Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

jak to jest z projektem od wodociagów rybnik? Wysyłają projekt pocztą czy trzeba samemu go odebrać? bo czekamy i nic...

 

Z takim podejściem to Ty domu nie wybudujesz za prędko ;) Telefon w ręke i nękać wszystkich od rana - szczególnie koło 8-9 bo będziesz przeszkadzał w piciu kawki więc szybko dostaniesz konkretną odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem to Ty domu nie wybudujesz za prędko ;)
za prędko to by pieniążków brakło, a tak co miesiąc to wypłata nowa, po roku robimy już dach, czyli teraz to dopiero kasa schodzi (bo wcześniej tylko materiały, mąż budował sam)

 

fakture wiedzieli gdzie przyslac to projekt tez by mogli, za taka cene... nie mamy niestety czasu podskoczyć, więc to takie pobożne życzenie żeby wysłali... (btw projekt domu UM nam wysłał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewqq osobiście. Spędziłam tam dziś prawie 1,5 h. Ludzi ogrom! Dużo cierpliwości życzę bo my próbujemy podłączyć wodę od sierpnia (tzn od wtedy zbieramy dokumenty). Na szczęście wszystko już zebrane, za 2 tygodnie mamy być już podłączeni do sieci. Alleluja bo póki co murarzom wodę w beczkach wozimy :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Poleci ktoś sprawdzony tartak? Mam już wyceny ale chcę zamówić w pewnym tartaku. Bury z Istebnej polecacie? Z góry dziękuję za pomoc.

 

Spróbuj w Dziergowicach - ja brałam od nich, wtedy mieli najlepszą cenę z regionu. Co prawda to nie tartak ale handlują więźbą i drewnem budowlanym Domlex tel. 77 483 03 40 Wyślij meila z zapytaniem, dowiesz się co, i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, W związku iż szukam firm do wykonania drewnianych schodów wewnętrznych dywanowych ze szklaną poręcza oraz nowoczesnej kuchni chcialem zapytać czy mógł by ktoś z forum polecić sprawdzoną, dobrą i rzetelna firmę(y) z okolic Rybnika, Wodzisławia lub Żor? Z góry dzięki za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w rozsadnej cenie kupie czape kominową na komin z cegły 77x65cm? i cegłe pełną klinkierowa? (w leroy cegła pełna 3,50zł)

a ta czape kominową to lepiej z cegły czy blaszaną?

i czy mozna klinkierowka pojechac tylko zewnatrz a w srodku zwykłą cegłą?

 

Nie oszczedzalbym i robil wszystko klinkierowka. Powiem Ci, ze ja nie mam w ogole czapy i wszystko jest OK. Po prostu wymurowane do ostatniej warstwy z pelnej klinkierki i od gory calosc bardzo dokladnie zasmarowana zaprawa - 4 lata uzywam i nie widac zeby brak czapy mial stanowic jakis problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszczedzalbym i robil wszystko klinkierowka. Powiem Ci, ze ja nie mam w ogole czapy i wszystko jest OK. Po prostu wymurowane do ostatniej warstwy z pelnej klinkierki i od gory calosc bardzo dokladnie zasmarowana zaprawa - 4 lata uzywam i nie widac zeby brak czapy mial stanowic jakis problem :)

 

A po co komin od podstawy murowac z pełnej klinkierówki, jechac wszystko z dziurawki a ostatnie 4 warstwy z pełnej żeby woda nie przesiąkała do rdzenia komina. Zaoszczędzone pieniądze wpłacić na konto :) Czapę uformować z pełnych klinkierów i zafugować porządnie zaprawą

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co komin od podstawy murowac z pełnej klinkierówki, jechac wszystko z dziurawki a ostatnie 4 warstwy z pełnej żeby woda nie przesiąkała do rdzenia komina. Zaoszczędzone pieniądze wpłacić na konto :) Czapę uformować z pełnych klinkierów i zafugować porządnie zaprawą

 

I w 99% bedzie przeciekac :) Mam kumpla dekarza ktory od 15 robi dachy - wiekszosc tak zbudowanych kominow przecieka. Zaoszczedzone pieniadze rzeczywiscie lepiej wplacic na konto zeby pozniej wydac na specjalistyczne preparaty do zabezpieczania fug i na farby zeby odmalowac sciany pokoi do ktorych przylega komin i ktore zostaly zalane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszczedzalbym i robil wszystko klinkierowka. Powiem Ci, ze ja nie mam w ogole czapy i wszystko jest OK. Po prostu wymurowane do ostatniej warstwy z pelnej klinkierki i od gory calosc bardzo dokladnie zasmarowana zaprawa - 4 lata uzywam i nie widac zeby brak czapy mial stanowic jakis problem :)

 

Zaraz - zebysmy sie zrozumieli -> calosc mam na mysli calosc NAD dachem / nad obrobka dekarska komina - ponizej oczywiscie spokojnie rob wszystko z normalnej cegly (ale pelnej) - zadnych dziurawek - to sie bardzo szybko zemsci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszczedzalbym i robil wszystko klinkierowka. Powiem Ci, ze ja nie mam w ogole czapy i wszystko jest OK. Po prostu wymurowane do ostatniej warstwy z pelnej klinkierki i od gory calosc bardzo dokladnie zasmarowana zaprawa - 4 lata uzywam i nie widac zeby brak czapy mial stanowic jakis problem :)

 

My też mamy klinkierową pełną wymurowane cały komin od dachu wzwyż a na górze, mimo, że murarz porządnie zaprawą i czymś tam jeszcze przesmarował, to ja poprosiłam dekarzy, żeby mi z blachy wycięci/wygięli taką "czapę" (jeśli dobrze myślę) za drobną opłatą of course.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...