Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie ile się czeka na podłączenie prądu?

Znajoma męża z W-wia złożyła wniosek i powiedzieli jej, że we wrześniu będzie miała prąd na działce :-?

Budowę chcą zacząć na wiosnę....

 

Witaj !!! No niestety długo to trwa :( My składaliśmy pod koniec maja i do dziś jeszcze słupa nie ma. Na razie tym się nie martwię bo zaczynamy na wiosnę i mam nadzieję ze to tego czasu coś ruszy w każdym razie obiecali do końca listopada zrobić...mamy połowę miesiąca hmm :o Jak będzie to zobaczymy.

 

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ile się czeka na podłączenie prądu?

 

Ja w październiku 2007 podpisałem umowę z ZE na przyłączenie do sieci, w styczniu 2008 zamontowali już skrzynkę na słupie. Tyle że słup miałem już w granicy.

U nas z kolei było prędko:

7 maja dostaliśmy warunki przyłączenia prądu- przyszła umowa, na której jest napisane, że do 31 lipca muszą nam podłączyć ten prąd.

19 czerwca podłączyli nam skrzynkę na słupie, mąż w poniedziałek 23 czerwca jechał do energetyki z tym protokołem podłączenia i babka mu powiedziała, że do 3 dni mają założyć licznik. 24 czerwca był na działce, zajrzał do skrzynki.... Licznik jest . Na drugi dzień od złożenia zgłoszenia podłączyli nam ten prąd. Brawo dla energetyki! Podlegamy pod Vattenfal -Wodzisław Śl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malmuc - dzięki :D

duszek - kurcze....ty mi tu nie ściemniaj :lol:

 

jak tak czytam tutaj o zmaganiach z budową to norrrrmalnie mi jakoś lżej że to już za mną :D - nie chciałabym jeszcze raz przez to teraz przechodzić :wink: - z czasem pewnie minie i wpadną do głowy nowe pomysły :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malmuc - dzięki :D

duszek - kurcze....ty mi tu nie ściemniaj :lol:

 

jak tak czytam tutaj o zmaganiach z budową to norrrrmalnie mi jakoś lżej że to już za mną :D - nie chciałabym jeszcze raz przez to teraz przechodzić :wink: - z czasem pewnie minie i wpadną do głowy nowe pomysły :lol:

daggulka- ja się cieszę, że mamy te @#*^%$*) fundamenty za sobą. Bagno takie było, że hoho

Przy okazji

Wszystkiego naj naj

 

http://www.e-kwiaty.pl/images/bo107-d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla energetyki! Podlegamy pod Vattenfal -Wodzisław Śl.

 

Ja tez tam podlegam a sprawa toczy sie od maja wiec jeszcze na razie nie mam co bić brawo hihi ale może dlatego tak długo to trwa bo ciągną całą nitkę pod działkę...nie było żadnego słupa wcześniej nic...robią nitkę i przyłącza od razu do kilku działek...na razie się nie stresuję tym zwlekaniem z ich strony bo budowa najwcześniej w marcu ale z drugiej strony jak przyjdą mrozy i ziemia zamarznie to przecież żadnego słupa nie postawią w śniegu och..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam że tak z innej beczki-ale potrzebna POMOC- maja nam uruchomic piec ling 25 Klimosza z Żor i oswiadczyli już z góry że to będzie kosztować 400,00zł.!!!?czy ktoś z Was płacił za uruchomienie pieca???-przy zakupie nawet o tym nie wspomnieli a cena jego nie była mała!!!dzięki serdeczne za odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla energetyki! Podlegamy pod Vattenfal -Wodzisław Śl.

 

Ja tez tam podlegam a sprawa toczy sie od maja wiec jeszcze na razie nie mam co bić brawo hihi ale może dlatego tak długo to trwa bo ciągną całą nitkę pod działkę...nie było żadnego słupa wcześniej nic...robią nitkę i przyłącza od razu do kilku działek...na razie się nie stresuję tym zwlekaniem z ich strony bo budowa najwcześniej w marcu ale z drugiej strony jak przyjdą mrozy i ziemia zamarznie to przecież żadnego słupa nie postawią w śniegu och..

