Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

rzecz gustu, ale w domu to jednak jakiś gres

 

A dlaczego gres ??? za i przeciw poproszę bo troszkę kołowata jestem.

bo ja tak mam :lol: :wink:

 

A konkretniejsze argumenty , Jamles wybacz to za mało , że Ty tak masz

czytałem muratora, forum, onkel w Niemcach tak mo i śledziłem mieszkanie Kasiorka 8) i zapadła decyzja, że dajemy gres polerowany :lol:

kupowałem w Gliwicach w Sanimexie cena chyba 65zł/mkw to była promocja,

takie gresy, który nam się (żonie) lepiej podobały kosztowały ponad stówę za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do rozpoczęcia budowy w Rybniku. Mam nadzieję, że wesprzecie mnie kilkoma radami w przyszłości.

 

I od razu pierwsze pytanie :oops:

Czy macie lub znacie kogoś kto ma do sprzedania garaż blaszany na budowę?

Nówki są po 1300 i wydaje mi się, że to trochę drogo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzecz gustu, ale w domu to jednak jakiś gres

 

A dlaczego gres ??? za i przeciw poproszę bo troszkę kołowata jestem.

bo ja tak mam :lol: :wink:

 

A konkretniejsze argumenty , Jamles wybacz to za mało , że Ty tak masz

czytałem muratora, forum, onkel w Niemcach tak mo i śledziłem mieszkanie Kasiorka 8) i zapadła decyzja, że dajemy gres polerowany :lol:

kupowałem w Gliwicach w Sanimexie cena chyba 65zł/mkw to była promocja,

takie gresy, który nam się (żonie) lepiej podobały kosztowały ponad stówę za metr.

 

 

Ja jeszcze jestem w trakcie czytania, ale granit już zamówiłam :))) i do tego żeby "ocieplić" wstawkę z drewna, nawet wiem jakie drewno bo mi pasuje do ogólnej wizji.

 

Zobaczę co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać tani cement i jak się kształtują ceny betonu B15 i B 20

 

W srode zalewalem lawy i z bukowa jest beton najtanszy B-20 213zl z gruszka a B-15 195zl razem z pompa

 

u nas wyszło trochę drożej...230 zł B-20 beton z Lubaru ale podkreślam że zamawialiśmy beton w dniu wylewania, dlatego myślę że mogłoby być jeszcze nieco taniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ze słyszenia .....daj se siana z Piastem i ........ z Atexem

Ale dlaczego konkretnie? Jakieś zarzuty? Oszukują dodając kamienia czy jak?

 

I jaką mam alternatywę? Hastech z 720zł/tonę z Chwałowic. Jeszcze jakieś w okolicy lub z transportem?

Piast z natury ma gorszy węgiel, a w Atexie mają brunatny z Czech, jakiś z Ukrainy

z Murcek, Piasta, pewnie też z Chwałowic i innych też, mają kruszarki, sami workują ..... ale ja tylko słyszłem, nieużywam ekogroszku 8)

 

Wiem, że Piast kiepski, dlatego pytałem o ile Piekary lepsze od Chwałowic. I na to pytanie nie odpisałeś.

 

A że w Atexie mają też brunatny to wiem, ceny na brunatny mają odpowiednio niższe, co i tak nie skłoni mnie do palenia nim w moim piecu. Natomiast jeśli nieużywałeś ich węgla i nie masz doświadczeń, to napisz skąd słyszałeś, że fałszują - bo takie oskarżenie przed chwilą przedstawiłeś i wypada je podeprzeć jakimś dowodem.

 

Zwłaszcza, że w październiku 2007 sam ich polecałeś na tym forum.

 

 

My bierzemy od pewnego czasu z Atexu i jestesmy bardzo zadowoleni, raczej nie mieszaja, popiolu nie zostaje prawie wcale, na pewno nie jest zbyt tanio, ale chociaż pewnie, bo braliśmy kiedyś tutaj z Ryubnika z jakiegoś składu opałowego, to naprawdę groszek tragiczny, chyba mieszany.. ile włożyliśmy, prawie tyle samo wyjeliśmy, więc mogę polecić, ale nie wiem dokładnie który bierzemy, ponieważ mąż zawsze zamawia. W razie czego jorgus pisz, to zapytam męża i napiszę Ci dokładnie jaki kupujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, bo wcześniej pytałam, ale chyba gdzieś umkneło, więc pytam ponownie :) Szukam taniej i dobrej ziemi ogrodowej, najlepiej gdzieś w Rybniku, lub Wodzisławiu, żeby było niedaleko... Czy macie może jakieś namiary?

w piaskowni w Pilchowicach jest humus, ale czy dobra to nie wiem, raczej czarny piasek

pH pomiędzy 7 a 8, ale dwa lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...