Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

jestem w prawdzie z Jastrzębia, ale nie znalazłem GRUPY JASTRZĘBIE więc dołączam się do GRUPY RYBNIK :)

Jesteśmy na etapie PnB.

Nasz projekt to http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=497 z małymi zmianami.

Aktualnie szukam blaszaka/garażu na narzędzia.

 

Może macie coś do odsprzedania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam dziękujemy za wyjaśnienia!!!! Będziemy myśleć też w tym kierunku by zminimalizować te koszty przyłączy wody. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Bo to że kopałeś sam to rozumie (wynajęcie kopary we własnym zakresie etc.) Ale całe przyłącze wody robiły już same wodociągi wodzisławskie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam dziękujemy za wyjaśnienia!!!! Będziemy myśleć też w tym kierunku by zminimalizować te koszty przyłączy wody. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Bo to że kopałeś sam to rozumie (wynajęcie kopary we własnym zakresie etc.)

 

Wynajem samej minikoparki - kopalem sam, w sensie doslownym (zostalem operatorem na te 3 dni, he he :-) Jak masz chlopa co nie ma dwoch lewych rak, jezdzi samochodem, a juz tym bardziej np. byl w wojsku i jezdzil czolgiem, albo brata / kuzyna / syna ktory namietnie pogrywa w Xboxa, Playstation czy cos innego - spokojnie po 30 min treningu bedzie kopal z taka sama szybkoscia jak zawodowiec z paroletnia praktyka ;-) Duzo jeszcze zalezy od terenu - jak prosty to tym bardziej, jak pagorkowaty to najwyzej troche siwych wlosow dostanie na glowie, bo ten sprzet (szczegolnie z rozsuwanymi gasienicami) wytrzymuje calkiem duze przechyly :-)

 

Ale całe przyłącze wody robiły już same wodociągi wodzisławskie tak?

 

Tak, tutaj nic nie zdzialasz - rury musza byc od nich i oni musza zrobic sama instalacje. Ale to naprawde nie jest duzy koszt w porownaniu do calosci. Ja im zreszta tez pomagalem w rozciaganiu tych ~200m rur - przyjechalo 4 chlopa i wiecej przegadalismy i napilismy sie kaw niz przerobilismy - samo rozciagniecie rur to byla moze godzina roboty :) Na drugi dzien przyjechali inni fachmani ze specjalna zgrzewarka i zlaczkami i w nastepna godzine calosc "zazbroili" (lacznie z instalacja licznikow w naszych tymczasowych studzienkach :)

 

Zapomnialem dodac, ze przy kopaniu mielismy mala wpadke - juz w miejscu, gdzie miala byc wcinka do istniejacego wodociagu wykopalismy koparka tylko ~60cm, reszta recznie, zeby nie uszkodzic rury. Miejsce, gdzie przebiegal wodociag znalezlismy bardzo latwo - inaczej przebiegaly warstwy i to miejsce bylo wyjatkowo miekkie. No i tak sobie kopiemy i kopiemy, znalezlismy w koncu rure - poglebiamy wykop, wybieramy ile sie da pod nia, poszerzamy wykop (zeby instalatorzy mieli latwiej) i nagle dup - zrobilismy fontanne! ;-) Moj ojciec sie machnal i przywalil z ostrej sztychowki prosto w rure fi50 :-) Panika, bo to juz sobota popoludniu, woda sie leje, wykop zaczyna przypominac rzeke ;) Ale spoko - telefon do wodociagow i zaraz przyjechal jakis gosc, ktory zacisnal rure i wstawil tymczasowa mufke (w tym miejscu i tak mial byc wstawiany trojnik..). Calosc "imprezy" kosztowala dodatkowo jakos 200-250 pln - poltorej godziny serwisu z dojazdem + koszt bodaj 20m3 wody, choc defakto wylecialo moze 2-3 m3 :)

 

Ale mala uwaga - jezeli projektowany wodociag bedzie sie przecinal z pradem - radze baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo uwazac, bo uszkodzenie kabli energetycznych to juz koszt rzedu 2-3k pln. W tym wypadku lepiej rzeczywiscie zastanowic sie, czy nie wziasc do tego wodociagow - one w razie uszkodzenia kabla beda ponosic odpowiedzialnosc za uszkodzenie :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem w prawdzie z Jastrzębia, ale nie znalazłem GRUPY JASTRZĘBIE więc dołączam się do GRUPY RYBNIK :)

Jesteśmy na etapie PnB.

Nasz projekt to http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=497 z małymi zmianami.

