Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Na ociepleniu nie warto oszczędzać, to jednorazowy wydatek. Trzeba wziąć pod uwagę też estetykę i możliwość wykonania.

Czasem okna w domach z b. grubą warstwą ocieplenia wyglądają jak okna cel więziennych lub zamków, chyba nie o to chodzi.

Listwy startowe są tylko do 15cm (153mm). Jak dotąd nie udało mi się uzyskać odpowiedzi na pytanie: Jak "startuje się" ze styropianem 20cm. Sprzedawcy na allegro nie wiedzą (lub nie chcą powiedzieć), tylko jeden (z Jaworza k. Bielska) twierdzi, że słyszał o jakichś nowych listwach, ale ich nie ma. Nie wiem ile w tym prawdy.

Alternatywą jest styropian "szary" który daje takie same parametry przy mniejszej grubości. Tylko ta cena....

Czyli w moim przypadku :

10 cm styropianu ( zgodnie z projektem ) - dałoby U=0,3

14 cm styropianu - dałoby U=0,23

20 cm styropianu - dałoby U=0,17

 

Hmmmm.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adiqq,

To ile można dać jeszcze tego styropianu, żeby było lux ???

 

w sumie 20cm i będzie lux :)

 

20cm to chyba trochę przesada :x .No chyba,że masz z cegły ten dom wybudowany :roll: .My mamy ściany porotherm 30 i ocieplenie będzie 12cm

 

Ja nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się że zbyt grube ocieplanie domu nie ma

sensu, zrobisz sobie z domu termos bo ściany nie będą oddychać i jak nic pojawi się w domu grzyb. No chyba że planując takie ocieplanie planujesz też mechaniczną wentylację. Sąsiad który wybudował dom w ubiegłym roku z porotherm 44 dołożył do tego 15 cm styro (dla mnie paranoja i szkoda kasy) i teraz ma kłopoty właśnie z tym że ściany nie oddychają tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się że zbyt grube ocieplanie domu nie ma sensu, zrobisz sobie z domu termos bo ściany nie będą oddychać i jak nic pojawi się w domu grzyb. No chyba że planując takie ocieplanie planujesz też mechaniczną wentylację. Sąsiad który wybudował dom w ubiegłym roku z porotherm 44 dołożył do tego 15 cm styro (dla mnie paranoja i szkoda kasy) i teraz ma kłopoty właśnie z tym że ściany nie oddychają tak jak powinny.

 

Oddychanie ścian to mit... Na ścianach bez ocieplenia nie może pojawić się grzyb? Może, i pojawi się jak nie będzie odpowiedniej wentylacji. A to że ściana będzie ocieplona może nawet w niektórych przypadkach ograniczyć możliwość pojawienia się grzyba, ponieważ ściana nie będzie przemarzać i na styku zimnej ściany i ciepłego powietrza wewnątrz, nie będzie się skraplała wilgoć.

 

To, jak bardzo ocieplić ściany, zależy min. od tego jaka będzie wentylacja, ilość przeszklenia, rodzaj okien itd. Duża grubość ocieplenia ma sens, jeżeli będziemy stosować inne rozwiązania idące w kierunku domu energooszczędnego, czyli wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, GWC, pompę ciepła itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad który wybudował dom w ubiegłym roku z porotherm 44 dołożył do tego 15 cm styro (dla mnie paranoja i szkoda kasy) i teraz ma kłopoty właśnie z tym że ściany nie oddychają tak jak powinny.

Sąsiad ma kłopoty bo ma do bani wentylację.

Jeśłi faktycznie ma ścianę ok 60cm grubości to zastanawiam się jak wyglądają okna i parapety w tym domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm u nas ściana ma być 25 + 12/15 styropian i raczej nie zamierzam jej dodatowo ocieplać grubszym styropianem. Tak się jednak zastranawiam czy może jeżeli ktoś chce mieć grube ściany, w sensie bardziej docpielone to może lepiej na etapie projektu iśc w strone ściany trzy warstwowej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, możecie polecić, sprawdzonego / wymagającego kierownika budowy? Takiego który przypilnuje mi cały kramk jaki przewiuje sie przez mój przyszły domek, no i jak bedzie trzeba to doradzi? :D :D :D

 

Budwa rybnik / kamień :D

 

 

czyli nikt z was nie ma sprawdzonego i godnego polecenia kierowniak budowy... szkoda :cry:

 

Poszło na priv :wink:

 

Barto - jeszcze raz dziękuje za namiar rozmawiałąm, ale za daleko 60 km w jedna stronę :(

 

musze szukac dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad który wybudował dom w ubiegłym roku z porotherm 44 dołożył do tego 15 cm styro (dla mnie paranoja i szkoda kasy) i teraz ma kłopoty właśnie z tym że ściany nie oddychają tak jak powinny.

