Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

No to u mnie tak to wygląda:

 

MARLEY CONT.BR HAK PCV 125mm

M.CN.BR.HAK.PCV.125 120 szt. 721,20 22%

2 29,14

MARLEY CONT.BR LEJ SPUSTOWY 125/105

M.CN.BR.LEJ.125/105 2 szt. 58,28 22%

3 20,01

MARLEY CONT.BR 125mm LACZNIK RYNNY

M.CN.BR.L.RYNNY.125 8 szt. 160,08 22%

4 31,11

MARLEY CONT.BR.LUK WEWN.125mm 90st. b-m6

M.CN.BR.LUK.WEW.125 3 szt. 93,33 22%

5 31,11

MARLEY CONT.BR LUK ZEWN.125mm 90st.

M.CN.BR.LUK.ZEW.125 3 szt. 93,33 22%

6 29,51

MARLEY CONT.BR.RYNNA 125mm 2m

M.CN.BR.RYNNA.125.2M 1 szt. 29,51 22%

7 43,52

MARLEY CONT.BR.RYNNA 125mm 3m

M.CN.BR.RYNNA.125.3M 3 szt. 130,56 22%

8 54,32

MARLEY CONT.BR.RYNNA 125mm 4m

M.CN.BR.RYNNA.125.4M 11 szt. 597,52 22%

9 13,58

MARLEY CONT.BR.ZASLEPKA 125mm

M.CN.BR.ZASLEPKA.125 4 szt. 54,32 22%

10 19,18

MARLEY KOLANKO BR 105mm 67.5st.

M.R.BR.KOLANO.105.67 6 szt. 115,08 22%

11 9,33

MARLEY OBEJMA BR.MET. BEZ SRUBY 105mm

M.R.BR.OBEJ.MET.105.B/SR 8 szt. 74,64 22%

12 1,61

MARLEY SRUBA DO KOSTKI 120 mm

M.R.SRUBA.DO.KOS.120 8 szt. 12,88 22%

13 52,52

MARLEY RURA BR 105mm 3mb

M.R.BR.RURA.105/3 2 szt. 105,04 22%

14 19,21

MARLEY RURA BR 105mm 1m

M.R.BR.RURA.105/1 2 szt. 38,42 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowo:

 

7 43,52

MARLEY CONT.BR.RYNNA 125mm 3m

M.CN.BR.RYNNA.125.3M 3 szt. 130,56 22%

 

nieźle :)

 

dostałeś 18% rabatu od cennika czyli 43,50 - 18%*1.22

 

Rzeczywiscie ma taki rabat :) Ja dopiero teraz zauwazylem ze te ceny co podawalem to ceny netto !!!! Marwal - jak sobie dodasz do przedstawionych nizej moich cen 22% VAT to mamy identyczne ceny - czyli rzeczywiscie rabat 15% wedlug tych samych cen katalogowych ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

My już chcemy finalizowac zakupy, ostatnie wyceny i decyzje zapadną.

Bo mam juz oczopląs .

 

Najbardziej mnie zadziwia wycena dachu :o :o

 

Tzn różnice w ilości dachówek, w ilości bocznych/szczytowych dachówek :))))

 

Musze to jakos na rozum ogarnąć (najlepiej z fachowcem od dachu) i przybić zakupy.

 

Rynny mi sie też wahają od 2200 do 33oo , nie sprawdzałam jeszcze czy różnica w cenie czy w ilości.

 

Ciężkie jest życie "budowniczegodomu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

My już chcemy finalizowac zakupy, ostatnie wyceny i decyzje zapadną.

Bo mam juz oczopląs .

 

Najbardziej mnie zadziwia wycena dachu :o :o

 

Tzn różnice w ilości dachówek, w ilości bocznych/szczytowych dachówek :))))

 

Musze to jakos na rozum ogarnąć (najlepiej z fachowcem od dachu) i przybić zakupy.

 

Rynny mi sie też wahają od 2200 do 33oo , nie sprawdzałam jeszcze czy różnica w cenie czy w ilości.