Aktualnie szukam blaszaka/garażu na narzędzia.

 

Może macie coś do odsprzedania :)

 

Cześć ... ja od czerwca 2008 już nie z Jastrzębia :wink: :lol: - ale duszą cały czas jeszcze tak, a fizycznie niedaleko :D (10km) .

Garaż blaszak mam na zbyciu , ale musiałabym z małżem pogadać kiedy chciałby się go pozbyć (graty trza stamtąd wynieść :wink: ).

Domek z projektu bardzo miły , funkcjonalny i co najważniejsze nieskomplikowany a tym samym stosunkowo tani w budowie :wink: - gratuluję wyboru.

Jakbyś coś potrzebował, to pytaj .

Pozdrawiam, Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Czy mozecie sie podzielic adresami i cenami, gdzie kupowaliscie wiezbe dachowa ? Mam wycene na ok. 690 pln ale to netto i jeszcze + 100 pln netto / impregnacje cisnieniowa. Czyli wychodzi ok. 970 pln brutto / 1m3. Czy to nie troche za drogo ? :) Po ile kupowaliscie, gdzie, i czy jestescie zadowoleni ?

 

Dzieki z gory,

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ile się czeka na podłączenie prądu?

 

Ja w październiku 2007 podpisałem umowę z ZE na przyłączenie do sieci, w styczniu 2008 zamontowali już skrzynkę na słupie. Tyle że słup miałem już w granicy.

 

Ja mam słup na działce, więc moze nie będzie tak źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam do sprzedania stemple budowlane. Wysokość około 3 metry, solidne, a przede wszystkim proste i tylko raz użyte.

Do sprzedania jest około 150 sztuk w cenie 4,5 zł za sztukę.

Do odebrania w Wyrach koło Mikołowa.

 

Dodatkowo mam do sprzedania 16,5 metra kabla ziemnego do podłączenia szafki licznikowej z rozdzielką budowlaną lub rozdzielką domową.

Parametry: 16,5 metra długość, 4 x 10 mm,

 

Sprzedam za przysłowiowe grosze paletę pustaków stropowych.

 

kontakt: [email protected]

 

Adic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Czy mozecie sie podzielic adresami i cenami, gdzie kupowaliscie wiezbe dachowa ? Mam wycene na ok. 690 pln ale to netto i jeszcze + 100 pln netto / impregnacje cisnieniowa. Czyli wychodzi ok. 970 pln brutto / 1m3. Czy to nie troche za drogo ? :) Po ile kupowaliscie, gdzie, i czy jestescie zadowoleni ?

 

Dzieki z gory,

pozdr.

na grupie Górny Śląsk coś pisali .... poszukaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynajem samej minikoparki - kopalem sam, w sensie doslownym (zostalem operatorem na te 3 dni, he he :-) Jak masz chlopa co nie ma dwoch lewych rak, jezdzi samochodem, a juz tym bardziej np. byl w wojsku i jezdzil czolgiem, albo brata / kuzyna / syna ktory namietnie pogrywa w Xboxa, Playstation czy cos innego

...:) na szczęście nie ma dwóch lewych rąk i całkiem zaradny chłop hihi ale tak szczerze mówiąc jakoś Go w tej koparce nie widze... podejrzewam że więcej byloby przy tym śmiechu niż pożytku albo co gorsze zgryzoty bo już widzę tych sąsiadów zagryzających zęby że im płoty poniszczymy albo podjazdy pięknie wybrukowane :)...juz bym chyba wolała żeby ktoś inny to kopał.

 

Zapomnialem dodac, ze przy kopaniu mielismy mala wpadke - juz w miejscu, gdzie miala byc wcinka do istniejacego wodociagu wykopalismy koparka tylko ~60cm, reszta recznie, zeby nie uszkodzic rury. Miejsce, gdzie przebiegal wodociag znalezlismy bardzo latwo - inaczej przebiegaly warstwy i to miejsce bylo wyjatkowo miekkie. No i tak sobie kopiemy i kopiemy, znalezlismy w koncu rure - poglebiamy wykop, wybieramy ile sie da pod nia, poszerzamy wykop (zeby instalatorzy mieli latwiej) i nagle dup - zrobilismy fontanne! ;-) Moj ojciec sie machnal i przywalil z ostrej sztychowki prosto w rure fi50 :-) Panika, bo to juz sobota popoludniu, woda sie leje, wykop zaczyna przypominac rzeke ;) Ale spoko - telefon do wodociagow i zaraz przyjechal jakis gosc, ktory zacisnal rure i wstawil tymczasowa mufke (w tym miejscu i tak mial byc wstawiany trojnik..). Calosc "imprezy" kosztowala dodatkowo jakos 200-250 pln - poltorej godziny serwisu z dojazdem + koszt bodaj 20m3 wody, choc defakto wylecialo moze 2-3 m3 :)

No to przygody mieliście z tą wodą...widzisz dobrze że Wam w tych wodociągach nie powiedzieli że jak se sami kopiecie to se teraz sami naparawiajcie bo tego bym się właśnie najbardziej obawiała przy takich robotach na własną rękę, ale dobrze że u Was skończyło się tylko na małej rzece.

