Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Mi projektantka mówiła, że po 700 zł.

 

no tak mówiła ... tylko że gdzie??? obdzwoniłem trzy tartaki i wszedzie 900 pln (impregnacja zanurzeniowa)

W Rybniku przy ulicy Obwiednia Południowa (ta obwodnica od Wodzisławskiej do ronda chwałowickiego) jest banner z więźbą po 699 (z transportem). Nie odpisałem numeru telefonu.

Co do impregnacji zanurzeniowej to nie ma się co podniecać. Mokre drzewo zaraz po przetarciu łyka niewiele impregnatu bo... jest mokre a kolor nadaje barwnik a nie impregnat, który przeważnie jest bezbarwny. Lepiej przesuszyć na placu i samemu przemalować. Impregnację próżniową robił tartak w Czyżowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie.Udało mi się znaleśc i zakupić okna na poddasze firmy velux za 729 zł. sztuka pl.Teraz poszukuje i mam nadzieje ża mi może pomożecie znaleść jakąś firmę lub sklepu albo hurtowni co ma tanie ale dobre okna PCV.Chyba teraz ludzie montują pięcio komorowe co nie?Pozdrawiam was i czekam na jakąkolwiek pomoc w namiarach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się obiło że Rydułtowy też. Radlin przymierza się do programu redukcji niskiej emisji (do 60% dopłaty) i być może też będą ułatwiali zakup węgla po ludzkich cenach. Póki co jest to melodia przyszłości, martwi mała ilość gospodarstw, które zadeklarowały chęć przystąpienia do programu - zaledwie 165. Jedyna nadzieja, że ludzie się tym zainteresują kiedy program faktycznie ruszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientowalem się jeszcze w tym temacie, ale na stronie jest napisane:

 

"Po 7 ton węgla typu ekogroszek mają zapewnione mieszkańcy, uczestniczący w programie likwidacji niskiej emisji, którzy otrzymali dotację na modernizację ogrzewania w związku z wymianą kotła węglowo-mułowego na kocioł z mechanicznym lub automatycznym podawaniem paliwa stałego (ekogroszek) mający zaświadczenie z Instytucji posiadającej certyfikat Polskiego Centrum, Badań i Certyfikacji (tzw. Atest). "

 

http://www.rybnik.pl/index.php?id=223&p=news,11,show,4372

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego? W końcu skoro poniosłeś wszystkie koszty sam to wsparcie tym bardziej się należy. Ja bym na pewno zadzwonił. A Rybnik nic nie dopłaca do nowego kotła?

 

niektóre przepisy są niedorzeczne: UM Rybnik dofinansowuje do 2500 zł nowe kotły ale tym którzy wprowadzili się przed 2002, solary też dofinansowują ale nie tym którzy budując nowy dom mają ochotę zainwestować w urządzania enarogoszczędne tylko tym którzy juz mieszkają iles tam lat. w końcu jak ktoś stawia chałupe za parę setek to co tam dla niego 8 tyś na nowy kocioł? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale ten układ też zużywa sporo energii elektrycznej. Słyszałem, że pod 2 tys PLN/rok ale nie wiem czy to prawda.

 

Prawda :) Ale oczywiscie wszystko zalezy od wielu czynnikow, jak to z ogrzewaniem bywa. 2 tys pln / rok to i tak nadal wielki komfort - zaleta nad np. weglem jest to ze rozbijasz sobie koszt na caly rok i placisz "haracz" po te ~300 pln / 2 m-ce, a nie musisz jednorazowo kupic wegla za 2-3k pln :)

 

A sa ludzie ktorzy schodza do 100 pln / mc liczac tylko w sezonie! Ale to trzeba miec juz bardzo energooszczedna chaupke :) Ja daje 20cm styro na sciany i 30cm welny w dach ale mam spore przeszklenia, niezbyt energooszczedne okna (wykuszowe, na szczescie od poludniowo-zachodniej i poludniowo-wschodniej strony) i sporo okien polaciowych (9) :-))

pozdr.

 

Powiedzcie mi, 2 tyś, ale przez cały rok czy tylko w sezonie grzewczym? I jaki duży dom?

A latem wodę też pompa ogrzewa?

 

A ile energii zużywa piec z podajnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale wiem ze od 2 tyg nie moge flotu kupic ...na zapisy i tylko przez jakas firme ktos wymyslił chyba społki weglowe ze założą jakaś cholerna firme której puszcza cały przerób przez łapy oczywiscie nie za free..w zeszłym roku zadzwoniłem i do 3ech dni miałem zadana ilość teraz ...lipa szlag mnie trafi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...