Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

Czy ktoś kupował tarcicę z tartaku Olczyk woj. świętokrzyskie? Jest tańsza niż w Euroclasie i też impregnowana ciśnieniowo i transport mają gratis.

Pozdrawiam

Kasia

Rozmawiałem z nimi, można powiedzieć, że byli na tzw. "krótkiej liście". Ostatecznie kupiłem u Burego w Istebnej, bo było kilkaset złotych taniej za całość. Cieśle bardzo sobie chwalili więźbę. Impregnowana zanurzeniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwonilem tez troche po ogloszeniach i znalazlem jednego sensownego fachmana, ktory na haslo "czy zacieracie mechanicznie?" nie odpowiedzial "tak, wylewki robimy agregatem" i dodatkowo uzywa niwelatora laserowego :) I rzeczywiscie terminy sa calkiem krotkie - najdluzej czeka sie w firmach, ktore robia zarowno tynki jak i posadzki.. Same posadzki niektore firmy robia 350m2 / dzien jak sie dowiedzialem - rzeczywiscie respekt :-)

pozdr.

A jakby robili 500 w dzień to też byłby "respect"?

A 700 ??

Nie pytam jak wtedy z jakością, no chyba, że masz na budowie 3 krety i 12 ludzi...

W ubiegłym tygodniu ekipa skończyła robic u mnie wylewki. Wziąłem ich z polecenia, niezależnie od dwóch forumowiczów. Byłem z krótkimi przerwami cały czas na budowie, więc wierz mi - wiem co piszę.

Zacieranie mechaniczne to standard i wygoda. Podobnie wyznaczanie poziomu niwelatorem.

Dla zainteresowanych polecam wątek http://forum.muratordom.pl/pielegnacja-wylewek,t84579.htm i zalinkowane tam opracowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynki gipsowe 26,75 zł brutto za m2 ( robocizna + wszystkie materiały )

Profit Wisła http://www.tynkiprofit.pl/ 23 brutto za m2 z materiałem. W cenie folie, narożniki, all co potrzebne. nie dogadałem jednej sprawy i miałem trochę sprzątania (polecam rozkladanie kartonów przed tynkowaniem). Tynk knauf. Były poprawki, miałem kilka uwag, panowie przyjechali i poprawili. generalnie jestem zadowolony choć porównania nie mam, tynki robiłem tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieranie mechaniczne to standard i wygoda. Podobnie wyznaczanie poziomu niwelatorem.

 

Chyba na zachodzie :) U nas na 5 obdzwonionych z Nowin Rybnickich ogloszen o tynkach - czterech na pytanie "czy zacieracie mechanicznie?" odpowiedzialo "tak, robimy to miksokretem" (...). Zal dupe sciska jakich mamy fachmanow w okolicy :) Takze pisanie, ze to "standard" jest jednak lekka przesada ;) Pomijam juz fakt, ze ze dwoch czy trzech robilo posadzki calkowicie recznie bez miksokreta (!!).

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze chodzi o wylewki, nie tynki. poszukaj na allegro - same mixokrety z zacieraniem mechanicznym i laserowym poziomowaniem. Szukałem wylewek przez forum i allegro, nie spotkałem się z nikim kto nie ma kreta i zacieraczki.

Odległość też nie jest problemem. Co prawda janzar z okolic Świdnicy nie przyjechał do Mikołowa, ale ekipa spod Lublińca już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm u nas ściana ma być 25 + 12/15 styropian i raczej nie zamierzam jej dodatowo ocieplać grubszym styropianem. Tak się jednak zastranawiam czy może jeżeli ktoś chce mieć grube ściany, w sensie bardziej docpielone to może lepiej na etapie projektu iśc w strone ściany trzy warstwowej...

 

My też budujemy tym systemem 25+ styropian 12/15. Jeśli chodzi o reku... to ostatnio coraz bardziej ten temat mnie nurtuje bo prawdę mówiąc za dużo na ten temat szczegółów nie znam a słyszałam o poważnych zaletach tego systemu. Czy ktoś z doświadczenia się może podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynki gipsowe 26,75 zł brutto za m2 ( robocizna + wszystkie materiały )

Profit Wisła http://www.tynkiprofit.pl/ 23 brutto za m2 z materiałem. W cenie folie, narożniki, all co potrzebne. nie dogadałem jednej sprawy i miałem trochę sprzątania (polecam rozkladanie kartonów przed tynkowaniem). Tynk knauf. Były poprawki, miałem kilka uwag, panowie przyjechali i poprawili. generalnie jestem zadowolony choć porównania nie mam, tynki robiłem tylko raz.

 

Wirecki,

dziękuję - po raz kolejny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. :D

 

Proszę o namiary dobrej ekipy do tynków wewnętrznych cementowo - wapiennych !

 

Gipsowe odpadają. Nie jestem zwolenniczką idealnie gładkich ścian, wolę lekko chropowate, z fakturką. :wink:

 

Chodzi mi o takie tynki, które w zasadzie są bez konieczności nakładania gładzi gipsowej. Już gotowe do malowania.

Gładzi się je maszynowo takim drobniutkim piaseczkiem lub stosuje specjalną gotową mieszankę.

 

Czy ktoś znak taką ekipę ???

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Czy ktoś znak taką ekipę ???

:-?

 

Ja znam i Marek.Bud tez zna bo u niego moja ekipe poznalem ;-) Wlasnie wczoraj zaczeli mi robic tynki. Wczesniej robili tez u sasiada i wszystko super - poki co moge powiedziec ze cholernie mocno dbaja o to zeby nie uszkodzic zadnych rur, kabelkow, okien, podlog etc - wszystko dokladnie obklejaja :) Zobaczymy co bedzie jak ruszy rura z tynkiem :p

 

Za +4 pln zacieraja tak jak piszesz - na gladko, prawie jak gladz, prosto do malowania :) "Normalna" cena to ~22 pln.

 

Terminy na za 3-4 miesiace pewnie najwczesniej.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...