Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś się orientuje gdzie dostane elementy do wykonania balustrady z stali nierdzewnej na schody?? Wiem, że był tu Pan Adam (jak dobrze pamiętam), który wykonywał całe schody samodzielnie właśnie z taką balustradą ale nie mogę teraz znaleźć. Będę bardzo wdzięczna za kontakt :)

 

To chyba ja ;) Ja kupowałem wszystko tutaj: http://www.chrom-met.pl/ - wszystko przez net - dostawa kurierem UPS za pare złotych. Facet zrobił mi na wymiar kolanko balustrady mocowania do ściany i łącznik pod wymaganym kątem. Ogólnie polecam - miał bardzo tanio - szukaj go też na allegro - ma na 100% tam oferte swoją :)

 

EDIT: tutaj jest cały sklep online z elementami tej firmy: http://www.chrom-system.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam firmy z okolic, która zajmuje się kompleksowym momtażem paneli ogrodzeniowych...

Będę wdzięczny za namiary na kogoś taniego.

Jak na razie mam wycenę producenta takich paneli z Tarnowskich Gór. Za 41 metrów paneli wys. 160-170cm, grubość 5mm z podmurówka i furtką policzyli 5500pln. Trochę drogo.

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam firmy z okolic, która zajmuje się kompleksowym momtażem paneli ogrodzeniowych...

Będę wdzięczny za namiary na kogoś taniego.

Jak na razie mam wycenę producenta takich paneli z Tarnowskich Gór. Za 41 metrów paneli wys. 160-170cm, grubość 5mm z podmurówka i furtką policzyli 5500pln. Trochę drogo.

Dzięki

Pozdrawiam

 

To cena z montazem czy tylko materialy? 41m potrzebujesz ok 17 paneli po ~140 sztuka (=2400 pln) i ok 18 slupkow po 35 sztuka (=630) + furtka (tutaj moga byc duze rozbieznosci ale z 500 trzeba liczyc). Suma materialow bez podmurowki to ponad 3,5k. Z podmurowka pewnie kolo 4k pln. Na allegro najtaniej ok 95 pln / mb takiego ogrodzenia z montazem, czyli ~3900 w Twoim przypadku ale dolicza dojazd/transport i furtke i wyjdzie na to samo :-) Przy czym ja za swoja furtke placilem ponad 1k (i to w samym ocynku dopiero do malowania!).

 

W Rybniku masz firme Siatexpol - oni chyba tez montuja, pytaj ich, namiary znajdziesz w sieci :)

 

Ew. rozwaz montaz samodzielnie - ze dwa tygodnie temu sasiadowi pomagalem - mial dokladnie tak samo dlugi plot bo 17 slupkow. We dwoch machnelismy to w ~5h (17 dziur wywiercone pozyczona za 14 pln wiertnica spalinowa w 40 minut, z tym ze przywiozl suchy beton na przyczepce wiec nic nie trzeba bylo mieszac na miejscu tylko odrazu do dziury ;) Na drugi dzien z ojcem sobie tylko panele pozakladal w ~2h i gotowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cena z montażem czyli usługa kompleksowa.

Za furtkę policzyli 1000pln z montażem. Z Twoich obliczeń wynika, że ogrodzenie panelowe tyle kosztuje i ciężko będzie znaleźć taniej.

Niestety samodzielnie nie podejmę się montażu, wolę zapłacić 1000pln więcej za profesjonalny montaż niż ma mi się to później przewrócić.

Swoją drogą do rze, że z dwóch stron mam sąsiadów i zostało mi ogrodzić ten jeden bok...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cena z montażem czyli usługa kompleksowa.

Za furtkę policzyli 1000pln z montażem. Z Twoich obliczeń wynika, że ogrodzenie panelowe tyle kosztuje i ciężko będzie znaleźć taniej.

Niestety samodzielnie nie podejmę się montażu, wolę zapłacić 1000pln więcej za profesjonalny montaż niż ma mi się to później przewrócić.

 

No furtka tyle moze kosztowac jak jest porzadna (ocynk + malowanie proszkowe) wiec jak widzisz - trzeba przebolec, bo cena calkiem dobra ;) Co do montazu to widzialem jak to robia fachowcy (na akord - dwa slupki w ziemie i odrazu wieszaja ogrodzenie) i samemu da sie to zrobic 2 x lepiej :-) Inna sprawa czy ze tego "lepiej" na pierwszy rzut oka nie widac i byc moze nie bedzie mialo to wiekszego wplywu na trwalosc samego ogrodzenia wiec.. Jak Ci sie nie chce to mozna zlecic :-) Przynajmniej bedzie jakas gwarancja.

 

Nie zapomnij zeby zrobili Ci maly fundamencik pomiedzy dwoma slupkami od furtki. Jak zrobia oba slupki niezaleznie to bedziesz mial wieczne problemy z niedomykaniem zamkow i klamki w furtce (bo slupki beda pracowac niezaleznie). A znajac zycie tak zrobia - przez rok czy dwa bedzie spoko ale to ogrodzenie przetrwa z 30-40 lat wiec lepiej zrobic porzadnie :)

 

Swoją drogą do rze, że z dwóch stron mam sąsiadów i zostało mi ogrodzić ten jeden bok...

 

To masz spoko. Ja robilem 420m ogrodzenia (120 panelowy i 300 siatka w terenie hm.. trudnym :) :) Ale siatke sie robi prosto i szybko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko po to się DARIS tutaj zarejestrował,żeby nam opowiedzieć jaki to pan Damian jest super.Śmiechu warte panie Damianie,ja tam nie miałam z panem do czynienia,ale nie cierpię jak ktoś rejestruje się tutaj ni z gruszki ni z pietruszki i wychwala pod niebiosa.

