Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Hej, mam pytanie, czy warto się pchać w przydomową oczyszczalnię ścieków? Dodam, że kanalizacja u nas w okolicy się robi, ale dojście do niej będziemy mieć przez ok 30m działki sąsiada. Teoretycznie sąsiad się dziś zgadza, ale co będzie za lat 10, to tego nikt nie wie. No i czy ktoś wie, czy znajdę Poś taniej niż za 8tys. ?

aha, dzwoniłam dziś do naszego rybnickiego Starostwa Powiatowego i pan mi oznajmił, że nawet jak się ma zwykłe szambo to nie ma przymusu podłączania się do kanalizacji miejskiej w późniejszym czasie. A myślałam że taki nakaz jest dla wszystkich. Nie wiem co myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie chcial defekować sobie w grunt.. A te tańsze POŚki raczej odkładają problem na później niż go rozwiązują.

Zawsze jakimś smrodkiem może zawiać.

nie wiem ile kosztuje eksploatacja POŚ, wiem że utrzymanie kanalizacji kosztuje kilkadziesiąt złotych miesięcznie, ale jest to chyba najlepsze rozwiązanie problemu.

A jeśli sąsiad się zgadza dziś to zgody cofnąć raczej nie może. Chyba że za odszkodowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie, czy warto się pchać w przydomową oczyszczalnię ścieków? Dodam, że kanalizacja u nas w okolicy się robi, ale dojście do niej będziemy mieć przez ok 30m działki sąsiada. Teoretycznie sąsiad się dziś zgadza, ale co będzie za lat 10, to tego nikt nie wie. No i czy ktoś wie, czy znajdę Poś taniej niż za 8tys. ?

aha, dzwoniłam dziś do naszego rybnickiego Starostwa Powiatowego i pan mi oznajmił, że nawet jak się ma zwykłe szambo to nie ma przymusu podłączania się do kanalizacji miejskiej w późniejszym czasie. A myślałam że taki nakaz jest dla wszystkich. Nie wiem co myśleć.

 

Poś jest dobrym rozwiązaniem pod warunkiem, ze dostaniesz dotację. Takową dają gminy i wtedy to niezbyt drogo wychodzi. Jeśli chodzi o kanalizację to na pewno jest tańsza w utrzymaniu niż szambo. Dlaczego? Ponieważ, choć miasto nie zmusi Cię do podłączenia to będzie Cię nękać kontrolami strażników miejskich. Co miesiąc masz obowiązek dokonać wywozu szamba w/g zużycia wody, tzn. ile wody- tyle ścieków. Płacąc uczciwie wyjdziesz na tym gorzej, bo wywozy są cholernie drogie. Tak więc zainwestujesz w szambo a potem i tak będziesz prosić o przyłącz kanalizacji. To Cię nie minie.

Moim zdaniem jeśli masz możliwości na Poś, to zorientuj się o koszty i rób. Ci co mają oczyszczalnię to twierdzą, że się opłaca. Ja mam kanalizację i powiem, że zrobienie i utrzymanie jej jest bardzo drogie. PWiK liczy sobie 100% wody zużytej jako ścieki, a to już nieźle kosztuje. Choć jak mieliśmy szambo, to wywozy w skali roku były droższe.

Podpytam siostrzenicę- ona robiła Poś, wiem ze korzystała z dotacji UM Rybnika i sobie chwali. Dowiem się co i jak i dam znać:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POŚ, polecam

ale nie wszedzie sie da (zajmuje miejce na działce na kórej juz nic nie zbudujesz i nic nie posadzisz, oraz niski poziom wód)

cena wody 5,03 i sciekow 8,15. wiec zamiast płacić 13,18 możesz płacić 5,03 ( i podlewać nią ogródek bez dodatkowego licznika)

musisz mieć projekt od np. kierownika budowy i jeszcze kilka formalności, m.in. ten poziom wód

chciałam, nie dało sie u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, co do POŚ, to dostałam ofertę na 8 tys. jakaś dobra firma podobno, jeszcze się dobrze nie wgłębiałam w temat. A co do pozwoleń, to rozmawiałam z gościem ze starostwa i on mi podał kilka rzeczy, które trzeba mieć do zgłoszenia, tj. info z PWiKu, ze nie ma warunków, mapę z zaznaczeniem gdzie to ma byc, info o rodzaju gruntu i poziomie wód gruntowych (i to podobno moge sobie sama napisac) oraz info od firmy montującej POŚ. Z tego by wynikało, że to nie jest takie trudne.

A te dotacje to daje gmina czy z miasta Rybnik moge dostac jak buduje w Jejkowicach?

 

No i dodatkowy problem jest taki, że ta nasz kanalizacja będzie najwcześniej za rok (marzec, może luty), no i to by oznaczało, że nawet jesli dom skończymy w tym roku (lato,jesien ew. listopad) to i tak nie bede mogla tam mieszkac. Dlatego kombinuje z jakąś alternatywą dla kanalizy.

 

BTW, inne pytanie, czy myślicie, że da się sprzedać zabudowę kuchenną (oczywiście uzywaną) z AGD? Bo mi się znaleźli potencjalni klienci na mieskzanie, ale mają swoją wizję na kuchnię i nie chcą mojej. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam fachowców od mebli kuchennych oraz od schodów, czy możecie kogoś polecić ?

