Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

w projekcie mam, że przy podłodze w kotłowni mam mieć wlot powietrza fi 110, a jest to metr pod ziemia. Jedyne co widziałam w markecie to kupić rure kanalizacyjna i dolutowac jakas siatke metalowa (czy trzeba jeszcze na górze zobić fajke 180st?). Estetycznie słabo mieć takie coś przed domem. Może ma ktoś pomysły jak zrobić to profesjonalniej? Można jeszcze wymurować i o góry kratka przez którą wpadają liście (jak sie robi ślepe okna), ale tak nie chce.

 

Czy przy zakonczeniu budowy oddaje się w urzedzie nadz.bud. odbiory przylaczy (wod+kan+el) czy umowy z PWIK i Tauron?

 

Dowiedziałam się ,że do odbioru NB niezbędne są protokoły odbioru przyłączy wody, gazu, elektryki oraz kominów. Umowy nie wystarczą, a właściwie są zbędne. Tak ma bynajmniej Rybnik.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

A tak na marginesie, to najwięcej chyba wie AGA NR1 i Adam- oni jednak na swoich budowach " zjedli zęby":D

 

 

Uuuuu, Halinko, dziękuję za takie słowa uznania, hohoho !

:bye:

 

A co ja tam wiem : taki tam ze mnie skromny budowlaniec - architekt wnętrz - ogrodnik....

WSZYSTKO w wersji "samouk - amator".

:lol:

 

Ale chętnie pomagam ludziom, w miarę swoich skromnych możliwości. :)

No i... WITAM NOWYCH.

:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko,

ze sprzętami AGD to jest tak :

ja bym tych z "górnej półki" nie kupowała, to wszystko jedno, serio. Ja bym nie przepłacała.

Ja miałam płytę gazową z MASTERCOOKA ( ze średniej półki cenowej ), piekarnik z AMICI ( też średnia półka ), okap z AMICI ( też średnia półka ) i były git.

Nic im nie brakowało, chodziły jak należy.

A że korzysta z nich teraz "kochanica" ex-męża to już druga sprawa.

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górną półkę nas po prostu nie stać:D A poza tym też uważam, że nie warto przepłacać. Chodzi mi o takie bardziej przydatne porady- co ma być, co nie jest konieczne. Płyty ceramicznej nigdy nie miałam, nie wiem " z czym się to je". A mój dotychczasowy piec gazowo- elektryczny pamięta stare czasy...:p trudno się w tym wszystkim odnaleźć, ten , kto użytkuje zna się lepiej niż ja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górną półkę nas po prostu nie stać:D A poza tym też uważam, że nie warto przepłacać. Chodzi mi o takie bardziej przydatne porady- co ma być, co nie jest konieczne. Płyty ceramicznej nigdy nie miałam, nie wiem " z czym się to je". A mój dotychczasowy piec gazowo- elektryczny pamięta stare czasy...:p trudno się w tym wszystkim odnaleźć, ten , kto użytkuje zna się lepiej niż ja.

 

 

Ja mam sprzęt z średniej półki cenowej, bo też uważam, że nie warto płacić np za super idealne dopasowanie wyglądu (czasem ponad 1000zł różnicy, a zastosowanie takie samo). Mam indukcję i piekarnik AMICA oba po promocji za 999zł. Jeśli chodzi o piekarnik, to moje kryteria to były wkłady katalityczne (9 lat z poprzednią AMICĄ sprawiły, że nie wiem co to czyszczenie tłustego brudnego piekarnika). Zmywarka BOSCH, bo nie wiedziałam jaką wybrać. Zobaczę jak się będzie sprawowała, lodówka SAMSUNG miała mieć funkcję NO FROST, brak uchwytu (kwestia odległości od ściany) i tyle. Nie wiem czy pomogłam. A przykład deski wolno-szybko-opadającej mówi sam za siebie. Nie warto przepłacać za rzeczy, które są tylko "pozornie i tymczasowo" lepsze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie przykład z deską nie trafiony,u nas wolne nadal wolne.Co do sprzętu to mam też raczej z średniej półki,ale i tak uważam,że przepłacone,bo amica inteligetna a wcale nie używam 90 % funkcji,płyta teka tak samo.Generalnie milion funkcji a używam trzech podstawowych.Piekarnik Amica,płyta teka,okap Ciarko(jest boski i mega cichy)mikrowela stara jak świat tylko zabudowana frontem jak piekarnik,zmywarka bosh(w mieszkaniu Samsung była lepsza),lodówka samsung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rydułtowach jest dyskont AGD Mixmedia - mają w/g mnie dość dobre ceny ( jak na sklep). Wyhaczyłam tam piekarnik Bosh HBG 43 T450 za 1150 zł , Beko OIM 22300x za 670 zł, Samsung BF 62TCST za 950 zł oraz Bosha z płytą za 2200 zł. Zmywarka Ariston LST 114 za 699zł lub Bosh SPV 53M60 za 1390 zł ( obie do zabudowy). Lodówka wolnostojąca ( do spiżarki) Beko CSA 29021 za 780 zł . Wyboru w płytach niestety nie mają. Pozostaje internet ( sklep ole! ole!) z Amicą za 550 zł. Jedyny feler to sterowanie jednym przyciskiem 4 płyt- ni mom pojęcia czy to się sprawdzi?:)

