Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Czy ma ktoś zamontowane drzwi stalowe z firmy KMT ? Czy one są coś warte :rolleyes: Myślę o nich ,ale na forum jest bardzo dużo złych opinii o nich ( raczej stare te opinie z 2009 roku ) Miałam upatrzone fajne drzwi drewniane ,ciepłe ,ale producent już nie produkuje ich w kolorze złoty dąb a w jedynie słusznym kolorze antracytowym którego to w budynku niestety nie posiadam ( na czym ubolewam :)

 

Elmagra gratulacje , dziewczyno Ty masz tempo . Tynki , elewacja, wylewki . Podziwiam postępy :)

Tomekatomek zaczęliście już budowę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ma ktoś zamontowane drzwi stalowe z firmy KMT ? Czy one są coś warte :rolleyes: Myślę o nich ,ale na forum jest bardzo dużo złych opinii o nich ( raczej stare te opinie z 2009 roku ) Miałam upatrzone fajne drzwi drewniane ,ciepłe ,ale producent już nie produkuje ich w kolorze złoty dąb a w jedynie słusznym kolorze antracytowym którego to w budynku niestety nie posiadam ( na czym ubolewam :)

 

Elmagra gratulacje , dziewczyno Ty masz tempo . Tynki , elewacja, wylewki . Podziwiam postępy :)

Tomekatomek zaczęliście już budowę ?

 

Mam od dwóch lat te drzwi i ogólnie nie mam zastrzeżeń, ale muszę cię uczulić na roszenie przy mrozie na zewnątrz- wewnętrznej powierzchni futryn - same drzwi są dobrze ocieplone, lecz futryny - jak każde stalowe dobrze przewodzą ciepło - nie jest to jakaś masakra, lecz jednak jest to na pewno minus. Podobno można tego uniknąć przy odpowiednim montażu - nie na piankę, lecz wypełniając szczelinę materiałem dobrze przewodzącym ciepło-np. betonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o wejściowych ,na ogród i między domem a garażem .

Nie są zbyt drogie ( powiedzmy) , ale też nie chciałabym żeby mi się od razu rozleciały;)

 

My zamówiliśmy drzwi z KMT powinny dotrzeć za około 3 tygodnie, mam nadzieję, że jednak nie będziemy mieli złego zdania na ich temat. Wejściowe z przeszkleniem. Do kotłowni (wejście z garażu) to pewnie najzwyklejsze w bylejakim kolorze zamówimy.

 

No nie wiem czy aż takie tempo mamy, są i tacy budowniczy, którzy w rok (nam minął 15 kwietnia) zrobili o wiele więcej niż my. Nam się śpieszy, bo 1 lipca musimy się wyprowadzić z mieszkania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu po już ponad 4 latach mieszkania wziąłem się za robienie kuchni :-) Będa jasne fronty akrylowe, drewniany 4cm blat dębowy olejowany, między szafkami górnymi i dolnymi też płyty z dębu. Za płytą zlicowane czarne szkło lacobel które będzie przechodzić w okap ukośny z czarnego szkła. Okucia - wszystko na blumie bo porządne i łatwo się planuje. Pomysł na górne szafki zerżnięty z kuchni w Ikei która byla tam jeszcze parę tygodni temu - może na jednej głębokości wyglądałoby to ładniej ale ta kuchnia dużo więcej pomieści (jest jeszcze w razie czego miejsce do sufitu na zrobienie "pawlacza" :-)

 

http://szyna.civ.pl/kuchnia_nasza.jpg

 

Zabija jedynie cena mikrofalówki do zabudowy - pasująca do piekarnika boscha kosztuje bagatela 1,8k pln (i nie ma nawet grilla ;) ) - cóż począć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się zastanawiam dlaczego identyczne modele mikrofali u jednego producenta , jeżeli już są w wersji do zabudowy, od razu muszą kosztować dwa razy więcej. Możesz rozważyć kupno zwykłego modelu, a osobno dokupić ramkę, niekoniecznie tego samego producenta -one dosłownie niczym się nie różnią poza kawałkiem blachy stanowiącej maskownicę. Sam miałem tak zrobić, ale znalazłem model pasujący do piekarnika od innego producenta, który nie kosztował krocie. Używam go dość intensywnie od roku i jestem w pełni zadowolony - aaa i ma grill ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się zastanawiam dlaczego identyczne modele mikrofali u jednego producenta , jeżeli już są w wersji do zabudowy, od razu muszą kosztować dwa razy więcej. Możesz rozważyć kupno zwykłego modelu, a osobno dokupić ramkę, niekoniecznie tego samego producenta -one dosłownie niczym się nie różnią poza kawałkiem blachy stanowiącej maskownicę. Sam miałem tak zrobić, ale znalazłem model pasujący do piekarnika od innego producenta, który nie kosztował krocie. Używam go dość intensywnie od roku i jestem w pełni zadowolony - aaa i ma grill ;-)

 

Właśnie z tym boschem to nie przejdzie bo wygląda tak:

 

http://www.e-cheapshop.nl/images/i-bosch-hmt85mr63.jpg

 

Z grilla i tak nie korzystamy - będzie w piecu poniżej więc jakoś przeżyjemy... Fakt faktem, że mikrofala wygląda obłędnie i do pieca będzie pasować idealnie:

 

http://www.mixmedia.pl/kupic_img/101/600x600_piekarnik-bosch-hba-43s462e.jpg

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ma ktoś zamontowane drzwi stalowe z firmy KMT ? Czy one są coś warte :rolleyes: Myślę o nich ,ale na forum jest bardzo dużo złych opinii o nich ( raczej stare te opinie z 2009 roku ) Miałam upatrzone fajne drzwi drewniane ,ciepłe ,ale producent już nie produkuje ich w kolorze złoty dąb a w jedynie słusznym kolorze antracytowym którego to w budynku niestety nie posiadam ( na czym ubolewam :)

 

Elmagra gratulacje , dziewczyno Ty masz tempo . Tynki , elewacja, wylewki . Podziwiam postępy :)

Tomekatomek zaczęliście już budowę ?