 

Nie stresuj sie - Vattenfall jak widac dotrzymuje umow :) Ja podpisalem umowe w okolicy pazdziernika i prad mialem w styczniu/lutym - nie pamietam juz dokladnie ale wyrobili sie w terminie :) Ciagneli prad dla 7 dzialek - postawili 3 nowe slupy i kopali ~150m do najblizszego trafo. Calosc instalacji zajela im poltorej dnia :-) Jeden dzien postawili slupy i wykopali row, drugi dzien wlozyli / zawiesili kable, zasypali wykop i postawili 7 eleganckich skrzynek wszystkim dzialkom :) Slup mam po drugiej stronie drogi i kabel do mnie puscili elegancko w ziemi - mieli z 20m do wykopania :)

 

Co do tego, ze w zime nie wykopia - nie przejmowalbym sie. U mnie byla ekipa z nowiutenka minikoparka (z tych troche ciezszych) i wiertnica do ziemi. Wykop ~2m pod taki slup to dla nich pare minut wiercenia. I pamietam, ze wtedy bylo zimno i padal snieg :)

 

Ogolnie jezeli chodzi o zalatwianie spraw budowlanych to dla vattenfalla daje 10 punktow / 10. Zeby tak wszystkie sprawy dalo sie zalatwic jak z nimi! Dwa razy u nich tylko bylem i trzy podpisy zlozylem (raz ich przedstawiciel podjechal do mnie) i mam prad na dzialce i umowe! Totalnie bezproblemowo.

 

Natomiast dla wodociagom wodzislawskim daje 1/10, obsluga przefatalna (bardzo mila ale totalnie niezorganizowana). Z woda walczylem ponad pol roku i sam musialem kopac ~200m, inaczej koszty nie wynioslyby ~3k pln tylko jakies 10k. Ogolnie bylem w ich siedzibie chyba z 20 razy i samemu wszystko trzeba zalatwiac (pozwolenia, uzgodnienia branzowe, nawet wymyslic trase wodociagu trzebabylo samemu bo ciolki nie potrafia z mapy wyczytac gdzie sa ich wodociagi!!!!). Koszmar :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast dla wodociagom wodzislawskim daje 1/10, obsluga przefatalna (bardzo mila ale totalnie niezorganizowana). Z woda walczylem ponad pol roku i sam musialem kopac ~200m, inaczej koszty nie wynioslyby ~3k pln tylko jakies 10k. Ogolnie bylem w ich siedzibie chyba z 20 razy i samemu wszystko trzeba zalatwiac (pozwolenia, uzgodnienia branzowe, nawet wymyslic trase wodociagu trzebabylo samemu bo ciolki nie potrafia z mapy wyczytac gdzie sa ich wodociagi!!!!). Koszmar :)

pozdr.

 

No właśnie u nas z wodą jest bardzo podobnie bo też musi być ciągnięcie nitki jakieś 150 m...nasza działka na końcu ślepej uliczki i tak samo załatwiamy to z wodociągami wodzisławskimi. Najgorsze jest to że koszt całej inwestycji musimy sami pokryć a wyniesie jakieś 10 tys. masakra jakaś tyle kasy za przyłącze wody. To jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe bo przecież przez całe życie będziemy im płacić za tą wodę wiec nie mogę pojąć dlaczego firma nie robi tych przyłączy we własnym zakresie tak jak np Vatenfal. Na razie zwlekamy z załatwianiem spraw zwiazanych z wodą bo dowiedzieliśmy się że od stycznia mają zmieniac się przepisy i możliwe że gmina będzie musiała pokryć koszty przyłączy we własnym zakresie na prośbę co najmniej dwóch budujących. My płacilibyśmy tylko z projekt i takie tam drobnostki ale jakoś w to nie wierzę. U nas w tej nitce od wiosny powstaną 4 nowe domy więc jakoś razem spróbujemy pokryć te koszta bo to przesada 10k za przyłącze płacić, powariowali, tutaj już się na nich denerwuję. A czy możesz bardziej rozwinąć jak wygląda te kopanie samemu żeby z 10k zrobiło się 3k. Bardzo pomocne by to było dla nas bo od dawna temat woda powoduje u mnie mroczki przed oczami i zawroty głowy foch!!!

 

Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ile się czeka na podłączenie prądu?

 

Ja w październiku 2007 podpisałem umowę z ZE na przyłączenie do sieci, w styczniu 2008 zamontowali już skrzynkę na słupie. Tyle że słup miałem już w granicy.

 

z reguły plany pokrywają się z rzeczywistością. energetyka zmienia terminy, gdy powstają większe inwestycje i trzeba przesunąć ekipy.

pamiętam, że obiecano nam podłączenie po 7 miesiącach w maju 2007, a gdy przyjechaliśmy z wakacji i nic nie było, to po interwencji wykonano nam je w niecały tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja umowę z Vattenfallem podpisywałem we wrześniu 2004, z terminem podłączenia 15.04.2005. Musieli dla mnie postawić słup a przy okazji wymieniali linię z gołych drutów na kabel napowietrzny. Kiedy zbliżał się termin zacząłem ich poganiać i nękać. W sumie zrobili dokładnie w tym dniu, który był zapisany w umowie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u nas z wodą jest bardzo podobnie bo też musi być ciągnięcie nitki jakieś 150 m...nasza działka na końcu ślepej uliczki i tak samo załatwiamy to z wodociągami wodzisławskimi. Najgorsze jest to że koszt całej inwestycji musimy sami pokryć a wyniesie jakieś 10 tys. masakra jakaś tyle kasy za przyłącze wody.

