Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

na tą chwile mam tak:

budozbyt: 2,99 brutto

lubar: 3,10 brutto

szostak: 3,10 brutto

 

co do kierownika to wiem..., juz mam jednego na oku :D

 

Witam!

Ja kupowałem bloczki i beton w Dom Budzie w Warszowicach k/Żor. Jakość bardzo dobra, cen nie pamiętam, ale można zawsze negocjować.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ja kupowałem bloczki i beton w Dom Budzie w Warszowicach k/Żor. Jakość bardzo dobra, cen nie pamiętam, ale można zawsze negocjować.

 

tez tam kupowalem bloczki i murarze strasznie marudzili ze krzywe. Fakt ze byly mocne i sie nie kruszyly/pekaly. To bylo w roku 2007,wiec moze cos sie pozmienialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądre głowy powiedzcie ile porothermów było uszkodzonych w dostawie, u Was ??

 

u mnie na caly transport (32 palety) polamanych bylo moze 10 pustakow. Co do reklamacji - ja bym sie upomnial, 10% to strasznie duzo. Z drugiej strony te ubite pustaki nie sa pelnowartosciowe ale tez da sie wykorzystac.

Kiedys reklamowalem pekniete dachowki (krancowe a wiec dosc drogie) i nie bylo zadnych problemow z wymiana na dobre. A uszkodzenia zauwazylem dopiero po rozpakowaniu palet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz kształtują się ceny robocizny na dach? pytam, bo czekają mnie negocjacje "uzupełniające" z wykonawcą :)

 

Nam będą dach robić poleceni i sprawdzeni już górale,za dach dwuspadowy biorą 60zł/m2,za nasz bardziej udziwniony(czterospadowy,z lukarnami) biorą 65zł/m2.

 

Mieliśmy innego wykonawcę od nas ze Zbrosławic,ale życzył sobie 100zł/m2 :evil: :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś moze z Rydułtów? Nasza kochana kopalnia kwk Anna znów szaleje, ziemia się trzsie że ojej... mozna jakoś dodatkowo wzmocnić fundamenty??? zeby mi sie w przysłości chałupa nie rozleciała??? słyszałem coś takiego ze na szkodach robi sie płytę zelbetową o odpowiedzniej grybości zaraz na fundamentach czy ktoś coś wie na ten temat???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam będą dach robić poleceni i sprawdzeni już górale,za dach dwuspadowy biorą 60zł/m2,za nasz bardziej udziwniony(czterospadowy,z lukarnami) biorą 65zł/m2.

 

Mieliśmy innego wykonawcę od nas ze Zbrosławic,ale życzył sobie 100zł/m2 :evil: :evil: .

 

a możne prosic namiar na tych górali?... wprawdzie dach to przyszly rok...ale warto mieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś moze z Rydułtów? Nasza kochana kopalnia kwk Anna znów szaleje, ziemia się trzsie że ojej... mozna jakoś dodatkowo wzmocnić fundamenty??? zeby mi sie w przysłości chałupa nie rozleciała??? słyszałem coś takiego ze na szkodach robi sie płytę zelbetową o odpowiedzniej grybości zaraz na fundamentach czy ktoś coś wie na ten temat???

 

Apacz - ty chcesz jeszcze dodatkowo wzmocnić fundamenty?, bo z tego co wiem to projekt domu powinieneś mieć policzony tzn. wzmocniony juz racji na wystepująca tam klase szkód górniczych... na etapie adaptacji projektu do działki budowlanej, i to powinno wystarczyć ... Ja mam w tej chwili projekt policzony pod pierwsza klase szkód górniczych, chociaz kopalnia do której "należy" teren jeszcze nie rozpoczeła wydobycia... zacznie w 2018 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś moze z Rydułtów? Nasza kochana kopalnia kwk Anna znów szaleje, ziemia się trzsie że ojej... mozna jakoś dodatkowo wzmocnić fundamenty??? zeby mi sie w przysłości chałupa nie rozleciała??? słyszałem coś takiego ze na szkodach robi sie płytę zelbetową o odpowiedzniej grybości zaraz na fundamentach czy ktoś coś wie na ten temat???

 

W sam raz na szkody górnicze i nie tylko :)

http://forum.muratordom.pl/plyta-fundamentowa,t20852.htm

Ja będe robił coś takiego mimo,że nie mam szkód ale jest to dobra sprawa na Śląsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też będę niedługo potrzebować dużo ziemi......efekt zbyt płytkiego posadowienia piwnicy..... :-?

 

Piwnicy jeszcze nie masz obsypanej urobkiem ktory wybrales i lezy on sobie na boku ? :)

 

To zamiast kombinowac ziemie - kup piasek zuzlowy - sprzedaje go UTEX Rybnik - to jest zmielony zuzel z piecow elektrowni rybnik - material idealnie nadajacy sie do zasypek / niwelacji terenu. Jest super tani (6 pln brutto / tone), lekki (1,1t / m3 - czyli jego kubik wazy polowe tego co kubik normalnego piasku czy innego ciezkiego gruntu / gliny) i super sie zageszcza. Transport wanna - 25-26t za ok 9-10 pln / m3. Czyli duza wanna 25-26t wyjdzie Cie w sumie te 400 pln i bedziesz mial te prawie 24m3 materialu do obsybki :)

 

Na gore dasz z 20cm wczesniej zebranego humusu i bedziesz mial tanio zalatwiona sprawe :)

 

Problem tylko moze byc z dojazdem wanny - teren musi byc utwardzony - do szczerego pola nie wjedzie :( Chyba ze jest tam super twardo i sucho od przynajmniej paru dni :) Zeby sie wykiprowac tez musi stac rowno. Najlepsza bylaby czteroosiowka ale wszystkie jezdza na autostradach non stop i te nieliczne ktore zostaly cholernie sie cenia - za transport 1t najtaniej znalazlem 31 pln netto (!) :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam będą dach robić poleceni i sprawdzeni już górale,za dach dwuspadowy biorą 60zł/m2,za nasz bardziej udziwniony(czterospadowy,z lukarnami) biorą 65zł/m2.

 

Mieliśmy innego wykonawcę od nas ze Zbrosławic,ale życzył sobie 100zł/m2 :evil: :evil: .

 

Mogę prosic namiar na tych górali. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dopiero teraz znalazłam ten wątek !

 

Proszę, tu jest grupa budująca z Rybnika...

 

a ja właśnie buduję w Skrzyszowie ( koło Wodzisławia ) !

 

Mogę się zapisać do Was ?

:oops:

 

Mam MNÓSTWO pytań, niektórych z Was już poznałam ( Adiqq, Bdan.... :wink: ) ale mogę również co nieco poradzić.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz kształtują się ceny robocizny na dach? pytam, bo czekają mnie negocjacje "uzupełniające" z wykonawcą :)

 

Nam będą dach robić poleceni i sprawdzeni już górale,za dach dwuspadowy biorą 60zł/m2,za nasz bardziej udziwniony(czterospadowy,z lukarnami) biorą 65zł/m2.

 

Mieliśmy innego wykonawcę od nas ze Zbrosławic,ale życzył sobie 100zł/m2 :evil: :evil: .

 

 

Czy mogę prosic o namiary na ekipe górali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...