Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Witam,

Jestem na etapie zakupu karniszy metalowych do firanek i zasłon. Czy macie jakąś tanią firmę z takimi produktami czy raczej różnica w cenie jest na tyle mała, że lepiej kupić w marketach, ewentualnie w dywycie niż jeździć z Żor po Śląsku i marnować czas i paliwo.

Dziękuję za propozycje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Jestem na etapie zakupu karniszy metalowych do firanek i zasłon. Czy macie jakąś tanią firmę z takimi produktami czy raczej różnica w cenie jest na tyle mała, że lepiej kupić w marketach, ewentualnie w dywycie niż jeździć z Żor po Śląsku i marnować czas i paliwo.

Dziękuję za propozycje.

Pozdrawiam

 

Kupowałam na allegro . ceny konkurencyjne a i jakość dobra .Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w rozsadnej cenie kupie czape kominową na komin z cegły 77x65cm? i cegłe pełną klinkierowa? (w leroy cegła pełna 3,50zł)

a ta czape kominową to lepiej z cegły czy blaszaną?

i czy mozna klinkierowka pojechac tylko zewnatrz a w srodku zwykłą cegłą?

 

Czapę zrobił mi dekarz, który obrabiał kominy blachą- estetycznie i użytkowo. A cegłę kupowałam w Domlexie- CRH Carbon- taniej o 1 zł/szt niż u konkurencji. Z marketem daj se spokój , jeśli chodzi o cegłę, sąsiad kupił i klnie . Poubijane, krzywe, kruszą się- do klinkieru niepodobne:mad:

Zaoszczędzisz w zakupie a potem będziesz płakał, jak Ci niby-klinkier zacznie pić. Będziesz rozbierał i reklamował???????/ Myślę, że w tym wypadku nie warto. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karnisze pooglądaj w marketach- Leroy lub Praktiker mają fajne wzory i częste promocje. Do domu kupowałam w Praktikerze- jak Ci się nie spodobają- można oddać. Dla mamy brałam w Leroy- były ciekawe , za dobre pieniądze. Pomacasz, przymierzysz i jak Ci się spodobają porównasz na allegro. Zwracaj uwagę na grubości rurek , długość, końcówki i czy żabki są w komplecie. Często cena dotyczy tylko rur, reszta za dopłatą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tą wełną w krokwie? My mamy krokwie 18 i folię wysokoparoprzepuszczalną. Czy wolno nam dać tam wełnę 18cm bez szczeliny? Tzn pewnie wolno, ale czy to dobrze, czy źle? Bo już zgłupłam czytając internet. Próbowaliśmy dziś osznurkować przed położeniem wełny, ale jakoś nei widzę żeby to utrzymało wełnę z dala od membrany na całej powierzchni. Jak u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, W związku iż szukam firm do wykonania drewnianych schodów wewnętrznych dywanowych ze szklaną poręcza oraz nowoczesnej kuchni chcialem zapytać czy mógł by ktoś z forum polecić sprawdzoną, dobrą i rzetelna firmę(y) z okolic Rybnika, Wodzisławia lub Żor? Z góry dzięki za odpowiedź

 

Sprawdzona, dobra i rzetelna firma Andrzej Holona.

http://www.holona.pl/

 

Mam od niego schody dywanowe z poręczą z nierdzewki, drogie ale ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tą wełną w krokwie? My mamy krokwie 18 i folię wysokoparoprzepuszczalną. Czy wolno nam dać tam wełnę 18cm bez szczeliny? Tzn pewnie wolno, ale czy to dobrze, czy źle? Bo już zgłupłam czytając internet. Próbowaliśmy dziś osznurkować przed położeniem wełny, ale jakoś nei widzę żeby to utrzymało wełnę z dala od membrany na całej powierzchni. Jak u was?

 

Jeśli folia jest wysokoparoprzepuszczalna to można dawać wełnę bez szczeliny. Sznurki zabezpieczą wełnę przed wypadnięciem a ona pod swoim ciężarem się "ubije". Tak mówili nam fachowcy. Wełna po pewnym czasie "się sprasuje" i zrobi się samoistna szczelina pomiędzy folią a warstwą wełny. Dachówki wentylacyjne zrobią swoje i git. W przypadku wełny o niższej przepuszczalności pary oraz przy pełnym odeskowaniu ( np. pod blachodachówkę) ta metoda jest niedopuszczalna.

Mamy 15 cm krokwie i 15 cm wełny, folia aqua control plus. Na razie działa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, starych i nowych.

trawnik sobie robię, już ostatni kawałek.

obkopałem z darniny pokrywę mojej studzienki kanalizacyjnej. Takiej niedużej, dorosły by nie wszedł.

Okazało się że bez problemu mogę sobie ten dekiel podnieść.. fabryczne śruby po dwóch latach od montazu przestały ją trzymać.

przymocowałem tą pokrywę skutecznie dwoma wkrętami z boku ale dalej mnie trzęsie, jak ktoś mógł dopuścić takie rozwiązanie.

mam dwójkę małych i cholernie zmyślnych dzieci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co komin od podstawy murowac z pełnej klinkierówki, jechac wszystko z dziurawki a ostatnie 4 warstwy z pełnej żeby woda nie przesiąkała do rdzenia komina.

U mnie jest podobnie z tym że komin jest z dziurawki 6 szczelinowej (CRH chyba) a ostatnie warstwy z pełnej. Niestety nie wiem dokładnie ile. Przez 7 lat nie mam z tym problemu. Trzon komina od piwnicy z pełnej cegły "zwykłej". Zacieki na ścianach miałem z powodu obróbek taśmą dekarską ołowianą. Dopiero po wymianie na blachy był spokój. Być może taśma sama w sobie nie jest zła ale mój wykonawca prawdopodobnie dopiero się uczył. Żeby mieć doświadczenie u Was :-) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy ktoś zagląda do działu kupię /sprzedam , jakby co to tu też napiszę :)

 

Sprzedam : Styropian KNAUF EPS 200 parking http://www.knauf-industries.pl/products,product,184,knauf-therm-pro-parking-eps-200--33.html , np. do garażu

 

Grubość 10 cm - 15 płyt

Grubość 5 cm - 16 płyt

 

Inne artykuły tu: http://forum.muratordom.pl/group.php?discussionid=2997&pp=20&page=18&do=discuss

 

anna1020( małpa)onet.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno najtansza w regionie kostka granitowa jest gdzies w Godowie... ktos kiedys tu wspominal i tak sobie zapamietalam. Tam trzabyloby poszukac :)[/quote

 

Godów polecałam ja:D Pan Kosider Czesław Składnica towarów masowych i kruszyw sypkich 32 476 51 17 lub 502 368 117 Kupowałam u nich grys granitowy- super sprawa , ale czy kostkę mają? Nie wiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...