Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Jak będzie trzeba po pijaku zejść to docenisz proste, pełne z podestem :) :) :)

 

A kolor - tylko jasne! Ja żaluję jak cholera że zrobiłem taras ciemny (palisander) - nie ma sensu go myć bo cały czas uwalony jest :D Na jasnym nie byłoby nic widać ;( Z drugiej strony jak to zejście do piwnicy to jest ryzyko że jasny się znowu będzie szybciej brudził - zależy jak / do czego używasz piwnicy :)

 

Adaś, jo nie pija:D:D Ale nie jestem najmłodsza, więc błędnik już troszkę nie ten teges;) A piwnicy uzywać będziemy do: palenia w piecu co (węgiel), kucharzenia w ciaper-kuchni, relaksu w mini-siłowni oraz jako warsztato-pracowni . Schody jasne byłyby dobre, pod warunkiem eliminacji kotłowni. Z drugiej strony, myć trzeba i jasne i ciemne- bez różnicy. No i jeszcze Nero-wygnaniec z kudłami tam łazi. Jak oduczyć psa wchodzenia wszędzie za panem?? Ten idiota nie chce być ani minuty sam na dworze. Jak zamkniemy drzwi, to skomle i drapie. Jak zostawimy otwarte, to 10 sekund i już jest za nami. Już mi ręce opadają, nowe drzwi porysowane, okno tarasowe też. Żeby się sam zabawił lub leżał na tarasie- to niemożliwe. Jak widzi nas gdziekolwiek na placu- to jest ok. Położy się i leży. Tylko się ktoś straci z pola widzenia- już koniec spokoju, głupek piszczy i drapie. I pomyślałby kto , że to owczarek , który ma być inteligentny i mądry.:) Katastrofa normalnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest inteligentny i mądry,bo sam siedzieć nie chce i nie lubi.U nas to samo,młoda wszędzie za nami.Drzwi co mi Karol zrobił już też podrapene i okno tarasowe,a stary ryczy jak lew "po co nam ten pies","nie miała baba problemu to se psa kupiła",a my baby(ja i córy)mu odpowiadamy "tatuś a my juź mamy zamówioną następną sunię za rok" na co stary "to ja się wyprowadzam"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabi, ja tego wygnańca przygarnęłam, bo właściciele go nie chcieli. On ma już 4 lata, nie jest młody, a zachowuje się jak niedorozwinięty szczeniak. Coraz częściej jest dyskusja ( jak u Was) po co nam było go brać. Gdyby nie robił szkód, to nie ma sprawy ale my jeszcze nie mieszkamy a już co nieco podniszczone przez Nera. Nie pomnę, że wyleczenie zaniedbań poprzedników pochłonęlo 600 zł. Dziś właśnie złamał i pogryzł zeszłoroczną jabłoń, został tylko kikut. Mąż go w końcu stłucze i tyle....... Kurde, on ani szczekać nie umie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie balustrady, poręcze do schodów z "nierdzewki" robiliście i polecacie?

 

Spaw-art pan Daniel Puchajda z Polomii. Polecam goraco... Dostalam namiar tu na forum i jestem mega zadowolona. Pan ten ma swoj zaklad kowalstwa i zrobi kazda balustrade... moja zrobil dokladnie taka sama jak na zdjeciu, ktore mu wyslalam :) na dodatek byl najtanszy w regionie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wewnętrzne- Stoldrew lub Classen ( koło targowiska Rybnik)- markety odradzam- drzwi niesolidne, często odrzut produkcyjny, badziew jakich mało, choć tanie.

Co do schodów- też szukam. Sobik i Gromotka odpadli w przedbiegach- ceny oszałamiające...........

Rolety ( jeśli materiałowe) to Viola w Rybniku (koło targowiska). Szafy i kuchnie to polecam Mateusz Buczek 791 843 992 ( salon meblowy" Lewi "Wodzisław koło Dywyty)

 

W którym miejscu dokładnie jest ta Viola ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie do końca ten temat ale może komus się przyda...chętnie się pozbędę kilku rzeczy:

 

- Blaszak 2x3m zamykany kłódka + zamek drzwiowy, stan bdb - 900zł - Komin Schiedel Avant 12mm kompletny 7m -3000zł - Posadzka epoksydowa CAPAROL Dispobox 447 2 x 10kg - wystarcza spokojnie na 40m2 garażu - kolor Agave 110 - 2*350zł Pozdrawiam. 606 789 098

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu dokładnie jest ta Viola ?