 

Ciężkie jest życie "budowniczegodomu"

 

 

Ewuś ja robiłam wyceny w czterech hurtowniach i było to samo....jeśli chodzi o dach to jeszcze w miarę się zgadzały obliczenia...ale mury to była paranoja :lol: bo w jednej hurtowni obliczyli mi 1900 a w innej 2500 sztuk dokładnie tego samego materiału....więc wzięłam się za to obliczanie sama jeszcze i wszystko wypośrodkowaliśmy...właściwie to zawsze można dokupić albo zwrócić i nie ma z tym problemu...

Na razie mamy porotherm i bloczki fundamentowe a w przyszłym tygodniu dachówka i stal....ceny już raczej nie spadną bo wiosna zbliża sie wielkimi krokami i myśle że ostateczny czas na zakupy...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwiap masz rację.

 

Nam wyliczyć mają, ale na mniej, potem się dobierze :))

My w przyszłym tygodniu juz chcemy kupic bloczki i porothermy :))

 

Dach już kończymy wyceny i zaraz się biorę za przeliczanie :)))

 

 

NAJWAŻNIEJSZE !!!!!!!!

 

Słyszeliście ten huk ogromy ?????

 

To mnie kamień z serca spadł - mamy ekipę do dachu :lol:

 

dziękuję Daga&Adam :)))

 

I przyjmuje gratulacje - bo to mi najbardziej spędzało sen z oczu :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAJWAŻNIEJSZE !!!!!!!!

 

Słyszeliście ten huk ogromy ?????

 

To mnie kamień z serca spadł - mamy ekipę do dachu :lol:

 

dziękuję Daga&Adam :)))

 

I przyjmuje gratulacje - bo to mi najbardziej spędzało sen z oczu :))))

 

hihi huku nie słyszałam ale wierze na słowo że był ogromny...my mamy wstępnie obgadane z dachowcem że będzie u nas robił ale jutro będziemy rozmawiać o cenie i terminie....więc jeśli jutro usłyszysz jakiś huk to będzie głaz z mojego serca :lol:

 

A ile Wam weźmie za m2? (no i za co bo to też jest ważne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak obliczyć ile będę potrzebować cegły zwykłej na kominy i klinkierowej. Gdzieś znalazłam że na komin z dwoma otworami jeden spalinowy drugi wentylacyjny (14na 14) spalinowy schodzi około 94 szt cegły na 1 metr bieżący a na komin z trzema otworami jeden spalinowy i dwa wentylacyjne około 130 na 1 metr bieżący. Czy to obliczenie zgadza się mniej więcej w praktyce. a czy ktoś umie mi coś doradzić na temat cegły klinkierowej na komin jaka lepsza, bo są chyba cegły pełne i dziurawki ale nic mi to nie mówi. Mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś jest zorientowany ile jeszcze oprócz gruch na standardowe elementy potrzebne będzie cementu dodam że schody nie będą wylewane, ani taras i czy pustaki Leier lepiej kłaść na kleju czy zwykłej zaprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak obliczyć ile będę potrzebować cegły zwykłej na kominy i klinkierowej.

rozrysuj sobie cegly na jednym poziomie komina - taki widok z gory. I wiesz ile cegiel wchodzi na 7,5cm wysokosci komina (cegla 6,5cm wysokosci + zaprawa). Dalej juz bedzie prosto :)

 

czy ktoś umie mi coś doradzić na temat cegły klinkierowej na komin jaka lepsza, bo są chyba cegły pełne i dziurawki ale nic mi to nie mówi.