 

 

Ja będę montowal stalówkę jako tylne drzwi wyjściowe (z pomieszczenia gospodarczego)

Do wyboru mam Komsta, KMT i Delta, te ostatnie sa moim faworytem.

Maja sporo modeli, myśle, że upatrzysz coś z linii Royal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dwóch lat te drzwi i ogólnie nie mam zastrzeżeń, ale muszę cię uczulić na roszenie przy mrozie na zewnątrz- wewnętrznej powierzchni futryn - same drzwi są dobrze ocieplone, lecz futryny - jak każde stalowe dobrze przewodzą ciepło - nie jest to jakaś masakra, lecz jednak jest to na pewno minus. Podobno można tego uniknąć przy odpowiednim montażu - nie na piankę, lecz wypełniając szczelinę materiałem dobrze przewodzącym ciepło-np. betonem.

Ten problem z roszeniem podobno eliminuje ciepła ościeżnica ( z przekładką )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej "ciepłej ościeżnicy" mówisz, ale , jednak moim zdaniem to nie jest rozwiązanie - każda stalowa ościeżnica, tym bardziej, jeżeli jest solidna tzn. z grubej blachy świetnie przewodzi ciepło i ocieplając ją nie pozwalamy, aby ogrzała się od ściany konstrukcyjnej, tym samym temperatura takiej dobrze ocieplonej futryny podczas mrozu na zewnątrz jest znacznie niższa niż kiedy stanowi monolit z murem. Ja nawet przesadnie dokładnie wypełniłem całą pustkę w ościeżnicy pianką - to właśnie jeszcze pogłębiło ten efekt. Radzę przemyśleć ten aspekt - ja już niestety nie mogę tego poprawić. Jeszcze raz powtarzam - montowanie stalowych futryn przy drzwiach zewnętrznych na piankę to błąd. Trzeba koniecznie "połączyć termicznie" taką ościeżnicę z murem, który ma przecież olbrzymią bezwładność cieplną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znalazłam mikrofali idealnie pasującej do piekarnika,ale znalazłam za to drzwi maskujące identyczne jak piekarnik.Mam tym o to sposobem zwykłą tanią mikrowelę wyglądającą z zewnątrz identycznie jak piekarnik.

 

Odebralem dzisiaj mikrofalowke i piekarnik - no sa cudne co by nie powiedziec :) Fotki dam jak skoncze cala kuchnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam przestrzec przed firmą AkrylWilk2. W czwartek telefonicznie miałam podane ceny na kleje do styropianu i siatki Caparolu a jak poprosiłam o ofertę gdyż chciałam zamówić- po dwóch dniach dostałam inne wysze ceny. Mało tego gdy zwróciłam uwagę, ze potrafię liczyć i ceny są zawyżone od wcześniej podanych to gość napisał mi obrzydliwego smsa, ze mam iśc do marketu bo tam mam ceny niższe a jestem z tych osób, które kupują w markecie. Mało tego napisałam zeby mnie nie obrażal bo ja nie napisałam,ze jest z tej grupy budowlańców naciągaczy to odpisał cytuje-"jest Pani żałosna do bulu i moje cechy to chamstwo i prostacto i poziom wypowiedzi to rynsztok......". Rozmowę dla zaintersowanych mogę zeskanować. Taka jest firma AkrylWilk2

 

 

Jestem zdziwiona bo bardzo dużo materiałów zakupuje u nich (w Wodzisławiu Śląskim) i mam fajne u nich rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej "ciepłej ościeżnicy" mówisz, ale , jednak moim zdaniem to nie jest rozwiązanie - każda stalowa ościeżnica, tym bardziej, jeżeli jest solidna tzn. z grubej blachy świetnie przewodzi ciepło i ocieplając ją nie pozwalamy, aby ogrzała się od ściany konstrukcyjnej, tym samym temperatura takiej dobrze ocieplonej futryny podczas mrozu na zewnątrz jest znacznie niższa niż kiedy stanowi monolit z murem.

 

 

Właśnie po to stosuje sie ościeżnicę z przekładką termiczną (dopłata 300zł) aby przerwać ciągłość blachy elementem z tworzywa.

Roszenie jest wówczas znacząco ograniczone, czy nawet wyeliminowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdziwiona bo bardzo dużo materiałów zakupuje u nich (w Wodzisławiu Śląskim) i mam fajne u nich rabaty.

 

Ja otrzymałam te odpowiedzi z Rybnika -też się zdziwiłam jak można traktować klienta. Dzis zadzwoniłam do regionalnego przedstawiciela Caparola od którego otrzymałam telefon do tego chama. Jak napisałam mam zapisana rozmowę całą bez wyrwanych kontekstów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to stosuje sie ościeżnicę z przekładką termiczną (dopłata 300zł) aby przerwać ciągłość blachy elementem z tworzywa.

Roszenie jest wówczas znacząco ograniczone, czy nawet wyeliminowane.

Takie rozwiązanie to świetny pomysł, szkoda że nie wiedziałem tego przed zakupem. Ale to cenna wskazówka dla tych którzy dopiero dokonują wyboru - należy uwzględnić tą dopłatę w porównywaniu cen. Wtedy można się skłaniać jednak ku wyborze drewnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...