Sąsiad ma kłopoty bo ma do bani wentylację.

Jeśłi faktycznie ma ścianę ok 60cm grubości to zastanawiam się jak wyglądają okna i parapety w tym domu...

 

wyglądają normalnie, bo on osadzał okna równo z zewnętrzną krawędzią pustaków tak że po ociepleniu schowały się do wewnątrz na jakieś 15 cm. A wracając do tematu ocieplania, to nie wydaje mi się że potrzeba robić tak zaizolowane ściany, nawet przy dobrze działającej wentylacji. Przecież nie mieszkamy na Syberii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adiqq,

To ile można dać jeszcze tego styropianu, żeby było lux ???

w sumie 20cm i będzie lux :)

Temat nie jest niestety tak prosty jak grubość ocieplenia :D

Na obrazku widać jakie są przykładowe straty ciepła w domu (chyba nawet moim domu).

http://piejar.republika.pl/images/straty.jpg

Zauważcie że przez ściany ucieka zaledwie ok 14% ciepła a najwięcej tracimy przez wentylację. Zgadzam się z tym, co napisał jamaju.

Gdybym myślał o gazie to jednocześnie szedłbym w rekuperator. Dopiero takie rozwiązania faktycznie pozwalają na zmniejszenie czerwonego kawałka tortu :wink: . Duszenie domu przez osłabienie wentylacji kończy się właśnie zawilgoceniem i grzybem. I IMHO nie ma znaczenia czy wentylacja jest mechaniczna czy grawitacyjna. Ważne żeby nie była zatkana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zostala tylko wojna z wojtem o pogłębienie i wyczyszczenie rowu? :roll:
Jeszcze nie mieszkasz, a już wojujesz ???

 

Czy teren jest równy czy lekko nachylony? A studzienka, w przyszłości na deszczówkę? W ostateczności pompa zatapialna z supermarketu wrzucona do wykopu.

wojowanie -zdanie napisane w przenosni

teren lekko nachylony.obecnie mokry jak cholera a 8 metrow od domu row melioracyjny(dom ma podniesione na metr fundamenty)

studzienki nie ma-zastanawiam sie czy ma ona sens jak ta woda co zalala to byla nie z mojego terenu a z rowu :oops:

ale wszystkie propozycje bede omawiac z budowlancem

 

 

DZIĘKI BARDZO :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy ktoś kupował tarcicę z tartaku Olczyk woj. świętokrzyskie? Jest tańsza niż w Euroclasie i też impregnowana ciśnieniowo i transport mają gratis.

Pozdrawiam

Kasia

 

Ja kupiłem właśnie tam. No a EUROCLASS no cóż ja bym u nich nie kupił więźby, choć mam do nich kawałek i transport to grosze.

A czy mogę zapytać kto robi u ciebie więźbę, bo po zapytaniu sądzę że ta sama ekipa co u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adiqq,

To ile można dać jeszcze tego styropianu, żeby było lux ???

w sumie 20cm i będzie lux :)

Temat nie jest niestety tak prosty jak grubość ocieplenia :D

Na obrazku widać jakie są przykładowe straty ciepła w domu (chyba nawet moim domu).

http://piejar.republika.pl/images/straty.jpg

Zauważcie że przez ściany ucieka zaledwie ok 14% ciepła a najwięcej tracimy przez wentylację. Zgadzam się z tym, co napisał jamaju.

Gdybym myślał o gazie to jednocześnie szedłbym w rekuperator. Dopiero takie rozwiązania faktycznie pozwalają na zmniejszenie czerwonego kawałka tortu :wink: . Duszenie domu przez osłabienie wentylacji kończy się właśnie zawilgoceniem i grzybem. I IMHO nie ma znaczenia czy wentylacja jest mechaniczna czy grawitacyjna. Ważne żeby nie była zatkana.

 

Piejar ....jaki śliczny obrazek :wink: ...aż se zapisałam ....jak mnie jeszcze raz mpoplaw w nerw wyprowadzi pisząc że mieszkam w trabancie z powybijanymi szybami to mu ten obrazek wkleję :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...