Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

jak wyglada podzial prac wodociagi-firma (z uprawnieniami) przy podłączeniu wody i kanalizacji? kto co robi i za co "kasuje"?

to prawda ze do cen musze doliczyc 23% a nie 8%?

W Rybniku po stronie wodociągów leży samo przyłączenie do sieci wodociągowej (880zł) i podłączenie urządzenia wodociągowego (180zł). Oprócz tego trzeba zrobić inwentaryzację geodezyjną (w PWik jakieś 250zł) ale można na własną rękę.

resztę robisz samemu, płacisz firmie wg ich cennika, vat 23%. Jeśli nie masz przewiertu przed drogą możesz całe przyłącze zlecić wodociągom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

tzn? ile to wyniesie? rirmy wyceniaja na 12 tys netto podłączenie wody (69m) i kanalizacji (podobnie) po jednej "drodze".

 

Straszna drozyzna ;) Ja zrobilem przylacz 400m za ~7 tys (zlozylismy sie w 3 sasiadow i wyszlo tanio). Pamietaj ze koparka kosztuje 70-90 pln / h i w godzine kopie 10-20m rowu, a rura fi32 kosztuje ~2-3 pln / m. Byc moze wodociagi beda mialy jakies wymagania wiec moze byc drozsza (do 9-10 pln / m). 70m powinno wiec (gdyby to bylo szczere pole bez drogi) kosztowac uczciwie max 1k pln. Jest sie o co targowac :) Oczywiscie jak to droga / asfalt to cena idzie w gore, ale watpie ze az do 12 tys :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn? ile to wyniesie? rirmy wyceniaja na 12 tys netto podłączenie wody (69m) i kanalizacji (podobnie) po jednej "drodze".

 

Tego to już nie wiem, musisz zadzwonić do wodociągów i zapytać o cennik. My z powodu przewiertu pod drogą musieluśmy znaleźć firmę sami, prace zaplanowane na koniec przyszłego tygodnia. U nas 17 przewiertu pod drogą - 90zł/m plus 19m 45zł/m za wykopanie i położenie rury (dla fv oczywiście 23% vat do tego). Cena obejmuje rury.

Firma wydaje się konkretna, zobaczymy w przyszłym tygodniu czy można ich polecać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez wydaje się drogo, bo wszystko idzie naszą działką, tylko woda skręca na działkę sasiadów, studzienke kanalizacyjną mamy swoją. Spad działki mamy w "dobrą stronę". Najchetniej zrobilibysmy to sami ale sie nie znamy, a podpis i tak jest potrzebny ("tylko" 500zł)

p.Jarzyna wycenił to na 12tys netto... najpierw mówił "15 tys bo 2*70*100zł/m, ale że po jednej drodze to może 12 tys... netto"

 

licząc 45*70m*1,23=3900 i to by było do zaakceptowania

licząc 4h koparki po 100zł + rura 2*700zł + podpis 500zł = 2300zł, tyle to faktycznie kosztuje...(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez wydaje się drogo, bo wszystko idzie naszą działką, tylko woda skręca na działkę sasiadów, studzienke kanalizacyjną mamy swoją. Spad działki mamy w "dobrą stronę". Najchetniej zrobilibysmy to sami ale sie nie znamy, a podpis i tak jest potrzebny ("tylko" 500zł)

p.Jarzyna wycenił to na 12tys netto... najpierw mówił "15 tys bo 2*70*100zł/m, ale że po jednej drodze to może 12 tys... netto"

 

licząc 45*70m*1,23=3900 i to by było do zaakceptowania

licząc 4h koparki po 100zł + rura 2*700zł + podpis 500zł = 2300zł, tyle to faktycznie kosztuje...(?)

