Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Sebuś...chce czy nie chce (bardziej nie chce :wink: ) - robić trza ... jak se pomysle o rozpakowaniu tych worów z ciuchami, zabawkami i gratami które leżą w garażu to mi słabo :wink: :lol: ...ale dziś musze zacząć, bo kuźwa za tydzień moja młodsza wraca z wakacji i musi mieć już na "tip top" gotowe do zamieszkania :lol: .

Najbardziej sen z powiek mi ten piec spedza...teraz to pikus bo se idzie na ciepłą wode ino (ustawiony automatycznie -na "tryb letni"), ale zimą jak zaczniemy grzać to se trza jakieś ustawienia wypracować coby na nie zeżarł z 10 ton za zime :wink: :lol: .

 

Piejar ...kurrrcze pamietałam , ale otwarłam oczy i po pamietaniu :wink: ...ale chyba cos w miarę przyjemnego bom się z krzykiem nie zerwała :D .

Kurrrcze... no z tą drogą to nie wiem za jakie sznurki pociągnąłeś że Ci ją zrobią...sie doczekałes wreszcie :D . To jest szansa że jak bede na drugi raz u Ciebie to se tam na tej drodze podwozia nie zostawie :D .

 

A w ogóle ludziska ... przez tą budowe to bankrutacja totalna.... musze cos wymyslec jak z impasu wyleźć... trza jeszcze taras zrobić cobym se jeszcze w tym sezonie na nim kawe wypiła :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daggulka:

- mnie od września zeszłego roku sie nie chce ale robię bo jak wiadomo życie to ciągła walka (przed obiadem z głodem, po obiedzie ze snem),

- piecem się nie przejmuj - ja po długich próbach doszedłem do nastaw ... fabrycznych tzn 15 sekund podawanie, 45 sekund przerwa. Jak Ci teraz dobrze chodzi to zimą też będzie OK. U mnie idzie na tych samych nastawach co zimą i zasobnik starcza na ponad 5 tygodni,

- za sznurki w sprawie drogi ciągnęliśmy już od 2006, wystarczył jeden list i jedno spotkanie z p. Burmistrz plus dużo dobrej woli plus zmiana nastawienia pewnych osób no i już ;-). Droga ma być gotowa w 3 tygodnie więc są duże szanse, że zawieszenia nie urwiesz.

- z bankrutacją to u mnie tak samo. Ale na wakacje jedziemy :D :D :D tydzień w Szklarskiej i tydzień w Lubiatowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem...przy domu jak przy domu , ale "przydomowe" obowiązki typu : urzadzenie i dbanie o ogród ...to dopiero jest czasopochłaniacz :wink: :D

tyle, że za ogród zabiorę się w przyszłym roku dopiero :D ...poczekam aż mi winogrona u Piejara podrosną :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejar ... a jaką masz ustawioną w piecu przerwę przepalania? na max'a? my mamy 40 minut , ale sąsiad na ten przykład ma na max. czyli na godzinę :roll:

Ja mam 30 albo 40 minut - sprawdzę po południu. Jak dasz godzinę i Ci nie będzie gasnąć to OK. Nie można dawać zbyt częstych przedmuchów bo mogą Ci rozgrzać nadmiernie kocioł i w najgorszym układzie zagotować wodę. Przy samym grzaniu CWU odbiór ciepła nie jest duży, szczególnie nocą. Z mojego doświadczenia wynika, że piec nie gaśnie nawet po 3 godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejar...co ma być to będzie :lol: . Mam nadzieję, że nic Ci nie wybuchło ani nie wygasło :wink: :lol: . U nas ok.

 

Ewentualnie mu wyrzynyło woda - bo banioczek miołby byc łotwartym naczyniem przelywowym - jak mosz Piejar pieronie przepona to z tobom nie godom :):):):)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejar...co ma być to będzie :lol: . Mam nadzieję, że nic Ci nie wybuchło ani nie wygasło :wink: :lol: . U nas ok.

 

Ewentualnie mu wyrzynyło woda - bo banioczek miołby byc łotwartym naczyniem przelywowym - jak mosz Piejar pieronie przepona to z tobom nie godom :):):):)

 

Sebo8877

Przepona mom pod płucami i na zimnej wodzie przed bojlerem. :D

Na kotle je układ łotwarty jak Ponbóczek przikozoł. W dodatku na rurze bezp żadnego odcięcia a rura ma 5/4 cala i jest ciągnięta od pierwszego trójnika za kotłem a nie z któregoś pionu. Sam robiłem to musi być dobrze :D. Widziałem instalacje po płatnych fachowcach i ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki

Widzę, że rozmawiają na forum fachowcy, to mam w takim razie pytanie. Muszę zamontować grzejnik łazienkowy i nie wiem czy rury owijać pakółami czy teflonem. Wyprowadzenie do grzejnika jest z rozdzielacza w ogrzewaniu podłogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...