Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

...zamiast fundamentu zastosować płytę - znacie/polecacie jakiegoś wykonawcę.

No to będziesz chyba pierwszy z taką przypadłością. U mnie skończyło się na 80cm ławach. Płytę wg projektu zrobi Ci pewno każdy wykonawca. O ile się orientuję to trzeba wykopać, podsypać (?), zazbroić i zalać czyli podobnie jak przy dowolnych fundamentach. Jedyna różnica to koszt :cry: ale pewno kopalnia powinna Ci zwrócić. I tak musisz zacząć od uzyskania informacji z kopalni nt klasy szkód i przyspieszeń gruntu (tąpania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Jestem tutaj nowy - planuję się budować koło Rybnika, w Jankowicach - w szkielecie :D Mam nadzieję, że jednak mnie nie pogonicie do grupy szkieletowców. Jako, iż do budowy mam jeszcze trochę czasu chciałbym popytać o następujące rzeczy:

1. będę budował na szkodach górniczych - pan architekt wymyślił że będzie trzeba zamiast fundamentu zastosować płytę - znacie/polecacie jakiegoś wykonawcę?

2. no i tradycyjnie przed rozpoczęciem prac szukam używanego blaszaka :D

Pozdrawiam

Peter

 

Polecam wątek:

http://forum.muratordom.pl/plyta-fundamentowa,t20852.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie uwagi. Wątki o płycie przeczytałem już wcześniej, info z kopalni już mam, wiem że część kosztów uda się od kopalni wyciągnąć. Najchętniej płytę zrobiłbym sam, ale brak mi doświadczenia (to mój pierwszy dom) :D a znam życie i wiem, że są "wykonawcy", którzy potrafią zepsuć nawet kulkę od łożyska :-) Dlatego chętnie poznam namiary/opinię o Waszych wykonawcach.

Pozdrawiam

Peter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki jamles.

Ludziska który wziąść? retopal czy pieklorz?

Jarg pisze, że oba się fajnie palą.

A czy ktoś ma inne doświadczenia?

Cena retopala jest bardzo kusząca ale.... może lepiej zapłacić więcej i nie kląć w zimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki jamles.

Ludziska który wziąść? retopal czy pieklorz?

Jarg pisze, że oba się fajnie palą.

A czy ktoś ma inne doświadczenia?

Cena retopala jest bardzo kusząca ale.... może lepiej zapłacić więcej i nie kląć w zimie?

Witam. Tak jak wcześniej napisałem i retopal i pieklorz palą się dobrze, popiołu jest mniej więcej tyle samo, czas spalania też podobny. A tak na marginesie w/g ulotki którą dostałem w atex-ie przy zakupie min. 2 ton opału dodatkowy upust 10 pln za każdą tone :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktoś korzystał z usług geotechnika?Musze przebadać grunt i niebardzo wiem gdzie go szukać w naszym regionie.Czy ktoś może pomóc?

 

 

Ja korzystałam.

 

Zrobił to pan mgr inż. Ireneusz Bojarski razem z mgr inż. Stanisławem Burlikowskim - z Tych.

 

Koszt - 1.000 zł.

Inni śpiewali 5.000 zł, hehe.

:wink:

 

Niestety nie mam już nr-u telefonu do tego pana, może wpisz nazwiska w wyszukiwarkę Google i znajdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił to pan mgr inż. Ireneusz Bojarski razem z mgr inż. Stanisławem Burlikowskim - z Tych.

 

Koszt - 1.000 zł.

Inni śpiewali 5.000 zł, hehe

kurde nieźle wołają :o ale co zrobić "płać i płacz"

 

 

Co zrobić, tak z tym budowaniem jest.

:wink:

 

Studnia bez dna...

 

Teraz przerabiam instalacje... i jak liczę i liczę to głowa mi puchnie.

:-?

 

W międzyczasie robią się tynki wewnętrzne ( weszli przedwczoraj ) - ekipa z polecenia Adiqq.

Działają ostro, aż miło popatrzeć.

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uratowane, rzecz jasna.

 

Stanowczy nakaz Inwestorki, żeby te pomieszczenie zrobić na samym końcu.

:wink:

 

Prace nie są głośne, ekipa super ( lubi zwierzęta ) więc jest git.

 

Dowód :

 

http://images47.fotosik.pl/175/639e6275537cf451med.jpg

 

 

I nasza zakochana para :

 

http://images50.fotosik.pl/174/a9e555a3a46f8b62med.jpg

 

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budujecie nowe domy, ale może ktoś ma namiary na osobę-praktyka-/fachowca/

, która obejrzy starą "kostkę" i doradzi co trzeba zrobić, aby było dobrze:)

Odwieczny problem:odwodnienie,termoizolacja,ocieplenie i wymiana dachu.

Poszczególni fachowcy widzą tylko czubek własnego nosa i zakres prac najlepiej na skalę przemysłową...

Miłe wszelkie uwagi:) i pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie dostałem umowę z Vattefalla na przyłącze - mam zrobić schemat jednokreskowy - mniej więcej wiem jak go narysować, ale może ktoś rzuci przykładem zaakceptowanym już przez ZE bo wiadomo co zakład to inne wymagania. Czy ten schemat musi podbijać elektryk? Jeśli tak, może macie kogoś sprawdzonego i NIEdrogiego oczywiście :-)

No i może ma ktoś niepotrzebną skrzynkę rozdzielczą na budowę (kupię)?

Pozdrawiam

Peter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...