Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś ma doświadczenia z opalaniem kotłem na eko groszek? bardzo prosze o opinie . tzn ile spalił , przy jakiej powierzchni itp

 

w moim przypadku jest tak: 110m powierzchni ogrzewanej (z tego polowa na pol gwizdka 16-18stC) + 50m nieogrzewanej piwnicy. Do tego nieskonczone ocieplenie dachu (tylko 1 warstwa welny, brak plyt GK). W najwieksze mrozy tej zimy (noca -15, dzien bylo cos kolo -10) palilem prawie worek dziennie (czyli niecale 25kg), teraz pol worka na dzien, moze troche wiecej. W tym jest uwzglednione grzanie CWU.

Nie wiem na ile Ci sie te dane przydadza, bo porownanie z innym domem jest klopotliwe. Powierzchni nie da sie wprost przeliczyc na zapotrzebowanie na cieplo, do tego rozne technologie budowy, wentylacja, okna, lokalne warunki itp. A na dokladke roznej jakosci wegiel i sprawnosc kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenia z opalaniem kotłem na eko groszek? bardzo prosze o opinie . tzn ile spalił , przy jakiej powierzchni itp

 

w moim przypadku jest tak: 110m powierzchni ogrzewanej (z tego polowa na pol gwizdka 16-18stC) + 50m nieogrzewanej piwnicy. Do tego nieskonczone ocieplenie dachu (tylko 1 warstwa welny, brak plyt GK). W najwieksze mrozy tej zimy (noca -15, dzien bylo cos kolo -10) palilem prawie worek dziennie (czyli niecale 25kg), teraz pol worka na dzien, moze troche wiecej. W tym jest uwzglednione grzanie CWU.

Nie wiem na ile Ci sie te dane przydadza, bo porownanie z innym domem jest klopotliwe. Powierzchni nie da sie wprost przeliczyc na zapotrzebowanie na cieplo, do tego rozne technologie budowy, wentylacja, okna, lokalne warunki itp. A na dokladke roznej jakosci wegiel i sprawnosc kotla.

 

Dziekuje za informacje , miałes problemy z nabyciem groszku? ile zapłaciłeś za tone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba "nadejszła" wiekopomna chwila

i czas kupować materiały.

 

Uważacie , że juz niżej nie spadną ???

Bo z reguły w marcu już ida do góry ??

 

Zaczynający jak zamyślacie z tymi materiałami ???

 

 

Ewuś my się rozglądamy za materiałami...mamy wyceny z Handlobudu, Budo zbytu, będziemy mieli z Lubaru i jeszcze szukamy. Ceny właściwie w miarę porównywalne. A gdzie Wy kupujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba "nadejszła" wiekopomna chwila

i czas kupować materiały.

 

Uważacie , że juz niżej nie spadną ???

Bo z reguły w marcu już ida do góry ??

 

Zaczynający jak zamyślacie z tymi materiałami ???

 

 

Ewuś my się rozglądamy za materiałami...mamy wyceny z Handlobudu, Budo zbytu, będziemy mieli z Lubaru i jeszcze szukamy. Ceny właściwie w miarę porównywalne. A gdzie Wy kupujecie?

 

Czy mógłbyś napisać więcej szczegółów dotyczących jakie mat kupujesz i jakie masz zaproponowane ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba "nadejszła" wiekopomna chwila

i czas kupować materiały.

 

Uważacie , że juz niżej nie spadną ???

Bo z reguły w marcu już ida do góry ??

 

Zaczynający jak zamyślacie z tymi materiałami ???

 

 

Ewuś my się rozglądamy za materiałami...mamy wyceny z Handlobudu, Budo zbytu, będziemy mieli z Lubaru i jeszcze szukamy. Ceny właściwie w miarę porównywalne. A gdzie Wy kupujecie?

 

No, ceny porównywalne :))

Ale chyba z Lubaru będziemy brać

Najwięcej 44, potem 25 i trochę 38 i 30

 

No i beton do zalewania , że o dachu nie wspomnę.

ale nie wiem jeszcze co na dach więc sie nie wyceniam na razie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mógłbyś napisać więcej szczegółów dotyczących jakie mat kupujesz i jakie masz zaproponowane ceny.

 

Mogłabym :lol: wstępne ceny bez negocjacji...