 

Sąsiaduje z Hotelem i restauracją "Przy młynie", mniej więcej vis a vis parkingu targowiska Rybnik, ul. Młyńska. Obok kwiaciarnia chyba jest? Przynajmniej tam do niedawna jeszcze to było:) Oni mieli sklep na rogu Raciborskiej i Wodzisławskiej , poniżej Franciszkanów. Teraz budynki wyburzono i jest wolny plac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ogrzewanie podłogowe mam już gotowe (anhydryt).

 

Potrzebuję zrobić jeszcze (Rybnik Kamień):

- wylewki przemysłowe na gładko w garażu: okolo 35m2

- wylewki betonowe przed wejściem: około 15m2

 

POLECICIE kogoś z czystym sumieniem, kto mógłby dla mnie to wykonać?

 

Dzieki

Krystian

 

Zapytaj : 512 197 665 , oni robią wylewki lub kogoś polecą. Ja jestem mega zadowolona i z ceny i z jakości.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiaduje z Hotelem i restauracją "Przy młynie", mniej więcej vis a vis parkingu targowiska Rybnik, ul. Młyńska. Obok kwiaciarnia chyba jest? Przynajmniej tam do niedawna jeszcze to było:) Oni mieli sklep na rogu Raciborskiej i Wodzisławskiej , poniżej Franciszkanów. Teraz budynki wyburzono i jest wolny plac.

 

Dzięki, byłem dzisiaj tam, niestety przenieśli się na ul.Prostą obok Makro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, byłem dzisiaj tam, niestety przenieśli się na ul.Prostą obok Makro

 

Tak tak - na pewno sa - zaraz przed makro po lewej stronie :) Zamowilem wlasnie u nich markize na taras. Zaoferowali najlepsza cene markizy Selt Jamaica sposrod ~30 rozeslanych zapytan ofertowych do wszystkich znalezionych firm z allegro / google sprzedajacych markizy ;) Jeszcze jej nie mam bo czekam na realizacje ale poki co za podejscie i kontakt - piatka z plusem, moge polecac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to dobrze wiedzieć, że są najtańsi :) miałam okazję tam być ostatnio. Chcemy zakupić rolety noc-dzień nieinwazyjne i bardzo podobały mi się ich rozwiązania i materiały :) w takim razie już nie szukam czegoś tańszego skoro rozsądna oferta :)

 

Rolety sprawdz jeszcze na http://www.kuprolety.pl, ja tam tylko markize wycenialem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probuje zrobić dach. Jak dotąd wszystko robił mąż, a teraz chcemy kogoś zatrudnić. Najpierw na zlecenie odpowiedział Pan, który sie nie pojawił na budowie bo ma większe zlecenia niz nasz mały dach. Znaleźlismy kogoś innego, ale bez materiału, więc za poleceniem z forum napisaliśmy do Tartak Janicki że potrzebujemy 4,5m3 wieźby. Dali nam cene z dostawą i impregnacją, po czym po wyslaniu zestawienia meteriału (pech chciał, że w zestawieniu było deskowanie, którego robić nie będziemy) policzyli że będzie 9m3. Jak im 3 razy napisałam że nie chcemy 9 tylko 4,5m3, to odpisali że będzie trzeba zapłacic za dostawę dodatkowo

Ktoś tu leci w kulki...

Też tak macie z wykonawcami którzy nagle podnoszą ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałam w dwóch sytuacjach: tartak w Czyżowicach, żeby było najtaniej- to wyliczyli mi ilość więźby,by na rachunku końcowym mieć najfajnieszą cenę. Po konsultacji z dachdekrem okazało się, że więźby trzeba będzie dokupić- a to już nie będzie najatrakcyjniejsza oferta. Drugi przykład to dachówka. Lubar policzył mi potrzebną ilość dachówek ale tak, że podstawowej najtańszej zaniżył o ok.kilkanaście metrów2 , a tej wykończeniowej ( najdroższej )ilościowo zaniżyli mi w pierony. Końcowa wycena picuś-glancuś- najlepsza na rynku. Jak siadłam i porównałam pozycja po pozycji z innymi wycenami ,to za głowę się złapałam. Nieuczciwe to jest ale w/g nich klient jak mu braknie towaru dokupić musi i już. Wtedy cena nie gra już roli- wybór został dokonany. Proponuję sobie dokładnie wyliczyć ile tej więźby trzeba będzie, żeby nie okazało się, że macie dużo za mało, lub za dużo. Sprawdź sobie ceny w Dziergowicach (Domlex), tam było taniej niż w rejonie. Ktoś z forum brał z Wisły lub Ustronia- też w dobrej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...