Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Co tu tak cicho??:confused:

Potrzebuję człowieka, który zna się na szalowaniu schodów zewnętrznych. W projekcie miały być proste, w realu chciałabym , żeby były kątowe ( wachlarzowe), tzn, dwustronne. Będą wygodniejsze, bo częściej będziemy korzystać z wejścia od strony garażu. Poprowadzenie stopni wzdłuż muru "zaoszczędzi"drogi do drzwi wejściowych. Kto ma namiary na jakiegoś fachowca od schodów- bardzo proszę o informację. Sprawa dość pilna!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących

 

szukam ekipy do budowy dachu, rozważam firmę R-Dach z Wielopola (Rybnik oczywiście) - czy ktoś korzystał z ich usług i może się wypowiedzieć na ich temat?

 

Mogę polecić firmę Buchalik z Przegędzy- nam robili 3 dachy. Zero poprawek, solidnie i terminowo. tel.502 208 332

 

 

jako że budujemy w Leszczynach, bardzo po sąsiedzku, jesteśmy umówieni z Panem Buchalikiem na czerwiec, dziękuję za polecenie, mam nadzieję, że to nie z powodu znajomości;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jako że budujemy w Leszczynach, bardzo po sąsiedzku, jesteśmy umówieni z Panem Buchalikiem na czerwiec, dziękuję za polecenie, mam nadzieję, że to nie z powodu znajomości;) pozdrawiam

 

polecam również nie ma się czego obawiać, u mnie to samo tzn. godnie polecenia dach później podbitka wszystko ok. dzisiaj bym ich też zatrudnił ponownie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nadeszła wycena schodów wew. - prawie 19 tys- matrix jakiś chyba. Spodziewałam się 10-12 tys a tu taka niespodzianka:cry:

Schody na betonie, z podestem, żadnych udziwnień, 19 stopni. Jesion barwiony na orzech. Do tego balustrada i jeden "barani róg". Montaż 1800 zł Szukam dalej....

 

Adam, Ty montowałeś schody sam, o ile pamiętam. Ile Cię wyszły??

 

Aaaa z małym opóźnieniem ale ostatnio na forum nie siedzę :-) Moje wyszły 5,5k na gotowo z wszystkim. Jakoś 3-3,3k za 16 stopni (w tym jeden końcowy nietypowy i szeroki), podstopnice, cokoliki i całkiem duży podest - jesionowe, dębowe niewiele droższe ale jesion lepiej mi pasuje i o dziwo jest trwardszy od dęba, 1,5k za poręcze i pare setek na "pierdoły". Wyszło perfekt ale powiem tak.. 80% zależy od porządnego wymierzenia i zaprojektowania (na kartce - nie ma szans!!). Ja projektowałem w pro100 na milimetry i wyszło myślę elegancko:

 

http://szyna.civ.pl/schody/2.jpg

 

http://szyna.civ.pl/schody/5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przemyśl jeszcze kolor schodów. Ja mam właśnie w orzechu. Ładnie wyglądają, jak się świeżo umyte [/font][/font][/b][/color]:mad: Na drugi dzień już nadają się przynajmniej do zamiecenia.

 

Ja właśnie chciałem też ciemne ale jesion mi się tak spodobał (no dobra, kupiłem olejowosk który miał go przyciemnić ale na próbce wyglądał jak ... kupa i wybrałem bezbarwny) że mam "surowy". Wyglądają pięknie i właściwie ich nie myjemy - raz na miesiąc się tylko odkurzy jak się kłaki po psie nazbierają, a tak to luz bluz - zero kurzu, coś wspaniałego - polecam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chciałem też ciemne ale jesion mi się tak spodobał (no dobra, kupiłem olejowosk który miał go przyciemnić ale na próbce wyglądał jak ... kupa i wybrałem bezbarwny) że mam "surowy". Wyglądają pięknie i właściwie ich nie myjemy - raz na miesiąc się tylko odkurzy jak się kłaki po psie nazbierają, a tak to luz bluz - zero kurzu, coś wspaniałego - polecam :-)

 

Adam z jakiej firmy kupiłeś ten bezbarwny olejowosk,też chce mieć schody o wyglądzie "surowym", ile razy malowałeś stopnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chciałem też ciemne ale jesion mi się tak spodobał (no dobra, kupiłem olejowosk który miał go przyciemnić ale na próbce wyglądał jak ... kupa i wybrałem bezbarwny) że mam "surowy". Wyglądają pięknie i właściwie ich nie myjemy - raz na miesiąc się tylko odkurzy jak się kłaki po psie nazbierają, a tak to luz bluz - zero kurzu, coś wspaniałego - polecam :-)

 

Hejka,

 

Cena niemożliwa:/ Sam sobie to później zmontowałeś? Dałeś to stolarzowi do zrobienia czy jak? :)

 

pozdrawiam

Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adaś, schody masz 1 klasa. Niestety my nie mamy takich zdolności ( mam na myśli wirtualne projektowanie), muszę się zdać na jakiegoś stolarza. Poza tym mam wiąz ( drewno), ktore mój tata 20 lat temu kupił na schody do dotychczasowej hacjendy. Przeleżał sobie na gospodarczym i teraz mogłoby się toto przydać- choćby do piwnicy. Szkoda go spalić w piecu. Szukam fachmana, który robi schody z materiału powierzonego. Póki co wyceny tych rekinów są powalające...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Drodzy inwestorzy, z jakiego materiału budujecie? i jaka grubość ściany i ile cm styropianu? My od dwóch lat planowaliśmy budować z Porothermu 44 i bez styropianu to nasz architekt i ekipa budowlana namieszała nam w głowie i dalej nie wiemy co robić. Pomocy!

Widać,że macie kumatych doradców a jak doradzą Wam jeszcze min.20cm styropianu z niską lambdą to będą prawdziwi goście i należy ich bez mrugnięcia słuchać :)

Ściana jak najcieńsza a izolacja jak najgrubsza,ja mam więcej izolacji niż ściany ;)

Ściana 1W to pomyłka w dzisiejszych czasach tzn w dzisiejszych cenach energii,im dom mniej traci energii tym niższe będą rachunki za ogrzewanie.

I broń Boże węgla w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy inwestorzy, z jakiego materiału budujecie? i jaka grubość ściany i ile cm styropianu? My od dwóch lat planowaliśmy budować z Porothermu 44 i bez styropianu to nasz architekt i ekipa budowlana namieszała nam w głowie i dalej nie wiemy co robić. Pomocy!

 

I całe szczęscie, że namieszała.

Nie rob tego błedu, jakim jest sciana jednowarstwowa.

Jesli już chcecie porotherm, to 24cm + 15 cm styropianu, minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, jeszcze ja podłączę się do zachwytów nad twoimi schodami. Do tej pory chciałam bez podstopnic, żeby wyglądały lekko, ale jeśli choć w połowie uzyskam taki efekt jak u ciebie (pewnie niestety za dużo większe pięniądze....) to będę super zadowolona. Twoje schody to rewelka. I taką właśnie chcę balustradę. Poziomą i nie drewnianą.

 

Mam pytanie z innej beczki. Tynki mamy zrobione od 13 marca gotowe, jeśli do Wielkanocy czyli do 20 kwietnia zrobimy wylewki, to po jakim czasie można się zabierać za wełnę i płyty KG? Mamy tego sporo, bo jeszcze cały parter ma obniżone sufity. Bo ja nadal marzę o tym, aby na wrzesień już mieszkać w domku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...