Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Seba mocno spóźnione STO LAT!

 

 

A my nadal nic nie robimy. Ale w następnym tygodniu chcemy spotkać się ze znajomą ekipą, żeby wycenili nam mniej więcej budowę domu wg. projektu, który nam pasuje.

 

Trzeba też wybrać się do architekta. Ile kosztuje adaptacja projektu?

 

My chcemy wprowadzić sporo zmian i zastanawiam się czy taniej będzie kupić projekt, wprowadzić zmiany czy dać architektowi do zrobienia.

 

Powiedzcie mi co jest potrzebne to PNB? Wiadomo, projekt, mapki z wodociągów i energetyki i co jeszcze?

 

A jak z uzbrojeniem? Ile się na to czeka?

 

Ewelinka a jak Wasza budowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Seba mocno spóźnione STO LAT!

 

 

A my nadal nic nie robimy. Ale w następnym tygodniu chcemy spotkać się ze znajomą ekipą, żeby wycenili nam mniej więcej budowę domu wg. projektu, który nam pasuje.

 

Trzeba też wybrać się do architekta. Ile kosztuje adaptacja projektu?

 

My chcemy wprowadzić sporo zmian i zastanawiam się czy taniej będzie kupić projekt, wprowadzić zmiany czy dać architektowi do zrobienia.

 

Powiedzcie mi co jest potrzebne to PNB? Wiadomo, projekt, mapki z wodociągów i energetyki i co jeszcze?

 

A jak z uzbrojeniem? Ile się na to czeka?

 

Ewelinka a jak Wasza budowa?

 

Witaj

Według moich doświadczeń jak dużo chcecie zmienić to lepiej rysowac od podstaw :)).

Mamy za sobą już uzgodnienia branżowe i mapki do celów projektowych (zaklepaliśmy termin u geodetów jeszcze przed kupnem działki)

Teraz się rysuje projekt na czysto i do PnB nam jeszcze potrzebne zapewnienie dostawy prądu i wody, na szkodach opinia Urzędu Górniczego.

Resztę wszystko robi projektantka.

No to chyba tyle.

 

Chętnie przyjęłabym namiary na w miarę solidną/tania firmę budowlaną.

Oraz taką co dach mi zrobi :)

 

Niby mam, ale wolałabym porównać ceny i wybrac tę bardziej zaufana ekipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Ile kosztuje adaptacja projektu?

 

My chcemy wprowadzić sporo zmian i zastanawiam się czy taniej będzie kupić projekt, wprowadzić zmiany czy dać architektowi do zrobienia.

 

Powiedzcie mi co jest potrzebne to PNB? Wiadomo, projekt, mapki z wodociągów i energetyki i co jeszcze?

 

A jak z uzbrojeniem? Ile się na to czeka?

 

Ewelinka a jak Wasza budowa?

Nas adaptacja kosztowałaby w jednym biurze projektowym 4000 zł + 2000 zł projekt =6000zł, a mamy robiony indywidualny za 3700 zł .Tak, że nam się opłaciło- jestem zadowolona z projektanta, który jest również naszym kierownikiem budowy. Biuro to liczyło i nie tylko to biuro:

-ażde przesunięcie okna to było 100zł,

- zmiana stropu z terrivy(oryginalny projekt) na lany to kolejne 650 zł i mnóstwo takich pierdułek zaważyło na tym, że mamy indywidualny.

Tutaj znalazłam takie coś:

Budowa przyłączy nie wymaga pozwolenia na budowę czy pozwolenia na przyłączenie ich. Wystarczy zgłosić zamiar staroście, określając przy tym rodzaj, zakres i sposób wykonywania prac budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia lub zastosować się do przepisów branżowych np. prawa energetycznego.

Do zgłoszenia dołącza się:

 

- oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane

 

- odpowiednie szkice lub rysunki (m.in. projekt zagospodarowania działki lub terenu wraz z opisem technicznym instalacji wykonanym przez projektanta mającego odpowiednie uprawnienia budowlane)

 

- pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami (omówione w dalszej części artykułu).

Do wykonywania prac można przystąpić, jeśli w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia staroście, nie wniesie on (w drodze decyzji) sprzeciwu. Prace należy rozpocząć nie później niż w ciągu 2 lat od terminu określonego w zgłoszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wybrać się do architekta. Ile kosztuje adaptacja projektu?

 

My chcemy wprowadzić sporo zmian i zastanawiam się czy taniej będzie kupić projekt, wprowadzić zmiany czy dać architektowi do zrobienia.

 

warto rozważyć, czy wybrać projekt gotowy, czy dać architektowi ...

u mnie miało być tylko 2500 za adaptację ale doszło - 650 PT wody, 600 bud.gosp, 400 wiata i ... zrobiło się 4150 plus cena projektu (za zmiany typu okno, likwidacja garażu, zwiększenie wymiarów zewnętrznych nie wziął nic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ceny eko-groszku zaczynają mnie niepokoić :/ Byłem nastawiony na kocioł z podajnikiem, ale zaczynam się zastanawiać czy to dobry pomysł... Ale czy jest jakaś sensowna alternatywa??