 

Dla zainteresowanych podaję namiar na sklep: Mix Media ( dawny POLAN) Rydułtowy, boczna ul. Krzyżkowickiej. Tam mają wszelaki sprzęt AGD, do wyboru, do koloru. Można przejrzeć ich stronę internetową, ale ceny w sieci są wyższe niż na miejscu w sklepie. Tak mi powiedział sprzedawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać też na prawidłowy montaż zgodnie z instrukcją. Ja zdałem się na stolarzy bo wydawało mi się że specjaliści to wiedzą co robią. Po czasie okazało się że wszystko w szufladzie pod indukcją się nagrzewa do tego stopnia że odeszła okleina z frontu. Potem doczytałem w instrukcji że powinny być szczeliny wentylacyjne a u nas nie ma. (nawiasem mówiąc na infolini Amiki powiedzieli mi że po prostu tak musi być bo nie które modele po prostu się nagrzewają)

 

A tak z innej beczki muszę wysypać podjazd, nie robimy kostki ma być żwirowy. Mam wykorytowane co wsypać w miarę nie drogiego pod spód. Chciałem nawieźć czerwonego tłucznia z Pszowa ale już hałdy nie eksploatują. Myślę o czarnym tłuczniu od Bielaszki jednak słyszałem że się to nie bardzo nadaje bo się to po jakimś czasie zbija i nie przepuszcza wody. Dolomit odpada bo mam prawie 250 m2 i za drogo wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać też na prawidłowy montaż zgodnie z instrukcją. Ja zdałem się na stolarzy bo wydawało mi się że specjaliści to wiedzą co robią. Po czasie okazało się że wszystko w szufladzie pod indukcją się nagrzewa do tego stopnia że odeszła okleina z frontu. Potem doczytałem w instrukcji że powinny być szczeliny wentylacyjne a u nas nie ma. (nawiasem mówiąc na infolini Amiki powiedzieli mi że po prostu tak musi być bo nie które modele po prostu się nagrzewają)

 

A tak z innej beczki muszę wysypać podjazd, nie robimy kostki ma być żwirowy. Mam wykorytowane co wsypać w miarę nie drogiego pod spód. Chciałem nawieźć czerwonego tłucznia z Pszowa ale już hałdy nie eksploatują. Myślę o czarnym tłuczniu od Bielaszki jednak słyszałem że się to nie bardzo nadaje bo się to po jakimś czasie zbija i nie przepuszcza wody. Dolomit odpada bo mam prawie 250 m2 i za drogo wyjdzie.

 

To proponuję czerwoną bergę ze Stef- polu ( hałda kwk Ignacy w Niewiadomiu) tel.32 42 13 041. Tam jest hurtownia kruszyw- mają wszelką kalibrację. Też brałam na podjazd czerwony niesort ( 24 zł/t), po ubiciu wysypaliśmy kruszywem granitowym zakupionym w Godowie. Pytaj: hurtownia materiałów sypkich Czesław Kosider 32 476 51 17 lub 502 368 117 Żwirek granitowy wygląda bajecznie i bardzo dobrze się zagęszcza. Pod tym mam czerwoną podsypke z rurami drenażowymi- po zimie sprawuje się ekstra, jeżdża po tym 4 auta i jest super.

