Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

TPSA/Orange samej neostrady nie chce podpiąć, bo 100m kabla...

 

Zamów najpierw normalny telefon na jakas najnizsza i najkrotsza umowe - orange to telefoniczny operator powszechny i *musi* podlaczyc (oczywiscie moze dac warunek ze za maja w planach za np. 5 lat ;) - ale dotyczy to tylko telefonii, a chyba niekoniecznie Internetu (choc nie jestem tu pewien).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Grupo rybnicka skąd beton?

Na strop do piwnicy mamy z PREF. i strasznie nam popękało

 

A jak byl pielegnowany? Bo to czy popeka czy nie zalezy w polowie od betonu (jak dadza za duzo wody to popeka) a w polowie od sposobu jego pielegnacji - generalnie przez pierwsze 2 tyg nie moze wyschnac - przy slonecznej pogodzie trzeba go lac woda nawet pare razy dziennie :)

 

(nie wiem czy wolno mi pisać nazwy firm?)

 

No w dzisiejszej sytuacji to faktycznie trzeba uwazac co sie pisze he he :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak byl pielegnowany? Bo to czy popeka czy nie zalezy w polowie od betonu (jak dadza za duzo wody to popeka) a w polowie od sposobu jego pielegnacji - generalnie przez pierwsze 2 tyg nie moze wyschnac - przy slonecznej pogodzie trzeba go lac woda nawet pare razy dziennie :)

 

podlewaliśmy cały czas co 2, góra 3 godziny od 6/7 do 21/22. Beton skończyli lać koło 15 pierwsze podlanie zgodnie z zaleceniem naszego majstra koło 19 i już wtedy było bardzo mocno spękane, a nie widać było żeby był spalony przez słońce

Przy Lub. tego problemu nie zauważyliśmy, specjalnie na chudziak wzięliśmy już z innego miejsca żeby sprawdzić co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciacho a mieliście namoczone deski szalunkowe??? Bo my nie mieli i u nas nad garażem popękało, a na domu dzień prędzej my lali wodę i wszystko git a beton też z Pref...

nie były namoczone. Pierwszy raz słyszę w ogóle żeby moczyć deski przed wylaniem betonu :p Strop w domu potem już Wam nie popękał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie. W jakich kolorach macie łazienki? Ja wymyśliłam łazienkę dzieci w bieli z akcentami żółtego (zainspirował mnie katalog Obi, hehehe), ile tego żółtego dać, żeby się nie zażółcić?

 

A co do betonu, to my mieliśmy z Lubaru i było ok bez większych pęknięć, choć strop mi się potem nie podobał, taki jakby "niedolany" był miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Daga&Adam - gdzie kupowałeś materiały na kuchnię i czy możesz powiedzieć o ile taniej wyszło cię zrobienie tej kuchni samemu w porównaniu do zlecenia jej wykonania jakiejś firmie ? Ciekawe rozwiązanie szafki w rogu na dole - możesz powiedzieć czy ma to jakąś fachową nazwę - może jakiś link ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Daga&Adam - gdzie kupowałeś materiały na kuchnię i czy możesz powiedzieć o ile taniej wyszło cię zrobienie tej kuchni samemu w porównaniu do zlecenia jej wykonania jakiejś firmie ?

 

Płyty na korpusy - Szewczyk w Turzy, okucia (wszystko blum) - allegro, kosz cargo, magic corner, uchwyty - allegro (rozni sprzedawcy - gdzie taniej ;), fronty - http://www.centrum.meble.pl/plyty-akrylowe/, blaty i plyty debowe miedzy szafkami - stolarz polecany przeze mnie juz kiedys przy robieniu schodow - p. Kutrzeba z Myslenic. Cala kuchnia bez sprzetow (czyli bez plyty, piekarnika, zlewu i okapu) wyszla ok 10k. Ile taniej? Mysle ze jakies 4-5k ale tak naprawde nie wiem bo nigdzie jej nie wycenialem :) Tym niemniej - tyle pewnie "stolarz" wzialby za ~2-3 tyg roboty, zwozenie wszystkiego na miejsce, paliwko i tak dalej ;)

 

Ciekawe rozwiązanie szafki w rogu na dole - możesz powiedzieć czy ma to jakąś fachową nazwę - może jakiś link ?

 

Magic corner - to jest corner z firmy REJS, model MAXIMA II, sa rozne wersje - ja akurat chcialem taka, z wysuwanym na bok frontem :)

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=magic+corner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - czy ktoś nie potrzebuje przypadkiem siatki z włókna kokosowego? Coś takiego:

 

http://allegro.pl/siatka-z-wlokna-kokosowego-rolka-oczka-4x4cm-50m2-i4339393610.html

 

To przede wszystkim na umacnianie skarp - trzyma sie na tym ziemia / kora, dużo lepszy zamiennik wszelkich włóknin ogrodniczych (po nich kora się swobodnie osuwa). Muszę wymienić na swojej skarpie bo niektórym roślinkom za ciepło pod zieloną "szmatą" (włókniną) i musiałbym to ściółkować korą, a ze "szmaty" wszystko spłynie :) Jednak nie potrzebuję aż 50m2 - wystarczy mi gdzieś połowa. Ktoś by preferował resztę, tj. ~25m2 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kto jest na etapie wykonywania lub planowania ogrodzenia. W dniu jutrzejszym przyjeżdża gość ze Starachowic z prezentacją daszków ogrodzeniowych może ktoś chętny. Link do allegro http://allegro.pl/daszki-ogrodzeniowe-35x100-murki-1spad-nowosc-i4339871190.html lub inne daszki na stronie firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kto jest na etapie wykonywania lub planowania ogrodzenia. W dniu jutrzejszym przyjeżdża gość ze Starachowic z prezentacją daszków ogrodzeniowych może ktoś chętny. Link do allegro http://allegro.pl/daszki-ogrodzeniowe-35x100-murki-1spad-nowosc-i4339871190.html lub inne daszki na stronie firmy.

