Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

A ja mam takie pytanie, dla tych co oddali dom do użytku. Czy z urzędu przychodzą i wszystko sprawdzają, czy jest zgodne z projektem??

 

 

Z góry dzięki za odp.

 

Zadko sie zdarza, ze przychodza. Raczej nie maja na to czasu. Slyszalam, ze czesto tylko jada ogladaja z daleka, jak jest barierka przy schodach i tarasie i z zewnatrz widac, ze jest ok to raczej nie zagladaja. Do nas nie przyszli :) na szczescie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam takie pytanie, dla tych co oddali dom do użytku. Czy z urzędu przychodzą i wszystko sprawdzają, czy jest zgodne z projektem??

 

 

Z góry dzięki za odp.

 

Jeżeli w papierach wszystko będziecie mieli ok, żadnych istotnych zmian w projekcie (tych zaznaczonych) to raczej na pewno nie przyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto, co dowiedziałam się w sprawie POŚ: siostrzenica zamawiała na allegro, wykon robił mąż z teściem. Skasowała dotację z UM Rybnika i całkiem nieźle na tym wyszła. Minus- oczyszczalnia najprostsza, dla 4 osób, musi dokupywać bakterie i uważać z detergentami. Natomiast sąsiadka ma zrobioną przez firmę Halson z Bytomia, tel. 660 188 100 , 784 002 628 lub 32 239 46 47. Oczyszczalnia dla 6 osób, koszt 8 tys , bez uzupełniania bakterii ale cały czas pod prądem. Gość przyjechał, pooglądał, podał potrzebne parametry, wsjo załatwił , zrobił i git. Nic ich nie obchodziło. Dotację też dostali. Ponoć firma sprawdzona i konkretna. i to by było na tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najpierw zajrzeć do UG Jejkowice, bo Szczerbice chyba im podlegają. Podpytaj w referacie Ochrony Środowiska lub projektów unijnych- tam powinni coś wiedzieć. W UM Rybnika dotacjami zajmuje się właśnie dział ekologii i ochrony środowiska bodajże:) nie wiem, czy takich informacji nie mają w wodociągach- tam tez są realizowane projekty z Unii a ponadto oczyszczalnie im podlegają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, na wydmach trochę piasku jest a trawka rośnie:D: ale tylko gdzieniegdzie. Nie sądzę , aby na samym piachu wyrosła Ci trawa o jakiej z pewnością marzysz- to niemożliwe. A jeśli jednak jakimś cudem to się uda- to po paru godzinach intensywnego słońca po trawie zostanie ci siano:P Ja mam piaszczyste podłoże (z ziemią jednak) a przy jednodniowej suszy trawa zamienia się w spalone poletko. Musiałbyś podleewać, podlewać, lać i podlewać, a potem płacić, płacić, płakać i płacić.:D: Musisz dać ziemię a potem, po wyrośnięciu cały czas lać wodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktos na jakie konto i ile dokladnie sie płaci za warunki dostawy wody (tylko)? zgubiły mi sie papiery

 

A zapytaj czy nie zrobią Ci ksera z warunków (bo przecież mają to też u siebie). Gdy ja oddawałam budynek to nie mogłam znaleźć protokołu odbioru przyłącza wody. Pojechałam do wodociągów i bez problemu zrobili mi ksero swojego egzemplarza i przybili pieczątkę za zgodność z oryginałem. Nic za to nie płaciłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie skonczyły i do projektu potrzebuje nowe warunki, za które chce zapłacić

 

:confused: to tym bardziej musisz się chyba udać do PwiK. Te warunki, które miałeś przekserują, dają pieczęcie, nową datę ważności i zapłacisz jak za wydanie nowych warunków - miałam to samo z kanalizacją. Stare warunki się skończyły ( minął rok), wydali mi nowe- dokładnie te same, mapy przekopiowali, postawili pieczęcie i skasowali. PWiK się cieszył, bo bez roboty mieli podwójną kasę- ja nie, bo płaciłam dwa razy to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...