na komin tylko pelne cegly, dziurawka w kominie to proszenie sie o problemy

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś jest zorientowany ile jeszcze oprócz gruch na standardowe elementy potrzebne będzie cementu dodam że schody nie będą wylewane, ani taras

tyle ile wazy Twoj samochod + 153kg :)

a tak powaznie, nikt Ci nie powie, bo nikt nie wie do czego ten cement Ci dokladnie potrzebny. Generalnie trzeba to oszacowac na podstawie planowanych prac (ilosci potrzebnego betonu, zaprawy jesli nie kupujesz gotowej). I lepiej kupic mniej niz wiecej. Cement dokupic latwo, a przechowywac dlugo sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak obliczyć ile będę potrzebować cegły zwykłej na kominy i klinkierowej. Gdzieś znalazłam że na komin z dwoma otworami jeden spalinowy drugi wentylacyjny (14na 14) spalinowy schodzi około 94 szt cegły na 1 metr bieżący a na komin z trzema otworami jeden spalinowy i dwa wentylacyjne około 130 na 1 metr bieżący.

 

Ale jakiej wielkosci ten spalinowy ? Ja mam wlasnie taki komin: 1 x przewod dymny 27x14cm, 2 x przewod wentylacyjny 14x14. Jezeli o takim kominie piszesz, to na kazda warstwe wchodzi ok 11-12 cegiel, a kazda warstwa z fuga ma wys. 8,3 cm :) Innymi slowy - kazdy metr wysokosci takiego komina to 12 warstw cegly po 11-12 szt. = 132 - 144 szt.

 

Czy to obliczenie zgadza się mniej więcej w praktyce. a czy ktoś umie mi coś doradzić na temat cegły klinkierowej na komin jaka lepsza, bo są chyba cegły pełne i dziurawki ale nic mi to nie mówi.

 

Cegla pelna to.. cegla pelna;) Bez otworow. Cegla dziurawka to cegla z wydrazonymi otworami w srodku. Na komin bezwzglednie nadaje sie tylko cegla pelna !! Beda Ci starzy majstrzy i sprzedawcy radzic, ze od biedy moze byc dziurawka.. Ze wystarczy dwie-trzy warstwy gorne zrobic z cegly pelnej i bedzie dobrze.. Nie daj sobie wmowic :-) Poszukaj tu na forum hasla "komin cieknie" i poczytaj o problemach ludzi z kominami z dziurawki.. Nie polecam! Dziurawka jest polowe tansza, ale na tak maly komin zuzyjesz jej jakies 200-300szt. Na dziurawce zaoszczedzisz 500-1000 pln ale zawsze bedzie ryzyko, ze pewnego niepieknego (bo deszczowego) dnia deszcz pokaze Ci sie na scianach, od srodka.. :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś jest zorientowany ile jeszcze oprócz gruch na standardowe elementy potrzebne będzie cementu dodam że schody nie będą wylewane, ani taras i czy pustaki Leier lepiej kłaść na kleju czy zwykłej zaprawie.

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to ile pojdzie cementu. Zalezy kto bedzie mieszal i jak duza chaupa ;) Jezeli to sciana dwuwarstwowa (z ociepleniem) to najlepiej (najtaniej) zwykla zaprawa. Jezeli jednowarstwowa - to tylko ciepla, cienkowarstwowa, klejowa, droga ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również dołączam do grupy, nie tyle budujących, co poszukujących niedrogich, solidnych fachowców i tanich materiałów :)

Kupiliśmy z mężem nowy, częściowo wykończony dom 3 lata temu i zostało jeszcze wiele rzeczy do zrobienia.

W związku z tym poszukuję kostki brukowej w niskiej cenie w okolicach Rybnika i namiarów na tanią ekipę, aby ją położyć Mam dosyć spory obszar do połozenia i boję się, że koszt tej przyjemności mnie dobije ;)

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W związku z tym poszukuję kostki brukowej w niskiej cenie w okolicach Rybnika i namiarów na tanią ekipę, aby ją położyć Mam dosyć spory obszar do połozenia i boję się, że koszt tej przyjemności mnie dobije ;)

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

 

My kostkę zazwyczaj kupowaliśmy w Artbecie w Wodzisławiu ja na nią nic nie mogę powiedzieć jest trwała nie brudzi się , a fachowcem który nam zawsze kładł solidnie i niedrogo podaję tel. nie wiem czy aktualny 602388373 nazwisko Paduszek ale nie wiem czy to jeszcze aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...