 

A pytałeś się Wojtka Pałacha tel. 502 507 911 Firma konkretna, wszystko załatwiają,towar cię nie obchodzi- płacisz za gotową robotę. U mnie przekop pod drogą plus 6 metrów doprowadzenia do piwnicy kosztowało 1700 zł. Zadzwoń, zapytaj, a nuż bedzie taniej?:yes:

Jarzyna, jak ja pytałam, to miał bardzo drogo. Zresztą miałam casting na wykonanie wody i wygrał Wojtek właśnie. Ponegocjuj z nim, coś zrobisz sam- to Ci odliczy. Chłopak jest zgodny.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna drozyzna ;) Ja zrobilem przylacz 400m za ~7 tys (zlozylismy sie w 3 sasiadow i wyszlo tanio). Pamietaj ze koparka kosztuje 70-90 pln / h i w godzine kopie 10-20m rowu, a rura fi32 kosztuje ~2-3 pln / m. Byc moze wodociagi beda mialy jakies wymagania wiec moze byc drozsza (do 9-10 pln / m). 70m powinno wiec (gdyby to bylo szczere pole bez drogi) kosztowac uczciwie max 1k pln. Jest sie o co targowac :) Oczywiscie jak to droga / asfalt to cena idzie w gore, ale watpie ze az do 12 tys :-)

 

Adaś- konia z rzędem temu, kto znajdzie koparkę za 70-90 zł. Minimum to 100-120/h i jeszcze się prosisz. Nie wspomnę, że kopacze "skubią " godziny plus doliczają dojazd. Takie zdzierstwo teraz jest:bash: Ale faktycznie, 15 tysiaków to gruba przesada. Im dłuższe przyłącze- tym powinno być taniej w myśl zasady" masa robi kasę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś- konia z rzędem temu, kto znajdzie koparkę za 70-90 zł. Minimum to 100-120/h i jeszcze się prosisz. Nie wspomnę, że kopacze "skubią " godziny plus doliczają dojazd. Takie zdzierstwo teraz jest:bash: Ale faktycznie, 15 tysiaków to gruba przesada. Im dłuższe przyłącze- tym powinno być taniej w myśl zasady" masa robi kasę".

 

Spróbuj tu: 503 310 294 (koparkowy z Wodzisławia) - z ciekawości daj znać jaką Ci stawkę powie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Halina46 ty płaciłaś 1700pln za kanalozację czy wodę?

Ja mam do doprowadzenia kanalizację, przewiert do studzienki pod drogą, studzienka rewizyjna i też około 6 metrów przez działkę do rury przy bramie garażowej.

Nie wiem ile takie zlecenie może kosztować kompleksowo...

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jak coś się dowiem, dam znać:D Sama jestem ciekawa. Miałam gościa z Wimara, z Radlina do mnie niedaleko- nie ma szans poniżej 100zł, do tego dojazd ( oczywiście pomalutku bo klient płaci). Szkoda gadać, kopiąc uszkodził mi spust z rynny Marleya ( bo się zagapił). Narobił mi syfu z gliną ale nie chciałam poprawek bo czas leciał a ja płaciłam. Byłam zadowolona jak go pozbyłam z działki. podzwoniłam jeszcze po Rybniku ale wszędzie to samo- ponad stówa plus dojazd , terminy odległe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Halina46 ty płaciłaś 1700pln za kanalozację czy wodę?

Ja mam do doprowadzenia kanalizację, przewiert do studzienki pod drogą, studzienka rewizyjna i też około 6 metrów przez działkę do rury przy bramie garażowej.

Nie wiem ile takie zlecenie może kosztować kompleksowo...

Dziękuję za pomoc

 

Za wodę. Tyle wziął Wojtek P. Wodociągi skasowały 877 plus 177,84 tytułem usługi budowlanej????? i opłaty przyłączeniowej do wodociągu.

Dodatkowo robiąc przekop pod drogą trzeba było mieć stosowne zgody UM, plan ruchu i ew. objazdów oraz uiścić opłatę za możliwość korzystania z wodociągu zakopanego w drodze publicznej. Taką opłatę będziemy ponosić dożywotnio- to forma abonamentu wodociągowego ( drogowego???)

 