 

Meble kuchenne, garderoby, sypialnie, pokojowe, szafy i inne: Mateusz Buczek 791 843 992 http://www.lewi.meble.pl z Wodzisławia ( Radlin). Gościu młody- ale kumaty ,ma salon meblowy koło Dywyty, robi meble dość ciekawe oraz handluje wyrobami fabrycznymi.

 

Schody oprócz Sobdrewu z Jankowic ,to Gawron z Nędzy 604 401 038 oraz Mrozek 692 542 824 . Mam jeszcze namiar z Kleczy Górnej firma Skolek 889 554 361. Ci robili u forumowiczów- wszyscy polecani:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, co do POŚ, to dostałam ofertę na 8 tys. jakaś dobra firma podobno, jeszcze się dobrze nie wgłębiałam w temat. A co do pozwoleń, to rozmawiałam z gościem ze starostwa i on mi podał kilka rzeczy, które trzeba mieć do zgłoszenia, tj. info z PWiKu, ze nie ma warunków, mapę z zaznaczeniem gdzie to ma byc, info o rodzaju gruntu i poziomie wód gruntowych (i to podobno moge sobie sama napisac) oraz info od firmy montującej POŚ. Z tego by wynikało, że to nie jest takie trudne.

A te dotacje to daje gmina czy z miasta Rybnik moge dostac jak buduje w Jejkowicach?

 

No i dodatkowy problem jest taki, że ta nasz kanalizacja będzie najwcześniej za rok (marzec, może luty), no i to by oznaczało, że nawet jesli dom skończymy w tym roku (lato,jesien ew. listopad) to i tak nie bede mogla tam mieszkac. Dlatego kombinuje z jakąś alternatywą dla kanalizy.

 

BTW, inne pytanie, czy myślicie, że da się sprzedać zabudowę kuchenną (oczywiście uzywaną) z AGD? Bo mi się znaleźli potencjalni klienci na mieskzanie, ale mają swoją wizję na kuchnię i nie chcą mojej. :/

 

Jejkowice to osobna gmina- raczej z Rybnika dotacje Cię nie obejmą- ale nie wiem napewno. Trzeba zapytać w urzędzie gminy o możliwość dotacji do Poś. Jestem pewna , że mają ( to są pieniądze unijne ), tylko pytanie na jakich warunkach? Być może, że to powiaty rozdzielają takie dotacje, a tu już będzie Rybnik.

Może jakieś tymczasowe szambo by Cię urządzało?/ podejdź do urzędu gminy tam wsjo Ci powiedzą, co w takim przypadku zrobić najlepiej.

 

Co do sprzedaży kuchni? No wiesz jak dzisiaj to wygląda- nasycenie rynku jest przeogromne. Na każdym kroku są dostępne meble , kuchnię już kupisz za niespełna 1000 zł ( Stolkar FABRYKA MEBLI). Do tego sprzęcik też można skompletować ( choćby z allegro) i masz nowe, nieużywane i z gwarancją. Poza tym musisz szukać nabywcę, któremu akurat ten rozmiar odpowiada, podoba mu się kolorystyka, design itp. Moim zdaniem będzie ciężko, no chyba , że jesteś szczęściarą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących

 

szukam ekipy do budowy dachu, rozważam firmę R-Dach z Wielopola (Rybnik oczywiście) - czy ktoś korzystał z ich usług i może się wypowiedzieć na ich temat?

 

co do pytania dot. POŚ - zakupiliśmy z firmy EKO-SUM, jeszcze nie jest użytkowana, więc nie wypowiem się jak działa, ale cenowo są atrakcyjni

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących

 

szukam ekipy do budowy dachu, rozważam firmę R-Dach z Wielopola (Rybnik oczywiście) - czy ktoś korzystał z ich usług i może się wypowiedzieć na ich temat?

 

co do pytania dot. POŚ - zakupiliśmy z firmy EKO-SUM, jeszcze nie jest użytkowana, więc nie wypowiem się jak działa, ale cenowo są atrakcyjni

 

pozdrawiam

 

To ja mogę polecić firmę GONT bardzo fachowi i solidni problem tylko z terminami u nich długo się czeka ale pan Tomek przyjedzie zobaczy i może się coś da przyśpieszyć u nas tak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam fachowców od mebli kuchennych oraz od schodów, czy możecie kogoś polecić ?

 

Nam kuchnię pod zabudowę robił Jardem taka mała firma ale bardzo fajna solidni i fachowi tak więc z ręką na sercu mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, może komuś się będzie chciało coś pomóc, szczególnie, że wszyscy to już macie przerobione i w teorii i co ważniejsze w praktyce. Chodzi o moje łazienki: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169397-Projekt-%C5%82azienki-wizualizacje&p=6390226&viewfull=1#post6390226 tutaj o tym pisałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, może komuś się będzie chciało coś pomóc, szczególnie, że wszyscy to już macie przerobione i w teorii i co ważniejsze w praktyce. Chodzi o moje łazienki: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169397-Projekt-%C5%82azienki-wizualizacje&p=6390226&viewfull=1#post6390226 tutaj o tym pisałam.

fajnie wygladaja:)

ja jednak pokusilabym sie o wstawienie jednak bidetu do którejś z łazienek, może wanne dac pod ścianke kolankowa (równolegle do niej) mam tak teraz i nie jest źle, spokojnie dajemy wszyscy razem wchodzic do niej i sie wykąpać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...