Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Znajdź sobie dobrego, jak będzie chciał 1k więcej od innych to zapłać. Warto. Jestem na etapie ocieplania dachu, mam już tynki i wylewki, można powiedzieć, że już nie buduję tylko wykańczam.

 

Uważam, ze inwestycja w dobrego kierownika budowy (czytaj: osobę która doradzi, pomoże, zweryfikuje opinie wykonawcy) to najlepiej wydana kasa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź sobie dobrego, jak będzie chciał 1k więcej od innych to zapłać. Warto. Jestem na etapie ocieplania dachu, mam już tynki i wylewki, można powiedzieć, że już nie buduję tylko wykańczam.

 

Uważam, ze inwestycja w dobrego kierownika budowy (czytaj: osobę która doradzi, pomoże, zweryfikuje opinie wykonawcy) to najlepiej wydana kasa....

I tutaj się zgodzę w 100% widziałem efekty w/w nadzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź sobie dobrego, jak będzie chciał 1k więcej od innych to zapłać. Warto. Jestem na etapie ocieplania dachu, mam już tynki i wylewki, można powiedzieć, że już nie buduję tylko wykańczam.

 

Uważam, ze inwestycja w dobrego kierownika budowy (czytaj: osobę która doradzi, pomoże, zweryfikuje opinie wykonawcy) to najlepiej wydana kasa....

 

O ile trafi na fachowca, a nie takiego co go tylko oskubie z tego 1k, a robic bedzie jak ten tanszy :) Wszystko zalezy od stopnia zaangazowania na swojej budowie, stanu wiedzy budowlanej, a przede wszystkim od checi do jej zdobywania (bo wszystkiego mozna sie nauczyc!). Przewertowanie przez dwa wieczory Internetu przed kazdym etapem byloby nawet mimo dobrego kierbuda bardzo wskazane :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergiq77,

nie ma za co.

:wink:

 

Co do Waszej dyskusji o Kierowniku Budowy :

mój skasował 1.800 zł.

Był na budowie trzy razy :

- fundamenty

- strop

- więźba...

 

I ma nas totalnie gdzieś.

Nigdy go nie ma, porozmawiać z nim nie ma szans - tylko z pracownikami.

Zero pomocy i zainteresowania.

 

Aż serce mi się kraje, jak często tu czytam, że porządny Kierownik jest "Twoim najlepszym przyjacielem" : interesuje się budową, cierpliwie odpowiada na setki pytań, doradzi, pocieszy...

 

U mnie tak nie jest.

Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie dopiero ruszam z budową ale na mojego kierownika budowy nie moge nażekać:D 3 w jednum: architekt, radny, kierwonik budowy.

Od momętu zatrudnienia go nic nie musze załatwiać.. wszystkie formalności papierkowe załatwia mi on( za wyjątkiem prac geodezyjnych tzn. map z uzgodnieniami ) zaprojektował mi wjazd na działkę załatwił zgode z miastem...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momętu zatrudnienia go nic nie musze załatwiać.. wszystkie formalności papierkowe załatwia mi on( za wyjątkiem prac geodezyjnych tzn. map z uzgodnieniami ) zaprojektował mi wjazd na działkę załatwił zgode z miastem...

 

to akurat male piwko, wazne zeby potem czesto u Ciebie bywal, obowiazkowo w kluczowych momentach - przed zalewaniem fundamentow, stropow itp. I wymagal, aby wszystko bylo zrobione jak nalezy. Wykonawcy czesto lubia sobie upraszczac robote bo "panie tak wszyscy robia", co nie zawsze jest zgodne z zasadami sztuki.

A najlepiej jak pisze Adam - troche sie doszkolic i samemu wszystkiego pilnowac. Nikt lepiej nie przypilnuje kolejnych ekip niz inwestor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My akurat mamy super kierownika budowy,polecony przez "slawkina" w jego dzienniku.Cenowo trochę droższy niż poprzedni z którymi sie kontaktowaliśmy ale warto dołożyć i mieć spokój.Facet godny polecenia,ma czas się spotkać,odpowiedzieć na każde pytania,doradzi,odbiera zawsze telefon,co jest bardzo ważne :wink: , no i nie popuszcza im na budowie wszystkiego pilnuje.Wg umowy ma być 8 razy na budowie,podzielone to jest na każdy etap.Można się dogadać,że ma ich kontrolować częściej na budowie,niezapowiedziany,za każdą wizytę dolicza się dodatkowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, dziewczyno co chcesz za 1800zl, zeby byl co tydzien na budowie ? nie za te pieniadze. prosze nie zapomniec ze liczy sie doswiadczenie a tego nie zdobedziecie w internecie. co z tego ze se poczytasz co w nim pisze na dany temat jak zero praktyki wyjdzie na miejscu przy tak waznych rzeczach jak izolacje, lanie betonow czy zbrojenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowanie przez dwa wieczory Internetu przed kazdym etapem byloby nawet mimo dobrego kierbuda bardzo wskazane :)

pozdr.

Jak mam być szczery to zajmuje to trochę więcej :) No chyba że etap do nie "dach" tylko - 1.impregnacja więźby 2. dachówka 3. folia paroprzepuszczalna 4. łaczenie elementów wieźby 5. ściany kolankowe, murłaty i sposób wykonania 5. cegła na komin, uszczelnienei komina, kratki.... itd itp. Pozdr.