 

jest ponoć jakis piec (Żywiec) na ekogroszek oraz na miał (oba idą z podajnika). czy ktoś słyszał może coś o tym wynalazku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas adaptacja kosztowałaby w jednym biurze projektowym 4000 zł + 2000 zł projekt =6000zł, a mamy robiony indywidualny za 3700 zł .Tak, że nam się opłaciło- jestem zadowolona z projektanta, który jest również naszym kierownikiem budowy.

 

Mi w zeszlym roku projektant z Rybnika robil indywidualny za 2,5k pln (z zalatwieniem czesci papierow do pozwolenia na budowe). Z tym, ze ja przyszedlem, pokazalem mu dokladnie co chce, a on to mial tylko narysowac :) Dom parterowy z poddaszem uzytkowym, w pelni podpiwniczony. Bez projektow instalacji.

 

Biuro to liczyło i nie tylko to biuro:

-ażde przesunięcie okna to było 100zł,

 

A to juz jest IMHO paranoja - przesuniecie okna nie wplywa w prawie zaden sposob na konstrukcje i takie cos moze klepnac kierownik budowy. Ja robie okna calkiem inne niz w projekcie, gdybym mial placic 100 pln za kazda zmiane okna, poszedlbym z torbami :-)

 

- zmiana stropu z terrivy(oryginalny projekt) na lany to kolejne 650 zł i mnóstwo takich pierdułek zaważyło na tym, że mamy indywidualny.

 

To tez moze klepnac kierownik budowy. Moj "zaprojektowal" (czyt. przekserowal to co do kazdego projektu;) terive, a dopiero w trakcie budowy przeliczyl na monolit i taki zrobilismy. Nie ma nawet sladu w projekcie ze byly jakies zmiany. Ktos to bedzie sprawdzal ? :D Wazne przeciez, ze zgodnie ze sztuka budowlana zrobione.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.Mam pytanie odnosnie okien do poddaszy ponieważ muszę zakupic 6 sztuk o rozmiarze 78x118 i dylemat polega na tym czy wybrac firmę velux czy fakro czy okpol?Cenowo wygrywa okpol ale parametry tego okna są identyczne jak z pozostałymi.Chodzi mi o taki model

http://www.okpol.pl/strona/okna_termo_otv_bh

Za takie okno plus kołnierz do pokryc falistych zapłaciłbym około 830zł za sztuke natomiast velux model GZL 1059

http://www.velux.pl/Produkty/Okna_do_poddaszy/H0015.htm?pid=H0015

plus kołnierz do pokryć falistych wyszedłby mnie około 990 zł za sztuke i tak samo przedstawia sie fakro model FTS-V

http://www.fakro.pl/htmli/77.php

Pomózcie bo każdy grosz sie liczy a nie chcę włożyć jakiegos badziewia.Od tygodnia siedze w necie ale jakos sie nie umiem zdecydować.W was nadzieja na lepsze jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie ale czy nikt z was nie ma okien firmy Okpol u sia?

Może podzieliłby sie wrażeniami z posiadania takiego okna.Okpol to przecież nie jest byle jaka firma parametry ma takie same jak giganci Fakro czy Velux a cena jest o wiele niższa .Dlaczego czyzby coś było nie tak z ta firmą?Czy wszyscy promuja Fakro i Velux dlatego Okpol jest w tyle?Myslę że to tak jak z Volkswagenem a Skodą .Skoda ma 95% częsci Volkswagena ale czy wybrałbyś Skode czy Volkswagena?Myslę żę te drugie bo ma wyrobioną renomę.Nie wiem co wybrac nadal.Pomocy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie ale czy nikt z was nie ma okien firmy Okpol u sia?

 

W OBI albo Praktikerze (chyba OBI), czy ktoryms markecie byla teraz promocja na okna polaciowe made by OKPOL za 540 pln z kolnierzem :) Nie mam pojecia jaki model ale wymiary chyba takie jak szukasz. Choc ja bym sie je bal kupic ;-) Sam bede niedlugo potrzebowal 9 sztuk wiec pomalu sie zaczynam interesowac.. :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam Ziomków. Proszę napiszcie czy u kogoś z Was wylewki robiła firma BARNABAS. Mam od nich oferte wylewek na 13,5 zł tylko robocizna, więc cena jest dla mnie dobra 8) , tylko nie widziałem ich końcowego efektu - CZY RÓWNO ROBIĄ TE WYLEWKI :D

 

robili u mnie u mojego znajomego - obydwaj jestesmy bardzo zadowoleni

ostatnio nawet facet ktory ma panele klasc poogladal i sie zachwycal " pod panele idealne "

moge wiec spokojnie polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...