 

Porotherm Winerberger 25 P+W cena brutto

Handlobud: 6,19

Budo-zbyt: 6,13

Lubar: 6,53

 

Thermopor Leier 25 P+W cena brutto

 

Lubar: 5,60 (w innych popytam)

 

Bloczek betonowy 38X25 cena brutto

 

Handlobud: 3,09

Lubar: 2,98

Budo-zbyt: 3,67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mógłbyś napisać więcej szczegółów dotyczących jakie mat kupujesz i jakie masz zaproponowane ceny.

 

Mogłabym :lol: wstępne ceny bez negocjacji...

 

Porotherm Winerberger 25 P+W cena brutto

Handlobud: 6,19

Budo-zbyt: 6,13

Lubar: 6,53

 

Thermopor Leier 25 P+W cena brutto

 

Lubar: 5,60 (w innych popytam)

 

Bloczek betonowy 38X25 cena brutto

 

Handlobud: 3,09

Lubar: 2,98

Budo-zbyt: 3,67

 

ja kupuję wszystko w Budozbycie, handluję z PH, dostaję stały rabat

z większych zakupów które robiłem to Porotherm 30 po 4.72zł/szt

jakby coś to namiar na priv

a bloczki to porównujcie: te tańsze najczęściej są na wyskokość 12 cm - strzelam że to Hanlobud i Lubar, i droższe Budozbyt wysokość 14cm,

przeliczcie pieniądze dokładnie bo 14cm wyjdzie znacznie mniej no i mniej malty :lol: , trzeba wyliczyć na daną wysokość ile trzeba jednych i drugich i ich ceny

 

ja zakupiłem 1200szt. bloczków w Jankowicach w Prefrowie w betoniarni po 3,50 szt, 14 cm wysokości, tych jeszcze nie ruszyłem są w depozycie do wiosny,

natomiast obecnie mam ściany piwnic wymurowane pod jedną cześcią domu z bloczków kupowanych w Budozbycie też 14cm wysokości - powiem Wam towar pierwsza klasa na dodatek klasa 20, bloczki jak malowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuję wszystko w Budozbycie, handluję z PH, dostaję stały rabat

z większych zakupów które robiłem to Porotherm 30 po 4.72zł/szt

jakby coś to namiar na priv

 

ale to brutto czy netto :o taniocha...

 

a bloczki to porównujcie: te tańsze najczęściej są na wyskokość 12 cm - strzelam że to Hanlobud i Lubar, i droższe Budozbyt wysokość 14cm,

przeliczcie pieniądze dokładnie bo 14cm wyjdzie znacznie mniej no i mniej malty :lol: , trzeba wyliczyć na daną wysokość ile trzeba jednych i drugich i ich ceny

 

zgadza się to wysykość 14 cm...

 

 

Na razie badamy, siedze z kalkulatorem w rękach i licze :-? Decyzja musi zapaść niebawem o którą hurtownie się zaczepić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuję wszystko w Budozbycie, handluję z PH, dostaję stały rabat

z większych zakupów które robiłem to Porotherm 30 po 4.72zł/szt

jakby coś to namiar na priv

 

ale to brutto czy netto :o taniocha...

 

Zadna taniocha. Poro 30 wchodzi na m2 16 szt, w porownaniu do 10 szt. przy poro 25 !! Czyli przy tej cenie poro 30 masz m2 za 75 pln, a przy poro 25 za nawet te 6,2 = 62 pln. Przy czym za 6,2 pln to ja kupowalem poro 25 pol roku temu - w tej chwili powyzej 5,5 nawet nie probuj kupowac -> w Handlobudzie widocznie ze zlymi osobami rozmawiasz albo nie potrafisz negocjowac ;)

 

Na razie badamy, siedze z kalkulatorem w rękach i licze :-? Decyzja musi zapaść niebawem o którą hurtownie się zaczepić :lol:

 

IMHO to slabo negocjujecie.. Dam Ci dobra rade - zrob pare wydrukow tanich materialow z allegro. To dziala na handlowcow ;-) Oprocz tego klam w zywe oczy, ze konkurencja daje Ci ~5-10% taniej. Dostaniesz jeszcze wiekszy rabat ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to slabo negocjujecie.. Dam Ci dobra rade - zrob pare wydrukow tanich materialow z allegro. To dziala na handlowcow ;-) Oprocz tego klam w zywe oczy, ze konkurencja daje Ci ~5-10% taniej. Dostaniesz jeszcze wiekszy rabat ;-)

pozdr.