 

Co do p.Michała (kierbud "slawkina") to w sumie był u mnie może 6 razy, bo nie było trzeba więcej. Ważniejsze jest to, że wsystko można było skonsultować telefonicznie. Wielokrotnie byłem między młotem (kierbud) a kowadłem (ekipa).

 

Wg mnie dobry kierbud jest warty spokojnie 3-5 tysięcy. Śpisz spokojniej, nie wydajesz na poprawki, od razu kupujesz właściwe materiały, moze uda się jakiś rabat załatwić u producenta (u mnie tak było)

 

I jeszcze jedno - trzeba pytać wykonawcę co jutro, pojutrze, za 3 dni chce robić i jak to chce robić. Lektura netu i telefon do kierbuda potwierdzi, czy faktycznie np. "można dac szóstkę zamiast ósemki, bedzie taniej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ile wg Ciebie powinno się zapłacić DOBREMU KIEROWNIKOWI BUDOWY ?

AGA ja zapłaciłem 2500, na dzień dzisiejszy (robię dach) też był 3 razy, ale zasypałem go mnóstwem pytań przez telefon zawsze do dyspozycji, interesuje się tym co się dzieje i na jakim etapie jest budowa. Był 3 razy bo więcej nie było potrzeby ale wiem ze gdybym chciał był by częściej. Wniosek: tak jak ze wszystkim zapłacisz więcej jakość usługi lepsza - przeważnie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery to zajmuje to trochę więcej :)

 

No wiadomo - ja to juz jestem ekspertem od wszystkiego co z budownictwem zwiazane bo od ~2 lat siedze i dzien w dzien poswiecam na zdobywanie wiedzy przynajmniej te 2-4h :-) Czytam tez fachowa literature (oprocz mnostwa gazet - ksiazki, a takze np. podreczniki dla studentow budownictwa, roznego rodzaju encyklopedie etc) ale przede wszystkim na kazdym etapie budowy jestem i robie / pomagam osobiscie. Nie kazdy sobie pewnie na to moze pozwolic i tu jest pies pogrzebany :(

 

Zaczynam pomalu myslec co ja bede robil po wybudowaniu tego domu ? I jedyna opcja jaka mi przychodzi do glowy - bede chyba budowal drugi ;D

 

No chyba że etap do nie "dach" tylko - 1.impregnacja więźby 2. dachówka 3. folia paroprzepuszczalna 4. łaczenie elementów wieźby 5. ściany kolankowe, murłaty i sposób wykonania 5. cegła na komin, uszczelnienei komina, kratki.... itd itp.

 

Tak z GRUBSZA to mozna sie w te dwa wieczory bardzo duzo dowiedziec. Trzeba jednak miec tez smykalke do szukania informacji w sieci - jeden znajdzie to czego szuka w pare sekund, inny w pare minut..

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zaczynam pomału myśleć co ja będę robił po wybudowaniu tego domu ? I jedyna opcja jaka mi przychodzi do głowy - będę chyba budował drugi ;D

 

Jak to co? Będziesz remontował i poprawiał błędy fachowców oraz- doradzał innym forumowiczom co zrobić żeby błędów nie popełniać.

 

Mam mały dylemat może mi ktoś doradzić? Komin z klinkiery pełnej czy dziurawki? Przeczytałem na tym forum mnóstwo wypowiedzi i dalej nie wiem co i jak. POMOCY PLIZZZ. A i jeszcze jedno jakiego producenta polecacie bo jest ich tylu że głowa mała. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat może mi ktoś doradzić? Komin z klinkiery pełnej czy dziurawki? Przeczytałem na tym forum mnóstwo wypowiedzi i dalej nie wiem co i jak. POMOCY PLIZZZ. A i jeszcze jedno jakiego producenta polecacie bo jest ich tylu że głowa mała. :o
Wieść niesie, że dziurawka to nienajlepszy pomysł... Zadzwoń do swojego kierownika...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin z klinkiery pełnej czy dziurawki?

U mnie jest z dziurawki ale tej 6 szczelinowej. Pełna jest tylko sama czapka czyli ostatnia warstwa. Murarz musi wiedzieć, że fuga nie może być zbyt głęboka, aby nie było groźby zalania dziur w dziurawce przez wodę z zewnątrz i rozsadzenia. Nie jest to jakaś szczególna sztuka, musieliby to już totalnie spieprzyć. Murowanie całego komina z pełnej klinkiery to lekka przesada. Na moim kominie jest CRH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z GRUBSZA to mozna sie w te dwa wieczory bardzo duzo dowiedziec. Trzeba jednak miec tez smykalke do szukania informacji w sieci - jeden znajdzie to czego szuka w pare sekund, inny w pare minut..pozdr.

A propos to właśnie jestem na etapie szukania, nie tylko w necie ale i na żywo i nie mogę się dokopać - są gdzieś w Rybniku bądź okolicach (powiedzmy do 30km) firmy, które wypożyczają osuszacze powietrza? Chodzi mi o urządzenia o wydajności co najmniej 15-20 litrów wody na dobę, na przykład takie: http://www.allegro.pl/item686224399.html

Szukam, szukam i wszędzie natykam na odpowiedź - niestety, nie mamy... A wydawać te prawie 9 stów na coś co potrzebne bywa tak rzadko jakoś mi się nie widzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj olorobal

 

ostatnio ponad tydzień osuszacz powietrza chodził non stop. Pewnie na zawał zejdę jak zobaczę świstek z vattenfalla

http://forum.muratordom.pl/juz-nie-rudera-olorobala,t111333.htm

http://forum.muratordom.pl/pochlaniacz-wilgoci,t163155.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...