Kanalizę robiliśmy sami, bo studzienka na działce już była, w drugim końcu posesji. Należało jedynie zrobić wykop, ułożyć rury, zasuwę burzową i połączyć z domem. Ostatni metr do studzienki połączyły wodociągi, za co skasowały 231 zł. W sumie za rury plus zasuwę i rozgałęzienia zapłaciłam 1170 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa lata temu płaciłam podobnie za wodę i kanalizację. Nie pamiętam dokładnie ale było tego ok 70-80 m i płaciłam ok 13 tyś. Nie wiem dlaczego tak trzeba, ale najpierw kładki rury z wody, zasypali i na drugi dzień kopali kanalizację. Podobno tak się robi, że nie wolno zrobić tego w jednym wykopie. Szczerze, nie wyobrażam sobie robić tego samemu bez własnej koparki. U nas jest glina. Podczas prac zaczął padać niezapowiadany deszcz. Zaczęło się to walić, koparkowy pracował non stop. Doprowadzenie drogi do stanu użytkowania też zajęło mu sporo czasu. Gdybym miała płacić za to od godziny, wyszłoby podobnie cenowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa lata temu płaciłam podobnie za wodę i kanalizację. Nie pamiętam dokładnie ale było tego ok 70-80 m i płaciłam ok 13 tyś. Nie wiem dlaczego tak trzeba, ale najpierw kładki rury z wody, zasypali i na drugi dzień kopali kanalizację. Podobno tak się robi, że nie wolno zrobić tego w jednym wykopie. Szczerze, nie wyobrażam sobie robić tego samemu bez własnej koparki. U nas jest glina. Podczas prac zaczął padać niezapowiadany deszcz. Zaczęło się to walić, koparkowy pracował non stop. Doprowadzenie drogi do stanu użytkowania też zajęło mu sporo czasu. Gdybym miała płacić za to od godziny, wyszłoby podobnie cenowo.

 

70m razy dwa to jest maksimum jeden dzien roboty dla duzej koparki, razem z zakopaniem... Kurde ja kopalem u siebie 550m dolnego zrodla dla pompy ciepla (a to jest dokladnie ta sama rura PE na tej samej glebokosci co woda) - wykopy w odleglosci 80cm od siebie:) Jakis slaby ten koparkowy musial byc jak mu sie wykop w glinie walil (musial kopac pod skosem - zle wypoziomowany sprzet). Powtorze - mnie (nas) 400m wodociagu wyszlo lacznie 7-8k pln (kazdy z trzech sasiadow dodatkowo zaplacil jeszce 600-800 pln za projekt, odbiory powykonawcze etc). Firmy "z pieczatka" naprawde przesadzaja z cenami tych przylaczy ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mielismy niby taniej i za 90m zaplacilismy 7k. Adam Ty sie juz nie udzielaj :p i tak przez Ciebie sie nabawilam wscieklizny, ze tak duzo zaplacilam :p razem za wode i kanalizacje jakies 12k. Te przylacza sa zabojcze... Halina jesli chodzi o przylacze po droga, za ktore sie placi dozywotnio abonament to juz zaplacilismy kare za to... :/ Nam wszystkie papiery zalatwiala firma od wody i nie poinformowali nas o czyms takim... Pani w urzedzie twierdzila, ze zawsze mowia przy zalatwianiu papierow... czyli my nie mielismy prawa sie dowiedziec... oczywiscie nikt nie raczyl poinformowac, dostalismy od razu list, ze placimy kare za jak to okreslili w pismie "umieszczenie urzadzen infrastruktury technicznej w pasie drogowym"... dlugo myslelilsmy o co chodzi... i sami nie wymyslilismy... :/ no teraz juz wiemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mielismy niby taniej i za 90m zaplacilismy 7k. Adam Ty sie juz nie udzielaj :p i tak przez Ciebie sie nabawilam wscieklizny, ze tak duzo zaplacilam :p razem za wode i kanalizacje jakies 12k. Te przylacza sa zabojcze...

 

Hehehe no wiesz lepiej wiedziec ile to naprawde kosztuje - mozna bedzie agresywniej negocjowac lub szukac dalej kogos tanszego ;) Dla mnie to kompletnie zlodziejskie stawki. Jezeli nie ma przekopu / przecisku pod jakas asfaltowa droga, wszystko idzie w polu i odleglosc nie przekracza 50-70m to jest to robota na max 2 dni dla dwoch osob (lacznie z koparkowym). Mialem swoja koparke i wykopalismy dobrych pare km przylaczy pod wode / kanalize - u nas byla stawka 12 pln / m za wykop + 2 pln / m zasypanie. Ulozenie 200m rury do wody jak sie ja juz ma na miejscu przy wykopie to jest jakies ja wiem.. 5 minut roboty? ;) Po prostu rozkladasz i wrzucasz do dziury - gotowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem swoja koparke

wlasna robota i "darmowa" koparka... i sie wyjasniło dlaczego tak tanio

PWIK liczy to tak: Cana za przył wodociągowe

- usługa budowlana związana z przyłączeniem do przewodu wod. 877,11 zł

 