 

Tak się zrobi :oops: :oops: :oops: rzeczywiście na allergo nawet poniżej 5.5 zł widze takie same porothermy ...

dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuję wszystko w Budozbycie, handluję z PH, dostaję stały rabat

z większych zakupów które robiłem to Porotherm 30 po 4.72zł/szt

jakby coś to namiar na priv

 

ale to brutto czy netto :o taniocha...

 

Zadna taniocha. Poro 30 wchodzi na m2 16 szt, w porownaniu do 10 szt. przy poro 25 !! Czyli przy tej cenie poro 30 masz m2 za 75 pln, a przy poro 25 za nawet te 6,2 = 62 pln. Przy czym za 6,2 pln to ja kupowalem poro 25 pol roku temu - w tej chwili powyzej 5,5 nawet nie probuj kupowac -> w Handlobudzie widocznie ze zlymi osobami rozmawiasz albo nie potrafisz negocjowac ;)

 

Na razie badamy, siedze z kalkulatorem w rękach i licze :-? Decyzja musi zapaść niebawem o którą hurtownie się zaczepić :lol:

 

IMHO to slabo negocjujecie.. Dam Ci dobra rade - zrob pare wydrukow tanich materialow z allegro. To dziala na handlowcow ;-) Oprocz tego klam w zywe oczy, ze konkurencja daje Ci ~5-10% taniej. Dostaniesz jeszcze wiekszy rabat ;-)

pozdr.

 

Twoje porównanie Porothermów to tak jak porównanie kiełbasy Śląskiej z Salcesonem.

Jakbym chciał porównywać Poro 25 i 30 cm tylko ze względu na cenę to miałoby to sens. Idąc twoim tropem doszlibyśmy do wniosku, że najtaniej byłoby budować z najtańszego pustaka, bo za metr kwadratowy wyjdzie najtaniej.

Ale to nie jest ten sam materiał. Ja chcę budować z 30, taki mam projekt, osobiście uważam że ściana 30 jest najbardziej optymalna. Tu będą różne zdania i z tym nie dyskutuję. Gdybym chciał taniej kupiłbym Porotherm 25.

Ale nie można porównywać cen róznych materiałów tak jak robisz to Ty. Zatem Porotherm 30 po 4.72 to moim zdaniem nie drogo. Nie rozumiem również wiecznego porównywania czegoś co było i jest pod kątem cen. Ceny też się zmieniają i nie wszystko można podpisać Twoimi nadzwyczajnymi zdolnościami negocjacyjnymi 8) albo ich braku u innych osób. Ale po przeczytaniu wielu Twoich postów dochodzę do wniosku, że tą przypadłość masz we krwi. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to slabo negocjujecie.. Dam Ci dobra rade - zrob pare wydrukow tanich materialow z allegro. To dziala na handlowcow ;-) Oprocz tego klam w zywe oczy, ze konkurencja daje Ci ~5-10% taniej. Dostaniesz jeszcze wiekszy rabat ;-)

pozdr.

 

Tak się zrobi :oops: :oops: :oops: rzeczywiście na allergo nawet poniżej 5.5 zł widze takie same porothermy ...

dzięki :wink:

 

Daga@Adam:

 

Tak się również składa , że zawodowo prowadzę dział handlowy i negocjuję zakupy dziennie po kilka razy głównie z dostawcami. Niestety również czasami z klientami, którzy żadają szefa bo on da nam więcej. A najbardziej wredny typ klienta to klient kłamca, jemu nigdy nie sprzedam taniej jak przypuszczam, że kłamie.

Osobiście nie napiszę, że cena zakupu materialów budowlanych mnie nie interesuje i negocjuję je zdrowo.

Ale osobiście nie mam we krwi takiego zachowania jak Ty. Nie mam bo wiem jak nie znoszę osobiście takiego rodzaju klienta.

Kłamania i oszukiwania dla pary groszy. Jak mówi przysłowie: chciwy dwa razy traci. Oby nigdy nie obróciło się to przeciwko Tobie.

Bowiem równie ważne oprócz ceny są dla mnie takie aspekty jak: stała współpraca, wiarygodność, szybka realizacja, elastyczność w każdym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...