Trzeba się wkońcu zabrać za tą wode i coś postanowić, myślę że udałoby mi się załatwić jakąś tanią koparę więc nie ma prolemu z tym. Dzięki za rady bo właśnie nie miałam pojęcia jak to wygląda od takiej strony praktycznej. A tak na marginesie to nie wiem czemu w wodociągach tyle biorą za te kopanie 22 zł za metr bieżący nono

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...:) na szczęście nie ma dwóch lewych rąk i całkiem zaradny chłop hihi ale tak szczerze mówiąc jakoś Go w tej koparce nie widze... podejrzewam że więcej byloby przy tym śmiechu niż pożytku albo co gorsze zgryzoty bo już widzę tych sąsiadów zagryzających zęby że im płoty poniszczymy albo podjazdy pięknie wybrukowane :)...juz bym chyba wolała żeby ktoś inny to kopał.

 

Atam! Mowimy o minikoparce - takiej 1,5t czyli lekutkiej i malutkiej, nie o kilku tonowej fadromie :-)) Aczkolwiek poniszczyc tez mozna - mi sasiad pozwolil zmasakrowac jedna jablon, ktorej i tak sie chcial pozbyc, a stala na drodze - byla juz duza - jakies 5-6m wysokosci, rozgaleziona.. 30 min dstrukcji i byla w kawalkach (najpierw zabawa w machanie i rozwalanie / przewracanie wiekszych galezi, potem wykopana z korzeniami :) Zabawa przednia :D

 

No to przygody mieliście z tą wodą...widzisz dobrze że Wam w tych wodociągach nie powiedzieli że jak se sami kopiecie to se teraz sami naparawiajcie bo tego bym się właśnie najbardziej obawiała przy takich robotach na własną rękę, ale dobrze że u Was skończyło się tylko na małej rzece.

 

Nie no - to ich obowiazek rozwiazywac awarie. Sa do tego przygotowani - w koncu czesto maja awarie jak ktos kopie i przecina ich nitki. Dzial serwisu wodociagow akurat oceniam na duzy plus - szybko, sprawnie, bez marudzenia :)

 

Trzeba się wkońcu zabrać za tą wode i coś postanowić, myślę że udałoby mi się załatwić jakąś tanią koparę więc nie ma prolemu z tym. Dzięki za rady bo właśnie nie miałam pojęcia jak to wygląda od takiej strony praktycznej. A tak na marginesie to nie wiem czemu w wodociągach tyle biorą za te kopanie 22 zł za metr bieżący nono

 

Normalnie kasuja 50-60 pln / h za wypozyczenie z operatorem. W godzine wykopie te 5-8m w zaleznosci od gruntu, czyli 6-12 pln / metr biezacy. 2-4 razy taniej niz wodociagi :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ... ja od czerwca 2008 już nie z Jastrzębia :wink: :lol: - ale duszą cały czas jeszcze tak, a fizycznie niedaleko :D (10km) .

Garaż blaszak mam na zbyciu , ale musiałabym z małżem pogadać kiedy chciałby się go pozbyć (graty trza stamtąd wynieść :wink: ).

Domek z projektu bardzo miły , funkcjonalny i co najważniejsze nieskomplikowany a tym samym stosunkowo tani w budowie :wink: - gratuluję wyboru.

Jakbyś coś potrzebował, to pytaj .

Pozdrawiam, Dagmara.

 

poszła wiadomość na priwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede robic droge dojazdowa do mojej działki..jak lepiej

wybrac troche ziemi i na to jakies kamienie/berga itp + ubic?

czy od razu sypac? bez wybierania ziemi?

 

Jak tam masz humus to jak najbardziej wybrac! Az to nieorganicznej gliny / piasku, czy co tam bedziesz mial :) Humusu nie da sie zagescic i jezeli ma to byc docelowa i porzadnie zrobiona droga - musisz go usunac!

pozdr.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...