Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Pięć ton ekogroszku w piwnicy i zima nie straszna. Ale cena zabija - 650/t. A w zeszłym roku był po 550 ... Masakra.

ja sie obrobilem w zeszlym sezonie w 3,5t, teraz powinno byc lepiej bo ocieplenie skonczone. Pytanie tylko czy przy takich cenach groszku (720zl/t workowanego) koszty nie sa porownywalne z gazem. Jesli dodatkowo uwzglednic duzo drozszy kociol, ktory za jakis czas trzeba bedzie wymienic, to chyba warto sie zastanowic nad sensem inwestycji w przylacze gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć ton ekogroszku w piwnicy i zima nie straszna. Ale cena zabija - 650/t. A w zeszłym roku był po 550 ... Masakra.

ja sie obrobilem w zeszlym sezonie w 3,5t, teraz powinno byc lepiej bo ocieplenie skonczone. Pytanie tylko czy przy takich cenach groszku (720zl/t workowanego) koszty nie sa porownywalne z gazem. Jesli dodatkowo uwzglednic duzo drozszy kociol, ktory za jakis czas trzeba bedzie wymienic, to chyba warto sie zastanowic nad sensem inwestycji w przylacze gazowe.

 

 

Zgadzam się całkowicie.

Po wielu obliczeniach, rozterkach, nieprzespanych nocach, wertowaniu czasopism i literatury oraz przejrzenie chyba całego tego Forum na ten temat... zdecydowałam, że zamiast pieca na ekogroszek.... chyba bedzie gaz ziemny.

 

JUTRO jadę podpisać umowę z Gazownictwem.

Zresztą przyłącze można zawsze zrobić.

U mnie nie wyjdzie dużo ( mam tylko 13 m do rury ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko weź pod uwage, że zdecydowana większość ludzi ...mają wentylację mechaniczną i odzyskują dużo tego ciepła. To prawie zawsze idzie w parze...

Nie jestem tego aż tak pewien. Dlatego właśnie wstawiłem ten obrazek, żeby uświadomić towarzystwu, że sama grubość ocieplenia to nie wszystko. Spory o grubość styro czy wełny osiągają często wysoką temperaturę, podobnie jak spory o grubość PTH czy spory nt MAX czy PTH 29 cm. A sedno problemu leży gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to "ten etap".

Elektrycy skończyli. Teraz wchodzi na parę dni hydraulik.

Potem tynki. :wink:

 

Rekuperatora i wentylacji mechanicznej nie ma w planach...

 

Co do gazu, to umowa podpisana.

Muszę jeszcze uzyskać uzgodnienia z Wodociągami, TP i Energetyką, wrrrr.

 

I jeszcze trzeba załatwić tzw. "uzgodnienie kominiarskie"... :roll:

A co to takiego ?

Gdzie się załatwia i ile to kosztuje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam,

 

to bardzo proszę na namiary.

:D

 

600 252 036 -> Marcin

 

Robia u mnie trzeci dzien i jestem naprawde pod wrazeniem -> 2,5m lata przylozona do juz gotowych tynkow nie pokazuje ZADNYCH nierownosci :-) Oprocz tego chlopaki bardzo sie staraja jezeli chodzi o zabezpieczenie okien, drzwi etc. Zostawiaja tez za soba super porzadek (do mnie przyszli prosto od sasiada wiec wiem ;) Takze BARDZO POLECAM !! Tylko trzeba na nich te 3-4 miesiace czekac :)

 

Jakby ktos chcial zobaczyc ich robote to zapraszam do mnie do Wodzislawia na wizyte :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaa, i dziękuję Wam WSZYSTKIM za namiary do tynkarzy !!!

 

Obdzwonieni wszyscy.

Coś tam wybiorę, z dwoma się można dogadać.

Z resztą jest problem z terminami - wrzesień, październik, grudzień itp.

Ale

nie ma się co dziwić - tynkarzy szuka się wcześniej.

Ja miałam tynkarzy już dawno zaklepanych, ale spartaczyli robotę u Sąsiada. Sąsiad załamany. Ja w lepszej sytuacji - szybko się wycofałam.

Ale zostałam na lodzie. Stąd rozpaczliwe poszukiwania. :-?

Ale mam nadzieję, że kogoś jednak wybiorę.

 

Ale najbardziej jestem zszokowana różnicami cenowymi :

rozpiętość od 19 zł do 28 zł za metr kwadratowy !!!!

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po ostatnich deszczach muszę zrobić "normalną" drogę dojazdową na budowę.

Co wysypać aby było tanio i porządnie. Grunt gliniasty i mało nasiąkliwy.

Najtaniej to chyba wyjdzie gruz z rozbiórki (jakieś betonowe elementy). Jakby ktoś miał i chciał się pozbyć to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wstępna. U mnie kominiarz był tylko raz i ten papierek był konieczny do odbioru domu (PINB).

Dla ekogorszkowców - kupiłem chwałowicki i mam wyniki analizy laboratoryjnej. Kaloryczność 29,7 MJ, zawartość popiołu 4%. Robi wrażenie.

Jak wpadnie mi w ręce czeski to spróbuję też dać do analizy - zobaczymy co jest wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze trzeba załatwić tzw. "uzgodnienie kominiarskie"... :roll:

A co to takiego ?

Gdzie się załatwia i ile to kosztuje ???

 

U kominiarza :lol: .To jest wstępna opnia kominiarska,sprawdza jak są zrobione kominy,jaki cug,pochodzi se po daszku i zgarnie ok.200zł :wink:

 

wczoraj mam wystawione a potrzebne do projektu instalacji gazowej Rybnik Chwałowice i płaciłem 30zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po ostatnich deszczach muszę zrobić "normalną" drogę dojazdową na budowę.

Co wysypać aby było tanio i porządnie. Grunt gliniasty i mało nasiąkliwy.

Najtaniej to chyba wyjdzie gruz z rozbiórki (jakieś betonowe elementy). Jakby ktoś miał i chciał się pozbyć to dajcie znać.

Mam ten sam problem auta się topią , jak dzis grucha wjechała z pełnym ładunkiem to były jaja ale na szczęście jakoś wydostaliśmy ją, Co najlepiej jest wysypać i gdzie można dostać jakieś kruszywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...