Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Oczywiscie warto dodac ze mozna zamontowac sobie oddzielny licznik na ogrod i od tej wody nie placi sie sciekow :)

 

Tak, to prawda. Ale nie o to mi chodziło. O ile podlewanie to może być na licznik ogrodowy , o tyle zużycie wody w kuchni, pralni i łazience podlega w całości podliczeniu do ścieków. I z tym się nie zgadzam. Bo co ze zjawiskiem parowania chociażby?? Przecież nigdy kubik wypuszczonej przez kran wody nie znajdzie się w całości w rurze kanalizacyjnej. Może w skali doby, tygodnia to są niuanse ale w skali roku to już konkretne litry. Powinna być jakaś tolerancja- są jakieś normy związane ze stratami. Jeśli zużywasz np 10 m3 wody to do ścieków wpuszczasz tylko 8 m3. I to byłoby logiczne i uczciwe.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich budujących

 

szukam ekipy do budowy dachu, rozważam firmę R-Dach z Wielopola (Rybnik oczywiście) - czy ktoś korzystał z ich usług i może się wypowiedzieć na ich temat?

 

Mogę polecić firmę Buchalik z Przegędzy- nam robili 3 dachy. Zero poprawek, solidnie i terminowo. tel.502 208 332

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nigdy kubik wypuszczonej przez kran wody nie znajdzie się w całości w rurze kanalizacyjnej. Może w skali doby, tygodnia to są niuanse ale w skali roku to już konkretne litry. Powinna być jakaś tolerancja- są jakieś normy związane ze stratami. Jeśli zużywasz np 10 m3 wody to do ścieków wpuszczasz tylko 8 m3. I to byłoby logiczne i uczciwe.:)

haha,

uwzglednij, że korzystasz z toalety i co tam zostawiasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)No jasne, ale też pierzesz i suszysz, nalewasz wodę do różnistych urządzeń, pijesz w domu a pocisz się i siusiasz w pracy np. :p Nie jest możliwym 100% pobranej wody wypuścić do kanalizacji- zawsze jakiś procent ulega stracie "po drodze"- z tym musisz się zgodzić;)

tak patrzac nalezałoby doliczyc wszystkie soki w kartonach, wody i napoje w butelkach, nie mówiac o winach, piwach (moczopednych jednak).

Uwazam ze jest to w miare logiczne podliczenia, nie do konca sprawiedliwe.

U mnie powinni doliczyc zwyzke za wody butelkowane:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem beton (i bardzo wiele innych rzeczy tez) od matuszka.

łata była, nie dopłacałem. z tym pomiarem to ja bym uważał. lepiej żeby to policzył ktoś inny bo zapłacisz za więcej metrów niż faktycznie wyszło.

np. kierownik budowy (za coś pieniądze bierze) i twój budowlaniec (dla porównania).

rewqq, moze w betoniarni ci odpowiedzą co z takim wieńcem szczupłym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo rybnicka ktoś się orientuje gdzie najtaniej można dostać beton B20?

 

Jak ja brałam, to najtaniej miał Prefrow z Czernicy. Łata była darmowa, gościu do obsługi też. Ilość betonu wyliczyłam sama, dziewczyny z prefrowu mi to jeszcze sprawdziły- było dobrze. Poza super jakością betonu B10 ( chudy beton) , B20 i B25 (ławy) dodam, że obsługa jest naprawdę na piątkę. Kierowcy gruszek przyjeżdżają na czas, nie marudzą, z uśmiechem wjeżdżają nawet w wąskie bramy- czasem liczyły się centymetry. Dopłata jest tylko do pompy- ale to już na wyższe kondygnacje.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakis patent do zalewania wienca grubosci 18cm? z rekawa to zaleje wszystko dookoła

(jakiś lejek?)

 

co do betonu, w Tomexie przywioza Ci łate wibrujacą za darmo i chyba za 100zł kogoś do wibrowania. Pomiar ile potrzebujesz betonu tez za free

 

Zadzwoń do Prefrowu i podpytaj, może mają taki lejek do wąskich szczelin. Oni leją beton w różnych miejscach ( autostrada, drogi, hale)może mają jakiś patent. A jak nie, to chociaż może coś doradzą. Gadaj z brygadzistą, tam łebskie chłopy robią. Z rękawa też powinno się udać, bo operator umie tak podregulować ciśnienie z gruszki, że beton naleje Ci na łyżkę. Nie wierzyłam w to, ale mi pokazali i naprawdę to jest możliwe:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nadeszła wycena schodów wew. - prawie 19 tys- matrix jakiś chyba. Spodziewałam się 10-12 tys a tu taka niespodzianka:cry:

Schody na betonie, z podestem, żadnych udziwnień, 19 stopni. Jesion barwiony na orzech. Do tego balustrada i jeden "barani róg". Montaż 1800 zł Szukam dalej....

 

Adam, Ty montowałeś schody sam, o ile pamiętam. Ile Cię wyszły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nadeszła wycena schodów wew. - prawie 19 tys- matrix jakiś chyba. Spodziewałam się 10-12 tys a tu taka niespodzianka:cry:

Schody na betonie, z podestem, żadnych udziwnień, 19 stopni. Jesion barwiony na orzech. Do tego balustrada i jeden "barani róg". Montaż 1800 zł Szukam dalej....

 

Adam, Ty montowałeś schody sam, o ile pamiętam. Ile Cię wyszły??

 

Halina... MASAKRA!!!! ja za granitowe schody... 3 biegi, 23 stopnie i dwa podesty placilam 18500... sa piekne, za drewniane tyle w zyciu bym nie dala.... Szukaj kogos innego to jakis naciagacz :/ super ekstra drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nadeszła wycena schodów wew. - prawie 19 tys- matrix jakiś chyba. Spodziewałam się 10-12 tys a tu taka niespodzianka:cry:

Schody na betonie, z podestem, żadnych udziwnień, 19 stopni. Jesion barwiony na orzech. Do tego balustrada i jeden "barani róg". Montaż 1800 zł Szukam dalej....

 

Adam, Ty montowałeś schody sam, o ile pamiętam. Ile Cię wyszły??[/quote

 

Podobne schody, dąb, 19 stopni -wycena 9tys brutto z montażem Pan Norbert, uczciwy, z polecenia 793776121 Ale zamówienie wraz z drzwiami i parapetami wiec jest rabat. No i jest piatym stolarzem na wycenie. Zaczęło sie od 15 tys. Ale 19 + montaż to jest jakiś żart primaaprilisowy już chyba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nadeszła wycena schodów wew. - prawie 19 tys- matrix jakiś chyba. Spodziewałam się 10-12 tys a tu taka niespodzianka:cry:

Schody na betonie, z podestem, żadnych udziwnień, 19 stopni. Jesion barwiony na orzech. Do tego balustrada i jeden "barani róg". Montaż 1800 zł Szukam dalej....

 

a Karol Mrozek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...