 

! Biorę ;) Możesz napisać gdzie on przyjeżdża i dokładnie po co? Muszę kupić trzy takie daszki (nawet takie jednospadowe mi się podobają) tylko nie pamiętam dokładnie rozmiaru (chyba 2,5 albo 3,5 cegły x 1,5 cegły) i tak się z tym macam chyba od dobrych dwóch lat bo wychodzi mi zawsze że daszki wyjdą 300 pln, a wysyłka drugie tyle... :-) Możesz coś więcej napisać? Bardzo jestem zainteresowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na strop do piwnicy mamy z PREF. i strasznie nam popękało

 

Za późno polewaliście. Beton wylewany o 15 , przy dobrej pogodzie i cieple musi być moczony już po 0,5 godzinie. Środki, które daje Prefrow do betonu są tak mocne , że lać trzeba prawie od zaraz. Ja mam beton od nich na wszystkich kondygnacjach i absolutnie nic nie popękało. Drobne rysy są- ale to "zaleta" chemicznych betonów każdej firmy. My laliśmy prawie bez przerwy, cieniusieńki strumyczek namaczał beton do późna wieczór a od rana zaś na nowo. I tak przez bite 20 dni. Nic się nie kruszy, nic nie łuszczy, bez pęknięć.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

! Biorę ;) Możesz napisać gdzie on przyjeżdża i dokładnie po co? Muszę kupić trzy takie daszki (nawet takie jednospadowe mi się podobają) tylko nie pamiętam dokładnie rozmiaru (chyba 2,5 albo 3,5 cegły x 1,5 cegły) i tak się z tym macam chyba od dobrych dwóch lat bo wychodzi mi zawsze że daszki wyjdą 300 pln, a wysyłka drugie tyle... :-) Możesz coś więcej napisać? Bardzo jestem zainteresowany :)

 

hej dopiero teraz odczytałem Twoją wiadomość, był dzisiaj w Rybniku ale nic straconego będzie do miesiąca pewnie jeszcze raz, z racji realizacji mojego zamówienia. 1 na wzór właśnie ten z allegro mam u siebie w Rybniku Kamieniu do wglądu :D rozmiar 35x100 w kolorze antracyt ral 7016, nie ma problemu z wymiarami praktycznie co cm na szerokości może być. U mnie tego jest kilkadziesiąt metrów do zrobienia więc będę miał osobny transport.

Jakościowo jak dla mnie bardzo ok ciężko poznać od góry, że to beton, kolor jednolity, prosty nie ma się czego doczepić. W sumie zapraszam do zobaczenia tej 1 sztuki. Qrde zabrzmiało jakbym sam tym handlował:p ale ogólnie pozytywnie mnie zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dopiero teraz odczytałem Twoją wiadomość, był dzisiaj w Rybniku ale nic straconego będzie do miesiąca pewnie jeszcze raz, z racji realizacji mojego zamówienia. 1 na wzór właśnie ten z allegro mam u siebie w Rybniku Kamieniu do wglądu :D rozmiar 35x100 w kolorze antracyt ral 7016, nie ma problemu z wymiarami praktycznie co cm na szerokości może być. U mnie tego jest kilkadziesiąt metrów do zrobienia więc będę miał osobny transport.

Jakościowo jak dla mnie bardzo ok ciężko poznać od góry, że to beton, kolor jednolity, prosty nie ma się czego doczepić. W sumie zapraszam do zobaczenia tej 1 sztuki. Qrde zabrzmiało jakbym sam tym handlował:p ale ogólnie pozytywnie mnie zaskoczyło.

 

Myslisz, ze jak dorzuciliby do Twojego transportu trzy sztuki takie bodaj ~65 x 40 to nie skasuja nic wiecej? Bo z tym transportem wlasnie jest problem, bo albo odbior osobisty (a jechac 200-300km po glupie trzy daszki mi sie nie oplaci) albo strasznie drogo - 200-300 pln bo paleta, duza waga etc... :) Jezeli by sie dalo to byloby super - zamowilbym sobie to, zaplacil z gory i spokojnie poczekal na transport do Ciebie. :)

 

Swoja droga - z jakiej cegly masz ogrodzenie ze ten antracyt bierzesz -> ja mam tytan n z CRH, moze masz ta sama? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam okładany płytką betonową (taka imitacja kamienia) w kolorze troszkę jaśniejszym niż 7016 po przyłożeniu jedno do drugiego właśnie o taki efekt mi chodziło. Z tym nie będzie problemu, żeby dorzucili pare sztuk tym bardziej, że będą jechać swoim transportem, a za transport mówili o znośnej kwocie dla całego transportu rzędu 200zł. Do tego jeszcze zamówienie będę zwiększać bo brat również będzie brał także w sumie ponad 100mb będzie jechało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...