Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Jarek...jak winogronka? :D

Stojo i rosno :-D

dominikams zasypała mnie informacjami nt uprawy - dwa sążniste maile. A teraz ściągam książkę dotyczącą uprawy winorośli.

Trzymajcie kciuki to za 2-3 lata będzie co łyknąć :wink:

 

te a wiela tego mosz - wiela hektarow

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Jarek...jak winogronka? :D

Stojo i rosno :-D

dominikams zasypała mnie informacjami nt uprawy - dwa sążniste maile. A teraz ściągam książkę dotyczącą uprawy winorośli.

Trzymajcie kciuki to za 2-3 lata będzie co łyknąć :wink:

 

te a wiela tego mosz - wiela hektarow

 

Sebo8877

Dwa krzoczki ze spotkania i 15 swoich :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .W końcu dzisiaj podpisałem z żonka certyfikat z bankiem na kredyt hipoteczny.Pierwsza transza gdzieś do 5 dni powinna być na koncie :D .Mam do waś prośbę czy wie ktoś gdzie idzie wykonać w miarę tanio projekt przyłącza wody i kanalizacji bo w gminie świerklany nie cha tego zrobić(lynie :wink: )? Pozdrowionka. :lol:

 

Ja zleciłem projekt wodzisławskim wodociągom. Nie wiem czy tanio, bo 736 zł brutto (woda + kanaliza), ale mają mniejsze wymagania papierkowe niż rybnickie wodociągi...

A to nie musi być w swoim mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani mamy dwa dylematy, doradźcie :)

 

1.

GARAŻ w bryle domu czy wolnostojący?

 

 

2.

Kominek

Zaczęliśmy się zastanawiać i powoli dochodzimy do wniosku, że może jednak obejdziemy się bez.

Sama nie wiem :-? Z jednej strony fajnie w zimowy wieczór napalić, usiąść z lampka wina na niedźwiedziej skórze ;) :lol:

Ale z drugiej (praktycznej) czy będzie na to czas, czy się nie kurzy, kto będzie mył kominek........... itp.

 

Proszę o opinie!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinka...pojęcia nie mam , ale raczej porównywalnie do krycia dachówką ... przynajmniej u nas w ubiegłym roku tak było .

 

KiR ...

1. garaż ... to wszystko zależy od Ciebie ... u mnie jest duży garaż(30m) "przylepiony" do domu , z przejściem do domu przez kotłownię. Doceniłam to w trakcie budowy .... jest gdzie graty schować (a jest ich naprawdę dużo) , nie trza "lecieć" do blaszaka po byle pierdołę , bo wszystko mam w zasięgu ręki :D . I na pewno jest to wygoda jeśli chodzi o późniejsze uzytkowanie ... nie trzeba marznąć .... przechodzisz sobie z domku w ciepełku , odpalasz i jedziesz :D . I to plusy ... niezdecydowałam się na garaż centralnie w bryle, bo najzwyczajniej szkoda by mi było miejsca ...dlatego jest to niby osobny budyneczek "przytulony" do właściwej bryły domu. Minusem są zdecydowanie koszty budowy .... dodatowy fundament , dodatkowy dach .

 

2. Kominek .... nie mam kominka z wyboru ... minusy posiadania przeważyły nad plusami :D . W zasadzie plusem są jedynie niewerbalne odczucia płynące z rozpalenia raz za jakiś czas ...natomiast minusów cała masa: trza go czyścić, brudzi sie w salonie od kominka i od drewna , dodatkowe niemałe koszty wybudowania dodatkowego komina + saego kominka..... itd...itp.... a wszystko to tylko po to, że by kilka razy w roku móc sobie go rozpalić dla przyjemności :roll: .... jak dla mnie zbędnma fanaberia tym bardziej że budżet miała ograniczony więc nie widziałam przymusu żyłowania sie dla kilku chwil przyjemności :lol: .

Ale to oczywiście decyzja i wybór każdego człowieka indywidualnie. Dla niektórych te kilka chwil przy kominku jest warte wydania takiej kasy .... tak jak mówie ...wybór indywidualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kibic:

http://www.piejar.republika.pl/images/pierwszykibic.jpg

Ale do rzeczy:

1. Jak dla mnie to garaż w bryle choćby dlatego, że nad nim może być pokój - u mnie jest sypialnia :-). Poza tym łatwiej jest zrobić ogrzewanie garażu.

2. Kominek - mam ale równie dobrze mógłbym nie mieć. Nie rozprowadzałem powietrza do ogrzewania i palę w nim rzadko. Dla mnie kominek jest do palenia a nie do mycia ale rozumiem, że to bardzo indywidualna sprawa ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja wolę w bryle lub przylepiony, mąż coś mieszał ;)

 

Nie możemy zdecydować się na projekt. Masakra jakaś :)

 

A dziś część drzew nam chłopcy powycinali takie, które można. Na resztę trzeba będzie załatwić pozwoleni, bo duże są bardzo.

 

Ewelinka dwa pytanka do Ciebie mama:

 

Czy przez to, że zrobiliście kotłownię w piwnicy podnieśliście dom?

 

Jakie będziecie mieli ogrzewanie, na groszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. garaz - nie mialem mozliwosci umiesciic go obok domu bo dzialka za waska wiec mam pod domem, ale jesli bede budowal nastepny dom ;) to bedzie duzy polaczony z domem

2. kominek - juz stoi w salonie i juz sprawdzilismy ze dziala - nasza decyzja ze byc musi bo dodoaje uroku i chcemy zeby sie w nim palilo jak najczesciej, moze to taki atawizm ( w koncu pochodzimy z jaskini gdzie zawsze byl ogien ) a na powaznie to kominek z plaszczem wodnym urok i ekonomia, drzewo nadal jest tanie, wiec mamy dwa w jednym i gazu troche sie zaoszczedzi

a tak na prawde to to sa subiektywne decyzje i nie nalezy sie tu kierowac ekonomią tylko tym co sie lubi, bo zbyt ekonomiczne podejscie prowadzi do absurdow ( dzis mi ktos mowil o znajomym ktory w zimie zaluzji nie otwiera w domu bo to za duza strata energii i za gaz by wiecej zaplacil )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie sugestie :)

 

A teraz następna prośba.

 

 

co sądzicie o tym projekcie?

 

Chodzi mi bardziej o rozkład pomieszczeń niż wygląd zewnątrz.

 

 

http://projekty.dom.pl/kr_rozalin.htm#sz

 

 

Na zewnątrz jest zbyt pompatyczny jak dla mnie, wolałabym takie wykończenie http://www.dominanta.pl/oferta/Kubus.html

 

 

W tym Rozalinie w zasadzie wszystko jest ok, ale i tak kotłownię i rupieciarnię musielibyśmy zrobić pod garażem (można by go o np. 1 m poszerzyc jeszcze). Średnio podobają mi się domy podniesione o piwnicę, ale takie rozwiązanie jak w tym projekcie moim zdaniem jest super: http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=displayelevation&item=199&usid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinka dwa pytanka do Ciebie mama:

 

Czy przez to, że zrobiliście kotłownię w piwnicy podnieśliście dom?

 

Jakie będziecie mieli ogrzewanie, na groszek?

 

nie, nie podnosiliśmy domu

tak będzie eko-groszek, chociaż ponoć jakiś komitet "gazowy" się zawiązał ale my obstajemy przy węglu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...