Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

...Mam nadzieje, że będziemy się wspierac :)))

a ja bardzo chętnie, pozdrawiam budującą sąsiadkę :)

 

...Niedługo planuję pierwsze zakupy materiału.

My chyba zaczekamy z zakupami do wiosny...może jeszcze stanieją...mówią że nie ma potrzeby robić zapasów przez zimę...no zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uruchamiam właśnie kredyt i żeby zabrać drugą transzę w grudniu po wysokim kursie franka to musiałbym zrobić zakupy i mieć jakieś faktury z pierwszej transzy. Stal już chyba znacznie staniała, nie wiem czy wiosną bedzie tańsza, poza tym kolega pracuje w składzie budowlanym to może na porotherm mi zrobi depozyt, żebym nie musiał odbierać, generalnie zresztą wspominał, że zimą zawsze było najtaniej, ale po zeszłorocznej akcji z materiałami budowlanymi to trudno coś wyrokować. Pewnie kupię jeszcze drzewo i bloczki betonowe, cement itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że zimą zawsze było najtaniej, ale po zeszłorocznej akcji z materiałami budowlanymi to trudno coś wyrokować.

 

Zimą będzie taniej jeżeli będzie mroźna bo wtedy ludzie nie budują i materiał stoi na składach w nadmiarze, jeżeli będzie łagodna to ceny mają prawo się utrzymać...poczekamy, będziemy obserwować...

Na razie kredytu nie bierzemy bo zaczniemy z oszczędności ale trzeba będzie się z tym zmagać w przyszłym roku niestety :( na razie jeszcze luzik ale myślimy o kredycie z dopłatami od państwa.

A mam pytanie. Jakie robicie ściany jednowarstwowe czy dwuwarstwowe? W projekcie mam dwuwarstwową ale budowlańcy i architekt namawiają na tą drugą. Hmm podobno dwuwarstwowa wychodzi taniej i jest cieplej ale ściana nie oddycha i moze sie pojawiać pleśń czy coś tam. No nie możemy się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm podobno dwuwarstwowa wychodzi taniej i jest cieplej ale ściana nie oddycha i moze sie pojawiać pleśń czy coś tam. No nie możemy się zdecydować.

 

Oddychanie ściany i skutki jego braku to jeden z mitów... Jeśli poprzez ścianę zachodzi jakaś wymiana powietrza to jego ilość nie zapewnia nawet minimalnego poziomu wentylacji pomieszczeń. A to właśnie słaba wentylacja sprzyja pojawianiu się grzyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że zimą zawsze było najtaniej, ale po zeszłorocznej akcji z materiałami budowlanymi to trudno coś wyrokować.

 

Zimą będzie taniej jeżeli będzie mroźna bo wtedy ludzie nie budują i materiał stoi na składach w nadmiarze, jeżeli będzie łagodna to ceny mają prawo się utrzymać...poczekamy, będziemy obserwować...

Na razie kredytu nie bierzemy bo zaczniemy z oszczędności ale trzeba będzie się z tym zmagać w przyszłym roku niestety :( na razie jeszcze luzik ale myślimy o kredycie z dopłatami od państwa.

A mam pytanie. Jakie robicie ściany jednowarstwowe czy dwuwarstwowe? W projekcie mam dwuwarstwową ale budowlańcy i architekt namawiają na tą drugą. Hmm podobno dwuwarstwowa wychodzi taniej i jest cieplej ale ściana nie oddycha i moze sie pojawiać pleśń czy coś tam. No nie możemy się zdecydować.

 

ja buduję porotherm 30 plus styropian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie. Jakie robicie ściany jednowarstwowe czy dwuwarstwowe? W projekcie mam dwuwarstwową ale budowlańcy i architekt namawiają na tą drugą. Hmm podobno dwuwarstwowa wychodzi taniej i jest cieplej ale ściana nie oddycha i moze sie pojawiać pleśń czy coś tam. No nie możemy się zdecydować.

 

Tylko dwuwarstwowa! :)

 

Sciana dwuwarstwowa jest znacznie cieplejsza przy podobnej (lub tylko ciut wyzszej) cenie. Ja mam sciane z Porothermu 25 i zamierzam ocieplic 20cm styro. Bede wtedy mial sciane grubosci jednowarstwowej (~45cm) z U = 0,17. Jednowarstwowa to U 0,31, czyli roznica naprawde spora.

 

Wszystko jeszcze zalezy czym zamierzasz ogrzewac. Im drozsze medium tym lepiej miec cieplejsze sciany. Rowniez sposob ogrzewania moze wymuszac lepsze ocieplenie - np. ogrzewanie tylko pompa ciepla lub/i tylko przy ogrzewaniu podlogowym ogranicza wydajnosc kotlowni i mozliwosci oddawania ciepla, tym samym wymusza wieksza energooszczednosc budynku.

 

Tak czy siak - ja polecam sciane dwuwarstwowa. Kosztuje podobnie, a jest "cieplejsza".

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezposrednio do muru, ale kolki montazowe sa tak dlugie ze da sie zamontowac przez styro.

 

A mozesz powiedziec jak toto sie ma do izolacji przeciwwilgociowej ? Czy otwory pod te naswietla miales wykonane wczesniej ? (czyt. czy masz nad nimi normalne nadproza?). Patent calkiem fajny i niedrogi, mam duze piwnice bez ani jednego okna - z tym ze nie mam tam zostawionych zadnych otworow wiec pewnie montaz bylby klopotliwy (czyt. trzebaby wykonac najpierw nadproze, a potem wykuc odpowiednia dziurke :)

 

Mozesz napisac, jak to bylo u Ciebie?

Dzieki z gory :)

pozdr.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświetlacze możesz kupić od ręki w Budozbycie w Rybniku. Też się tym interesowałam, ale w końcu zrobiliśmy takie betonowe murki, można to sobie obejrzeć,( choć niezbyt dokładnie widać bo nie robiłam zbliżeń), klikając na odnośnik w moim podpisie. Jak będziesz potrzebować to zrobię bliższe fotki jak to wygląda u nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświetlacze możesz kupić od ręki w Budozbycie w Rybniku. Też się tym interesowałam, ale w końcu zrobiliśmy takie betonowe murki, można to sobie obejrzeć,( choć niezbyt dokładnie widać bo nie robiłam zbliżeń), klikając na odnośnik w moim podpisie. Jak będziesz potrzebować to zrobię bliższe fotki jak to wygląda u nas.

 

Dzięki! Zapytam w budozbycie. A te murki, to kotwiliście jakoś w murze czy są oddylatowane? Murowane na jakimś fundamencie? Wyszłoby to napewno taniej, ale nie wiem jak by się za to zabrać... ściana u mnie nie jest zasypana i trzeba by pewnie najpierw zasypać i dobrze zagęscić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...