Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Witam wszystkich , już niebawem razem z żoną rozpoczynamy budowę .... w zasadzie to rozpoczeliśmy przygotowania w zeszłym roku , projekt,pozwolenie,prąd itd. itp. :lol: kupiliśmy troche materiałów, puki co leży w depozycie, a teraz czekamy na ładną pogodę by rozpocząć prace związane z wykopem. Ciesze się że spotkałem tu naszą Rybnicka grupę, chetnie podziele się wiedzą i sam skorzystam che che :) wprawdzie buduje w Jejkowicach :oops: ale od urodzenia mieszkam w Rybniku... czyli 31 lat. No cóz taka była działka .. a że okolica ładna i blisko , grzechem było nie kupić. Pozdrawiam jeszcze raz Seba

 

Witam, i powodzenia życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam, my również zaczynamy na wiosnę, a przynajmniej mamy taki zamiar. PNB już mamy, rozglądamy się za materiałami, nie wiemy czy już kupować czy jeszcze się wstrzymać i gdzie jest najtaniej?. Budujemy w okolicy Gliwic.

Pozdrawiam wszystkich. :D

 

Przy dużych zakupach i łatwych do porównania tzn. typowych, bloczki, stal, porotherm trzeba dzwonić i nękać i negocjować, negocjować i jeszcze raz negocjować, :D ja też jestem na początku drogi ale już się przekonałem, że można mieć parę tysięcy w kieszeni, ja większość kupowałem w Budozbycie w Rybniku, np. Porotherm 30 po 4.72, ale w każdym zasadzie składzie byli się w stanie ugiąć i dostosować ceny.

Jak będę niedługo nabywał kominy Schiedela - znowu większy wydatek - to będę porównywał i negocjował, wiem jakie chę, ile, wtedy łatwo jest porównać i prosić o finalną wycenę.

Moim zdaniem trudno na przykład porównywać drobniejsze zakupy, ja zatem takie rzeczy kupuję w jednym składze budowalnym i bazuję na wypacowanym rabacie %, licząc na to że mnie nie orżną za dużo. Osobiście zawodowo prowadzę dział handlowy, ale znowu nie mam czasu żeby znowu porównywać wszystko. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje piejar jamaju basiab67. Ja materiały kupiłem w grudniu najeździłem się troche , nadzwoniłem , wybierałem miedzy lubarem i budo - zbytem. Bloczki betonowe "12" kupiłem po 2,8 brutto , stal po 2180 brutto, ytong 36,5 po 128 brutto m2, ponoć to najlepsze ceny od kilku lat ... a czy dobrze zrobiłem okaże się na wiosne, gdyby człowiek wiedział to zaoszczędził by kupe kasy. więźbe kupiłem po 630 zł impregnowana w Istebnej ( wiem że krążą różne opinie o górskich swierkach ale dach sie jeszcze nikomu nie zawalił :) Negocjować było troche łatwiej bo brat też rożpoczyna budowe wiec wszystko x 2:) z dachówka na razie odpuszczam ... zobaczymy co bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwal daj znać jak z kominami też chce je kupić w najbliższym czasie, a co do ceny ostatecznej to wszedzie jest ta sama śpiewka , zawsze mi mówili że super cena, ostateczna, ze cena dla firmy budowlanej itd ale jak przynosiłem niższą wycene z konkurencji zawsze sie przebijali:)też pracuje w handlu tyle że przy oknach , na mnie też działa wycena z konkurencji :p , pod warunkiem że porównuje sie podobny jakościowo materiał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwal daj znać jak z kominami też chce je kupić w najbliższym czasie, a co do ceny ostatecznej to wszedzie jest ta sama śpiewka , zawsze mi mówili że super cena, ostateczna, ze cena dla firmy budowlanej itd ale jak przynosiłem niższą wycene z konkurencji zawsze sie przebijali:)też pracuje w handlu tyle że przy oknach , na mnie też działa wycena z konkurencji :p , pod warunkiem że porównuje sie podobny jakościowo materiał

 

no to mamy okna :lol:

w zamian mogę jakiś sprzęt grająco-odbierający sprawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Czy ktoś może instalował wentylację mechaniczną( Globaltech)?

Mamy kolejny postęp w pracach a mianowicie ławy są już zalane.

Pozdrawiam Wszystkich

Kasia

 

mam od nich wycenę dla mistrala 400 - około 16500 netto!

do tego GWC 8-10tys w zależności od rodzaju. masakra cenowa

 

no wlasnie ja tez zamowilam wycene od global tech i zaproponowali mi mistrala 400 i tez za ryczaltowa kwote 16 500 ciekawe czy maja tylko jedna oferte i przesylaja ja kazdemu bez wzgledu na to jaki byl domek?

w kazdym razie jak wszytsko zliczylam to wychodzi nie 16,5 + 9 za gwc ale jakies 35!!! po pierwsze jesli chce sie miec gwc to trzeba wybrac centrale mistral 400 geo, ktora jest drozsza i oczywiscie drozsze sa sterowniki i przepustnice dodatkowo prace montazowe sa wycenione kosmicznie drogo biorac pod uwage ze nie zawieraja prac ziemnyvh no i wycena nie zawiera czerpni.