 

U mnie jest taka sytuacja ze prawie w tym samym czasie zaczelo budowac sie ~6 domow i wszyscy mniejwiecej w tym samym czasie zlozyli papiery do wodociagow o warunki podlaczenia (potrzebne do pozwolenia na budowe). Wodociagi wiec bardzo dobrze wiedzialy, ze powstaje w tym miejscu malutkie nowe osiedle i gdyby byla to normalna firma - wszystko by zgrala. A wiedziala o tym dobrze (tak wynikalo z rozmow). Ale gdzie tam! Dwa domki to pracownicy wodociagow i oni mieli wode jako pierwsi - pociagniete gdzies od dwoch roznych juz wybudowanych sasiadow. Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze ciagneli te nitki rurka fi32, czyli taka rurka ze nikt inny juz sie nie mogl pod to podpiac ! I "dzieki" temu zamiast kopac 20m, musialem kopac 200m rownoleglym rowem, zeby puscic druga nitke. Czy to jest normalne?? :)

 

Nie wiem czemu ale wydaje mi sie, ze wodociagi robily wszystko zeby utrudnic mi dostep do tej cholernej wody! Tez w tym samym czasie razem ze mna o wode starali sie inni sasiedzi (przez ktorych dzialke ostatecznie kopalem) i nikt o tym w wodociagach nie wspomnial. Twierdzili, ze jedyna mozliwosc to kopac z drugiej strony, gdzie musialbym przekopac sie przez wybetonowany plac cieplowni... Sam musialem gdzies na lewo zalatwiac sobie mapki z ich planami i dopiero jak z nimi poszedlem to okazalo sie, ze jednak da sie blizej i prosciej.. Eh - poprostu brak jakichkolwiek checi pomocy czlowiekowi. Obsluga mila i sympatyczna ale nic wiecej.

 

To jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe bo przecież przez całe życie będziemy im płacić za tą wodę wiec nie mogę pojąć dlaczego firma nie robi tych przyłączy we własnym zakresie tak jak np Vatenfal.

 

Teoretycznie robi - mozna im to zlecic, ale ceny maja z kosmosu.

 

Na razie zwlekamy z załatwianiem spraw zwiazanych z wodą bo dowiedzieliśmy się że od stycznia mają zmieniac się przepisy i możliwe że gmina będzie musiała pokryć koszty przyłączy we własnym zakresie na prośbę co najmniej dwóch budujących. My płacilibyśmy tylko z projekt i takie tam drobnostki ale jakoś w to nie wierzę. U nas w tej nitce od wiosny powstaną 4 nowe domy więc jakoś razem spróbujemy pokryć te koszta bo to przesada 10k za przyłącze płacić, powariowali, tutaj już się na nich denerwuję. A czy możesz bardziej rozwinąć jak wygląda te kopanie samemu żeby z 10k zrobiło się 3k. Bardzo pomocne by to było dla nas bo od dawna temat woda powoduje u mnie mroczki przed oczami i zawroty głowy foch!!!

 

Najdrozsze w tym wszystkim i w zasadzie jedyne, na czym mozesz oszczedzic - to kopanie. Wodociagi biora bodaj 22 pln / mb wykopu (nie wiem nawet czy to nie cena netto). Czyli ja zaplacilbym 200 * 22 = 4,4k pln. Ja jak pisalem - kopalem sam. Wypozyczylem sobie minikoparke bez operatora na 3 dni i calosc wykopalem (2 dni) i po montazu zakopalem (1 dzien). Wyszlo 750 pln za wypozyczenie + paliwko - w sumie jakies 1,2k pln. Czyli 3,2k pln w kieszeni :)

 

Pozostalych kosztow nie zmniejszysz ale te juz sa w miare normalne. Rura fi50 to ~9 pln / m, trojniki / kolanka 30-50 pln / szt no i pare stowek za sam licznik z zaworami.

 

Ja ostatecznie robilem to przylacze z trzema sasiadami - poniewaz bylem najdalej, wyszlo mnie to najwiecej - w sumie jakies 2-3k pln (z projektem, wykopami, podlaczeniem etc, na gotowo juz:) W czworke nawet z kopaniem przez wodociagi powinniscie sie spokojnie zmiescic w kwocie 10k pln / wszystkich, kopiac samemu - jakies 7k pln / 4 = 1,75k pln / glowe - ogolnie nie jest zle :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...