Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Hej, dawno mnie tu nie było, tyle roboty na budowie, no i nie mam na dodatek internetu na stałe w domu (tzn u teściowej, bo od 30 czerwca nie mieszkam już w mieszkaniu).

Pytanie - muszę kupić 2 kabiny prysznicowe. Interesują mnie 90x90 szklane bez brodzika. Czy naprawdę muszę wydać ponad 3 tys na obie, bo coś poniżej 1000zł za sztukę to badziew? Np łazienki rea proponują kabiny za ok 820zł. Boję się kupić szajs. Podzielcie się co wy macie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

naszą kabinę (bez brodzika) znalazłem w OBI. Prosta, kanciasta. Kosztowała z 800zł i nie mamy do nich żadnych zastrzeżeń. Niestety w jastrzębskim OBI jest ostatnia sztuka i to chyba 80x80 jako końcówka serii.

W końcu to tylko bezpieczne szyby i kilka profili. jeśli uda się ją dobrze zmontować to co może się z nią dziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
naszą kabinę (bez brodzika) znalazłem w OBI. Prosta, kanciasta. Kosztowała z 800zł i nie mamy do nich żadnych zastrzeżeń. Niestety w jastrzębskim OBI jest ostatnia sztuka i to chyba 80x80 jako końcówka serii.

W końcu to tylko bezpieczne szyby i kilka profili. jeśli uda się ją dobrze zmontować to co może się z nią dziać?

To ja pójdę bardziej po bandzie ;)

Kupiłem w LM kabinę z brodzikiem 80x80 za ...280zł ;)

Oczywiście była na nią promocja a dodatkowo skorzystałem z -10% za punkty.

Nie mam żadnych zastrzeżeń,fakt faktem,że kabina stoi w pomieszczeniu gospodarczym i jest rzadko używana ale dzielnie stoi i się narazie nie przewróciła ;)

http://www.leroymerlin.pl/wanny-i-kabiny-prysznicowe/kabiny-brodziki-i-akcesoria/kabiny-prysznicowe/kabina-prysznicowa-amy-imperial,p215392,l2119.html

A tak wygląda w realu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=5850732&viewfull=1#post5850732

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dawno mnie tu nie było, tyle roboty na budowie, no i nie mam na dodatek internetu na stałe w domu (tzn u teściowej, bo od 30 czerwca nie mieszkam już w mieszkaniu).

Pytanie - muszę kupić 2 kabiny prysznicowe. Interesują mnie 90x90 szklane bez brodzika. Czy naprawdę muszę wydać ponad 3 tys na obie, bo coś poniżej 1000zł za sztukę to badziew? Np łazienki rea proponują kabiny za ok 820zł. Boję się kupić szajs. Podzielcie się co wy macie. Pozdrawiam.

ja mam z rea,

po za tym że montowali je niski z panem Markiem (kafelkarzem) orzez cały dzień żeby były stabilne, to nie mam zastrzeżeń;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za odpowiedzi w sprawie kabin. No to może się skuszę na tę z Rea, bo cena 800zł nie jest jeszcze tragiczna. W przeciwieństwie w sklepie cermar2 w jejkowicach pani nam pokazala kabinę za 1599zl czyli dwukrotność tej z rea, nie wiem czy warto wydawać, tym bardziej, ze muszę mieć dwie. Na kafle do łazienki mojej przysypialnianej wydalam 901zł a na kabine by poszło 1599?- szaleństwo. hehehe.

A drugie pytanie mam dotyczące kafli. Teraz w castoramie bodajże promują kafle Bianca za ok 29,90zł. Mnie odpowiada i kolor (czyt. biały) i rozmiar. Czy cena sugeruje, że np za lat kilka mi te kafle np. zaczną pękać, bądź wyczyniać inne cuda? Kupowaliście w takiej cenie kafle czy same drożyzny hiszpańsko-włoskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w castoramie bodajże promują kafle Bianca za ok 29,90zł. Mnie odpowiada i kolor (czyt. biały) i rozmiar. Czy cena sugeruje, że np za lat kilka mi te kafle np. zaczną pękać, bądź wyczyniać inne cuda? Kupowaliście w takiej cenie kafle czy same drożyzny hiszpańsko-włoskie?

 

W zeszlym roku robilem lazienke na poddaszu wlasnie na kaflach "bianca" - nie wiem czy to te same ale tez kosztowaly ok 30 pln / m2. Wyszlo super, po roku nic sie nie dzieje;) Nie wiem czemu by sie mialo dziac - ceramika to ceramika, byly rowne, jednolity kolor, I gatunek wiec tylko brac :-)

 

Aktualnie koncze kaflowac garaz gresem za 10 pln / m2 i tez zero zastrzezen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za odpowiedzi w sprawie kabin. No to może się skuszę na tę z Rea, bo cena 800zł nie jest jeszcze tragiczna. W przeciwieństwie w sklepie cermar2 w jejkowicach pani nam pokazala kabinę za 1599zl czyli dwukrotność tej z rea, nie wiem czy warto wydawać, tym bardziej, ze muszę mieć dwie. Na kafle do łazienki mojej przysypialnianej wydalam 901zł a na kabine by poszło 1599?- szaleństwo. hehehe.