 

Czarną bergę mam na budowie i nie polecam- po zimie lub deszczu robi się paćkowata breja, grzęźnie się stopą a co dopiero autem. Jak jest sucho to ok ale na mokro- brrrrrrr..:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rydułtowach jest dyskont AGD Mixmedia - mają w/g mnie dość dobre ceny ( jak na sklep). Wyhaczyłam tam piekarnik Bosh HBG 43 T450 za 1150 zł , Beko OIM 22300x za 670 zł, Samsung BF 62TCST za 950 zł oraz Bosha z płytą za 2200 zł. Zmywarka Ariston LST 114 za 699zł lub Bosh SPV 53M60 za 1390 zł ( obie do zabudowy). Lodówka wolnostojąca ( do spiżarki) Beko CSA 29021 za 780 zł . Wyboru w płytach niestety nie mają. Pozostaje internet ( sklep ole! ole!) z Amicą za 550 zł. Jedyny feler to sterowanie jednym przyciskiem 4 płyt- ni mom pojęcia czy to się sprawdzi?:)

 

Dla zainteresowanych podaję namiar na sklep: Mix Media ( dawny POLAN) Rydułtowy, boczna ul. Krzyżkowickiej. Tam mają wszelaki sprzęt AGD, do wyboru, do koloru. Można przejrzeć ich stronę internetową, ale ceny w sieci są wyższe niż na miejscu w sklepie. Tak mi powiedział sprzedawca.

 

Kupiłam cały sprzęt do kuchni w Mix Media, ale w internecie, z odbiorem w Rydułtowach, a stamtąd przywieźli mi to za 50 zł. Nigdzie nie znalazłam taniej jak tam. Ale.... Halinko, dowiedz się czy nadal tak jest, ale jak ja kupowałam sprzęt to było tak, że to co mieli w sklepie w Rydułtowach to był to sprzęt albo powystawowy, albo uszkodzony w transporcie, np. z wgniecioną blachą itp. Dlatego jest tańszy niż na stronie.

 

Piszesz o płycie ceramicznej. A dlaczego nie indukcja? Wg mnie byłby to o wiele lepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierajac sprzęt AGD kieruje się głownie jego głośnoscia ( bo ma stać w otwartej kuchni) i klasa energetyczną.

Ilosc programów jest dla mnie obojetna, bo i tak używa sie 2-3.

 

Też tak myślę:) Mam starą zmywarkę ( ponad 10 lat) i szczerze się przyznam, że korzystam tylko z 1 programu mycia ( tego najkrótszego). Poza nim są jeszcze 3, które były włączone tylko raz (dla testu). Jeśli chodzi o płytę ceramiczną lub indukcyjną to z żadną z nich nigdy nie miałam styczności bezpośredniej; nie mam pojęcia jak to ustrojstwo działa. Ponoć do indukcji trzeba mieć cierpliwość ( z nauką gotowania na niej) oraz ekstra przystosowane garnki :( Ale ma być o niebo szybsza w nagrzewaniu a przez to oszczędniejsza. Nie wiem- każdy ma inne zdanie:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płytę ceramiczną lub indukcyjną to z żadną z nich nigdy nie miałam styczności bezpośredniej; nie mam pojęcia jak to ustrojstwo działa. Ponoć do indukcji trzeba mieć cierpliwość ( z nauką gotowania na niej) oraz ekstra przystosowane garnki :( Ale ma być o niebo szybsza w nagrzewaniu a przez to oszczędniejsza. Nie wiem- każdy ma inne zdanie:yes:

 

Halinko,

miałam sposobność gotować na wszystkim : gazie, płycie ceramicznej i indukcji.

Osobiście jestem zwolenniczką gotowania na gazie, ale jak nie ma takiej możliwości to... tylko indukcja.

Gotowanie na ceramicznej nie jest takie fajne : gotowałam przez 5 miesięcy i w porównaniu do indukcji wypada kiepsko.

Więc moim skromnym zdaniem - bierz indukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, ja też z tych "nowych" czasem zaglądam, ale ostatnie 2 miesiące to codzienna harówka na budowie, która coraz bardziej przypomina dom. NIe ma czasu na nic, a tym bardziej na forumowanie...

Tym razem do was z pytaniem o okna. Chciałam kupić zasłony do salonu (sztuk 6) ale okazało się, że te gotowe na 250cm są za krótkie. Co zrobić? Mam wysokość salonu 267cm, między oknami a sufitem jest 23cm. Karnisz teraz powieszony jest 10cm od sufitu no i jest za wysoko. Jak to zmienić? Przenieść go niżej? Ile? Może być 6-7cm powyżej wnęki okiennej czy to za nisko? No i gdzie kupić jakieś fajne firanki, żeby nie wydać przysłowiowego "miliona" ?

Jak macie "zrobione" okna? Nie mam pomysłu na te nieszczęsne okna w salonie. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...