowej

 

Kafelkarz - ARTUR - super dokładny, bardzo pozytywny, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem 602-452-946, długo szukaliśmy kafelkarza - zależało nam na cenie i dokładności ponieważ w płytkach mamy zrobiony prawie cały dom. Lepiej trafić nie mogliśmy.

 

Kominek - Galaxy kominki 668130896 - młodziutki chłopak z dużym doświadczeniem, bardzo zaangażowany w pracę, chociaż na początku nie mieliśmy do niego zaufania ze względu na wiek - zaskoczył nas wiedzą i opłacało się. Kominek z rozprowadzeniem ciepła za pomocą turbiny - działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecamy:

 

Budowlańców którzy budowali nam dom od podstaw czyli Pana Janka Sz. z Nowego Sącza budującego domy głównie w Zebrzydowicach i Jastrzębiu. Bardzo się nim rozczarowaliśmy kiedy po budowie całego domu, wykonaniu tynków i wylewek obiecał wykonanie podbitki nabijanej od dołu w gratisie kiedy będziemy ocieplać i narzucać dom. Ekipa przyszła ociepliła dom, narzuciła siatkę i klej i Pan Janek nie przyjechał się rozliczyć za klej i siatkę. Stwierdziliśmy więc że chce się rozliczyć kiedy wykona gratisowy etap czyli podbitkę i tak czekaliśmy i czekaliśmy. W telefonie wykonanym do Pana Janka dowiedzieliśmy się że to my mu nie zapłaciliśmy za wykonaną usługę i że etap podbitki jest nieaktualny. Średnio się tym przejęłam ponieważ wydawało mi się, że kwota której nie odebrał od nas Pan Janek (1600zł )wystarczy na wykonanie podbitki - nie starczyło. Nikt nie chciał się podjąć jej wykonania - tak bardzo krzywo były umocowane krokwie. Fachowcy którzy zobaczyli jakość - wiedzieli dlaczego Pan Janek wolał nie odebrać od nas pieniędzy. Koszt robocizny wyniósł 3500 zł - podbitka została uratowana, chociaż w niektórych miejscach nie dało się nic zrobić i wygląda fatalnie. Kominy ciekną w większości domów które budował Pan Janek. ODRADZAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...