A drugie pytanie mam dotyczące kafli. Teraz w castoramie bodajże promują kafle Bianca za ok 29,90zł. Mnie odpowiada i kolor (czyt. biały) i rozmiar. Czy cena sugeruje, że np za lat kilka mi te kafle np. zaczną pękać, bądź wyczyniać inne cuda? Kupowaliście w takiej cenie kafle czy same drożyzny hiszpańsko-włoskie?

 

Bardziej stawiałabym na krzywiznę w płytkach , niż na ich kruchość. Ale licho wie;). Ja mam samą taniochę- w piwnicach i pralni. Jeśli zacznie pękać to od szkód górniczych- a tego to już ani hiszpańska płytka nie wytrzyma;)

Marketowe produkty ponoć są gorszej jakości- tego do końca nie wiem. Mam marketowy stelaż wc w starym domu już ładnych parę lat - cersanit , nie wiem czy odbiega od sklepowego? Działa bez zarzutu. Grzejniki z Praktikera ( made in China) choć z Myślenic- grzeją i są całkiem ładne. Karnisze z LM- nic a nic nie odbiegają od tych kupionych w Dywycie np., no może nazwa inna. mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Owszem zdarzają się buble- np. drzwi wejściowe. Zepsuła się klamka i trzeba było wymienić całe drzwi, bo to "nienaprawialne". No, Chińczyki pomyślały:p Z jednymi drzwiami sprzedali od razu: wizjer, ościeżnice i klamki z zamkami- to mądrale, co nie???;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej stawiałabym na krzywiznę w płytkach , niż na ich kruchość. Ale licho wie;). Ja mam samą taniochę- w piwnicach i pralni. Jeśli zacznie pękać to od szkód górniczych- a tego to już ani hiszpańska płytka nie wytrzyma;)

Marketowe produkty ponoć są gorszej jakości- tego do końca nie wiem. Mam marketowy stelaż wc w starym domu już ładnych parę lat - cersanit , nie wiem czy odbiega od sklepowego? Działa bez zarzutu. Grzejniki z Praktikera ( made in China) choć z Myślenic- grzeją i są całkiem ładne. Karnisze z LM- nic a nic nie odbiegają od tych kupionych w Dywycie np., no może nazwa inna. mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Owszem zdarzają się buble- np. drzwi wejściowe. Zepsuła się klamka i trzeba było wymienić całe drzwi, bo to "nienaprawialne". No, Chińczyki pomyślały:p Z jednymi drzwiami sprzedali od razu: wizjer, ościeżnice i klamki z zamkami- to mądrale, co nie???;)

 

 

No, zgadzam się z tobą, że markety też czasem coś "w porządku" sprzedają. Ja póki co, sporo kafli tam kupiłam, wszystkie taniocha, maks 32zł za metr, na szczęście albo białe albo grafit, mam nadzieję, że wytrzymają tyle co te za 62zl kupione w Cermarze. ha!

a z nowin budowlanych, to dziś wreszcie (SIC) mogłam uprzątnąć do porządku pył po szlifowaniu gładzi gipsowych. Nie zliczę już ile razy do tej pory to zamiatałam...i zamiatałam... i zamiatałam.... Możemy po niedzieli wziąć się za gruntowanie i sufity i może ściany też (jak się wreszcie zdecyduję na kolory, bo te próbki co kupiłam wczoraj to nie pasują mi wcale tam gdzie miały być...) Małe WC na dole sie robi, a ponieważ jest małe a płytki duże, to 18 sztuk na ścianach i już gotowe (+ małe docinki będą), jeszcze podłoga i fuga tylko.

Jeszcze tylko 12 dni do sierpnia... do mojej białej kuchni...

Ale się rozmarzyłam. pozdrawiam was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie serdecznie,

Kto mógłby polecić swoją ekipę budowlaną z której jest zadowolony "Od zera do SSO" . Buduje w Rybniku. Moja ekipa się wysypała, a dwie inne polecane na forum są zajęte. Jak nie znajdę w tym roku to powalczę od wiosny:-( Dziękuję za informację i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie serdecznie,

Kto mógłby polecić swoją ekipę budowlaną z której jest zadowolony "Od zera do SSO" . Buduje w Rybniku. Moja ekipa się wysypała, a dwie inne polecane na forum są zajęte. Jak nie znajdę w tym roku to powalczę od wiosny:-( Dziękuję za informację i pozdrawiam

 

 

 

Hej,

 

mogę polecić moją jak chcesz to pośle namiary na meila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie serdecznie,

Kto mógłby polecić swoją ekipę budowlaną z której jest zadowolony "Od zera do SSO" . Buduje w Rybniku. Moja ekipa się wysypała, a dwie inne polecane na forum są zajęte. Jak nie znajdę w tym roku to powalczę od wiosny:-( Dziękuję za informację i pozdrawiam

 

 

Ja też poślę rekomendacje na PW, choć z terminem może być problem . Dobrą ekipę trudno teraz złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej po ile sprzedalibyście drewno po budowie? nie steple, ale drewniane deski z gwozdziami? chcieliśmy to spalic ale sasiad chce sobie je odkupić na jakas altanke czy cos

 

Ja po wyciagnieciu gwozdzi i wyczyszczeniu z betonuy - drewno sprzedalem za tyle za ile kupilem (uzywane) lub 2/3 ceny nowego. Stemple w wiekszosci sprzedalem drozej niz kupilem :-) Jakbym to wszystko spalil to bym byl pare tysiakow w plecy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...