Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

To równierz mój kafelkarz ;)

Ale teraz teraz niechętnie zabiera się za tematy kominkowe.

 

A dawni koledzy, których polecił stwierdzili, że jak dla nich to za mala robota i się nie podejmują ;)

 

I trzeba było tyle robić samamu ? :)

Skończy sie tym, że sam to dokończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Poradźcie proszę w sprawie studni głębinowej. Negocjuję z mężem ponieważ zastanawiamy się czy jest sens zrobienia takiej studni do budowy domu. Taka studnia kosztuje od 5 tyś w wzyż w zależności od głębokości (ok. 250 zł za m)w Rybniku. Z drugiej strony cena wody wylanej przy budowie to ok. 3 tyś. więc zwróci się w połowie od razu na początku budowy.- tylko do tej opcji mój mąż nie jest przekonany. Ile zapłaciliście za swoje studnie i czy możecie polecić dobrą i tanią firmę od głębi nówki? O o tym wszystkich myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tys za wodę na budowę? Skąd wzięłaś taką kwotę? My wydaliśmy na rachunki jakieś 400/500zł od początku (w tym podlewanie stropów). Obecnie jesteśmy na etapie dachu więc teoretycznie największe zapotrzebowanie na wodę za nami.

Jedynie samo przyłącze wyszło nas dość drogo bo przeszło 3 tys ale tylko i wyłącznie dlatego, że musieliśmy zrobić przewiert pod drogą (plus oczywiście wszystkie papiery w pwik też któraś stówa)

Na samym początku do podlewania fundametów woziliśmy wodę w beczkach z domu bo nie byliśmy jeszcze podłączeni ale opłaty też nie skoczyły jakkś drastycznie w górę (+- dodatkowe 100zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamawialiście okna? Firm na rynku jest sporo, a wolałabym jakąś z polecenia :)

 

Już pisałam, że jeśli chodzi o okna to nie polecam firmy na ul. Wiejskiej w Rybniku- do dziś czekam na wycenę. Totalna olewka klienta. Dobrą ofertę dostałam w KRM -okna na ul. Wyzwolenia ( naprzeciw stacji paliw dawny CPN). Kupione zaś mam u Grzomby na Mikołowskiej. Okna Schucco, trzyszybowe, fajne kolory, z żaluzjami. Te mogę polecić, choć do najtańszych nie należały. Mamy je sprawdzone od 7 lat i póki co nie ma problemów. Montażyści bardzo pojętni, ludzie z doświadczeniem, sprawni i dokładni, zero problemów. Tak było u mnie, nie wiem ,czy tam robi tylko jedna ekipa, czy kilka.

Dobrą cenę i sprawdzoną jakość mają okna Termoprofil z Wodzisławia- Jedłownika. Mam je w starym domu i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ledami podstopniowymi na schodach. Bardzo słabo świecą - nie wiedzieć czemu a na " wyłączonym" się żarzą. O ile pamiętam Adam miał ten problem i mógłby poradzić ????

Mimo zastosowania tuff tape sufit i boczna ściana salonu ma mikropęknięcie typu "włos". Szlag by to...........:bash: Jasna cholera, tyle kasy i roboty, jeszcze nie zamieszkane a tu szkody górnicze się odzywają. Wrrrrrrrrrr.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halinko jak zawsze jesteś pomocna :D

Termpprofil faktycznie cenowo nie wychodzi najgorzej, póki co mamy wyceny z Oknoplastu (Rk), Domino (Pszów) i 2 firm z Rydułtów. Ceny dość sporo się różnią, siedzimy z mężem i dumamy co będzie najlepsze. Strasznie zszokowała mnie cena rolet do domu, nie wiedziałam, że to aż taki luksus mieć w domu rolety:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jak będę mieć okna pod koniec grudnia :)

 

 

halinko jak zawsze jesteś pomocna :D

Termpprofil faktycznie cenowo nie wychodzi najgorzej, póki co mamy wyceny z Oknoplastu (Rk), Domino (Pszów) i 2 firm z Rydułtów. Ceny dość sporo się różnią, siedzimy z mężem i dumamy co będzie najlepsze. Strasznie zszokowała mnie cena rolet do domu, nie wiedziałam, że to aż taki luksus mieć w domu rolety:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie trafiłem na ten wątek i zaskakuje mnie ilość postów, które z czasem planuję przeczytać wszystkie.

Sam zaczynam przygodę z budową w Książenicach (ale to prawie Rybnik) na wiosnę 2015. Działkę już mamy kupioną i na razie z prac jakie wykonaliśmy to:

podłączenie prądu i wody, postawienie garażu oraz ogrodzenia z siatki leśnej. Zasadziliśmy też już drzewka, niech rosną, na zakończenie budowy będą już owoce.

Z racji tego, że budżet mamy dosyć ograniczony to większość prac związanych z budową będę wykonywał samemu. Z pewnością będę tu zadawał pytania w przyszłości lub korzystał z wiedzy już opisanej w innych postach.

Zacząłem prowadzić bloga o swojej budowie ale nie na muratorze (jak zakładałem to nie wiedziałem, że tutaj można dziennik budowy założyć), jak by ktoś był zainteresowany to poślę adres na priw.

Pozdrawiam budujących z Rybnika i okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję osoby do adaptacji projektu z okolic Rybnika oraz kierownika budowy. Najlepiej jak by było tanio i dobrze :) Czy ktoś może kogoś polecić?

 

Wand II , Nowa Wieś k/ Lysek Franciszek Kolarczyk- projekt, kierownik, inspektor nadzoru w jednym:) Bardzo dobry fachowiec, konkretny, nieupierdliwy, zawsze doradzi. Chyba niedrogi. Nie mam porównania;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...