 

Przepraszam bardzo ale chyba mnie pomyliłeś(aś) z kimś innym ponieważ mam inne wpisy dużo wcześniej dotyczące budowy ale jak się jest tu tylko po to aby gardzić ludźmi to tak jest prześledź działy forum i będziesz wiedzieć że specjalnie się nie zalogowałem fakt że nie biorę aktywnego udziału w forum to tylko że zapierdzielam po 12 godzin dziennie w robocie ojjjj przepraszam ale najpierw sprawdź bo to nie ja się zalogowałem dla jednego wpisu :) "jeszcze oczerniającego !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ale chyba mnie pomyliłeś(aś) z kimś innym ponieważ mam inne wpisy dużo wcześniej dotyczące budowy ale jak się jest tu tylko po to aby gardzić ludźmi to tak jest prześledź działy forum i będziesz wiedzieć że specjalnie się nie zalogowałem fakt że nie biorę aktywnego udziału w forum to tylko że zapierdzielam po 12 godzin dziennie w robocie ojjjj przepraszam ale najpierw sprawdź bo to nie ja się zalogowałem dla jednego wpisu :) "jeszcze oczerniającego !!!

 

AAA i jak ktoś chce jakiś dowodów że ja nie to pan Damian to proszę o maila wyślę mu aktualne zdjęcia z budowy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamawialiście parapety aluminiowe z montażem?

 

Ja zamawiałem w Gogolowej - firma "rduch-borek" (http://www.rduch-borek.pl/) jest przedstawicielem firmy Aluron (http://www.aluron.pl/pl/15/Oferta-Parapety.html) - robią parapety aluminiowe metodą ciągnięcia aluminium - mają 2mm grubości i mogą być malowane proszkowo albo anodowane. Są dużo trwalsze od zwykłych cienkich giętych, ładnie wyglądają i w moim przypadku jako jedni z niewielu zrobili mi w jednym kawałku parapety do okien wykuszowych (spawane pod kątem 45st) - nie są najtańsze ale ja je bardzo polecam - przetrwają lata :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1. Zlecenie (usługi)

Ma ktoś namiary na sprawdzoną osobę/firmę które podniesie mi teren (około 30-40cm), wyrówna, utwardzi etc. (wykona wszystkie prace, może być łącznie z położeniem kostki brukowej)

Czy może wystarczy Pan już "Józek" z koparką i on będzie wiedział co robić? (jeżeli mowa o samym terenie)

 

2. Kupno materiału

Obecnie zwożę gruz, do utwardzenia podjazdu etc.

Gdzie mogę w dobrej cenie kupić/dostać ziemię z transporterem?

Gdzie mogę w dobrej cenie kupić Humus z transporterem?

 

Dzięki z góry za info.

Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, hello, kopę lat !

:lol:

 

 

Ziomki z mojej Grupy, czasami Was jeszcze podczytuję, ale nie udzielam się już tyle, co kiedyś...

z wiadomych względów ( ostre zawirowania życiowe i wylądowanie we Wrocławiu ;) ).

Ale pamiętam.

:D

Na dziś mam do Was prośbę i pytanko.

 

PROŚBA :

Otóż... zaczęłam pracę.................. w branży budowlano / wykończeniowej, hahaha ! :lol2:

Ci co mnie znają i jeszcze pamiętają, to wiedzą dobrze, jak ja kocham TE branże ( oraz ogrodnictwo :) ) więc mogą się tylko domyślać jaka to radość dla mnie !

Może to jakieś przeznaczenie / zrządzenie losu - serio, ja nie wiem !

I jak to się stało, że ja się tu dostałam do pracy.... bo ja aplikowałam na zupełnie inne stanowisko w tej Firmie, hahahaha !

Tam słuchajcie się nie dostałam ( wzięli na to stanowisko inną dziewczynę ), ale chyba spodobałam się i... zaproponowali mi coś innego.

:o

No i stało się : wylądowałam w BRANŻY. :p

W związku z tym, że Firma ( starodawna Cegielnia w miejscowości Łukowa k. Tarnowa ) jest na rozruchu i promocji, ślicznie proszę Was o like'a na naszym profilu Facebooku.

To ja go założyłam i ja będę go prowadzić.

Będę bardzo wdzięczna !

 

Profil : Manufaktura Łukova

https://www.facebook.com/pages/Manufaktura-%C5%81ukova/972071579485010?fref=ts

( wersja polskojęzyczna )

;)

 

2. PYTANIE :

Poradźcie ( ci, co macie ogłoszone swoje Firmy na MURATORZE w formie reklamy płatnej ) jak należy to załatwiać i jaki jest koszt, jaki oddźwięk takiej reklamy itd. itd. itd.

Cenna jest dla mnie każda informacja.

:)

 

Możecie pisać tu, na ogólnym bądź na PW.

No i na FB, oczywiście.

:) :) :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany boskie, a co tu taka cisza jest ????

Żyjecie w ogóle ???

:jawdrop:

 

Aaaaa, chyba że tak ostro budujecie i wykańczacie przed zimą, hehe.

:rotfl:

 

Aga, chyba raczej ci wszyscy, co byli tu tak aktywni na forum, już dawno pobudowali i tu nie zaglądają. :) A my "jeszcze-budujący" rzeczywiście wykańczamy byle jak najszybciej skończyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...