- opłata przyłączeniowa - 177,84 zł

- wykonanie 1 m przyłącza z robotami ziemnymi 185, 94 zł, bez robót ziemnych 64, 73zł

 

- wykonanie wejścia do budynku przez ścianę 138, 79 zł

- wykonanie podejścia wodomierzowego 366,63zł

- montaż zaworu antyskażeniowego 97,11zł

- inwentaryzacja geodezyjna przył. wod 255, 72 zł

- ewentualna zabudowa studni wodomierzowe ok 1000zł

 

1 Wykonanie podłączeń od studzienki do budynku wraz z robotami ziemnymi*

I. Roboty budowlano - montażowe

1) Wykonanie jednego metra przyłącza mb 122,60 23% 150,80

2) Wejście do budynku przez ścianę piwnicy szt 183,00 23% 225,10

3) Studzienka rewizyjna fi 315/fi 400 szt. szt 448,28 23% 551,38

4) Klapa zwrotna kan. fi 110 szt 125,39 23% 154,23

5) Klapa zwrotna kan. fi 160 szt 161,57 23% 198,73

6) Inwentaryzacja przyłącza kan. szt wg cen usługi obowiązujących

w dniu realizacji zlecenia 23% 297,05

2 Wykonanie podłączeń od studzienki do budynku bez robót ziemnych*

I. Roboty budowlano - montażowe

1) Wykonanie jednego metra przyłącza mb 72,80 23% 89,54

2) Wejście do budynku przez ścianę piwnicy szt 183,00 23% 225,10

3) Studzienka rewizyjna fi 315/fi 400 szt. szt 448,28 23% 551,38

4) Klapa zwrotna kan. fi 110 szt 125,39 23% 154,23

5) Klapa zwrotna kan. fi 160 szt 161,57 23% 198,73

6) Inwentaryzacja przyłącza kan. szt wg cen usługi obowiązujących

w dniu realizacji zlecenia 23% 297,05

 

Stawka opłaty za przyłączenie do urządzenia kanalizacyjnego szt 115,70 8% 124,96

Roboty budowlane związane z przyłączeniem do sieci kanalizacyjnej szt 86,26 23% 106,10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewqq nasza firma jest względnie tania. Dogadywaliśmy się na 45zł/m z materiałem, w tym wykop ich własną koparą. Będą nam 6.06 robić wodę i jak wszysyko będzie ok to wyślę Ci namiary. Przewiert pod drogą u nich 90zl/m. Ceny netto ale jeśli doliczyć vat też nie najgorzej

P.s. Nie wiem jak z kanalizacją bo u nas ne ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasna robota i "darmowa" koparka... i sie wyjasniło dlaczego tak tanio

 

Koparke mozesz wynajac za stowe za godzine. 70mb * 2 (bo kanaliza ma isc oddzielnie) = jakies realnie 10, no 12h - czyli 1,2k pln. Daleko do 15, naprawde :) Jak kopalem swoj wodociag to nie mialem swojej koparki - pozyczalem minikoparke za 250 / dobe, wystarczyly bodaj 3 doby zeby zrobic 400m (przy czym jakies 80m sasiad wykopal wczesniej SAM recznie ;)

 

Sama robota oprocz roboty koparkowego i przy kanalizie i przy wodzie jest cholernie prosta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama robota oprocz roboty koparkowego i przy kanalizie i przy wodzie jest cholernie prosta :)

moglby ktos podeslac projekt inst. kanalizacyjnej? Jak podłączyc się do studzienki?

Jakbym chciała dac komus zarobić, ale oferta na przyłącze musiałaby się zmieścić w 6tys brutto a nie 15tys. Zawodowo zajmowałam się kiedys liczeniem projektów elektrycznych i cena wynikała z kosztów materiałów + koszty/godzina pracy pracowników + diety + hotel itp. plus zysk 10% czy 20% a nie brałam ceny z kosmosu... Jeśli bedziemy się na takie coś zgadzać to takie ceny będą, bo przecież po co zrobić 10 budów z zyskiem 10% jak mozna zrobić 1 z zyskiem 400% i reszte miesiąca leżeć...

 

gdzie wynajac minikoparke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...