Wiec troszke sie zrazilam do tego global- techu tym bardziej ze moja inteligencja poczula sie obrazona jak zobaczylam obliczenia oszczednosci jakie uzyskam po zastosowaniu reku+ gwc- to ze w obliczeniach przyjeto ze do ogrzewania uzywa sie energii elektrycznej mozna uznac za dopuszczalny chwyt marketingowy ale ze zalozyli ze w Polsce panuje klimat syberyjski (200 dni w roku 20 stopni ponizej zera) to juz przesada.

dodatkowo sprawnosc centrali podali 91% kiedy producent podaje 81-90%. Tak wiec jestem troche zniesmaczona ta oferta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tez wycene z ASK (http://www.ask-polska.com.pl) - Brink Renovent hr (z bypasem) za 14000 netto (o GWC nic nie napisali, a może zpaomniałem zapytać, nie pamiętam)

 

Adiqq sam zrob, bedzie z polowe taniej :-) Zaprojektowac pomoze forum ;) Szczegoly wykonawcze ja pewnie bede mial w malym paluszku juz niedlugo to sie chetnie podziele doswiadczeniem, blisko do mnie masz wiec z gory zapraszam jakby co :)

 

PS. deseczki w tym tygodniu powinny byc poczyszczone i policzone - bede pisal na priv :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem instalacja wentylacji mechanicznej to najłatwiejsza do zmontowania instalacja w nowo budowanym domku. Wszystko można ładnie i dokładnie policzyć w kalkulatorze Kossa, dodatkowo trzeba pamiętać o kilku zasadach przy montażu i zawsze będzie działać. Ja miałem 2 lata temu dwie wyceny od firm z Rybnika, jedna z pro-klima a druga już nie pamiętam, ale jedna wynosiła 14000 netto, a druga prawie 16000 zł netto, i w sumie wszystko zrobiłem sam.

 

Kanały kosztowały średnio 200 zł za 10m. U mnie poszło w sumie jakieś 60 m kanałów, łącznie z osprzętem i anemostatami i przepustnicami (w tym jedna z siłownikiem) dałem za to około 1500 zł. Projekt zrobiłem sam w kalkulatorze Kossa, jak pokazywałem projekt przy pytaniach o wycenę instalacji (w sumie 3 firmy) to pytali kto mi to robił że tak dokładnie policzone.

Wykonanie kanałów w całym domu zajęło minie samemu jakieś 4 dni łącznie z kuciem dziur w stropach, przy czym pracowałem popołudniami po godzinach własnej pracy.

Rekuperator Mitstral GEO 400 plus sterowanie RC2, plus wstępna nagrzewnica 1,2kW, plus automatycznie sterowanie GWC/czerpnia z przepustnicą automatyczną kosztował mnie 8850 zł brutto (na razie zamówiony bo czekać trzeba 4 tygodnie).

GWC rurowy 70m wykosztuje mnie około 4500 zł, w tym rury, koparka, studnia rewizyjna i czerpnia.

Czyli cała instalacja z GWC = ok 15 tyś zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Potrzebuję rady, stoję przed dylematem, nastawiłem się na systemy kominowe Schiedela, i tak do kominka kupię Rondo ale co z robić z kotłownią -tu raczej opalanie węglem może flotem, i mam dylemat: jak węgiel to wystarczyłoby Rondo ale co z opalaniem miałem węglowym - flotem ?

Piszą że potrzebny jest droższy Schiedel Plus.

Czy ktoś z Was używa Rondo zwykłego do opalania miałem itp.

Proszę o jakieś opinie jak to jest u Was ?

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kominy murowane z cegły. Systemowe są drogawe przy przekrojach pod 400 cm2 - a takie niby są wymagane do pieców węglowych. Z mojego doświadczenia wynika, że ciąg i tak mocno się tłumi na wlocie do wentylatora albo na czopuchu. Typowy komin z cegły ma 378 cm2 (27x14). Ja obstawiam, że 300 cm2 w zupełności wystarczy dla każdego pieca. Grunt, żeby komin był wysoki i ponad kalenicę oczywiście.

Pewno zaraz się zlecą forumowi poprawiacze :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kominy murowane z cegły. Systemowe są drogawe przy przekrojach pod 400 cm2 - a takie niby są wymagane do pieców węglowych. Z mojego doświadczenia wynika, że ciąg i tak mocno się tłumi na wlocie do wentylatora albo na czopuchu. Typowy komin z cegły ma 378 cm2 (27x14). Ja obstawiam, że 300 cm2 w zupełności wystarczy dla każdego pieca. Grunt, żeby komin był wysoki i ponad kalenicę oczywiście.

Pewno zaraz się zlecą forumowi poprawiacze :D :D :D

 

a w tym kominie z kotłownii murowanym z cegły przy opalaniu miałem, węglem stosowałeś jakiś wkład do środka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosowałem i żałuję. Gadałem o tym z fachmanami i innymi ale wszyscy mi odradzali. Wrzuć sobie wkład jak masz kasę. Pamiętaj o wygodnej wyczystce - zrób sobie ją np w pomieszczeniu sąsiadującym z kotłownią (po drugiej stronie komina) abyś nie musiał nurkować za piec przy czyszczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...