Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

piejar mówisz o tej Uchwale z 14 stycznia 2009 bo to świeża sprawa...zobaczymy co z tego wyniknie ale my już tak długo zwlekamy z tym przyłączem wody że trzeba coś zacząć działać wreszcie w tym kierunku :)

Nie. To jest jakieś prawo które mówi o obowiązku pewnych podmiotów do zaopatrzenia w media. Mnie o tym temacie mówił mój kierbud, który budował się w tym samym czasie co ja.

Jemu wodociągacze rybniccy nie chcieli podprowadzić wody pod oddaloną działkę i z tego co wiem - wywalczył. Wiem również, że wywalczył sobie prawo do POŚ mimo, że miasto chciało go podłączyć do sieci. Ustawa musi być gdzieś z lat 2006-2007 lub wcześniejszych. Jak mi się uda to znaleźć to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

piejar jeśli coś znajdziesz to daj znać :) byłabym wdzięczna, bo będziemy walczyć by Miasto pokryło koszty tej inwestycji a im więcej Ustaw na których można się oprzeć tym lepiej...

 

Ewa :) jak dobrze pójdzie to zaczniemy już w marcu ale nie mamy jeszcze nawet fundamentów...dopiero początek :)

 

Marwal My budujemy w Radlinie ale w Chwałowicach mam rodzinkę i znam okolice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mediami to chyba kazdy mial/ma problem.Z energetyka to mialem jazde, kazali czekac do lipca,budowe rozpoczalem w lutym, postanowilem zrobic umowe o wykup,chyba tak to sie nazywa, zrobilem lacze na wlasny koszt ( w warunkach pislalo ze pozostawiona jest petla do mojej dzialki a sam przylacz w granicy dzialki,do domu 13 metrow ), pozniej odsprzedalem im ten przylacz.

z woda juz tak nie szalalem , przyszli jak mialem sciany parteru.w sumie wody do czasu przykrycia stropem parteru zuzylem kolo 5m3 ,sasiad poratowal.tez polecam podobne wyjscie jesli vatenfall leci z wami w bambuko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to?

ustawy z 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, DzU Nr 72, poz. 747 ze zm

Szukam w każdym razie.

Znalazłem:

http://www.maszglos.pl/download.php?id=73

Zauważcie różnicę między przyłączem a siecią. Nie czytałem całości bo mi się nie chce :lol: ale wydaje mi się, że sieć musi robić dostawca. Ostatecznie nie musicie mu przekazać przyłącza choć pewno inaczej nie będą chcieli przyłączyć. Tylko zatrzymanie takiego długiego przyłącza dla siebie pozwoli uniknąć podłączania innych odbiorców do waszej rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja mam 100mb wody do podciągnięcia. Daj coś znać (jakieś szczegóły) - to też będę walczyć :) bo koszty spore...

 

100mb = jeden dzien kopania, ~350 pln za wypozyczenie minikopareczki i dzien w plecy :-) 100mb rury = 500-600 pln. Nie znam tej nowej ustawy ale zeby nie bylo tak, ze zrobia na swoj koszt ale jak postoisz w kolejce i np. potrwa to 2 lata :-) Zalezy, jak bardzo Ci zalezy ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką firmę produkującą okna plastikowe możecie polecić ?

- najlepiej z naszego regionu oczywiście.

 

Mogę napisać jakiej NIE polecam, a mianowicie ROTO z Rydułtów. Trzymajcie się od nich z daleka. Same okna są OK, ale ekipa co je montuje to patałachy kompletne, nie wiedzą co to sznurek i poziomica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką firmę produkującą okna plastikowe możecie polecić ?

- najlepiej z naszego regionu oczywiście.

 

Mogę napisać jakiej NIE polecam, a mianowicie ROTO z Rydułtów. Trzymajcie się od nich z daleka. Same okna są OK, ale ekipa co je montuje to patałachy kompletne, nie wiedzą co to sznurek i poziomica.

 

A czy ktoś posiada wiedzę na temat firmy LEX ze Świerklan lub AP z Żor ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja tez długo szukałam dobrych okien i wybralam firme z Rybnika pana Grzomby na Mikołowskiej.Moze maja troszke drozsze okienka ale wiem ze sa porzadne ,montaż maja szybki i profesjonalny.Ja jestem bardzo zadowolona,wiec moge ich polecic.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś posiada wiedzę na temat firmy LEX ze Świerklan lub AP z Żor ???

LEX nie znam ale okna z AP miałem przez 15 lat w bloku i nie mogę złego słowa o nich powiedzieć (z potrójną szybą!). Do domu jednak ich nie wziąłem bo byli za drodzy. Wziąłem okna Izoterm z Wiejskiej, 3 kom. profil Rehau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam pytanko - jaką cenę macie za wykończenie poddasza (skosów) tj. ocieplenie między krokwie + płyty g-k na stelażu.

Dostałem ofertę 34zeta za 1m2 - oczywiście robocizna.

Jak ktoś może polecic dobrych fachmanów to byłbym wdzięczny.

pozdROWienia

 

cena przyzwoita, jeśli tylko są dobrzy w tym co robią. Dopytaj się o szczegóły: czy liczą sobie dodatkowo za np wykończenie okien dachowych, taśmy z wkładką metalową itp. Przewidzieli w tej cenie ułożenie drugiej warstwy wełny między krokwiami a stelażem i ułożenie paroizolacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam się nie znam na minikoparkach...nie wiem czy dałbym sobie radę :/

 

30 min zabawy i bedziesz kopal jak stary koparkowy :-) Na poczatku jest lekkie przerazenie jak kabina telepie ale 2-3h bedziesz wyprawial tym takie "pajakowe" akrobacje, ze glowa boli :-) Moge Ci potem pare rad dac jakby co :-) Samo kopanie jest nudne jak flaki z olejem - powtarzasz ciagle te same ruchy, to wchodzi w podswiadomosc i po tych 2h wogole o tym nie myslisz :)

 

ale może faktycznie tak trzeba będzie zrobić...bo jak do tej pory znalazłem to biorą min. 50zł od mb.

 

Wow, strasznie drogo. Za 100m zaplacilbys 5 tys pln.. Z wypozyczeniem - nie wiecej niz 350-400 :)

 

Wodę i tak będę robić dopiero jak będą piwnice wymurowane - od razu docelowo do piwnicy. DO tego czasu jakoś dam sobie radę...a tak w ogóle to gdzie można wypożyczać taki sprzęt?

 

508 282 179 - gosc jest z Marklowic. Przywiezie Ci ja na dzialke, odwiezie. Ogolnie bardzo fajny gosc, ma tych kopareczek kilka i z terminami raczej nie ma problemow - zwykle na za 2-3 dni sie da pozyczyc :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , już niebawem razem z żoną rozpoczynamy budowę .... w zasadzie to rozpoczeliśmy przygotowania w zeszłym roku , projekt,pozwolenie,prąd itd. itp. :lol: kupiliśmy troche materiałów, puki co leży w depozycie, a teraz czekamy na ładną pogodę by rozpocząć prace związane z wykopem. Ciesze się że spotkałem tu naszą Rybnicka grupę, chetnie podziele się wiedzą i sam skorzystam che che :) wprawdzie buduje w Jejkowicach :oops: ale od urodzenia mieszkam w Rybniku... czyli 31 lat. No cóz taka była działka .. a że okolica ładna i blisko , grzechem było nie kupić. Pozdrawiam jeszcze raz Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...